Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Chryssostomos είναι αυτή από το gtv της ελληνικής κοινότητας?

 

όχι καμία σχέση.

Είναι η επίσημη dev. της μαμάς Χiaomi,που τρέχει παράλληλα(αλλά πολύ πιο μπροστά)από την Global Stable.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερουμε αν εχει gorilla glass παιδια; Γιατι στο gsmarena χεν γραφει κατι..

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος θέμα με το imei και να μην διαβάζει και την sim κτλ.;

Ακολούθησα τον οδηγό από την επίσημη σελίδα της xiaomi http://en.miui.com/thread-411112-1-1.html αλλά όταν ανοίγω το muai μου εμφανίζει το μήνυμα:

[36} bootrom start command passed, but target has no response until timeout, please press [reconnect] button to connect with target

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν εχει gorilla glass παιδια; Γιατι στο gsmarena χεν γραφει κατι..

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

δεν εχει

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος θέμα με το imei και να μην διαβάζει και την sim κτλ.;

Ακολούθησα τον οδηγό από την επίσημη σελίδα της xiaomi http://en.miui.com/thread-411112-1-1.html αλλά όταν ανοίγω το muai μου εμφανίζει το μήνυμα:

[36} bootrom start command passed, but target has no response until timeout, please press [reconnect] button to connect with target

 

ποια ρομ εχεις... κ ποια πηγες να βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

Από την κινεζική την σταθερή, στην ελληνική που έδινε κάποιος άλλο φόρουμ και μετά στην σταθερή global
Link to comment
Share on other sites

Από την κινεζική την σταθερή, στην ελληνική που έδινε κάποιος άλλο φόρουμ και μετά στην σταθερή global

 

το ιδιο προβλημα ειχα κ εγω... πλεον στην τελευταια ελληνικη (σταθερη κ dev) εχουν διορθωθει.....

Link to comment
Share on other sites

Τί έκανες και διορθώθηκε το imei σου και να μπορεί να διαβάζει και την sim;
Link to comment
Share on other sites

Τί έκανες και διορθώθηκε το imei σου και να μπορεί να διαβάζει και την sim;

 

ηταν ενα αρχειο απο τα modem firmware που οταν φλασαρεις την ρομ, φλασαρεται κ αυτο...κ σε καποια κινητα (οχι ολα) δημιουργει προβλημα κ χανει τα ΙΜΕΙ..... σε καποιες αλλες περιπτωσεις ενω εχει κανονικα ΙΜΕΙ το κινητο δεν αναγνωριζει την σιμ... ειδα κ αυτο το προβλημα...

οποτε στο φορουμ της ελληνικη κοινοτητας χιαομι , μαζι με τον γκαλεν, ειδαμε που ειναι το προβλημα κ το διορθωσαμε.. οποτε το θεμα ειναι αν θα το διορθωσει κ η μαμα χιαομι.. μεχρι να το διορθωσει οι σταθερες κ οι ντεβ εκδοσεις της κοινοτητας θα ειναι οκ...

xiaomi-miui-hellas-6.0_nikel_XTRVbeta1_Stable_V8.1.8.0.zip ΜΤΚ

xiaomi-miui-hellas-6.0_nikel_V8_XTRVbeta1_7.1.19.zip ΜΤΚ

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

Με αυτές τις εκδόσεις θα επανέλθει και το imei; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Με αυτές τις εκδόσεις θα επανέλθει και το imei; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

ναι θα επανελθει... εγω φοραω την σταθερη... κ ειναι τζαμι το κινητο !! 5,5 ωρες sot στην χειροτερη εχω

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την MIUI Global Stable 8.0.4.0 (MBFMIDG) και παρατηρώ συνεχώς ότι έχω drain από το Cell Standby (battery used by radio) σε ποσοστό που φτάνει 81%΄, ενώ βγάζω SoT 4.5ώρες περίπου. Τι μπορώ να κάνω για να σταματήσω το drain; Να ξαναπεράσω τη rom από την αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Φοράω την MIUI Global Stable 8.0.4.0 (MBFMIDG) και παρατηρώ συνεχώς ότι έχω drain από το Cell Standby (battery used by radio) σε ποσοστό που φτάνει 81%΄, ενώ βγάζω SoT 4.5ώρες περίπου. Τι μπορώ να κάνω για να σταματήσω το drain; Να ξαναπεράσω τη rom από την αρχή;

 

να περιμένεις αναβάθμιση ή να περάσεις την Ελληνική.

