Jump to content

Leagoo M5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα και εγώ σήμερα σε άσπρο. Όμορφο κινητό και άξιο για τα λεφτά του. Απογοήτευση βέβαια η κάμερα ειδικά μέσα σε κλειστούς χώρους. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή πρόγραμμα που βελτιώνει κάπως της

φωτογραφίες;

 

Δεν ξέρω τι έχουν κάνει στο λογισμικό, αλλά δεν συνεργάζεται καλά με σχεδόν καμια εφαρμογή κάμερας. Δοκίμασα πάρα πολλές και κατέληξα σε μια με την οποια τραβάς πολύ καλύτερες φωτος σε εσωτερικό χώρο και σε σκοτάδι.

Είναι η Footej Camera https://play.google.com/store/apps/details?id=com.footej.camera&hl=el

Για τις νυχτερινές φωτός. Οταν ανοίγεις την Footej έχει κάτω δεξιά 3 τελείες. Πατάς πάνω τους και βγαίνουν άλλες 4 επιλογές. Επιλέγεις το +/- και πας την φωτεινότητα στο τέρμα. Η διαφορά της με την στοκ εφαρμογή είναι τεράστια.

 

Υ Γ. Σήμερα τράβηξε ένα κολλημα τρελό το κινητό. Αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία για να ξεκολλήσει. Αει να δούμε!

 

@ovelix5 φίλτατη είμαι :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω τι έχουν κάνει στο λογισμικό, αλλά δεν συνεργάζεται καλά με σχεδόν καμια εφαρμογή κάμερας. Δοκίμασα πάρα πολλές και κατέληξα σε μια με την οποια τραβάς πολύ καλύτερες φωτος σε εσωτερικό χώρο και σε σκοτάδι.

Είναι η Footej Camera https://play.google.com/store/apps/details?id=com.footej.camera&hl=el

Για τις νυχτερινές φωτός. Οταν ανοίγεις την Footej έχει κάτω δεξιά 3 τελείες. Πατάς πάνω τους και βγαίνουν άλλες 4 επιλογές. Επιλέγεις το +/- και πας την φωτεινότητα στο τέρμα. Η διαφορά της με την στοκ εφαρμογή είναι τεράστια.

 

Υ Γ. Σήμερα τράβηξε ένα κολλημα τρελό το κινητό. Αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία για να ξεκολλήσει. Αει να δούμε!

 

@ovelix5 φίλτατη είμαι :p

Κοπέλια και κοπέλες γίναμε μαλλιά κουβάρια!! :D

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, με κλειστό (όχι απενεργοποιημένο) το κινητό και βάζοντας το δακτυλικό αποτύπωμα με βγάζει να βάλω το μοτίβο και δεν ξεκλειδώνει το κινητό απευθείας. Είναι κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει ή έτσι πρέπει να είναι?

Επίσης όταν πάω στο σπίτι ή σε κάποιο χώρο με wifi που του έχω βάλει τον κωδικό από πριν δεν συνδέεται κατευθείαν παρά μόνο όταν του ανοίξω την οθόνη. Είναι φυσιολογικό αυτό? Συμβαίνει και σε εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ήθελα να σας ρωτησω.. Εσάς μπαίνει με τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και αν ναι... Ποιες είναι οι ρυθμίσεις για Cosmote?
:stupid:
Link to comment
Share on other sites

Πολλά θεματάκια φαίνεται να έχει...

Θα περιμένω το Blooboo Picasso 4G, για δεύτερο (για πρώτο έχω το ZUK S2 που είναι αστέρι).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ήθελα να σας ρωτησω.. Εσάς μπαίνει με τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και αν ναι... Ποιες είναι οι ρυθμίσεις για Cosmote?

Με wind κανένα πρόβλημα. Από ρυθμίσεις δες αυτό στο: ρυθμίσεις/Δίκτυα κινητής/Ονόματα σημείου πρόσβασης >> Όνομα:Cosmote Wireless Internet

APN: Internet

MCC: 202

MNC: 01

Τύπος APN: default

DNS: - 195.167.065.194

Link to comment
Share on other sites

Ελυσε τα προβληματα του απλου και βιαστηκε να βγαλει και μοντελο plus στα 5,5 ?
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, με κλειστό (όχι απενεργοποιημένο) το κινητό και βάζοντας το δακτυλικό αποτύπωμα με βγάζει να βάλω το μοτίβο και δεν ξεκλειδώνει το κινητό απευθείας. Είναι κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει ή έτσι πρέπει να είναι?

