Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω κανει απο το μενου και δεν εφτιαξε. προσπαθησα με τα κουμια και δεν κανει και ειδα στο youtube οτι το εχει παρουσιασει και σε αλλους.υπαρχει περιπτωση να μπορω να κατεβασω η να βαλω αλλο πληκτρολογιο με αλλο τροπο?γιατι τωρα δεν μπορω ουτε να γραψω στο playstore για να κατεβασω...

 

μπορεις να μπεις στο playstore απο τον υπολογιστη σου.... να κανεις αναζητηση την εφαρμογη που θες... κ να πατησεις εγκατασταση....

κ τσουπ... δια μαγειας θα γινει εγκατασταση κ στο κινητο σου... σε καποιες περιπτωσεις ισως να χρειαστει να ανοιξεις το Playstore απο την συσκευη σου για να ξεκινησει την εγκατασταση.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορεις να μπεις στο playstore απο τον υπολογιστη σου.... να κανεις αναζητηση την εφαρμογη που θες... κ να πατησεις εγκατασταση....

κ τσουπ... δια μαγειας θα γινει εγκατασταση κ στο κινητο σου... σε καποιες περιπτωσεις ισως να χρειαστει να ανοιξεις το Playstore απο την συσκευη σου για να ξεκινησει την εγκατασταση.....

 

πως θα το κάνω αυτό το κινητο είναι παρθένο δεν ;εχει ούτε google account ούτε mi account εχω μεινει στην εποχη των windows mobile εγω:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πως θα το κάνω αυτό το κινητο είναι παρθένο δεν ;εχει ούτε google account ούτε mi account εχω μεινει στην εποχη των windows mobile εγω:lol::lol::lol:

 

ε βρε κι εσυ κανε google account>... πως αλλιως θα κατεβαζεις εφαρμογες για το κινητο κ θα τις αναβαθμιζεις??

 

http://www.apkmirror.com/

μπορεις να κατεβασεις κ απο εδω τις free εφαρμογες...... να συνδεσεις το κινητο στο pc κ να την μεταφερεις... κ μετα να ανοιξεις τον explorer του κινητου κ να κανεις εγκατασταση την εφαρμογη απο εκει μεσα

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

ε βρε κι εσυ κανε google account>... πως αλλιως θα κατεβαζεις εφαρμογες για το κινητο κ θα τις αναβαθμιζεις??

 

http://www.apkmirror.com/

μπορεις να κατεβασεις κ απο εδω τις free εφαρμογες...... να συνδεσεις το κινητο στο pc κ να την μεταφερεις... κ μετα να ανοιξεις τον explorer του κινητου κ να κανεις εγκατασταση την εφαρμογη απο εκει μεσα

δεν με καταλαβες μου φαινεται δεν εχω πληκτρολογιο πως θα κανω account αφου δεν μπορω να γραψω τιποτα από το κινητο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα ιδια θεματα ειχα και εγω οταν εβαλα την 8.1.2 απο 8.0.4 που ειχε οταν το πηρα.

Δεν δουλευε το led, η ωρα γύρισε σε μορφη 12ωρου και κατι αλλα τετοια χαζα..Πρεπει να τα γυριζει ετσι σαν default καταστασεις οταν μπανει μια νεα ρομ πανω..

Πρέπει να ξαναορισετε και να δωσετε αδεια στις εδαρμογες να εχουν το led (παλμος ειδοποιησης νομιζω αναφερεται)..

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλε απο mygad.gr και περιμένουμε.. το θεμα ειναι ομως οτι παίρνει τηλέφωνο για καποιες μικροδιευκρινήσεις και αυτοι ειναι πότε απασχολημένοι και πότε πρεπει να αναμενεις στην γραμμη με χρεωση.. τέρμα απατεώνες δηλαδή οσον αφορά αυτά. Στα αλλα κομπλε.

Με αντικαταβολη είναι οπότε δεν υπάρχει θεμα.

 

Επειδή και εγώ από το mygad το είχα πάρει οι τύποι είναι πολύ κομπλέ, παράδοση την επόμενη (!) μέρα από την παραγγελία (όχι δεν μένω ούτε Αθήνα ούτε Θεσσαλονίκη).

 

Δοκίμασες να αλλάξεις το χρώμα του led από τις ρυθμίσεις

 

Ναι άλλαξα τα χρώματα αλλά και πάλι στις ειδοποιήσεις δεν ανάβουν..

 

Παιδια τα ιδια θεματα ειχα και εγω οταν εβαλα την 8.1.2 απο 8.0.4 που ειχε οταν το πηρα.

Δεν δουλευε το led, η ωρα γύρισε σε μορφη 12ωρου και κατι αλλα τετοια χαζα..Πρεπει να τα γυριζει ετσι σαν default καταστασεις οταν μπανει μια νεα ρομ πανω..

Πρέπει να ξαναορισετε και να δωσετε αδεια στις εδαρμογες να εχουν το led (παλμος ειδοποιησης νομιζω αναφερεται)..

 

Maktheo

 

Από το κάνουμε αυτό;; Αν λες το να ανάβει led όταν υπάρχει ειδοποίηση φυσικά και την έχω επιλεγμένη την επιλογή.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει κάνει μέχρι στιγμής κανένα κουλό,ούτε καν όταν πέρασα από global σε dev και τούμπαλιν.

Αν δεν βγαίνει άκρη με αυτά που έχεις κάνει,μάλλον πας για hard reset.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν με καταλαβες μου φαινεται δεν εχω πληκτρολογιο πως θα κανω account αφου δεν μπορω να γραψω τιποτα από το κινητο!:lol:

 

λογαριασμο μπορεις να κανεις απο τον υπολογιστη... κλαιν....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ από το mygad το είχα πάρει οι τύποι είναι πολύ κομπλέ, παράδοση την επόμενη (!) μέρα από την παραγγελία (όχι δεν μένω ούτε Αθήνα ούτε Θεσσαλονίκη).