Πάντως και εγώ με την δική μου χρήση,μετά βίας βγάζω 4,5 ώρες sot.

Bέβαια δεν θυμάμαι και κανένα άλλο κινητό να μου βγάζει παραπάνω.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οταν ακουω ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ μετα απο λιγο κλεινει η εφαρμογη.αυτο συμβαινει και στις 3 εφαρμογες που χρησιμοποιω.το προβλημα διορθωνεται με επαννεκινηση του τηλεφωνου προσωρινα αλλα το προβλημα επανερχεται.υπαρχει καποια λυση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οταν ακουω ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ μετα απο λιγο κλεινει η εφαρμογη.αυτο συμβαινει και στις 3 εφαρμογες που χρησιμοποιω.το προβλημα διορθωνεται με επαννεκινηση του τηλεφωνου προσωρινα αλλα το προβλημα επανερχεται.υπαρχει καποια λυση.

 

Νομίζω είχες ξαναρωτήσει;

Ποιο ρομ φοράει το κινητό;

Εγώ ακούω κανονικά πάντως.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οταν ακουω ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ μετα απο λιγο κλεινει η εφαρμογη.αυτο συμβαινει και στις 3 εφαρμογες που χρησιμοποιω.το προβλημα διορθωνεται με επαννεκινηση του τηλεφωνου προσωρινα αλλα το προβλημα επανερχεται.υπαρχει καποια λυση.

Ασφάλεια->Μπαταρία->Εξοικονόμηση μπαταρίας εφαρμογών->βρες την εφαρμογή και ρύθμισέ την σε χωρίς περιορισμούς

Link to comment
Share on other sites

Οταν αφαιρω τα ακουστικα από τη συσκευη, συνεχιζει να εμφανιζεται το εικονιδιο των ακουστικων παρολο που αυτά δεν ειναι πλεον συνδεδεμενα. Το παρατηρω σε οσα ακουστικα και αν εχω χρησιμοποιω. Μολις κανω reboot ολα επανερχονται. (Η Rom που εχει η συσκευη ειναι η 8.0.4.0 stable).
Link to comment
Share on other sites

Οταν αφαιρω τα ακουστικα από τη συσκευη, συνεχιζει να εμφανιζεται το εικονιδιο των ακουστικων παρολο που αυτά δεν ειναι πλεον συνδεδεμενα. Το παρατηρω σε οσα ακουστικα και αν εχω χρησιμοποιω. Μολις κανω reboot ολα επανερχονται. (Η Rom που εχει η συσκευη ειναι η 8.0.4.0 stable).

 

Αυτό είναι μπαγκ της 8.0.4.0 το οποίο διορθωνόταν με την 8.1.4.0, που απέσυρε όμως μετέπειτα η XiaoMi...

Οπότε λογικά στο επόμενο update θα έχει διορθωθεί...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι που μπορεί να έχει απαντηθεί: Όταν λέμε πως μια ROM δεν έχει ελληνικά εννοούμε πως δεν έχει εξελληνισμένο μενού;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι που μπορεί να έχει απαντηθεί: Όταν λέμε πως μια ROM δεν έχει ελληνικά εννοούμε πως δεν έχει εξελληνισμένο μενού;

 

Aκριβώς.

Να γράψεις μπορείς κανονικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ηδη ρυθμισμενες οι εφαρμογες ραδιοφωνου απο την προηγουμενη ερωτηση πριν μερες.το ραδιοφωνο λειτουργει κανονικα μετα απο επαννεκινηση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...