Jump to content

Leagoo M5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε η κάτωθι ενημέρωση,

 

277f01962df50d678823a7a4324b1089.jpg

 

6ceec1ac9a28473c63870776d4e00773.jpg

 

Είπα να την κάνω αλλά στην εγκατάσταση βγάζει "ΣΦΑΛΜΑ"...

 

Καμία ιδέα;

Αν και δουλεύει άριστα και κακώς ίσως τρώγομαι να την κάνω :D

 

 

Edit : Από ότι βλέπω όμως είναι" παλιά "....

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!

Εφερα ενα M5 μεσω aliexpress και ενω ειναι σε ολα οκ ΔΕΝ δουλευει το ακουστικο της συσκευης. Δηλαδη οταν παιρνω καποιον τηλ δεν τον ακουω αλλα αυτος με ακουει κανονικα. Οταν τον βαλω σε ανοιχτη ή βαλω τα ακουστικα παλι τον ακουω οκ.

Καμμια βοηθεια παιδια??

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Κάνε καμιά αναζήτηση... 10-15 ευρώ θα σου κοστίσει...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κάνε καμιά αναζήτηση... 10-15 ευρώ θα σου κοστίσει...

 

εννοεις να το δωσε σε κανα παλικαρι για φτιαξιμο. Δεν ειναι δηλ θεμα πχ λειτουργικου ετσι;

Ευχαριστω πολυ φιλε

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει Hard reset και δεν έχει "στρώσει" μάλλον σου έκατσε ελαττωματική συσκευή...

Επομένως πας για αλλαγή ακουστικού... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις καποιον υπόψη σου που μπορω να το δωσω αν μπορεις στειλε μου pm. γιατι για αντιπροσωπεία χλωμό Ε;και θα δωσω όσα εδωσα να το παρω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις κάνει Hard reset και δεν έχει "στρώσει" μάλλον σου έκατσε ελαττωματική συσκευή...

Επομένως πας για αλλαγή ακουστικού... ;)

 

Σε Ευχαριστω παρα πολυ. Μαλλον εχει θεμα. Εκανα το boot και παλι τα ιδια

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Να μην προσπαθήσω με kingroot λέτε να βγάλω τα αισχρά leagoo share και YouTube που πετάνε διαφημίσεις παρόλο που τα έχω απενεργοποιηση;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το YouTube κυρίως τις πετάει.

Μπορείς να κάνεις αυτό που είπες ή εγκαθιστάς το og YouTube και απενεργοποιείς το μανίσιο.

Επίσης μπορείς να φλασαρεις το τελευταίο firmware ( εχω οδηγίες πιο πίσω) στο οποίο δεν είναι προεγκατεστημένο το youtube και γενικά πάει πολύ καλά.

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Αφού θα κάνει δουλειά το kingroot και δεν θα μου "μεινει" στα χέρια μάλλον έτσι θα γίνει....

Συνήθως χρησιμοποιώ το Videoder... Δεν θα κάνει την ίδια δουλειά με το ogyoutube;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να μην προσπαθήσω με kingroot λέτε να βγάλω τα αισχρά leagoo share και YouTube που πετάνε διαφημίσεις παρόλο που τα έχω απενεργοποιηση;

 

Ο μονος τροπος ειναι με rom porting. Το εκανα στο μοντελο Ζ5 και ομολογω ειναι λιγακι μανικι, αλλα ειδα το φως το αληθινο, αν δεις τι επεργαστη εχει και με μερικες ωρες για σκοτωμα θα βρεις ακρη.

Me Kingroot Και αλλα γιατροσοφια δεν βγαζεις ακρη.

 

 

 

ΥΓΣτην τελικη βαζεις dr pulley και αλλαζεις τις σιαγονες με ferodo Και ασε το sh με τον Μοτερ να παραμιλαει!!!:lol::p

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία...

Αν είσαι εύκολο με kingroot θα το κάνω διαφορετικά θα πάει στα σκουπίδια!!!