 

Α ωραία! Με Greek global rom; Playstore είχε μέσα;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

λογαριασμο μπορεις να κανεις απο τον υπολογιστη... κλαιν....

 

Αυτό που λέει ο Βαρύτιμος.

Κάνε ένα account στον υπολογιστή και διάλεξε που θες να κατέβει η εφαρμογή.

Καλή ώρα το Νote 4.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α ωραία! Με Greek global rom; Playstore είχε μέσα;

 

Official Global Stable,θέλεις να πεις.

Η οποία έχει φυσικά Playstore.Δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με κάτι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο Βαρύτιμος.

Κάνε ένα account στον υπολογιστή και διάλεξε που θες να κατέβει η εφαρμογή.

Καλή ώρα το Νote 4.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Official Global Stable,θέλεις να πεις.

Η οποία έχει φυσικά Playstore.Δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με κάτι.

 

Στο σαητ γράφει Greek global rom ή global rom Greek version για αυτό σου λέω. Άρα και ελληνικά θα βρει στο μενου;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο σαητ γράφει Greek global rom ή global rom Greek version για αυτό σου λέω. Άρα και ελληνικά θα βρει στο μενου;

 

Official Global ROM Greek

Aυτό λέει.

Κακό copy/paste.

Official rom που έχει Ελληνικά σημαίνει και όλα θα είναι κομπλέ.

Καλορίζικο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Official Global ROM Greek

Aυτό λέει.

Κακό copy/paste.

Official rom που έχει Ελληνικά σημαίνει και όλα θα είναι κομπλέ.

Καλορίζικο.

Να είσαι καλά φίλε :)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο Βαρύτιμος.

Κάνε ένα account στον υπολογιστή και διάλεξε που θες να κατέβει η εφαρμογή.

Καλή ώρα το Νote 4.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Official Global Stable,θέλεις να πεις.

Η οποία έχει φυσικά Playstore.Δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με κάτι.

ενταξει το εφτιαξα κατεβασα απο το pc ενα πληκτρολογιο και το περασα μανουαλ στο κινητο απο εκει και περα ολα κομπλε δοκιμασα playstore εφαρμογες gps ir ολα προς το παρον δουλευουν οκ.Επειδη το κινητο ειναι της κοπελας μου αυριο μεθαυριο που θα το δουλεψει κανονικα θα δω αν εχει καποια προβληματα που δεν νομιζω. μου ηρθε με 8.1.2 και εκανα αναβαθμιση σε 8.1.1 stable απο geekbying αν εχετε καποια ερωτηση στην διαθεση σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του redmi note 3 pro (αγγλοκινέζικη έκδοση) και είμαι πολύ ευχαριστημένος πλην όμως θέλω να αγοράσω το redmi note 4 για την γυναίκα μου και θα ήθελα να μάθω από τους κατόχους γιατί το κινητό που πουλάει το vickmall το ονομάζει Pro "Xiaomi Redmi Note 4 Pro 3GB RAM 64GB ROM Stock In EU Warehouse -Silver" και αν η Rom που δίνει "Official Global ROM(installed google play&Greek Language&OTA update)" έχει προβλήματα. Ευχαριστώ για το χρόνο σας περιμένω απαντήσεις για να προβώ στην αγορά του.
Link to comment
Share on other sites

εμφανιστηκε το μαυρο και το μπλε στο geek αλλα τσιμπημενα +40$ :wacko:

 

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του redmi note 3 pro (αγγλοκινέζικη έκδοση) και είμαι πολύ ευχαριστημένος πλην όμως θέλω να αγοράσω το redmi note 4 για την γυναίκα μου και θα ήθελα να μάθω από τους κατόχους γιατί το κινητό που πουλάει το vickmall το ονομάζει Pro "Xiaomi Redmi Note 4 Pro 3GB RAM 64GB ROM Stock In EU Warehouse -Silver" και αν η Rom που δίνει "Official Global ROM(installed google play&Greek Language&OTA update)" έχει προβλήματα. Ευχαριστώ για το χρόνο σας περιμένω απαντήσεις για να προβώ στην αγορά του.

 

αγνοησε τη λεξη pro. μονο μια εκδοση hardware 3/64 υπαρχει.

καταλληλοτερη rom ειναι η official global stable.

υπαρχει και στο geekbuying φθηνοτερο σε καποια χρωματα.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο είναι πολύ ωραίο

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

0c188df6c47c369e950f28a94e109654.jpg

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

δεν με καταλαβες μου φαινεται δεν εχω πληκτρολογιο πως θα κανω account αφου δεν μπορω να γραψω τιποτα από το κινητο!:lol:

Πάρε να κάνεις τη δουλειά σου

 

https://drive.google.com/file/d/0B7uV6Dx3TGCCTGNsMmtLeWdLLVk/view?usp=drivesdk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

εμφανιστηκε το μαυρο και το μπλε στο geek αλλα τσιμπημενα +40$ :wacko:

 

 

 

αγνοησε τη λεξη pro. μονο μια εκδοση hardware 3/64 υπαρχει.

 

Κάνεις λάθος.

Υπάρχει και 3/32 όπως και 2/16

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοει οτι στην εκδοση 3/64 υπαρχει μονο αυτο..πχ στο note 3 εβγαινε 3/32 σε 2 εκδοσεις, μια με snapdragon και μια με helio x10 και υπηρχαν και κατι ακομα ψιλοδιαφορες..

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...