Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως ειναι προβλημα αλλα και απο την αλλη θα παρω PSP για να βλεπω ταινίες???? μπα......... :) με 190 ευρουδακια παω αγοραζω ενα Philips portable dvd Και ειμαι ΟΚ απο ταινιες. Απο την αλλη δεν ξερω εαν το διαβασατε αλλα ολη η παρτιδα απο τα πρωτα ιαπωνικα εχουν προβλημα με τα πληκτρα και επειδη δεν εχει υπαρξει -τουλαχιστον απο οτι διαβαζω- δευτερη παρτιδα αρα αυτα που εχουν ερθει και εδω θα εχουν κληρονομημενο το προβλημα.

 

 

οχι ολη η πρωτη παρτιδα 5-6.000 συσκευες απο τις 500.000 ....εγω εχω ιαπωνικο απο αυτην την παρτιδα και δεν εχει κανενα προβλημα............

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντως ειναι προβλημα αλλα και απο την αλλη θα παρω PSP για να βλεπω ταινίες???? μπα......... :) με 190 ευρουδακια παω αγοραζω ενα Philips portable dvd Και ειμαι ΟΚ απο ταινιες. Απο την αλλη δεν ξερω εαν το διαβασατε αλλα ολη η παρτιδα απο τα πρωτα ιαπωνικα εχουν προβλημα με τα πληκτρα και επειδη δεν εχει υπαρξει -τουλαχιστον απο οτι διαβαζω- δευτερη παρτιδα αρα αυτα που εχουν ερθει και εδω θα εχουν κληρονομημενο το προβλημα.

 

 

οχι ολη η πρωτη παρτιδα 5-6.000 συσκευες απο τις 500.000 ....εγω εχω ιαπωνικο απο αυτην την παρτιδα και δεν εχει κανενα προβλημα............

Link to comment
Share on other sites

Το Console Club έχει αμερικάνικο value pack στα 350 ευρώ επίσης το Ιαπωνικό value pack στην ίδια τιμή και το απλό 300 ευρώ εδώ να πώ ότι όπως έχει αναφερθεί τα παιχνίδια δεν έχουν ζώνη αλλά οι ταινίες έχουν οπότε το αμερικάνικο που είναι ζώνη 1 δεν θα παίζει τις ευρωπαικές (κάποια στιγμή μάλλον θα βγεί κάτι να το σπάσει αυτό αλλά καλύτερα το ορίτζιναλ)το Ιαπωνικό είναι ζώνη 2 όπως και η Ελλάδα ;) αυτά και καλές αγορές :)

ΤΑ παιχνίδια κάνουν 60 ευρώ όντως (έχει και κάτι ιαπωνικά με 25) και φέρνει συχνά πυκνά παιχνίδια και στέλνει παιχνίδια και μηχανήματα με κούριερ σε πολλά μέρη πάρτε τηλ. και ρωτήστε.

 

ρε παιδια πηρα τηλεφωνο εχουν rdige racer kai need for speed που τα εχω

και το golf το γιαπωνεζικο που δεν το ειχα μου ζητησαν 100 ευρω ........ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πήρες στο console club; Ένας γνωστός μου που ρώτησε χτες, του είπαν ότι δεν είχε. Πάντως δύσκολο το κόβω να δίνουν 100 ευρώ 1 παιχνίδι...μήπως κατάλαβες λάθος;

 

@Spinemm, φίλε μου, δεν γνωρίζω αν παίρνουν πιστωτικές.

 

Αν το πάρεις, πες μας και τις δικές σου εντυπώσεις, οκ; ;)

 

 

Όσον αφορά το θέμα του Region 1, εξαρτάται πως το βλέπει κανείς. Πχ, για μένα δεν αποτελεί πρόβλημα καθώς σκοπεύω τόσο τις ταινίες όσο και τα περισσότερα παιχνίδια μου να τα αγοράζω μέσω ebay από Αμερική ώστε να τα έχω στα χέρια μου νωρίτερα και φθηνότερα... ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πήρες στο console club; Ένας γνωστός μου που ρώτησε χτες, του είπαν ότι δεν είχε. Πάντως δύσκολο το κόβω να δίνουν 100 ευρώ 1 παιχνίδι...μήπως κατάλαβες λάθος;

 

@Spinemm, φίλε μου, δεν γνωρίζω αν παίρνουν πιστωτικές.