 

 

G5. -

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα

μετα απο μια θεαματικη πτωση εσπασε το τζαμι... στην επισκευη κατεστρεψα την lcd οθονη. στο ebay εχει 35-40 ευρω που δεν τα δινω για αυτο το κινητο. εαν εχετε καποιο χαλασμενο και θελετε να ξεφορτωθειτε στειλτε pm. εαν ειναι σπασμενο το τζαμι δεν δουλευει η μπαταρια κλπ δεν με πειραζει την lcd ψαχνω σε φιλικη τιμη.

Edited by kristorepoulos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μου εχει μεινει η θηκη απ το κινητο ,αυτη που κουμπωνει πισω απ την μπαταρια,Αν καποιος ενδιαφερετε να την αγορασει ας στειλει πμ(μαυρο χρωμα,)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπέρα σας. χαλασε το κινητο μ επειδη βρισκομαι αμεσα σε αναγκη νέου βρήκα αυτό το κιν στα 75 ευρω απο σκρουτζ. αξιζει λετε ή να παρω με 30 ευρω παραπανω το redmi 4a? επειδη δεν την ξέρω σαν εταιρία. επίσης το λογισμικό ειναι έστω στα αγγλικα? δεν θελω να μπλεξω με ρουτ κλπ γτ δεν εχω χρονο.

σας ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. χαλασε το κινητο μ επειδη βρισκομαι αμεσα σε αναγκη νέου βρήκα αυτό το κιν στα 75 ευρω απο σκρουτζ. αξιζει λετε ή να παρω με 30 ευρω παραπανω το redmi 4a? επειδη δεν την ξέρω σαν εταιρία. επίσης το λογισμικό ειναι έστω στα αγγλικα? δεν θελω να μπλεξω με ρουτ κλπ γτ δεν εχω χρονο.

σας ευχαριστώ πολυ!

 

Σε ποσοστο , τα 30 στα 75 ειναι πολλα. Αλλα αξιζει.

Να προτιμησεις την GLOBAL VERSION , αν και εναι λιγο ακριβοτερο.

Ελληνικα θα εχεις οποιο και να παρεις.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

καλησπέρα σας. χαλασε το κινητο μ επειδη βρισκομαι αμεσα σε αναγκη νέου βρήκα αυτό το κιν στα 75 ευρω απο σκρουτζ. αξιζει λετε ή να παρω με 30 ευρω παραπανω το redmi 4a? επειδη δεν την ξέρω σαν εταιρία. επίσης το λογισμικό ειναι έστω στα αγγλικα? δεν θελω να μπλεξω με ρουτ κλπ γτ δεν εχω χρονο.

σας ευχαριστώ πολυ!

 

]Φίλε αξίζει να δώσεις 30 € παραπάνω. Επειδή τα εχω και τα δυο στην οικογένεια σου λέω οτι η διαφορά είναι μεγάλη. Αν θέλεις περίμενε λίγο, σήμερα ξεκινάει η εβδομάδα ηλεκτρ, εμποριου οπότε το 4Α θα πέσει μάλλον στα 99 .οπως και στα black friday.

Edited by npetrod1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχετε δει τιποτα υποπτο με το App Store; Εμενα στην αρχη μου φανηκε απλως αδιαφορο, τωρα ομως αναρωτιεμαι αν ειναι κακοβουλο και επικινδυνο. Π.χ. εγκατεστησα απο Google Play Store το Firefox Focus (4.0.1) και το Firefox Beta (58.0). Σε λιγωτερο απο μια μερα μου ερχεται ειδοποιηση απο το App Store να κανω update... σε 4.0.2 και 59.0 . Σοβαρα;! Σε σελιδες Mozilla δεν βλεπω να υπαρχουν τετοια versions. Λετε να ειναι κινεζικος δακτυλος;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εξαρτάτε τη χρηση που θα γινει,εχει πολυ ευαίσθητη οθονη σε πεσίματα και δεν ειναι για πολλα πολλα,για λιγο σερφαρισμα μια χαρα ειναι και τα βασικα.Το ΧΙΑΟΜΙ εχει καλυτερη μπαταρια και αντεχει λιγο καλυτερα σε πεσιματα.Παντως εμενα που το χει ο γιος μου του κολλαγε και εβγαζε και διαφημισεις φουλ οποτε περασα την CyanogenMod 13 Beta 2 και έστρωσε αρκετα ,λιγο καλυτερο σε θερμοκρασιες και ελαχιστα καλυτερο σε καταναλωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα

