Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους...

Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.

Εχει περιπου ενα(1) μηνα περνω τηλεφωνο και αν το αφησω να χτυπηση μεχρι που πεφτει η γραμμη απο μονη της(κλεινει) τοτε κολαει στην οθονη της κλησεις και δεν με αφηνει να τερματησω την κλησει.

Και αν δεν το κανω επανεκινηση το τηλεφωνο αν με παρει καποιος του διχνει οτι ειναι κατελλημενο...και εμενα απλα μου δειχνει οτι εχω αναπαντητη! Γνωριζεται κατι για αυτο???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους...

Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.

Εχει περιπου ενα(1) μηνα περνω τηλεφωνο και αν το αφησω να χτυπηση μεχρι που πεφτει η γραμμη απο μονη της(κλεινει) τοτε κολαει στην οθονη της κλησεις και δεν με αφηνει να τερματησω την κλησει.

Και αν δεν το κανω επανεκινηση το τηλεφωνο αν με παρει καποιος του διχνει οτι ειναι κατελλημενο...και εμενα απλα μου δειχνει οτι εχω αναπαντητη! Γνωριζεται κατι για αυτο???

;Η έχει ανεβάσει μεγάλη θερμοκρασία και κολλάει,η πρέπει να πάς ρυθμίσεις>εφαρμογές>τηλέφωνο,και να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

;Η έχει ανεβάσει μεγάλη θερμοκρασία και κολλάει,η πρέπει να πάς ρυθμίσεις>εφαρμογές>τηλέφωνο,και να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων

 

Μπηκα εκει που μου ειπες αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι....εχω ψαξει ολες τις παραμετρους!!!

Τωρα μολις ξανακολλησε και οταν παταω πανω στην επαφη για να παρει τηλεφωνο και δεν μου βγαζει να επιλεξω πια καρτα θελω να χρεισιμοποιησω και βγαζει ενα μυνημα "call not sand" και μονο με επανεκινηση στρωνει

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα εκει που μου ειπες αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι....εχω ψαξει ολες τις παραμετρους!!!

Τωρα μολις ξανακολλησε και οταν παταω πανω στην επαφη για να παρει τηλεφωνο και δεν μου βγαζει να επιλεξω πια καρτα θελω να χρεισιμοποιησω και βγαζει ενα μυνημα "call not sand" και μονο με επανεκινηση στρωνει

δοκίμασε με μία άλλη εφαρμογή για κλήσεις.π.χ. την Rocket dial.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι rom του x620 κάνουν για το x626?Ξέρετε που μπορώ να βρω καμία?

 

Καλησπέρα. Ρώτα εδώ στα παιδιά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7299318#post7299318

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα παιδιά έχω το τηλέφωνο ένα χρόνο. Μέσα σε δύο εβδομάδες έχω ξυπνήσει το πρωί και το τηλέφωνο είναι κλειστό από μόνο του, το είχα πάθει άλλη μια φορά πριν 9 μήνες περίπου, για να ανοίξει πατάω το κουμπί on of για περίπου 10-15 δευτερόλεπτα και μετά ανοίγει. Πρέπει να ανησυχώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω το τηλέφωνο ένα χρόνο. Μέσα σε δύο εβδομάδες έχω ξυπνήσει το πρωί και το τηλέφωνο είναι κλειστό από μόνο του, το είχα πάθει άλλη μια φορά πριν 9 μήνες περίπου, για να ανοίξει πατάω το κουμπί on of για περίπου 10-15 δευτερόλεπτα και μετά ανοίγει. Πρέπει να ανησυχώ;
σε άλλες ώρες της ημέρας δεν στο κάνει? Μάλλον κάποια εντολή απενεργοποίησης όταν η συσκευή είναι πολλή ώρα σε αδράνεια είναι ενεργοποιημένη .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε άλλες ώρες της ημέρας δεν στο κάνει? Μάλλον κάποια εντολή απενεργοποίησης όταν η συσκευή είναι πολλή ώρα σε αδράνεια είναι ενεργοποιημένη .

 

Όχι άλλες ώρες δεν το έχει κάνει. Δύο φορές νύχτα. Αν ήταν εντολή δεν θα το έκανε κάθε βράδυ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλες ώρες δεν το έχει κάνει. Δύο φορές νύχτα. Αν ήταν εντολή δεν θα το έκανε κάθε βράδυ;
σωστά! Το δικό μου το έχω ενάμισι χρόνο χωρίς πρόβλημα.ένας φίλος μόλις το είχε αγοράσει, του έσβησε και κανείς δεν κατάφερνε να το κάνει να δουλέψει , Ούτε ο τεχνικός που το είχε πάει.

Πριν λίγες μέρες ξεκίνησε μόνο του και τώρα δουλεύει κανονικά.

Λίγο περίεργα πράγματα συμβαίνουν με μερικά le2..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σωστά! Το δικό μου το έχω ενάμισι χρόνο χωρίς πρόβλημα.ένας φίλος μόλις το είχε αγοράσει, του έσβησε και κανείς δεν κατάφερνε να το κάνει να δουλέψει , Ούτε ο τεχνικός που το είχε πάει.

Πριν λίγες μέρες ξεκίνησε μόνο του και τώρα δουλεύει κανονικά.

Λίγο περίεργα πράγματα συμβαίνουν με μερικά le2..