 

Αν το πάρεις, πες μας και τις δικές σου εντυπώσεις, οκ; ;)

 

 

Όσον αφορά το θέμα του Region 1, εξαρτάται πως το βλέπει κανείς. Πχ, για μένα δεν αποτελεί πρόβλημα καθώς σκοπεύω τόσο τις ταινίες όσο και τα περισσότερα παιχνίδια μου να τα αγοράζω μέσω ebay από Αμερική ώστε να τα έχω στα χέρια μου νωρίτερα και φθηνότερα... ;)

 

πηρα τηλεφωνο στο 9596262 το σηκωσε μια κοπελα και μιλησε με καποιους μεσα και μου εδωσε την τιμη γιατι να πω ψεματα ..........

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό δεν είναι το τηλέφωνο του Console Club στο Νέο Ηράκλειο...

 

ειναι το κεντρικο για χοντρικη πωληση καλιθεα λεει το site ....poio einai to thlefvno sto νεο ηρακλειο ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω με βλεπω να φευγω σε κανενα 10λεπτο, α μια τελευταια ερωτηση ξερεις εαν δεχεται πιστωτικη καρτα γιατι με βλεπω να παιρνω και 5-6 παιχνιδια μαζι οποτε να παρω και τον πατερα μαζι :D .

Δυστυχώς δεν δέχεται πιστωτικές ακόμη. :( Κρίμα γιατί δεν είναι λίγα τα 350 να τα σκάς καλό θα ήταν να είχε και άτοκες :p

Link to comment
Share on other sites

Οντως πηρα τηλ λιγο πριν ξεκινησουμε να παμε και μου ειπαν το δυσαρεστο.........αντε τωρα να δω πως θα πεισω τον πατερα μου να μου δωσει 500 γιουρια για να το παρω μαζι με κανα παιχνιδι:(

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι ανάγκη να πάρεις και 4-5 games μαζί. Πάρε πρώτα 1-2, παίχτα και μετά αντάλλαξέ τα ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τρελαθηκα :wacko: :wacko: πηρα μολις πριν λιγο στο τηλ που εδωσε ο makpol και παραλιγο να πεσω κατω απο αυτο που ακουσα το PSP :X 480 ΕΥΡΑ :X γιατι λεει ειναι το γιαπωνεζικο, ενω εαν περιμενω μεχρι το τελος του μηνα θα φερουν το αμερικανικο με 400 :cry: :cry: με βλεπω να ροβολαω για Ηρακλειο με οτι ευρα εχω μαζεψει θα την πεσω και δεξια αριστερα σε γιαγιαδες παπουδες και στο μωρο :O μπας και φτασω τα 450 να παρω και κανα παιχνιδακι μαζι............ΗΜΑΡΤΟΝ που λεει και ο Γεωργιου

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι ανάγκη να πάρεις και 4-5 games μαζί. Πάρε πρώτα 1-2, παίχτα και μετά αντάλλαξέ τα ;)

 

Φιλε shodanjr_gr ουτως ή αλλιως με 500 γιουρια 2 παιχνιδια στην καλυτερη με βλεπω να παιρνω μαζι με το ΛΑΤΡΕΥΤΟ :) :)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

@spinemm: Είσαι 26 χρονών και περιμένεις από τον πατέρα σου να πληρώσει τα 400 ευρώ του PSP?!?!? :wacko:

 

@everyone: Καλά δώστε εσείς τώρα 400 και 500 ευρώ για το PSP κι όταν το Σεπτέμβρη εκεί που βολτάρετε στη Στουρνάρη δείτε παντού να πουλάνε το (ευρωπαικό, χωρίς προβλήματα και πιθανώς με extra features) PSP με 250 ευρώ και το κάθε χαζόπαιδο να βγαίνει από το χ κατάστημα έχοντας αγοράσει με 300 ευρώ προσφορά το PSP μαζί με τα GTA & Grand Turismo Mobile, προσπαθείστε να πουλήσετε μούρη λέγοντας "Μπορεί να έσκασα σαν μ*λ*κας 200 ευρώ παραπάνω, αλλά το αγόρασα πριν από εσένα μικρό παιδάκι. Αχαχα." :grin: :geek: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

1ον) Το PSP τώρα κάνει 350 ευρώ το Αμερικάνικο Value Pack

 

2ον) Το Ευρωπαΐκό PSP θα έχει τα ίδια "προβλήματα" με το Αμερικάνικο (κοινώς καμμένα πίξελ). Μία γραμμή παραγωγής έχει η Sony.

