Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ποση ελευθερη ram εχετε στη συσκευη μας;εμενα παιζει μεταξυ 850 mb και 1,1 gb.αν και δεν μου δημιουργει προβλημα,μου φαινεται λιγο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν κλείσεις τα πάντα ακόμα και το wifi ανεβαίνει στο 1,5

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια ποση ελευθερη ram εχετε στη συσκευη μας;εμενα παιζει μεταξυ 850 mb και 1,1 gb.αν και δεν μου δημιουργει προβλημα,μου φαινεται λιγο.

 

 

αν κλείσεις τα πάντα ακόμα και το wifi ανεβαίνει στο 1,5

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποση ελευθερη ram εχετε στη συσκευη μας;εμενα παιζει μεταξυ 850 mb και 1,1 gb.αν και δεν μου δημιουργει προβλημα,μου φαινεται λιγο.

 

1.9 με 2 γιγα το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα LeTv Pro 2 x625 και έχει κλειδώσει γιατί λέει το pattern είναι λάθος! Προσπάθησα να το κάνω hard reset κλείνοντας πρώτα την συσκευή και μετά πατώντας συγχρόνως το Volume Up και το Power Button. Αφήνω το Power Button μόλις εμφανιστεί το LETV RECOVERY αλλά αυτό δεν κάνει τίποτα. Δεν μπαίνει καν εκεί. Και ξεκινάει το κινητό κανονικά. Κάνω κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, συγγνώμη αλλά δεν έχω τόσο χρόνο ώστε να κοιτάξω και τις 36 σελίδες μήπως υπάρχει εκεί απάντηση στην ερώτησή/πρόβλημά μου οπότε το διατυπώνω εδώ ώστε αν μπορέσει κάποιος να μου απαντήσει. Λοιπόν, έχω δει από τα χαρακτηριστικά της συσκευής online, και σε βίντεο στο youtube αλλά και από τον πατέρα μου που έχει το ίδιο μοντέλο ότι στις ρυθμίσεις του κινητού και συγκεκριμένα στην προβολή υπάρχει μια ρύθμιση με όνομα scale view που σου επιτρέπει να κάνεις zoom ώστε να είναι μεγαλύτερα τα γράμματα κ.λπ. Στο δικό μου κινητό όμως δεν υπάρχει καμία τέτοια ρύθμιση και το άλλαξα και γλώσσα μήπως ήταν αυτό το πρόβλημα αλλά τελικά δεν είναι. Μήπως ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω για να υπάρχει αυτή η ρύθμιση στο κινητό μου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Συγγνώμη που σας το ξαναγράφω αλλά πραγματικά θα ήθελα να ξέρω τι να κάνω ή τουλάχιστον πού να ρωτήσω για να βρω μια λύση...

 

ναι υπάρχει. πας display ---> font size και το αλλάζεις. όπως μπορείς να πας change system font και να αλλάξεις και γραμματοσειρά αλλά και μέγεθος.

το έχω το κινητό μια εβδομάδα περίπου με την έκδοση 17s του Ιταλού. με κλήσεις (έχω πολλές κλήσεις λόγω δουλειάς), email, δεδομένα ανοικτά και wifi ανοικτό όλη την ημέρα (εκτός από το βράδυ που το κλείνω) αντέχει άνετα μια ημέρα. παιχνίδια δεν παίζω. και το κινητό είναι σφαίρα. 2 γίγα ραμ ελεύθερη σχεδόν πάντα. δεν έχω πέσει κάτω από 1,5.

δεν θέλω να διακινδυνεύσω να βάλω την 20 γιατί δεν έχω ξανακάνει κάτι τέτοιο και φοβάμαι μην το κολλήσω.

το πήρα από το vickmall και είναι μια χαρά το κινητό. πάρα πολύ ευχαριστημένος, τόσο δεν το περίμενα να πω την αλήθεια. άσε που είναι και πανέμορφο. fast charge σε 40 λεπτά γεμίζει την μπαταρία.

