Jump to content

DivX vs Nero Digital


QTiVoCo
 Κοινοποίηση

DivX ή Nero Digital;  

17 members have voted

  1. 1. DivX ή Nero Digital;

    • DivX
      11
    • Nero Digital
      6


Recommended Posts

Το comparison του Doom9 βγάζει πρώτο το NeroDigital, με δεύτερο το XviD. Θα χρειαστείτε γρήγορη σύνδεση για να δείτε το συγκριτικό.
Link to comment
Share on other sites

Όντως φαίνεται πάρα πολύ καλό. Έχει σταθερά περισσότερη λεπτομέρεια από τα υπόλοιπα ακόμα και σε δύσκολες σκηνές.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί από τη δημοσκόπιση απουσιάζει ο open source XviD ;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από τη δημοσκόπιση απουσιάζει ο open source XviD ;

Θέλετε να ξαναφτιάξω τη δημοσκόπηση προσθέτοντας περισσότερα codecs;

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να ξαναφτιάξω τη δημοσκόπηση προσθέτοντας περισσότερα codecs;

 

Θεώρισα ότι οι δύο αυτοί codecs (DivX και XviD) είναι παραπλήσιοι σαν χαρακτηριστικά σε σχέση με τον Nero Digital. Τώρα αν θέλετε θα μπορούσαμε να προσθέταμε στην δημοσκόπιση και τον XviD. Ξέρεις πως γίνεται να προσθέσω μια ακόμα επιλογη στη δημοσκόπηση; Χρειάζεται να φτιάξω καινούγια δημοσκόπηση;

Επειδεί είμαι καινούργιος στο forum όποιος γνωρίζει ας μου πει. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω εγώ για σένα. Όμως αν είναι θα το κάνω προσθέτοντας πολλές ακόμα επιλογές, όχι μόνο το XviD. Συμφωνείτε;
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω εγώ για σένα. Όμως αν είναι θα το κάνω προσθέτοντας πολλές ακόμα επιλογές, όχι μόνο το XviD. Συμφωνείτε;

Για να μαθαίνω και εγώ... υπάρχει δηλαδή τρόπος να τροποποιήσω μια δημοσκόπηση ή θα πρέπει να έχω ειδικά δικαιώματα;

Όσο για τις επιλογές, γνώμη μου είναι να προστεθεί και το XviD. Όσο για επιπλέον codecs, μπορείς να προτείνεις και αν θέλουν και οι υπόλοιποι τότε τους βάζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Για να μαθαίνω και εγώ... υπάρχει δηλαδή τρόπος να τροποποιήσω μια δημοσκόπηση ή θα πρέπει να έχω ειδικά δικαιώματα;

Όσο για τις επιλογές, γνώμη μου είναι να προστεθεί και το XviD. Όσο για επιπλέον codecs, μπορείς να προτείνεις και αν θέλουν και οι υπόλοιποι τότε τους βάζουμε.

Όχι, εσύ δε μπορείς να τροποποιήσεις μια δημοσκόπηση.

Σκοπεύω να βάλω βασικά όλα αυτά που έχει το doom9.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι οι άλλοι codecs επειδεί δεν είναι ευρέως διαδεδομένοι θα έχουν ελάχιστες ή και καμία ψήφους, όποτε προτείνω την εισαγωγή και του XviD... βέβαια όπως είπα και πριν αν και άλλοι θέλουν να μπούν όλοι οι codecs, τότε ακούμε την πλειοψηφία :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...