Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτείνω (όπως γίνεται και στα άλλα κινητά, Redmi Note 2, Redmi Note 3, κτλ), κάποιος admin να βάλει στην πρώτη σελίδα του thread τις οδηγίες που ζητούν οι περισσότεροι χρήστες (ξεκλείδωμα bootloader, πέρασμα twrp, αλλαγή rom, κτλ) για να γίνει η ζωή τους πιο εύκολη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προτείνω (όπως γίνεται και στα άλλα κινητά, Redmi Note 2, Redmi Note 3, κτλ), κάποιος admin να βάλει στην πρώτη σελίδα του thread τις οδηγίες που ζητούν οι περισσότεροι χρήστες (ξεκλείδωμα bootloader, πέρασμα twrp, αλλαγή rom, κτλ) για να γίνει η ζωή τους πιο εύκολη.

 

Συμφωνω μαζι σου!

Link to comment
Share on other sites

αδερφε μιας κι ειχες ηδη τη GTV και σου ειψχε βγαλει λιγοτερο,επιβεβαιωνεις οτι ισως να βγηκε ενημερωση που να την βελτιωσαν τοσο πολυ που να εφτασε το σκορ τοσο?

 

Μακαρι, το κινητο εφυγε απο τα χερια μου (ηρθε για review) κ δεν επιβεβαιωνω τπτ, αλλα δεν αποκλειω και τπτ, προφανως ειδαν οτι πασχει και εκαναν διορθωσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ελληνικο review !!!!!!

 

Ναι, κ σε λιγο θα ανεβασω και το mi5s και ισως και το plus. Ερχονται κ αλλα βεβαια και καθε προταση να την ακουσουμε.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο tempred glass ξερουμε?

το βικμαλλ μου εστειλε ενα μαυρο το οποιο ειναι για τον π@@@@@.....

αγορασα απο εβαυ ενα της nilkin h9+ pro το οποιο υποτιθεται εχει curved ακρες κλπ κλπ ********.. κ εκτος οτι δε καλυπτει ολη την οθονη. ενα 80-90% μονο , δεν εχει κολλησει κ περιμετρικα... δε ξερω αν φταιει η οθονη που εχει καμπυλωτες ακρες.. απο την αλλη φοβαμαι να το αφησω χωρις screen protector

Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο tempred glass ξερουμε?

το βικμαλλ μου εστειλε ενα μαυρο το οποιο ειναι για τον π@@@@@.....

αγορασα απο εβαυ ενα της nilkin h9+ pro το οποιο υποτιθεται εχει curved ακρες κλπ κλπ ********.. κ εκτος οτι δε καλυπτει ολη την οθονη. ενα 80-90% μονο , δεν εχει κολλησει κ περιμετρικα... δε ξερω αν φταιει η οθονη που εχει καμπυλωτες ακρες.. απο την αλλη φοβαμαι να το αφησω χωρις screen protector

 

Δεν υπαρχει tempered glass της προκοπης ακομη για το κινητο, αυτο λογο 2.5d ακρες, πολυ φοβαμαι οτι θα εχει την τυχη του lenovo s960 που ποτε δεν βγηκε σωστο tempered

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει tempered glass της προκοπης ακομη για το κινητο, αυτο λογο 2.5d ακρες, πολυ φοβαμαι οτι θα εχει την τυχη του lenovo s960 που ποτε δεν βγηκε σωστο tempered

 

καλα κρασια δλδ

Link to comment
Share on other sites

απο θηκες; ακουω προτασεις....και κοστος....παρακαλω...ευχαριστω!

:lol:

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι να παραγγειλω αυτο http://www.to2c.com/official-global-rom-xiaomi-redmi-note-4-pro-64gb-rom-3gb-ram.html .

Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο μαγαζι η αυτο ειναι ενταξει; Ξερετε αν η silicone case που δινει με 1.99 ειναι ενταξει;

Κατι αλλο που πρεπει να προσεξω; Εχω διαβασει ολες τις σελιδες αλλα λογο ασχετοσυνης ειπα να ρωτησω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

απο θηκες; ακουω προτασεις....και κοστος....παρακαλω...ευχαριστω!

:lol:

 

Εγω πηρα αυτες αλλα δεν μου εχουν ερθει ακομα.

https://www.aliexpress.com/item/Original-iPaky-For-Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-Prime-Case-Luxury-Neo-Hybrid-Armor-Soft-Silicone/32734138238.html

https://www.aliexpress.com/item/Fashion-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-Prime-Soft-Silicone-TPU-Housing-Fundas-Back-Cover/32736661485.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερετε αν η silicone case που δινει με 1.99 ειναι ενταξει;

 

Λογικα θα ιδια με αυτη που ερχεται σε ολους με το κινητο. Ειναι μια απλη διαφανη σιλικονης, τιποτα το ιδιαιτερο αλλα μεχρι να παρεις καμια αλλη θα την κανεις την δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σκεφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το Xiaomi Redmi Note 4 και μάλιστα έχω βρει κάποιο από τα γνωστά σκρουτζομάγαζα το οποίο λεει οτι έχει την Ευρωπαική έκδοση. Ήθελα να ρωτήσω, θα έχει ελληνικά ή θα πρέπει να φλασάρω ελληνική ρομ και να μπω σε τέτοιες διαδικασίες;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σκεφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το Xiaomi Redmi Note 4 και μάλιστα έχω βρει κάποιο από τα γνωστά σκρουτζομάγαζα το οποίο λεει οτι έχει την Ευρωπαική έκδοση. Ήθελα να ρωτήσω, θα έχει ελληνικά ή θα πρέπει να φλασάρω ελληνική ρομ και να μπω σε τέτοιες διαδικασίες;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

