Jump to content

Ulefone U007


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχετε κάποια παρόμοια πρόταση μέχρι 100ευρώ; δηλ. σε αυτά τα χρήματα ποιά κινητά (εκτός του ulefone u007) είναι value for money;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχετε κάποια παρόμοια πρόταση μέχρι 100ευρώ; δηλ. σε αυτά τα χρήματα ποιά κινητά (εκτός του ulefone u007) είναι value for money;

 

στο geekbuying.com εχει το redmi 3s (2ram, 16rom)

$115/€104 το χρυσο, $119/€107 το λευκο-ασημι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το παραγει ξανα..........
μηπως βγαλει καινουργιο μοντελο;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

μηπως βγαλει καινουργιο μοντελο;

 

Αυτο σε σχετικα mail ερωτησεων δικα μου απαντησαν με ασαφεια,και πολυ γενικα,οποτε δεν ξερω.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο Fasttech λέει ότι από μεθαύριο θα το έχει διαθέσιμο!

Αναλογα με το χρώμα σε 2,3 η 4 μέρες θα γίνεται η αποστολή του! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/91f3ba4a04733137f053ae07f0116edf.jpg

 

Στάλθηκε από το InFocus M808 μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδιά

Ζωντανεύω λίγο το θέμα για να σας πω τι συνέβη σε δυο Ulefone U007 μέσα σε δυο μέρες .

Στο πρώτο σταμάτησε να λειτουργεί το μικρόφωνο και μετά από λίγες ώρες δεν λειτουργούσε ούτε το ηχείο, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πέρασα ξανά ρομ …τίποτα.

 

Την επομένη μέρα έρχεται ο γείτονας όπου του έχω δώσει ένα και μου λέει ότι το τηλέφωνο έχει μείνει κολλημένο στο λογότυπο Ulefone και δεν ανοίγει.

Ούτε ανοίγει ούτε φορτίζει, τίποτα.

Κατάφερα πέρασα όσες ρομ βρήκα αλλά το τηλέφωνο δεν ανοίγει με τίποτα.

Μιας και πιάνουν τα χέρια μου λέω δεν βγάζω την πλακέτα που έχει στο κάτω μέρος με το ηχείο και το μικρόφωνο να το βάλω στο δικό μου που ανοίγει και να του το δώσω.

Το έκανα αυτό αλλά προς έκπληξη μου συνεχίζει να μην δουλεύει μικρόφωνο και ηχείο, οπότε το πρόβλημα είναι ποιο βαθύ.

Τώρα είμαι σε επικοινωνία με τα μαγαζιά από όπου τα αγόρασα αλλά και με την Ulefone και θα δούμε.

 

Αυτά με τα Ulefone U007, δύο στα δύο σε ένα 24ωρο.

Χ για την ωρα από μένα στην Ulefone.

Edited by nagana
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Ζωντανεύω λίγο το θέμα για να σας πω τι συνέβη σε δυο Ulefone U007 μέσα σε δυο μέρες .

Στο πρώτο σταμάτησε να λειτουργεί το μικρόφωνο και μετά από λίγες ώρες δεν λειτουργούσε ούτε το ηχείο, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πέρασα ξανά ρομ …τίποτα.

 

Την επομένη μέρα έρχεται ο γείτονας όπου του έχω δώσει ένα και μου λέει ότι το τηλέφωνο έχει μείνει κολλημένο στο λογότυπο Ulefone και δεν ανοίγει.

Ούτε ανοίγει ούτε φορτίζει, τίποτα.

Κατάφερα πέρασα όσες ρομ βρήκα αλλά το τηλέφωνο δεν ανοίγει με τίποτα.

Μιας και πιάνουν τα χέρια μου λέω δεν βγάζω την πλακέτα που έχει στο κάτω μέρος με το ηχείο και το μικρόφωνο να το βάλω στο δικό μου που ανοίγει και να του το δώσω.

Το έκανα αυτό αλλά προς έκπληξη μου συνεχίζει να μην δουλεύει μικρόφωνο και ηχείο, οπότε το πρόβλημα είναι ποιο βαθύ.