μετα απο μια θεαματικη πτωση εσπασε το τζαμι... στην επισκευη κατεστρεψα την lcd οθονη. στο ebay εχει 35-40 ευρω που δεν τα δινω για αυτο το κινητο. εαν εχετε καποιο χαλασμενο και θελετε να ξεφορτωθειτε στειλτε pm. εαν ειναι σπασμενο το τζαμι δεν δουλευει η μπαταρια κλπ δεν με πειραζει την lcd ψαχνω σε φιλικη τιμη.

 

εμενα ο γιος εχει σπασει τρεις φορες το εξωτερικο εχει απο ali 4€ και το αλλαξα 3 φορες απο το να παρω αλλο ,τωρα lcd + touch screen απο ali εχουν 20 €,Εγω θα τα αλλαζα αν ακομα η μπαταρια σου κραταει και δε θα θελει αλλαγη σε κανα τριμηνο.

Edited by Steve_McGarrett
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα επειδή πρώτη φορά λέω να προβώ σε αγορά κινεζικής συσκευής (ως δεύτερο το θέλω) αυτό με τις διαφημίσεις που αναφέρετε πως πετάει έχει να κάνει γιατί η αγορά έγινε αποκλειστικά από Κίνα ή κ τα ελληνικά καταστήματα έτσι το λανσάρουν;;; Αν γίνει ρουτ στρώνει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων κ συγνώμη για την αφελή ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημίσεις ήταν από την εφαρμογή του YouTube. Την ίδια rom είχαν είτε από Κίνα η αγορά είτε από Ελλάδα, οπότε το πρόβλημα ήταν κοινό.

Αυτό όμως πριν δύο χρόνια. Από τότε έδωσε κάποιες αναβαθμίσεις η leagoo και τώρα δεν ξέρω αν το firmware των τωρινών συσκευών έχει θέματα.

Εγώ στη μία από τις συσκευές που πήρα, πέρασα firmware που δεν είχε το youtube προεγκατεστημένο και έβαλα την official από το Google play χωρίς θέματα.

Στην άλλη συσκευή, απενεργοποίησα το youtube που είχε προεγκατεστημένο και περασα την εφαρμογή ogyoutube.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημίσεις ήταν από την εφαρμογή του YouTube. Την ίδια rom είχαν είτε από Κίνα η αγορά είτε από Ελλάδα, οπότε το πρόβλημα ήταν κοινό.

Αυτό όμως πριν δύο χρόνια. Από τότε έδωσε κάποιες αναβαθμίσεις η leagoo και τώρα δεν ξέρω αν το firmware των τωρινών συσκευών έχει θέματα.

Εγώ στη μία από τις συσκευές που πήρα, πέρασα firmware που δεν είχε το youtube προεγκατεστημένο και έβαλα την official από το Google play χωρίς θέματα.

Στην άλλη συσκευή, απενεργοποίησα το youtube που είχε προεγκατεστημένο και περασα την εφαρμογή ogyoutube.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Την ενημέρωση την παίρνει ασύρματα η θα πρέπει να το «παρω» από την σελίδα της εταιρίας;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν OTA η ενημέρωση. Εγώ με flashtool την πέρασα.

Αν ανατρέξεις πολλά post πίσω, θα βρεις αναλυτικά τις οδηγίες μου για την εγκατάσταση.

 

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν OTA η ενημέρωση. Εγώ με flashtool την πέρασα.

Αν ανατρέξεις πολλά post πίσω, θα βρεις αναλυτικά τις οδηγίες μου για την εγκατάσταση.

 

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...