Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το mod του magisk αλλά ******* δεν δουλεύει σωστά παρόλο που το βλέπει

 

Γιατί? Στην 29 είσαι? Δεν ξέρω αν είχε την επιλογή αλλά στην 30 υπάρχει και δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολόκληρη την rom πότε θα την ανεβάσουν;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί? Στην 29 είσαι? Δεν ξέρω αν είχε την επιλογή αλλά στην 30 υπάρχει και δουλεύει μια χαρά

 

διότι από την 8 και μετά η αντιγραφή σε φλασακι δεν λειτουργούσε σωστά. αν πας να αντιγράψεις ένα αρχείο 2 γιγα πχ θα κόλλησε και δεν θα το αντιγράφει. στην 30 έφτιαξε

 

υγ δεν μου δουλεύει η σελφι κάμερα

 

ούτε και το adaway ούτε το xposed

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρη την rom πότε θα την ανεβάσουν;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις την ανέβασαν. Την κατεβάζω τώρα να την περάσω.ολη η rom έχω παρατηρήσει καλύτερα πάει.

Υπάρχουν πολλοι που έχουν πρόβλημα με την σελφι κάμερα με την 30.αν είναι bug της 30 σίγουρα θα βγάλουν καπάκι νέα διορθωτική.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πει υποστήριξη σε συσκευή... Άντε να μην πάρεις oneplus ξανά...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την ανέβασαν. Την κατεβάζω τώρα να την περάσω.ολη η rom έχω παρατηρήσει καλύτερα πάει.

 

Υπάρχουν πολλοι που έχουν πρόβλημα με την σελφι κάμερα με την 30.αν είναι bug της 30 σίγουρα θα βγάλουν καπάκι νέα διορθωτική.

 

 

 

Την φλασαρα κι εγώ. Τι πρόβλημα με την σελφι; Δεν βλέπω κάτι.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την φλασαρα κι εγώ. Τι πρόβλημα με την σελφι; Δεν βλέπω κάτι.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Κάποιοι το ανέφεραν. Λογικά όσοι δεν έκανα clean install.και σε μένα δουλεύουν όλα κανονικά.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι το ανέφεραν. Λογικά όσοι δεν έκανα clean install.και σε μένα δουλεύουν όλα κανονικά.

 

 

 

Ούτε εγώ έκανα clean install...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 30 νομίζω ότι γίνονται όλα πλέον αστραπιαία στο κινητό... Άνοιγμα εφαρμογών και εναλλαγή σελίδων. Έχω πάθει πλάκα.

Πως να μην ξαναπάρεις one plus μετά;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

το στοκ ξυπνητήρι δεν χτυπάει ποτέ από ανέκαθεν. όσες φορές το έβαλα δεν χτύπησε ποτέ. τις περισσότερες φορές χτυπάει 10 λεπτά μετά ή όταν πιάσεις το κινητό στο χέρι. έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μου δουλεύει κανονικά το στοκ ξυπνητήρι.

Η τελευταία beta είναι φωτιά πάντως.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 H2 Os

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω φαγωθεί να λειτουργησω το wallet της πειραιώς. Έβαλα stok rom (5.0.1), έστησα σωστά το magisk, έκανα σωστά τα hide, διατήρησα το dm-verity, εγκατέστησα σωστά την κάρτα μου στην εφαρμογή, αλλά όταν πάω να κάνω συναλλαγή με nfc, με πετάει στο android pay και μου ζητάει να κάνω εκεί τις ρυθμίσεις εγκατάστασης κάρτας, ενώ το POS βγάζει μήνυμα σφάλαματος (δεν δέχεται καθόλου την επικοινωνία με το κινητό). Προσπάθησα ακόμα ακόμα να στήσω την κάρτα μου στο android pay μέχρι να διαπιστώσω ότι είναι μόνο για Αγγλία και Ιρλανδία (ακόμα).

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω φαγωθεί να λειτουργησω το wallet της πειραιώς. Έβαλα stok rom (5.0.1), έστησα σωστά το magisk, έκανα σωστά τα hide, διατήρησα το dm-verity, εγκατέστησα σωστά την κάρτα μου στην εφαρμογή, αλλά όταν πάω να κάνω συναλλαγή με nfc, με πετάει στο android pay και μου ζητάει να κάνω εκεί τις ρυθμίσεις εγκατάστασης κάρτας, ενώ το POS βγάζει μήνυμα σφάλαματος (δεν δέχεται καθόλου την επικοινωνία με το κινητό). Προσπάθησα ακόμα ακόμα να στήσω την κάρτα μου στο android pay μέχρι να διαπιστώσω ότι είναι μόνο για Αγγλία και Ιρλανδία (ακόμα).

