Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις ειρωνείες και προσωπικές επιθέσεις κάποιοι να τις κρατήσετε για τον εαυτό σας. Ο καθένας μπορεί να ρωτάει αυτό που θέλει αρκεί να τηρεί τους ΟΠΧ.

 

:!: Διαγράφηκαν μηνύματα, μην το συνεχίσετε γιατί θα επιβληθούν κυρώσεις από την Ο.Δ. :!:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή δε μου έχει έρθει ρωτάω, οι stable είναι σε rollout και αργούν κατά τα γνωστά;

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι Έτσι είναι ..αν της θες άμεσα κατέβασε ενα πρόγραμμα που λέγεται snap vpn βαλε χώρα Καναδά ή Γερμανία μια μόλις πας στις ρυθμίσεις και βάλεις να ψάξει για αναβάθμιση θα στην βγάλει αμέσως

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ευχαριστώ. Παρατήρησα πως χάθηκε η επιλογή να παίρνεις στιγμιότυπο οθόνης από το δεξί κουμπί και υπάρχει μια για σάρωση τριών δακτύλων για screenshot. Η δυνατότητα από το κουμπί τέλος;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως χάθηκε η επιλογή να παίρνεις στιγμιότυπο οθόνης από το δεξί κουμπί και υπάρχει μια για σάρωση τριών δακτύλων για screenshot. Η δυνατότητα από το κουμπί τέλος;

Δεξι κουμπι +volume down (εκτος απο τη σαρωση με τα τρια δακτυλα)

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεξι κουμπι +volume down (εκτος απο τη σαρωση με τα τρια δακτυλα)

Τέλεια, ευχαριστώ. Καμία φορά δε θες να αγγίζεις την οθόνη. :)

 

Επίσης, παρατήρησα ότι επιτέλους έβαλαν στα κουμπιά τη δυνατότητα να τα αντιστοιχίσεις με την επιλογή "μενού/ρυθμίσεις".

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πάει πολύ λάθος σε εμένα.

 

Μου βγάζει συνέχεια unknown command [log] error installing zip file OnePlus3Oxygen_16_OTA_037_all_1701041839_aa64b084a40a4

 

To link είναι από το ποστ του tigreos...

 

Παίζει να κάνω κάτι λάθος εγώ;;;; να κατεβάσω και να περάσω στην Internal άλλη rom μήπως;;;;

 

Edit:ολόκληρο το μνμ:

 

Checking for MD5 file...

Skipping MD5 check:no md5 file found

e3004: This package is for "OnePlus 3" devices; this is a ""

Ε:unknown command [log] Updater process ended with ERROR 7

Error installin zip file /sdcard/Oneplus...40a4.zip

 

Edit2: έχω κάνω προφανώς λάθος στο twrp.

Mε αυτο κατάφερα(μάλλον)και installαρα nugat

twrp-3.0.2-1.28-oneplus3

 

Edit3:

Λοιπόν επειδή σίγουρα κάτι έχω κάνει λάθος.

 

Προσπαθώ να περάσω το ρημάδι το superSU.

 

Στο twrp ΔΕ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΠΤ.Μου δείχνει internal storage 0mb ενώ στο device manager στο pc έχω βάλει κανονικά το ρημάδι το su

 

ΦΦΦΦ...Θα σκάσω.Και image εικόνας που πάω να ξαναβάλω πάλι δε μου φαίνεται τίποτα.

 

Έχει καμία επιλογή;;;έχω κάνει κάτι λάθος; μάλλον κάνει encrypted τα αρχεία αλλά δεν έχω κανένα κωδικό.Ούτε πιν ούτε δαχτυλικά ούτε μοτίβα ούτε τπτ. Τι σκατά;

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρεις αγγλικά ξεκινά το διάβασμα,ολες της απαντήσεις θα της βρείς εδώ.

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/guide-flashing-oos-v4-0-1-custom-rom-t3537757

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,μήπως κάποιος έχει βρει που αλλαζουν οι χαρακτήρες για να έχουμε 160 και όχι 70 στη στοκ SMS εφαρμογή;το είχα βρεί και το είχα αλλάξει αλλά τώρα με την αναβαθμιση στην 4.0.1 μου το ξανά έκανε 70 .

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει το textra sms το οποίο έχει ρύθμιση. Δεν ξέρω για τη μαμά εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να πάει σε official Nougat από Beta10 ας ακολουθήσει τον οδηγό http://www.androidsage.com/2017/01/17/easily-switch-between-oxygen-os-4-0-open-beta-and-hydrogen-os-via-android-app-on-oneplus-3-3t/ .