εχουμε χιλιο-πει και ξαναπει οτι ευρωπαικη εκδοση ΔΕΝ υπαρχει. Ολες οι rom που μπορει να δεχτει το κινητο, επισημες παντα , ειναι εδω http://en.miui.com/download-309.html βλεπεις εσυ πουθενα να γραφει european? λεει μονο global που σημαινει οτι εχει Play store και ισως και ελληνικα τα οποια εχουν οι dev, μην αφηνεται skroutz ομαγαζα να σας πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες, λιγο ψαξιμο ρε παιδια, το κινητο εχει κλειδωμενο bootloader, ΔΕΝ μπορεις να βαλεις οτι θελεις εσυ εκτος αν το ξεκλειδωσεις ή αν εχεις-ξερεις το κολπο με το καλωδιο usb.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι να παραγγειλω αυτο http://www.to2c.com/official-global-rom-xiaomi-redmi-note-4-pro-64gb-rom-3gb-ram.html .

Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο μαγαζι η αυτο ειναι ενταξει; Ξερετε αν η silicone case που δινει με 1.99 ειναι ενταξει;

Κατι αλλο που πρεπει να προσεξω; Εχω διαβασει ολες τις σελιδες αλλα λογο ασχετοσυνης ειπα να ρωτησω.

Ευχαριστω.

 

το παιρνεις απο εκει και..... εμπλεξες! παρτο απο vickmall.com με δωρο θηκη, σιγουρο μαγαζι και αξιοπιστο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο θηκες; ακουω προτασεις....και κοστος....παρακαλω...ευχαριστω!

:lol:

 

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4-pu-synthetic-plastic-leather-case-flip-protective-with-back-cover-and-smart-wake-up-functions.html γνησια xiaomi με hall effect.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

2016-10-11 08:39 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-10-07 05:55 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

 

σε 4 μερες Ελλαδα, θα κανει καμια βδομαδα το ΚΑΤ τωρα για να προχωρησει? :mad: :(

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο 90% του ψησιματος να αγορασω redmi note 4 απο eu warehouse καλη ωρα της vickmall.

Αλλα ολα μα ολα τα μοντελα xiaomi ειναι εκτος στοκ!

Ειναι συνηθες αυτο;

(τελικα πουλανε σα ζεστο ψωμι τα xiaomi).

 

Εσεις οι πιο εμπειροι...τι λετε; Δε θα ηθελα να παραγγειλω απο κινα.

Ειμαι του γρηγορου...

Link to comment
Share on other sites

εχουμε χιλιο-πει και ξαναπει οτι ευρωπαικη εκδοση ΔΕΝ υπαρχει. Ολες οι rom που μπορει να δεχτει το κινητο, επισημες παντα , ειναι εδω http://en.miui.com/download-309.html βλεπεις εσυ πουθενα να γραφει european? λεει μονο global που σημαινει οτι εχει Play store και ισως και ελληνικα τα οποια εχουν οι dev, μην αφηνεται skroutz ομαγαζα να σας πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες, λιγο ψαξιμο ρε παιδια, το κινητο εχει κλειδωμενο bootloader, ΔΕΝ μπορεις να βαλεις οτι θελεις εσυ εκτος αν το ξεκλειδωσεις ή αν εχεις-ξερεις το κολπο με το καλωδιο usb.

 

Ακρβώς λοιπόν επειδή έχουμε χιλιοπεί οτι δεν υπάρχει ευρωπαική έκδοση έστειλα mail στο μαγαζί για να ρωτήσω.

Οι ίδιοι μου το είπαν σε απάντηση, γι'αυτό και ρώτησα...

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω τον κινεζο να φερει Ευρωπη! Αλλωστε εχουν καθε συμφερον... Εν τω μεταξύ να στείλω και τα λεφτά στο paypal, θα παρει και αυτο καποιες μερες ;)
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια, τι διαφορες εχει απο το redmi 3?

Επισης RAW αρχεια, τραβαει??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια, τι διαφορες εχει απο το redmi 3?

Επισης RAW αρχεια, τραβαει??

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8291&idPhone2=7862

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8291&idPhone2=7862

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι σε σχεση με το PRO. Γιατι καποιοι λενε οτι το 3προ, ειναι πιο αξιοπιστο.

Επισης για τα raw, δε μου απαντησες αδερφε...

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε σχεση με το PRO. Γιατι καποιοι λενε οτι το 3προ, ειναι πιο αξιοπιστο.

Επισης για τα raw, δε μου απαντησες αδερφε...

Αν θα βάλεις στο compare θα δεις τις διαφορές.

 

Δεν γνωρίζω για τα raw.

 

 

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι λετε...αλλα μαλλον πρεπει να περιμενουμε ευρωπαικη αποθηκη... Edited by Ntinos_tech

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Ψαχτειτε κύριοι...

Υπάρχουν καταστήματα και εδώ στην Ελλάδα που παρέχουν και κάποιες υπηρεσίες (αλλαγή ρομ, εγγύηση για να μη τα στέλνετε Κίνα κλπ)

Μην "είμαστε" (γ' πληθυντικό) ακριβή στα πιτουρα και φθηνή στο αλεύρι... ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...