Επίσης όταν πάω στο σπίτι ή σε κάποιο χώρο με wifi που του έχω βάλει τον κωδικό από πριν δεν συνδέεται κατευθείαν παρά μόνο όταν του ανοίξω την οθόνη. Είναι φυσιολογικό αυτό? Συμβαίνει και σε εσάς?

 

Για το πρώτο πού γραφεις ειναι θεμα ρύθμισης

Το παρελαβα και εγω και έτσι δούλευε στην αρχη

Παντως απο τις λιγες ώρες που το δουλεψα χθες για εμενα ειναι πολύ καλη συσκευή ίδιος για την τιμή που έχει από εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα συμβαίνει κάτι παράξενο. Η μπαταρία όσο δεν το αγγίζεις δεν πέφτει, όλα καλά εδώ. Μόλις όμως βάλω το δάχτυλο στην οθόνη, ανα μισό λεπτό πέφτει 1 %, είτε σερφάρω εκείνη τη στιγμή σερφάρω, είτε κοιτάω φωτό στο κινητό. Οταν παίζω παιχνίδι καταναλώνει πολύ λιγότερο.

Η κατανάλωση ξεκινάει με το που ακουμπάω την οθόνη.

Αυτό παρατήρησα πως το κάνει απο τη μέρα που τράβηξε το γερό κόλλημα και του έβγαλα την μπαταρία για να ξεκολλήσει.

Εχει ακούσει κανένας σας κάτι παρόμοιο έστω και σε άλλο κινητό; Δεν μου μοιάζει για πρόβλημα μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή το πρόβλημα με την μπαταρία παραμένει με βλέπω να το φλασάρω. Αυτή η Αμερικάνικη rom που του έβαλες εσύ, πως είναι;

Ελληνικά έχει; Η μπαταρία σου πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

@trust0 τσεκαρε το μηνυμα #153 αν θελεις, πιστευω ειναι η λυση στο προβλημα της μπαταριας σου ;)
:: Be Ware The Power Of Light ::
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν κυκλοφορουσε νωριτερα ( πχ. καλοκαιρι που ειχα χρηματα ) θα παιρνα το plus διχως δευτερη σκεψη.

Τα προβληματακια που εμφανιζει τα θεωρω αντιμετωπισημα. Για την τιμη του ειναι η καλυτερη επιλογη.

:: Be Ware The Power Of Light ::
Link to comment
Share on other sites

Το plus εχει μιση ιντσα μεγαλυτερη οθονη,εχει καλυτερη καμερα καλυτερο επεξεργαστη και καλυτερη καρτα γραφικων,για μονο 13-14 ευρω που κοστιζει παραπανω το plus πιστευω ότι αξιζει πολύ περισσοτερο από το απλο!
Link to comment
Share on other sites

@trust0 τσεκαρε το μηνυμα #153 αν θελεις, πιστευω ειναι η λυση στο προβλημα της μπαταριας σου ;)

 

Το διάβασα το ποστ σου, αλλα δεν νομίζω πως φταει η μπαταρία μου. Κατι παίζει με το λειτουργικό.

Για 2 μήνες η καταναλωση ηταν σε φυσιολογικά πλαίσια. Εχει λίγες μέρες που κάνει το εξής κουλό. Οσο είναι σε αναμονη, καταναλώνει ελάχιστη ενέργεια. Ολη νύχτα με ανοιχτό wi-fi και το πρωί έχει χάσει ένα 2-3%. Μόλις αγγίξω την οθόνη, χάνει 1%/ λεπτό.

Ακόμα και παιχνίδι να παίξω καταναλώνει λιγότερη μπαταρία απο όση καταναλώνει, αν κοιτάω τις φωτό στο κινητό, ή σερφάρω.

 

Τώρα το τριήμερο έλειπα σε ένα χωριό χωρίς ιντερνετ. Με κλειστά data και wi-fi και μόνο που άγγιζα την οθόνη να μπω στον κατάλογο επαφών να δω ένα τηλ και να το καλέσω, στο τσακ μπαμ έχανα αλλο 1% πριν ακόμα κάνω την κλήση.

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο λεμε, το λειτουργικο τρωει φρικες και δειχνει οτι να ναι.

