Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος του Leeco Le S3 (Χ626)

Από όσο διαβάζω οι ΡΟΜ για τον Χ620 είναι συμβατές και για το δικό μου τηλ. Ήθελα παρακαλώ κάποιος να μου το επιβεβαιώσει και επίσης θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει διαθέσιμη RR (Resurrection Remix) για τον Χ620 και αν δουλεύει σωστά.

Σας ευχαριστώ.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

RR νομίζω δεν υπάρχει. Δες εδώ https://forum.xda-developers.com/le-2/development/rom-lineageos-13-leeco-le-s3-x626-t3706170

Και https://forum.xda-developers.com/le-2/development/rom-miui-9-7-11-16-leeco-le-s3-x626-t3708502

 

Στάλθηκε από το Vi10 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

RR νομίζω δεν υπάρχει. Δες εδώ https://forum.xda-developers.com/le-2/development/rom-lineageos-13-leeco-le-s3-x626-t3706170

Και https://forum.xda-developers.com/le-2/development/rom-miui-9-7-11-16-leeco-le-s3-x626-t3708502

 

Στάλθηκε από το Vi10 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία, ευχαριστώ.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Παιδία θέλω βοήθεια όπως και δήποτε... Το κινητο δουλευε κανονικοτατα αλλα πηγα να του βαλω twrp μεσω fastboot και δν μπορουσα καν να μπω στο κινητο , κολουσε στο boot , επισης μετα με flash tool (sp) περασα μια repair rop και ολα ηταν αναποδα στο κινητο , ολα ομως αλλα η αφη ηταν κανονικα αν πατουσες εκει που θα βρισκοταν αν δεν ηταν αναποδα . Αφου τα εσβησα ολα με το fastboot (erase) τωρα με το flash tool δεν μπορω να κανω τιποτα επειδη μου πεταει συνεχεια ενα error ... Πραγματικα χρειάζομαι βοήθεια .

Σας ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων !!! :cry: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πρέπει πρώτα μέσω flash tool να περάσεις, αφού έκανες format αποτι κατάλαβα, μόνο το preloader και μετά όλη τη fastboot rom. Ίσως η rom που πέρασες να μην έκανε.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω σε ευχαριστω παρα πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγαζει ενα error : STATUS_BROM_CMD_SEND_DA_FAIL(0xxx60003)

 

μπορω να κανω κατι για αυτο ;

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ τι είχα κάνει https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7139651

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Με την τελευταία αναβάθμιση του λογισμικού (5.9.028s) μου βγήκε ένα πρόβλημα με το play store. Δεν το ανοίγει, βγάζει error, και κολλάει. Ακολούθησα όλες τις οδηγίες που βρήκα στο ίντερνετ για το συγκεκριμένο error αλλά δεν διορθώθηκε. Προσπάθησα να βάλω άλλη rom και ανακάλυψα ότι δεν μπορεί να μπει το κινητό σε recovery mode. Όταν προσπαθώ να μπω σε recovery mode μου βγάζει το εξής μήνυμα "Your phone is not running an official LeMobile system and will not run normally. Please go to any LeEco after-sales service outlet for an official version" και μετά ανοίγει κανονικά και δεν μπορώ να αλλάξω rom! Και εννοείται ότι το πρόβλημα με το play store εξακολουθεί να υπάρχει. Επίσης δεν μπορώ να κάνω reset to factory settings. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Με την τελευταία αναβάθμιση του λογισμικού (5.9.028s) μου βγήκε ένα πρόβλημα με το play store. Δεν το ανοίγει, βγάζει error, και κολλάει. Ακολούθησα όλες τις οδηγίες που βρήκα στο ίντερνετ για το συγκεκριμένο error αλλά δεν διορθώθηκε. Προσπάθησα να βάλω άλλη rom και ανακάλυψα ότι δεν μπορεί να μπει το κινητό σε recovery mode. Όταν προσπαθώ να μπω σε recovery mode μου βγάζει το εξής μήνυμα "Your phone is not running an official LeMobile system and will not run normally. Please go to any LeEco after-sales service outlet for an official version" και μετά ανοίγει κανονικά και δεν μπορώ να αλλάξω rom! Και εννοείται ότι το πρόβλημα με το play store εξακολουθεί να υπάρχει. Επίσης δεν μπορώ να κάνω reset to factory settings. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?

πρέπει να εγκαταστήσεις την εφαρμογή root checker γιατί μάλλον έχει χάσει το root.γι'αυτό δεν μπαίνει στο recovery.

Αν ξεκλειδώσεις τον boot loader και εγκαταστήσεις ξανά το recovery, όλα θα είναι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Root access is not properly installed μου έβγαλε. Πως εγκαθιστώ ξανά το recovery?
επειδή μου το έστειλαν από το μαγαζί που το αγόρασα με root, είναι το μόνο κινητό που δεν έχω κάνει την διαδικασία για να σε βοηθήσω.μπορείς όμως να βρεις στο Google η στους xda πως γίνεται root το συγκεκριμένο μοντέλο, και πως φλασαρουμε το recovery.

Μπορείς να δεις και σε βίντεο στο you tube την διαδικασία, και συνήθως από κάτω στα σχόλια, δίνουν και τα link για τα εργαλεία που θα χρειαστείς.