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

εχεις αλλαξει την προεπιλογη για πληρωμες μεσα απο ρυθμισεις-περισσοτερα-πατηστε και πληρωστε-προεπιλογη πληρωμης το αλλαζεις σε winbank

Link to comment
Share on other sites

εχεις αλλαξει την προεπιλογη για πληρωμες μεσα απο ρυθμισεις-περισσοτερα-πατηστε και πληρωστε-προεπιλογη πληρωμης το αλλαζεις σε winbank

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα το αλλάξω και θα ξαναδοκιμάσω

Δοκιμασμένο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα το αλλάξω και θα ξαναδοκιμάσω

Δοκιμασμένο αυτό;

 

ναι και μενα πριν το αλλαξω μου εβγαζε το android pay και δεν εκτελουνταν η πληρωμη, οταν το αλλαξα ολα κομπλε

Link to comment
Share on other sites

το otg έχει θέμα και στην τελευταία μπετα. σταματάει η αντιγραφή στα μισά
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

πρέπει κάποιος εκεί στην 1+ να είναι τέρμα ηλιθιος για να βάλει το otg να κλείνει στα 10 λεπτά και να μην έχεις επιλογή να μένει ανοιχτό συνέχεια. δηλαδή εγώ που θέλω ένα αρχείο 15 γιγα τι θα κάνω, δεν θα το αντιγράψω επειδή κάποιος είναι βλακας? η βλακεια τελικά δεν έχει όρια.

 

η σελφι δούλεψε για 5 λεπτά και πάπαλα....

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

πρέπει κάποιος εκεί στην 1+ να είναι τέρμα ηλιθιος για να βάλει το otg να κλείνει στα 10 λεπτά και να μην έχεις επιλογή να μένει ανοιχτό συνέχεια. δηλαδή εγώ που θέλω ένα αρχείο 15 γιγα τι θα κάνω, δεν θα το αντιγράψω επειδή κάποιος είναι βλακας? η βλακεια τελικά δεν έχει όρια.

 

 

 

η σελφι δούλεψε για 5 λεπτά και πάπαλα....

 

 

 

Ποια σελφι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η σελφοκαμερα δεν δουλεύει. έκανα clean install δούλεψε 5 λεπτά και τίποτα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

η σελφοκαμερα δεν δουλεύει. έκανα clean install δούλεψε 5 λεπτά και τίποτα.

 

 

 

Δεν έχω τέτοιο θέμα. Μήπως είναι Hardware το πρόβλημα;

Όσων αφορά το θέμα με το otg γράφει ότι απενεργοποιειται μετά από 10 λεπτά αδράνειας όχι ενώ είναι σε λειτουργία.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

πρέπει κάποιος εκεί στην 1+ να είναι τέρμα ηλιθιος για να βάλει το otg να κλείνει στα 10 λεπτά και να μην έχεις επιλογή να μένει ανοιχτό συνέχεια. δηλαδή εγώ που θέλω ένα αρχείο 15 γιγα τι θα κάνω, δεν θα το αντιγράψω επειδή κάποιος είναι βλακας? η βλακεια τελικά δεν έχει όρια.

 

η σελφι δούλεψε για 5 λεπτά και πάπαλα....

 

Κάποιος mod δεν τα βλέπει αυτά τα μηνύματα; Είναι δυνατόν να μένουν στο φόρουμ;

Link to comment
Share on other sites

ε κάνε με ριπορτ να το δει. όπως τους λέω τα θετικά θα λέω και για τις μπούρδες και τις βλακειες. το συγκεκριμένο είναι βλακεια πέρα από κάθε λογική
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ε κάνε με ριπορτ να το δει. όπως τους λέω τα θετικά θα λέω και για τις μπούρδες και τις βλακειες. το συγκεκριμένο είναι βλακεια πέρα από κάθε λογική

 

Δεν έχει σχέση αυτό με την oneplus

Μπορείς να αναφέρεις τα προβλήματα και τους προβληματισμούς σου αλλά με πιο κόσμιο τρόπο. Αυτό είναι όλο το ζήτημα

Αν μπορείς λίγο πιο όμορφα γιατί μπαίνει πολύς κόσμος εδώ καθημερινά και δεν είναι σωστό να βρίζουμε έτσι χύμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...