Ειναι συνηθησμενο φαινομενο σ αυτα που φορανε android 6 απ οτι διαβασα

:: Be Ware The Power Of Light ::
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πρόβλημα με την μπαταρία παραμένει με βλέπω να το φλασάρω. Αυτή η Αμερικάνικη rom που του έβαλες εσύ, πως είναι;

Ελληνικά έχει; Η μπαταρία σου πως πάει;

 

 

Με αυτη μια χαρα μου παει . Μεχρι στιγμής απ αυτη που ειχε παει καλυτερα και εχει ελληνικα μονο οτι δεν δειχνει ποσοστο μπαταριας και εβαλα εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Ω, ευχαριστώ. Κατά το φλασαρισμα άφησες το κουτάκι του preloader τσεκαρισμένο;

Από drivers τι βάζουμε;

 

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ω, ευχαριστώ. Κατά το φλασαρισμα άφησες το κουτάκι του preloader τσεκαρισμένο;

Από drivers τι βάζουμε;

 

 

Στάλθηκε από κινητό.

 

Με το εργαλείο που δινει στο σαιτ το εβαλα. απλα διαλεξα το αρχειο και το ετρεξα. εκανε 1 λεπτο και ολα οκ. ΦΑντασου ασχετος ειμαι και τα καταφερα. ΔΕν ειναι τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Είχες πει ότι έβαλες την rom που δίνει εδώ http://chinagadgetsreviews.com/download-stock-firmware-leagoo-m5.html εκεί όμως βλέπω μόνο το αρχείο του firmware.

Στο flashtool αναφέρεσαι όταν λες εργαλείο; Γιατί άλλο εργαλείο δεν ξέρω.

 

Η εφαρμογή leagoo share είναι και σε αυτό το firmware;

Οταν κατεβάζεις την μπάρα με τα εργαλεία έχει τον φακο; Ρωτάω, επειδή λες δεν έχει ποσοστό μπαταρίας, μη λείπει και τίποτα άλλο.

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα το ποστ σου, αλλα δεν νομίζω πως φταει η μπαταρία μου. Κατι παίζει με το λειτουργικό.

Για 2 μήνες η καταναλωση ηταν σε φυσιολογικά πλαίσια. Εχει λίγες μέρες που κάνει το εξής κουλό. Οσο είναι σε αναμονη, καταναλώνει ελάχιστη ενέργεια. Ολη νύχτα με ανοιχτό wi-fi και το πρωί έχει χάσει ένα 2-3%. Μόλις αγγίξω την οθόνη, χάνει 1%/ λεπτό.

Ακόμα και παιχνίδι να παίξω καταναλώνει λιγότερη μπαταρία απο όση καταναλώνει, αν κοιτάω τις φωτό στο κινητό, ή σερφάρω.

 

Τώρα το τριήμερο έλειπα σε ένα χωριό χωρίς ιντερνετ. Με κλειστά data και wi-fi και μόνο που άγγιζα την οθόνη να μπω στον κατάλογο επαφών να δω ένα τηλ και να το καλέσω, στο τσακ μπαμ έχανα αλλο 1% πριν ακόμα κάνω την κλήση.

 

Πριν περάσεις άλλη rom δοκίμασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=el

Πρέπει να είσαι root.

Και μια ερώτηση, είμαι ακόμα με τη rom που λέει test ωστόσο έχω κάνει το τηλέφωνο root και έχω περάσει twrp. Επίσης έχω απενεργοποιήσει με app το leagoo share το youtube κάτι καιρούς και τέτοια. Σκέφτομαι να περάσω το τελευταίο update 20160909 αλλά έχω τις εξής απορίες.

Πρώτον το ότι έχω απενεργοποιήσει αυτές τις εφαρμογές θα μου δημιουργήσει πρόβλημα?

Δεύτερον το ότι είμαι με twrp παίζει κάνα ρόλο και αν κάνω το update το κουτάκι recovery να το αφήσω τσεκαρισμένο.

Edited by sarantis78
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι root Σαράντη. Πιστεύω ότι φταίει η rom μου, γι αυτό το ψάχνω για φλασάρισμα με διαφορετική rom.

Για το recovery δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι root Σαράντη. Πιστεύω ότι φταίει η rom μου, γι αυτό το ψάχνω για φλασάρισμα με διαφορετική rom.

Για το recovery δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Αν δεν σε ενδιαφέρει το δακτυλικό αποτύπωμα υπάρχει μία custom rom (CyanogenMod 13 Beta 2 by "smurad-05) στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...