δεδομένα που έχω ανοικτά, wind & cosmote που έχω παίζουν στο H+. 4g δεν έχω δει από κανέναν αλλά είμαι και σε λίγο άγονη γραμμή, περιφέρεια Αθήνα.

κάποιες φορές μόνο από ότι έχω δει, όταν το κινητό είναι σε αναμονή και το ανοίγω, χάνει το δίκτυο wifi που έχει συνδεθεί και πρέπει να κλείσω και να ανοίξω το wifi για να συνδεθεί ξανά.

Link to comment
Share on other sites

 

κάποιες φορές μόνο από ότι έχω δει, όταν το κινητό είναι σε αναμονή και το ανοίγω, χάνει το δίκτυο wifi που έχει συνδεθεί και πρέπει να κλείσω και να ανοίξω το wifi για να συνδεθεί ξανά.

αυτο με το wifi το αντιμετωπιζω και εγω...εχουμε κατι νεωτερο απο την 20s του ιταλου ή αυτο ηταν και τελειωσε η υποστηριξη?

αλλες custom υπαρχουν για το κινητο?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παιδιά. Κάτι σαν ir blaster στο πάνω μέρος της συσκευής τι είναι;;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παιδιά. Κάτι σαν ir blaster στο πάνω μέρος της συσκευής τι είναι;;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

Ir blaster είναι.

Link to comment
Share on other sites

Σκευτομαι να το παρω παιδια, αυτο με την ρομ του Ιταλου πως το ζηταω απο το Vickmall?
με email.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το vickmall τα στέλνει με την έκδοση του Ιταλού, αλλά την 17s. πες τους να σου βάλουν την 20.

το κινητό έχει IR Blaster κανονικότατα.

άλλη custom rom δεν πρέπει να υπάρχει, τουλάχιστον όχι τόσο καλή που να την χρησιμοποιούν τόσος κόσμος

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια θήκη για το le2 από λάθος. Μαύρη flip από ebay. Αν την θέλει κάποιος απο Θεσσαλονίκη την χαρίζω
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει θηκη σιλικονης που να μην κιτρινιζει μετα απο λιγο καιρο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάθε φορά που κλειδώνω την οθόνη, σβήνουν οι εφαρμογές νομίζω, δηλαδή αν ακούω ραδιόφωνο μέσω ίντερνετ ή κάτι άλλο. Επίσης σβήνει το ραδιόφωνο αν ακούω στο Chrome ας πούμε και αλλάξω παράθυρο. Έχω την 20ς του Ιταλού, αν ξέρει κανείς, ας βοηθήσει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει custom rom με ελληνικά ή μόνο stock? Είμαι κάτοχος Le Max 2 και μου έρχεται ένα le 2 για έναν συγγενή...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει custom rom με ελληνικά ή μόνο stock? Είμαι κάτοχος Le Max 2 και μου έρχεται ένα le 2 για έναν συγγενή...

 

http://www.leeco.re/topic/2088-bb72x620-eui-59020s-mtk-chipset/

αυτη ειναι η τελευταια custom rom με ελληνικα η 20ς

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παρω αυτο?

Αξιζει?τι να προσέξω?

Τι να ζητήσω να κανουν

Δεν εχω πείρα καθολου με αυτα οποτε οποία άποψη καλοδεχούμενη

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παρω αυτο?

Αξιζει?τι να προσέξω?

Τι να ζητήσω να κανουν

Δεν εχω πείρα καθολου με αυτα οποτε οποία άποψη καλοδεχούμενη

Ευχαριστω

http://www.vickmall.com/letv-leeco-le-2-x620-mtk-helio-x20-deca-core-3gb-ram-32gb-rom-16mp-8mp-cameras-fhd-screen-fingerprint-sensor-5-5-inch-yellow-gold.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...