Το δοκίμασα και λειτουργεί μια χαρά.

Πρέπει να έχετε official recovery και όχι twrp.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησαν να βγαζουν beta η θα συνεχισουν;περασε το 15μερο αλλα δεν βλεπβ να βγαινει η 11...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

OxygenOS 4.0.2 (N) OTA for OnePlus 3

 

Καινούριο update για την stable. :)

 

OnePlus official forum

 

Download:

OnePlus 3 4.0.2 FULL Zip

 

OTA OnePlus 3 4.0.2 update from 4.0.1

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ήρθε ΟΤΑ η 4.0.2....αν και πρόβλημα με το play store, δεν είχα ούτε με την προηγούμενη έκδοση...
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία. Έχω ξεκλειδώσει bootloader, έχω TWRP, είμαι Root και μου ήρθε το update από το συστήμα μόνο του. Αν δεν φλασαρω όλη την ρομ από TWRP και πατήσω αναβάθμιση μέσα από το system update τι θα συμβεί;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία. Έχω ξεκλειδώσει bootloader, έχω TWRP, είμαι Root και μου ήρθε το update από το συστήμα μόνο του. Αν δεν φλασαρω όλη την ρομ από TWRP και πατήσω αναβάθμιση μέσα από το system update τι θα συμβεί;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δεν θα ολοκληρωθεί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

open beta 11

 

Device OnePlus 3

Version Open Beta 11

Update time 2017-01-18

File size 1.5 GB

 

What's new:

UI optimizations

Improved Shelf Customization

Updated APN Settings for select Carriers

Fixed Proximity Sensor bug during calls

Fixed Google Play Store download bug

Increased System Stability

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τωρα την κατεβαζω!! Αντε μπας και σταματησει το battery drain που εμφανίστηκε στην 10.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

στην 10 δεν είχα, στην 9 είχα όμως.Στην 10 παίζω 5.30 με 6 ώρες.με χαλάει που δεν έχει βγει xposed ακόμα και σκέφτομαι να πάω σε 6.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην 9 είχα ένα μικρό θεματάκι...

 

Κάτι που πρόσεξα μόλις έκανα το update σε Open 11 αλλά δεν ξέρω αν υπήρχε από πριν... Πατώντας συνεχόμενα το γραναζάκι στο Action Center μου άνοιξε μία νέα κατηγορία στις ρυθμίσεις «OnePlus Laboratory»... Μπαίνω μέσα και βλέπω την παρακάτω εικόνα χωρίς να κάνει κάτι γενικά:

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Screenshot_20170118-143101_zpszhhbbcvr.png

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παίδες ασχολείστε ακόμα με μπετα όταν πλέον βγήκαν επίσημες νουγκατ? Μάλιστα σήμερα βγήκε η τρίτη όταν 4.0.2

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που πρόσεξα μόλις έκανα το update σε Open 11 αλλά δεν ξέρω αν υπήρχε από πριν... Πατώντας συνεχόμενα το γραναζάκι στο Action Center μου άνοιξε μία νέα κατηγορία στις ρυθμίσεις «OnePlus Laboratory»... Μπαίνω μέσα και βλέπω την παρακάτω εικόνα χωρίς να κάνει κάτι γενικά:

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Screenshot_20170118-143101_zpszhhbbcvr.png

 

Είναι γνωστό ότι η oneplus θελει να επιδεικνύεται,κατι παρόμοιο συμβαίνει αν ανοίξεις την αριθμομηχανή και πληκτρολογήσεις 1+= και βλέπεις αυτο:

 

Screenshot_20170118_153711_01.png

 

Γιατί ρε παίδες ασχολείστε ακόμα με μπετα όταν πλέον βγήκαν επίσημες νουγκατ? Μάλιστα σήμερα βγήκε η τρίτη όταν 4.0.2

 

Γιατί έχουμε το καταραμένο μικρόβιο και δεν μας αφήνει να αγιασουμε... ;)

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό ότι η oneplus θελει να επιδεικνύεται,κατι παρόμοιο συμβαίνει αν ανοίξεις την αριθμομηχανή και πληκτρολογήσεις 1+= και βλέπεις αυτο:

 

c190e12029f504114ea55449c75736b0.jpg

 

 

 

Γιατί έχουμε το καταραμένο μικρόβιο και δεν μας αφήνει να αγιασουμε... ;)

Άψογη απάντηση!!!!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...