 

3ον) Έξτρα features θα προσθέτονται σε όλα τα PSP μέσω firmware update

 

4ον) Το PSP που θα έρθει Ευρώπη θα έχει το λιγότερο 250 ευρώ για το Value Pack (προσωπικά το βλέπω να χτυπάει την 300άρα)

 

5ον) 100 ευρώ παραπάνω για να πάρεις την κονσόλα 4-5 μήνες πριν δεν είναι μεγάλο ποσό

 

6ον) Διακρίνω μία ζήλια στα λεγόμενά σου ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

1ον) Το PSP τώρα κάνει 350 ευρώ το Αμερικάνικο Value Pack

 

2ον) Το Ευρωπαΐκό PSP θα έχει τα ίδια "προβλήματα" με το Αμερικάνικο (κοινώς καμμένα πίξελ). Μία γραμμή παραγωγής έχει η Sony.

 

3ον) Έξτρα features θα προσθέτονται σε όλα τα PSP μέσω firmware update

 

4ον) Το PSP που θα έρθει Ευρώπη θα έχει το λιγότερο 250 ευρώ για το Value Pack (προσωπικά το βλέπω να χτυπάει την 300άρα)

 

5ον) 100 ευρώ παραπάνω για να πάρεις την κονσόλα 4-5 μήνες πριν δεν είναι μεγάλο ποσό

 

6ον) Διακρίνω μία ζήλια στα λεγόμενά σου ;)

 

1) Το θέμα είναι πόσο μπορεί να το αγοράσει κάποιος στην Ελλάδα (εισαγωγή από Αμερική). Σε παραπάνω posts ανέφεραν για 400 και 500 ευρώ... :rolleyes:

 

2) Εμμ, δε μιλάω για καμμένα pixels. Δύσκολα να αντιμετωπιστεί αυτό το φαινόμενο. Μιλάω για προβληματικά πλήκτρα (βλ. Japanese version) κλπ. Το θέμα είναι πως σε 5 μήνες θα έχει "ωριμάσει" η γραμμή παραγωγής, αν θες να το θέσω έτσι. Κάτι σαν τα smartphones της Nokia ας πούμε... ;)

 

3) Το ξέρω, αλλά άλλη γλύκα είναι να πάρεις το PSP σου με ενσωματωμένο browser, calculator κλπ. κι άλλο να κάθεσαι να κατεβάζεις νέα firmwares από το internet, πόσο μάλλον αν έχεις 56k, οπότε θα είναι μια επώδυνη εμπειρία. Είχα αναφέρει και σε άλλο post μου για το "μπουκέτο" που ετοιμάζει η Sony για το PSP και το οποίο πιστεύω πως θα λανσάρει μαζί με το ευρωπαικό PSP. Και δε μιλάμε για minor updates... :D

 

4) Εγώ πάλι το βλέπω για 250 max. Αν αναλογιστείς ότι το DS θα παίζει τότε στα 120-140 & θα έχει σεβαστό αριθμό αξιόλογων games να το στηρίξουν, ότι τα PS2 και Xbox ειδικά θα πωλούνται σε γελοίες τιμές, ότι πιθανότατα θα εμφανιστεί το Ngage 2 προς το τέλος του χρόνου (και με το οποίο η Nokia οφείλει τουλάχιστον να κάνει αισθητή την παρουσία της αν θέλει να μην ξαναφάει τα μούτρα της), ότι 2 μήνες μετά με τα 300 ευρώ που λες εσύ, θα μπορείς να αγοράσεις το Xbox 360 και να τρίβεις τα μάτια σου και τέλος ότι οι πραγματικά πωρωμένοι με το PSP θα έχουν ήδη αποκτήσει το "πολύτιμό" τους από Αμερική ή Ιαπωνία, ε λοιπόν, υπό το καθεστώς όλων των παραπάνω δύσκολα να λανσάει η Sony το PSP το Σεπτέμβρη με τιμή άνω των 250 ευρώ.