Αν κολλήσεις κάπου , πες μου να βοηθήσω.δεν είναι τίποτα δύσκολο, αλλά θέλει προσοχή να κάνεις ακριβώς τα βήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Root access is not properly installed μου έβγαλε. Πως εγκαθιστώ ξανά το recovery?
Προσπάθησες να περάσεις twrp μέσω fastboot;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να περάσεις twrp μέσω fastboot;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι, αλλα οταν φτανω στο σημειο να μπω στο recovery mode δεν μπαινει, αρα δεν μπορω να το κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή μου το έστειλαν από το μαγαζί που το αγόρασα με root, είναι το μόνο κινητό που δεν έχω κάνει την διαδικασία για να σε βοηθήσω.μπορείς όμως να βρεις στο Google η στους xda πως γίνεται root το συγκεκριμένο μοντέλο, και πως φλασαρουμε το recovery.

Μπορείς να δεις και σε βίντεο στο you tube την διαδικασία, και συνήθως από κάτω στα σχόλια, δίνουν και τα link για τα εργαλεία που θα χρειαστείς.

Αν κολλήσεις κάπου , πες μου να βοηθήσω.δεν είναι τίποτα δύσκολο, αλλά θέλει προσοχή να κάνεις ακριβώς τα βήματα.

 

κι εμενα υποτιθεται ετσι μου το εστειλαν, αλλα τελικα δεν ειναι σωστα το root. Εχω προσπαθησει να το ξανα κανω root αλλα χωρις rocovery mode δεν γινεται. Θα ψαξω να βρω πως να φλασαρω το recovery αλλα αμφιβαλλω αν θα γινει. Επισης ζητησα βοηθεια και απο τους xda αλλα δεν απαντησε κανεις

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε τότε να περάσεις official rom μέσω sp flash tool. Νομίζω μπορείς να περάσεις και twrp.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα οταν φτανω στο σημειο να μπω στο recovery mode δεν μπαινει, αρα δεν μπορω να το κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κι εμενα υποτιθεται ετσι μου το εστειλαν, αλλα τελικα δεν ειναι σωστα το root. Εχω προσπαθησει να το ξανα κανω root αλλα χωρις rocovery mode δεν γινεται. Θα ψαξω να βρω πως να φλασαρω το recovery αλλα αμφιβαλλω αν θα γινει. Επισης ζητησα βοηθεια και απο τους xda αλλα δεν απαντησε κανεις

αν πέρασες official Rom, τότε έχασες το root .

Βρες στο ίντερνετ το twrp για le2- βάλτο χύμα στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης , και φλασαρε το με την εφαρμογή flasify που θα βρεις στο Google play.

Αν υπάρχει ακόμα το root, θα λυθεί το πρόβλημά σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν πέρασες official Rom, τότε έχασες το root .

Βρες στο ίντερνετ το twrp για le2- βάλτο χύμα στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης , και φλασαρε το με την εφαρμογή flasify που θα βρεις στο Google play.

Αν υπάρχει ακόμα το root, θα λυθεί το πρόβλημά σου.

Μου βγαζει "you don't have root/superuser acces on your device". Αντε βγαλε ακρη τωρα απο αυτο. Θα δοκιμασω να περασω official rom γιατι δεν βλεπω να γινεται τιποτα αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε official και μετά περνάς twrp και custom rom. Το λογισμικό που σου ήρθε πρέπει να είναι περίπτωση..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει "you don't have root/superuser acces on your device". Αντε βγαλε ακρη τωρα απο αυτο. Θα δοκιμασω να περασω official rom γιατι δεν βλεπω να γινεται τιποτα αλλιως
έχεις δει αν υπάρχει μέσα στις εφαρμογές σου ο super user?'αν υπάρχει πήγαινε στα permissions και δώσε τα δικαιώματα μήπως και δουλέψει και γλυτώσεις την φασαρία.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχεις δει αν υπάρχει μέσα στις εφαρμογές σου ο super user?'αν υπάρχει πήγαινε στα permissions και δώσε τα δικαιώματα μήπως και δουλέψει και γλυτώσεις την φασαρία.

 

Οχι δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε τότε να περάσεις official rom μέσω sp flash tool. Νομίζω μπορείς να περάσεις και twrp.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οσες official rom και να κατεβασα, δεν εχουν το scatter file για να μπορεσω να την περασω μεσω το flash tool. Ξερεις τι μπορει να παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτήν http://www.androidbrick.com/download/unbrick-leeco-le-2-x620-x620-pro-x625-pro-sp-flash-rom/

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτήν http://www.androidbrick.com/download/unbrick-leeco-le-2-x620-x620-pro-x625-pro-sp-flash-rom/

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτη η rom εχει το scatter αρχειο αλλα μου βγαζει αλλο error. Καταφερα τελικα να εγκαταστησω τα gapps χωρις recovery και εν μερη λυθηκε το προβλημα. Ευχαριστω για την βοηθεια παντως!

Edited by zachathan
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Γεια σας

 

μου έδωσε ένα le2 ένας φίλος γιατί είχε πρόβλημα..

περνάω twrp και δεν το παίρνει με τίποτα. Το κινητό έχει περάσει από κατάσταση brick, orange state και γενικά με έχει κουράσει Έχω περάσει μια rom επίσημη που δεν έχει Ελληνικά την 5,9,026. Θα ήθελα να με βοηθήσετε να βρω για να κατεβάσω την τελευταία επίσημη που να έχει και Ελληνική γλώσσα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...