Τώρα είμαι σε επικοινωνία με τα μαγαζιά από όπου τα αγόρασα αλλά και με την Ulefone και θα δούμε.

 

Αυτά με τα Ulefone U007, δύο στα δύο σε ένα 24ωρο.

Eπισης βρήκα στο internet ότι και άλλοι έχουν πάθει κάτι ανάλογο και ειδικά μετά από αναβάθμιση λογισμικού, πέφτει το τηλέφωνο σε Hard brick και δεν επανέρχεται ποτέ.

Χ από μένα στην Ulefone.

 

Συγνωμη κιολας,αλλα εβγαλε η Ulefone update που πιχνει σε Hard brick της συσκευες της???:blink:

Καταλαβαινεις πως διαβαζετε αυτο υποθετω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη κιολας,αλλα εβγαλε η Ulefone update που πιχνει σε Hard brick της συσκευες της???:blink:

Καταλαβαινεις πως διαβαζετε αυτο υποθετω.

Καλημέρα

Η αλήθεια πως είναι ‘βαριά κατηγορία’ αυτή για την Ulefone και έψαχνα όλο το βραδύ να δω που το είχα διαβάσει.

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει και ειδικά άμα είναι νευριασμένος μετά από δυο χαλασμένες συσκευές.

Τελικά αυτό που διάβασα αφορούσε κάποιους που προσπαθούσαν να περάσουν άλλη ρομ με android 6 στο Vienna & Power και έπεφταν οι συσκευές σε Hard brick και όχι κάτι εργοστασιακό.

Οπότε ευχαριστώ τον φίλο που το επισήμανε και ‘αναγκάστηκα’ να το ψάξω.

Διόρθωσα και το ποστ μου, για να μην λέω ανακρίβειες και κατηγορώ άδικα την Ulefone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το προβλημα με το ακουστικό και το ηχείο παρουσιάστηκε και σε μένα. Το τηλέφωνο το είχα φέρει για φίλο και την τρίτη μέρα λειτουργίας, μου παραπονέθηκε οτι δεν ακούει και δεν τον ακούνε. Το τηλέφωνο επισκευάστηκε σε τοπικό κατάστημα με σχετικά χαμηλό κόστος ( 10 ευρω) και όλα καλά μέχρι χθες . Περίπου ένα μήνα μετά την επισκευή παρουσίασε το ίδιο προβλημα. Δεν γνωρίζω εάν eixe κάνει κάποιο update προτού παρουσιάσει ξανά το προβλημα.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το ακουστικό και το ηχείο παρουσιάστηκε και σε μένα. Το τηλέφωνο το είχα φέρει για φίλο και την τρίτη μέρα λειτουργίας, μου παραπονέθηκε οτι δεν ακούει και δεν τον ακούνε. Το τηλέφωνο επισκευάστηκε σε τοπικό κατάστημα με σχετικά χαμηλό κόστος ( 10 ευρω) και όλα καλά μέχρι χθες . Περίπου ένα μήνα μετά την επισκευή παρουσίασε το ίδιο προβλημα. Δεν γνωρίζω εάν eixe κάνει κάποιο update προτού παρουσιάσει ξανά το προβλημα.

 

Γιατι δεν μπαινετε στο ΜΤΚ μενου και να διορθωσετε τις τιμες απο εκει

mtk enginner menu

οι τιμες κυκλοφορουν ελευθερα καπου σε αυτο το φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Εκανα στο ULEFONE U007 ROM update με την εκδοση ulefone U007_Android 6.0_20160818 αλλα τελικα δεν αλλαξε και εδειχνε την ιδια ! Ηθελα να θυμηθω τι επιλογές εχει αμα πατησω power και volume up.

To εκανα εγινε μαυρη η οθονη με επιλογες Recovery, Fastboot, Normal.

Kατα λάθος πατησα το Fastboot και κόλλησε εκει ! οτι συνδυασμο και αν δοκιμασα και μεχρι ενα λεπτο καθε συνδυασμο τιποτα κολλημένο με ενδειξη κάτω απο τις 3 επάνω επιλογες

==> FASTBOOT mode...