 

5) Δε μιλάμε για 100 ευρώ. Μιλάμε για 200+ ευρώ, καθώς κι ελάχιστους αξιόλογους προς το παρών τίτλους. Κι επίσης πολύ ταλαιπωρία...

 

6) Αφού λοιπόν διακρίνεις μια ζήλια στα λεγόμενά μου μάθε πως αν καιγόμουν να νιώσω την "ηδονή" του PSP, θα το είχα ήδη στα χέρια μου, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς, ούτε το χρόνο, ούτε την τρέλα για handheld gaming έχω. Κι επίσης καλό θα ήταν να έχεις λίγοοο πιο θετική σκέψη κι ανοιχτό μυαλό. Το παραπάνω post μου έγινε με σκοπό να τονίσω ότι λίγη υπομονή δε βλάπτει, καθώς και για να βάλουν οι υποψήφιοι import-PSP-άδες ένα φρένο στο πάθος τους, ώστε να σκεφτούν άλλη μια φορά αν μήπως καίγονται κάπως νωρίς για το PSP. Αυτό και μόνο. Όποιος το κατάλαβε καλώς... :)

Link to comment
Share on other sites

1) Το θέμα είναι πόσο μπορεί να το αγοράσει κάποιος στην Ελλάδα (εισαγωγή από Αμερική). Σε παραπάνω posts ανέφεραν για 400 και 500 ευρώ... :rolleyes:

 

2) Εμμ, δε μιλάω για καμμένα pixels. Δύσκολα να αντιμετωπιστεί αυτό το φαινόμενο. Μιλάω για προβληματικά πλήκτρα (βλ. Japanese version) κλπ. Το θέμα είναι πως σε 5 μήνες θα έχει "ωριμάσει" η γραμμή παραγωγής, αν θες να το θέσω έτσι. Κάτι σαν τα smartphones της Nokia ας πούμε... ;)

 

3) Το ξέρω, αλλά άλλη γλύκα είναι να πάρεις το PSP σου με ενσωματωμένο browser, calculator κλπ. κι άλλο να κάθεσαι να κατεβάζεις νέα firmwares από το internet, πόσο μάλλον αν έχεις 56k, οπότε θα είναι μια επώδυνη εμπειρία. Είχα αναφέρει και σε άλλο post μου για το "μπουκέτο" που ετοιμάζει η Sony για το PSP και το οποίο πιστεύω πως θα λανσάρει μαζί με το ευρωπαικό PSP. Και δε μιλάμε για minor updates... :D

 

4) Εγώ πάλι το βλέπω για 250 max. Αν αναλογιστείς ότι το DS θα παίζει τότε στα 120-140 & θα έχει σεβαστό αριθμό αξιόλογων games να το στηρίξουν, ότι τα PS2 και Xbox ειδικά θα πωλούνται σε γελοίες τιμές, ότι πιθανότατα θα εμφανιστεί το Ngage 2 προς το τέλος του χρόνου (και με το οποίο η Nokia οφείλει τουλάχιστον να κάνει αισθητή την παρουσία της αν θέλει να μην ξαναφάει τα μούτρα της), ότι 2 μήνες μετά με τα 300 ευρώ που λες εσύ, θα μπορείς να αγοράσεις το Xbox 360 και να τρίβεις τα μάτια σου και τέλος ότι οι πραγματικά πωρωμένοι με το PSP θα έχουν ήδη αποκτήσει το "πολύτιμό" τους από Αμερική ή Ιαπωνία, ε λοιπόν, υπό το καθεστώς όλων των παραπάνω δύσκολα να λανσάει η Sony το PSP το Σεπτέμβρη με τιμή άνω των 250 ευρώ.

 

5) Δε μιλάμε για 100 ευρώ. Μιλάμε για 200+ ευρώ, καθώς κι ελάχιστους αξιόλογους προς το παρών τίτλους. Κι επίσης πολύ ταλαιπωρία...