 

Με αυτό το τηλέφωνο δεν ξέρεις τι σε περιμένει την επόμενη μέρα

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Το ίδιο είχα κάνει και εγώ και το brickαρα. Το επανέφερα αλλά έχασα τους αριθμούς IMEI, οπότε μετά δε λογίζεται ως κινητό αλλά ως tablet. Εάν το πήρες πρόσφατα από Κίνα κάνε dispute αλλά μη πεις τι έκανες!! Να το επιστρέψεις Κίνα και να σου στείλουν καινούργιο ή πάρε τα λεφτά πίσω.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο ίντερνετ unbrick leeco Le 2 x620 και κατέβασε τα προγράμματα. Δες βίντεο στο YouTube (

) και θα τα καταφέρεις. Το πρόβλημα είναι ότι δοκίμασα κάθε τρόπο για επαναφορά των αριθμών IMEI και δε κατάφερα τίποτα. Χωρίς αυτούς δε μπορείς να έχεις σήμα!! Σκέψου ρουταρα τη συσκευή, κατέβασα το chamelephone για να "γράψω" ΙΜΕΙ αλλά δε πέτυχα τίποτα. Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά στο συγκεκριμένο μοντέλο είσαι καταδικασμενος. Σε άλλα μοντέλα που διάβασα στο ίντερνετ τα κατάφεραν και άλλαξαν αριθμούς.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Chris,φιλος πηρε το x620 χτες...ξερεις κανα λινκ να εχει μαζεμενα αξιοπιστα tutorials για root,twrp,συλλογη ρομς οπως στο νημα που ειμαστε για το x820???η googleαρω κι ο θεος βοηθος??χαχα
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Τα βήματα είναι ίδια. Φλάσαρε μέσω fastboot το twrp αφού τσεκάρεις ότι είναι ξεκλείδωτο το κινητό και μετά περνάς τη ρομ του Ιταλού 20s που είναι stable από εδώ. Υπάρχει και αυτή η aosp ρομ αλλά με χαμηλότερες επιδόσεις και αντί για 16mp κάμερα μου δείχνει 12. Την επεξεργάστηκα πολύ λίγο για να έχω ξεκάθαρη εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

Τα βήματα είναι ίδια. Φλάσαρε μέσω fastboot το twrp αφού τσεκάρεις ότι είναι ξεκλείδωτο το κινητό και μετά περνάς τη ρομ του Ιταλού 20s που είναι stable από εδώ. Υπάρχει και αυτή η aosp ρομ αλλά με χαμηλότερες επιδόσεις και αντί για 16mp κάμερα μου δείχνει 12. Την επεξεργάστηκα πολύ λίγο για να έχω ξεκάθαρη εικόνα.

 

Ωραιος...ευχαριστω φιλε...

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Chris,φιλος πηρε το x620 χτες...ξερεις κανα λινκ να εχει μαζεμενα αξιοπιστα tutorials για root,twrp,συλλογη ρομς οπως στο νημα που ειμαστε για το x820???η googleαρω κι ο θεος βοηθος??χαχα

 

Τσεκαρε εδώ.. http://www.leeco.re/forum/115-mtk-x20-rom/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το έχω δώσει στη κοπέλα μου και τώρα τελευταία κάνει κάτι τρελά...

Πατάρι μόνο του γράμματα μπαίνει μόνο του σε εφαρμογές και τέτοια.

Υπάρχει κάποια αξιόλογη προσπάθεια για άλλη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όταν το τηλέφωνο είναι σε αδράνεια μου τρώει πολύ μπαταρία. Κοιτάζοντας που την έχει φάει, την μία λέει 70%η ενεργοποίηση πομπού κυψέλης, την άλλη ότι δουλεύει το WiFi, ενώ είναι κλειστό. Τι γίνεται ρε παιδιά; ξέρει κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει κανεις οθονη? γιατι αυτη που παρηγγειλα απο ali τα δειχνει mirror αναποδα κ με αναποδο digitizer. αν ναι ποια; η αν εχουμε αλλ λυση ....
htc diamond
Link to comment
Share on other sites

Όταν το τηλέφωνο είναι σε αδράνεια μου τρώει πολύ μπαταρία. Κοιτάζοντας που την έχει φάει, την μία λέει 70%η ενεργοποίηση πομπού κυψέλης, την άλλη ότι δουλεύει το WiFi, ενώ είναι κλειστό. Τι γίνεται ρε παιδιά; ξέρει κανείς κάτι;
είναι πολύ καλό τηλέφωνο σε όλα, αλλά από μπαταρία την τρώει πολύ γρήγορα σε σχέση με άλλα τηλέφωνα.

Από την πρώτη μέρα που το πήρα στα χέρια μου η μπαταρία μου έκανε αρνητική εντύπωση .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ καλό τηλέφωνο σε όλα, αλλά από μπαταρία την τρώει πολύ γρήγορα σε σχέση με άλλα τηλέφωνα.

Από την πρώτη μέρα που το πήρα στα χέρια μου η μπαταρία μου έκανε αρνητική εντύπωση .

 

Από τις 11 το βράδυ έως τις 7 το πρωί έχει φάει 35% και δεν το έχω ακουμπήσει. Αυτό δεν είναι λογικό, φίλοι μου που έχουν το ίδιο δεν τους τρώει ούτε 2%.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...