Θα το παω εκει που το αγορασα. Το πηρα απο την Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν να το παω σήμερα Σαββατο. Πηγα να το παρω και ηταν σβυστό. Χθες ηταν μονιμως ανοιχτο με την ενδειξη, αναμεσα στα άλλα, FASTBOOT mode. To εβαλα να φορτισει και πατησα το Power. Aνοιξε κανονικά και μπηκα μεσα. Φαινεται αρκουσε να αδειασει η μπαταρια για να βγει απο το FASTBOOT mode (service κατά άλλους). Θυμίζω η μπαταρία ΔΕΝ ειναι αποσπώμενη.

Ισως το παω σημερα τελικα αλλα για αλλο λογο. Απετυχαν ολες οι προσπαθειες να του κανω update και μεσω υπολογιστη, καλά εκει ουτε καν δεν με αφησε (το flash προγραμμα δε βρισκει λεει καμια com), και ουτε μεσω Local update αφου του ειχα βαλει το ZIP αρχειο της ROM 20160818 μέσω USB σε ενα φακελο (στο DCIM\100ANDRO ) Στην τελευταια περιπτωση φανηκε να κανει κανονικα update αλλα μολις εκανε reboot παλι την αρχικη εκδοση Z1_GQ3029DH_U007_Z13_20160526-20160526-1955 ειχε και δεν ειχε σβυσει καν τις φωτογραφίες και τα apps που ειχα βάλει !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρέλαβα πριν λίγες μέρες το ulefone U007 pro από aliexpress, στα 59€ βγήκε. Τίμιο σε όλα του Όσο και το απλό, απλά έχει 4g.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας

 

Πριν 4-5 μηνες πηρα για μια φιλη το κινητο αυτο με 46 ευρω!!!!!! της το εστειλα (μενω επαρχεια, μενει Αθηνα) ξετρελαθηκε... στο μηνα επανω της χαλασε το ακουστικο, σε ανοιχτη ακροαση ολα καλα, μου το εστειλε πριν λιγες μερες να το κοιταξω αλλα δεν μπορω να μπω στη συσκευη δεν με αφηνει το google (FPR) πως μπορτω να το παρακαμψω στη συγκεκριμενη συσκευη? κοιταξα στο google αλλα δεν βρηκα κατι για τη συγκεκριμενη συσκευη....πως την ξεκλειδωνουν...?

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε και το 008 με πολυ καλα χαρακτηριστικα! :)

 

καλό φαίνεται

μου έστειλαν μειλ κουπόνι

presale banggood 70$

με κουπόνι U20off

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν σπαμαρω το θεμα αλλα χω πολ σοβαρο θεμα, τελικα στην Ελλαδα υπαρχει επισημος διανομεας της Ulefone η αυτοι που ειναι στο FB με το ονομα ULEFONE GREECE ειναι παπατζηδες??? ρωτησα για Service και μου ειπαν στεγνα να το παω απο κει που το αγορασα!!!! τους εξηγησα πως δεν αναζητω αναγνωριση εγγυησης η κατι τετοιο απλα service και πιθανη επισκευη αν χρειαστει με κοστος που θα πληρωσω και η απαντηση ηταν παλι η ιδια!!!! "να το πατε εκει που το αγορασατε" τελικα ειναι αυτοι επισημοι διανομεις??? κι αν ειναι μηπως πρεπει να ενημερωθει η μαμα εταιρεια???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν σπαμαρω το θεμα αλλα χω πολ σοβαρο θεμα, τελικα στην Ελλαδα υπαρχει επισημος διανομεας της Ulefone η αυτοι που ειναι στο FB με το ονομα ULEFONE GREECE ειναι παπατζηδες??? ρωτησα για Service και μου ειπαν στεγνα να το παω απο κει που το αγορασα!!!! τους εξηγησα πως δεν αναζητω αναγνωριση εγγυησης η κατι τετοιο απλα service και πιθανη επισκευη αν χρειαστει με κοστος που θα πληρωσω και η απαντηση ηταν παλι η ιδια!!!! "να το πατε εκει που το αγορασατε" τελικα ειναι αυτοι επισημοι διανομεις??? κι αν ειναι μηπως πρεπει να ενημερωθει η μαμα εταιρεια???