 

6) Αφού λοιπόν διακρίνεις μια ζήλια στα λεγόμενά μου μάθε πως αν καιγόμουν να νιώσω την "ηδονή" του PSP, θα το είχα ήδη στα χέρια μου, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς, ούτε το χρόνο, ούτε την τρέλα για handheld gaming έχω. Κι επίσης καλό θα ήταν να έχεις λίγοοο πιο θετική σκέψη κι ανοιχτό μυαλό. Το παραπάνω post μου έγινε με σκοπό να τονίσω ότι λίγη υπομονή δε βλάπτει, καθώς και για να βάλουν οι υποψήφιοι import-PSP-άδες ένα φρένο στο πάθος τους, ώστε να σκεφτούν άλλη μια φορά αν μήπως καίγονται κάπως νωρίς για το PSP. Αυτό και μόνο. Όποιος το κατάλαβε καλώς... :)

 

 

καλα ολα αυτα αλλα εγω το εχω ηδη 3 μηνες και μεχρι τον σεπτεμβριο θα ειναι 10 μηνες με παιχνιδια σαν το ridge racer lumines kai need for speed.....

grafv tainies kai klipakia me ayto to dvrean ekplhktiko programa http://www.pspsvideo9.com εχω περασει μεσα τα αγαπημενα μου mp3 και περιμενω

πολλους emulator poy hdh λενε οτι θα κυκλοφορησουν mame κλπ

ola αυτα βεβαια με την πρηποθεση να εχεις τα χρηματα πολλα μεν αλλα

μιλαμε για το κορυφαιο φορητο μονο την οθονη να δεις παθαινεις πλακα......

περιμενω το pro evolution soccer 4, fiffa soccer 2005 ........kai tosa

αλλα παιχνιδια που θα κυκλοφορησουν ......ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Η ΣΟΝΥ

ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΟΜΗΧΑΝΗ ............

Link to comment
Share on other sites

1) Το θέμα είναι πόσο μπορεί να το αγοράσει κάποιος στην Ελλάδα (εισαγωγή από Αμερική). Σε παραπάνω posts ανέφεραν για 400 και 500 ευρώ... :rolleyes:

 

Και εγώ το έχω αναφέρει πολλές φορές ότι έχει 350...στα Console Club sto Νέο Ηράκλειο.

 

2) Εμμ, δε μιλάω για καμμένα pixels. Δύσκολα να αντιμετωπιστεί αυτό το φαινόμενο. Μιλάω για προβληματικά πλήκτρα (βλ. Japanese version) κλπ. Το θέμα είναι πως σε 5 μήνες θα έχει "ωριμάσει" η γραμμή παραγωγής, αν θες να το θέσω έτσι. Κάτι σαν τα smartphones της Nokia ας πούμε... ;)

 

Το πρόβλημα των προβληματικών πλήκτρων υπήρχε σε 5 με 6 χιλιάδες PSP από τα πρώτα που βγήκαν στην Ιαπωνία και έχει ήδη λυθεί.

 

3) Το ξέρω, αλλά άλλη γλύκα είναι να πάρεις το PSP σου με ενσωματωμένο browser, calculator κλπ. κι άλλο να κάθεσαι να κατεβάζεις νέα firmwares από το internet, πόσο μάλλον αν έχεις 56k, οπότε θα είναι μια επώδυνη εμπειρία. Είχα αναφέρει και σε άλλο post μου για το "μπουκέτο" που ετοιμάζει η Sony για το PSP και το οποίο πιστεύω πως θα λανσάρει μαζί με το ευρωπαικό PSP. Και δε μιλάμε για minor updates... :D

 

Τα updates του PSP είναι γύρω στα 30 megabyte....ακόμα και με 56άρα είναι ένα 2ωρο max...δεν είναι επιχείρημα για να μην το πάρει κάποιος 5 μήνες νωρίτερα :)

4) Εγώ πάλι το βλέπω για 250 max. Αν αναλογιστείς ότι το DS θα παίζει τότε στα 120-140 & θα έχει σεβαστό αριθμό αξιόλογων games να το στηρίξουν, ότι τα PS2 και Xbox ειδικά θα πωλούνται σε γελοίες τιμές, ότι πιθανότατα θα εμφανιστεί το Ngage 2 προς το τέλος του χρόνου (και με το οποίο η Nokia οφείλει τουλάχιστον να κάνει αισθητή την παρουσία της αν θέλει να μην ξαναφάει τα μούτρα της), ότι 2 μήνες μετά με τα 300 ευρώ που λες εσύ, θα μπορείς να αγοράσεις το Xbox 360 και να τρίβεις τα μάτια σου και τέλος ότι οι πραγματικά πωρωμένοι με το PSP θα έχουν ήδη αποκτήσει το "πολύτιμό" τους από Αμερική ή Ιαπωνία, ε λοιπόν, υπό το καθεστώς όλων των παραπάνω δύσκολα να λανσάει η Sony το PSP το Σεπτέμβρη με τιμή άνω των 250 ευρώ.

Τέσπα μακάρι. Όσο φθηντότερα, τόσο καλύτερα :)

 

5) Δε μιλάμε για 100 ευρώ. Μιλάμε για 200+ ευρώ, καθώς κι ελάχιστους αξιόλογους προς το παρών τίτλους. Κι επίσης πολύ ταλαιπωρία...

 

350-250 μου κάνει 100 εμένα...αν τώρα εσύ λες να πας να πάρεις το import από εκεί που κάνει 500 πάω πάσο...

 

6) Αφού λοιπόν διακρίνεις μια ζήλια στα λεγόμενά μου μάθε πως αν καιγόμουν να νιώσω την "ηδονή" του PSP, θα το είχα ήδη στα χέρια μου, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς, ούτε το χρόνο, ούτε την τρέλα για handheld gaming έχω. Κι επίσης καλό θα ήταν να έχεις λίγοοο πιο θετική σκέψη κι ανοιχτό μυαλό. Το παραπάνω post μου έγινε με σκοπό να τονίσω ότι λίγη υπομονή δε βλάπτει, καθώς και για να βάλουν οι υποψήφιοι import-PSP-άδες ένα φρένο στο πάθος τους, ώστε να σκεφτούν άλλη μια φορά αν μήπως καίγονται κάπως νωρίς για το PSP. Αυτό και μόνο. Όποιος το κατάλαβε καλώς... :)

 

Έχω πολύ θετική σκέψη και πολύ ανοιχτό μυαλό. Αλλά να δώσω εκατό ευρώ (δηλαδή περίπου 20 ευρώ το μήνα μέχρι να βγει το Ευρωπαικό PSP) παραπάνω απλά δεν είναι μεγάλο ποσό για να μην το πάρω τόσο νωρίτερα. Ειδικά από την στιγμή που δεν χάνω τίποτε άλλο.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε shodan,εγώ δε διακρίνω απλά μια ζήλεια....Διακρίνω ότι αν δει κανένα στον δρόμο με psp θα του το παρεί και θα το σπάσει... :p
Link to comment
Share on other sites

Αλλά να δώσω εκατό ευρώ (δηλαδή περίπου 20 ευρώ το μήνα μέχρι να βγει το Ευρωπαικό PSP) παραπάνω απλά δεν είναι μεγάλο ποσό για να μην το πάρω τόσο νωρίτερα.

 

Αν το βρεις με 300-350 πράγματι αξίζει αν το θες. Αλλά όχι υπερβολές όπως 400 και 500 ευρώ. Γιατί επειδή έτυχε να είχα ρωτήσει κι εγώ, πράγματι κάποιοι εκμεταλλευόμενοι το πάθος άλλων τα πωλούν τόσο... Εγώ τουλάχιστον, ίσως επειδή είχα ασχοληθεί με ένα αμερικάνικο PSP και δεν έκοψα και φλέβα (παρά μόνο για την οθόνη), δεν καταλαβαίνω το λόγο γιατί να σκάσει κάποιος 200-250 ευρώ παραπάνω, τη στιγμή που το ευρωπαικό απέχει μόλις 5 μήνες. Ο καθένας βέβαια πράττει όπως πιστεύει. ;)

 

Καλά ρε shodan,εγώ δε διακρίνω απλά μια ζήλεια....Διακρίνω ότι αν δει κανένα στον δρόμο με psp θα του το παρεί και θα το σπάσει... :p

 