 

Η μαμα εταιρεια σιγα μην ασχοληθει με μερικους τυχαιους. Γιατι απο τα λεγομενα σου σιγουρα δεν τους λες αντιπροσωπους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν σπαμαρω το θεμα αλλα χω πολ σοβαρο θεμα, τελικα στην Ελλαδα υπαρχει επισημος διανομεας της Ulefone η αυτοι που ειναι στο FB με το ονομα ULEFONE GREECE ειναι παπατζηδες??? ρωτησα για Service και μου ειπαν στεγνα να το παω απο κει που το αγορασα!!!! τους εξηγησα πως δεν αναζητω αναγνωριση εγγυησης η κατι τετοιο απλα service και πιθανη επισκευη αν χρειαστει με κοστος που θα πληρωσω και η απαντηση ηταν παλι η ιδια!!!! "να το πατε εκει που το αγορασατε" τελικα ειναι αυτοι επισημοι διανομεις??? κι αν ειναι μηπως πρεπει να ενημερωθει η μαμα εταιρεια???

Οχι δεν ειναι απο οτι ξερω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά το πρώτο ROM update εβαλα το Malwarebytes antimalware στο κινητο και στο τελος μου πεταξε το μήνυμα οτι ενα αρχειο εχει

Android / PUP.Riskware, Yemobil.a !

Ειδα οτι ειναι το αρχειο AdupsFota.apk , Ειναι το... wireless update !

Με το es files explorer app για android το αντεγραψα στο computer μου αφου πρωτα απεγκατεστησα το antimalware γιατι οποτε προσπαθουσα να το αντιγραψω με μπλοκαρε επειδη θεωρουσε οτι ειναι τσιμπούρι !

Το εστειλα στη μαμα Ulefone και αναμενω. Απο οτι ειδα στο Internet και αλλοι εχουν το ιδιο θεμα (κινητο Ulefone future).

Η McAfee το βρισκει σαν Artemis!99D6BA50D56F

και η Sophos σαν Andr/AutoIns-A

Επισης δεν με ενθουσιασαν κατι νεα που διαβασα στο link κατω

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/android-adups-backdoor-became-active-5-months-affected-43-phone-vendors/

Επισης δειχνω με εικονες τι μου εβγαλε.

https://1drv.ms/i/s!ArkI4wC81xQyhCBSCrhZVSur0IcV

https://1drv.ms/i/s!ArkI4wC81xQyhB-WlScEEOS8xZcr

https://1drv.ms/i/s!ArkI4wC81xQyhCHIX-2v2ikveyUK

Tη ROM ulefone U007_Android 6.0_20160818.rar την κατεβασα απο τη μαμα εταιρια ULEFONE απο το Link που παρεχει

Η διαδικασία που περιγραφει η ULEFONE για Flash της ROM απέτυχε παταγώς ! Πολύ απλά δεν γινοταν σαν να μην εβλεπε το flash tool το κινητό.

Εγινε με επιτυχια μονο με το προγραμμα SP_Flash_Tool_v5.1648_Win απο τη σελίδα

http://spflashtools.com/windows/sp-flash-tool-v5-1648

Αντιμετωπισε και αλλος το ιδιο θεμα; Προς το παρόν δεν εχω αρχισει καμια τραπεζικη ή αλλη συναλλαγη με πιστωτικη ή αλλη καρτα

μέχρι να αποσαφηνιστει τι γινεται.

Edited by Safereader
Link to comment
Share on other sites

Μετά το πρώτο ROM update εβαλα το Malwarebytes antimalware στο κινητο και στο τελος μου πεταξε το μήνυμα οτι ενα αρχειο εχει

Android / PUP.Riskware, Yemobil.a !

Ειδα οτι ειναι το αρχειο AdupsFota.apk , Ειναι το... wireless update !