Έχω δει άτομα με PSP και δεν τους το έχω σπάσει. Όπως επίσης έχω παίξει σε PSP και δηλώνω ότι πραγματικά μαμάει, με μόνο ίσως μελανό σημείο την αυτονομία του. Τώρα αν εσύ από τα λεγόμενά μου κατάλαβες ότι απεχθάνομαι το PSP και τους κατόχους του, τότε σου βγάζω ταπεινά το καπέλο φωστήρα μου... :zzz:Σιγά μη σκάσω για τη ****κία που βαράει τον καθένα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το βρεις με 300-350 πράγματι αξίζει αν το θες. Αλλά όχι υπερβολές όπως 400 και 500 ευρώ. Γιατί επειδή έτυχε να είχα ρωτήσει κι εγώ, πράγματι κάποιοι εκμεταλλευόμενοι το πάθος άλλων τα πωλούν τόσο... Εγώ τουλάχιστον, ίσως επειδή είχα ασχοληθεί με ένα αμερικάνικο PSP και δεν έκοψα και φλέβα (παρά μόνο για την οθόνη), δεν καταλαβαίνω το λόγο γιατί να σκάσει κάποιος 200-250 ευρώ παραπάνω, τη στιγμή που το ευρωπαικό απέχει μόλις 5 μήνες. Ο καθένας βέβαια πράττει όπως πιστεύει. ;)

 

Καλά εννοείται ότι παραπάνω από 350 δεν λέει...μπορείς βασικά να το πάρεις και φθηνότερα αν το αγοράσεις από ebay αλλά δεν μπορείς να ξέρεις τί θα σου βγει από άποψι καμένων πίξελ και ούτε θα έχεις και κάποιο μαγαζί να τους το πας αν χαλάσει (knocks on wood).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

@spinemm: Είσαι 26 χρονών και περιμένεις από τον πατέρα σου να πληρώσει τα 400 ευρώ του PSP?!?!? :wacko:

 

 

Ρε μαγκακι εχεις κανα προβλημα γουσταρω να παω να μου το παρει ο πατερας μου και να τα σκασει αυτος εσυ τραβας κανα ζορι???? εκτος και εαν περνιεσαι για τον ΜΕΓΑ ΜΑΓΚΑ και βρηκες δουλεια απο τα 18σου με μισθο 2000 γιουρια ε τοτε με γεια σου και χαρα σου αγορασε το μονος σου μπας και νιωσεις πραγματικος ΑΝΤΡΑΣ, γιατι εγω σαν φοιτητης (και εαν αναρωτιεσαι ναι ειμαι ΣΚΡΑΠΑΣ και δεν περασα με την πρωτη) και την part time δουλεια δεν μπορω να τα σκασω τα 400 νταγκα.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

@ spinemm, Flamenerve: παρακαλώ να μην υπάρξει άλλο post σε τέτοιους τόνους. Αποφύγετε τους χαρακτηρισμούς και τις προσωπικές επιθέσεις. Αν θέλετε να συνεχίσετε την αντιπαράθεση που δεν αφορά τους υπόλοιπους χρήστες, υπάρχουν και τα PM's. :!:
Link to comment
Share on other sites

Αν το βρεις με 300-350 πράγματι αξίζει αν το θες. Αλλά όχι υπερβολές όπως 400 και 500 ευρώ. Γιατί επειδή έτυχε να είχα ρωτήσει κι εγώ, πράγματι κάποιοι εκμεταλλευόμενοι το πάθος άλλων τα πωλούν τόσο... Εγώ τουλάχιστον, ίσως επειδή είχα ασχοληθεί με ένα αμερικάνικο PSP και δεν έκοψα και φλέβα (παρά μόνο για την οθόνη), δεν καταλαβαίνω το λόγο γιατί να σκάσει κάποιος 200-250 ευρώ παραπάνω, τη στιγμή που το ευρωπαικό απέχει μόλις 5 μήνες. Ο καθένας βέβαια πράττει όπως πιστεύει. ;)

Μάλλον δεν έχεις διαβάσει τα πόστ έχει αναφερθεί αρκετές φορές οτι υπάρχει μαγαζι που δίνει το value pack 350 και το απλό 300 ευρώ.

Οτι θα έχουν τα ευρωπαικά θα έχουν αντίστοιχα και τα ιαπωνικά αμερικάνικα μοντέλα η σονυ δεν κάνει εξαιρέσεις.

Link to comment
Share on other sites

@ spinemm, Flamenerve: παρακαλώ να μην υπάρξει άλλο post σε τέτοιους τόνους. Αποφύγετε τους χαρακτηρισμούς και τις προσωπικές επιθέσεις. Αν θέλετε να συνεχίσετε την αντιπαράθεση που δεν αφορά τους υπόλοιπους χρήστες, υπάρχουν και τα PM's. :!:

 

OK συγνωμη απο εμενα προς τα υπολοιπα παιδια και σε εσενα csk4023

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...