Με το es files explorer app για android το αντεγραψα στο computer μου αφου πρωτα απεγκατεστησα το antimalware γιατι οποτε προσπαθουσα να το αντιγραψω με μπλοκαρε επειδη θεωρουσε οτι ειναι τσιμπούρι !

Το εστειλα στη μαμα Ulefone και αναμενω. Απο οτι ειδα στο Internet και αλλοι εχουν το ιδιο θεμα (κινητο Ulefone future).

Η McAfee το βρισκει σαν Artemis!99D6BA50D56F

και η Sophos σαν Andr/AutoIns-A

Επισης δεν με ενθουσιασαν κατι νεα που διαβασα στο link κατω

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/android-adups-backdoor-became-active-5-months-affected-43-phone-vendors/

Επισης δειχνω με εικονες τι μου εβγαλε.

https://1drv.ms/i/s!ArkI4wC81xQyhCBSCrhZVSur0IcV

https://1drv.ms/i/s!ArkI4wC81xQyhB-WlScEEOS8xZcr

https://1drv.ms/i/s!ArkI4wC81xQyhCHIX-2v2ikveyUK

Tη ROM ulefone U007_Android 6.0_20160818.rar την κατεβασα απο τη μαμα εταιρια ULEFONE απο το Link που παρεχει

Η διαδικασία που περιγραφει η ULEFONE για Flash της ROM απέτυχε παταγώς ! Πολύ απλά δεν γινοταν σαν να μην εβλεπε το flash tool το κινητό.

Εγινε με επιτυχια μονο με το προγραμμα SP_Flash_Tool_v5.1648_Win απο τη σελίδα

http://spflashtools.com/windows/sp-flash-tool-v5-1648

Αντιμετωπισε και αλλος το ιδιο θεμα; Προς το παρόν δεν εχω αρχισει καμια τραπεζικη ή αλλη συναλλαγη με πιστωτικη ή αλλη καρτα

μέχρι να αποσαφηνιστει τι γινεται.

 

Για να το λεει τοσος κοσμος, αρα ετσι θα ειναι

Μην σκας ομως, γιατι απο την ουλεφον δεν προκειτε να δεις προκοπη

Ξεκινα διαδικασιες rom porting (ειναι μανικι το ξερω ) να παρεις ρομ απο αλλο κινητο με το ιδιο soc

Eχει σωσει κοσμο αυτη η διαδικασια

Αν μπορεις κοιτα μια ματια στο ρωσσικο φορουμ το 4pda νομιζω. Καποιος περασε την cm rom για αρκετα κινητα, και μοιρασε χαμογελα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά εχω την έκδοση pro εδώ και λίγες μέρες, καλό κινητό για τα 65 ευρώ που έδωσα αλλά έχω θέμα με την μπαταρια. Σε 8 ώρες μπορεί να πέσει και 20%, σε λειτουργία πτήσης και χωρίς wifi σε πλήρη αδράνεια! Ουτε τοποθεσία ανοιχτη. Συνέβη και σε εσάς αυτό; Καμια ιδέα; έχω κάνει όσες ρυθμίσεις μπόρεσα από την εμπειρία μου με Huawei αλλά δεν βλέπω διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδια εσπασε η κορη μου το digitizer(όπως σε όλα τα κινητα που της εχω παρει!)στο U007,γινεται να αλλαξω μονο digitizer η είναι ogs η οθονη και χρειαζεται να παραγγειλω digitizer μαζι με lcd?

Υπαρχει κανενας οδηγος αλλαγης οθονης πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσπασε η κορη μου το digitizer(όπως σε όλα τα κινητα που της εχω παρει!)στο U007,γινεται να αλλαξω μονο digitizer η είναι ogs η οθονη και χρειαζεται να παραγγειλω digitizer μαζι με lcd?

Υπαρχει κανενας οδηγος αλλαγης οθονης πουθενα?

 

πολυ πιθανο ειναι μαζι. Αλλα και να μην ειναι καλυτερα να αλλαχτουν και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...