Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αυτα εδω φαινονται καλη περιπτωση για να μην ζοριζεται η θυρα usb-c και για να μπορουμε να ακουμε οταν φορτιζει.

 

http://www.gearbest.com/sports-fitness-headphones/pp_461343.html

 

http://gloimg.gearbest.com/gb/pdm-product-pic/Electronic/2016/09/14/source-img/20160914175915_60644.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας, συγγνώμη αλλά δεν έχω τόσο χρόνο ώστε να κοιτάξω και τις 36 σελίδες μήπως υπάρχει εκεί απάντηση στην ερώτησή/πρόβλημά μου οπότε το διατυπώνω εδώ ώστε αν μπορέσει κάποιος να μου απαντήσει. Λοιπόν, έχω δει από τα χαρακτηριστικά της συσκευής online, και σε βίντεο στο youtube αλλά και από τον πατέρα μου που έχει το ίδιο μοντέλο ότι στις ρυθμίσεις του κινητού και συγκεκριμένα στην προβολή υπάρχει μια ρύθμιση με όνομα scale view που σου επιτρέπει να κάνεις zoom ώστε να είναι μεγαλύτερα τα γράμματα κ.λπ. Στο δικό μου κινητό όμως δεν υπάρχει καμία τέτοια ρύθμιση και το άλλαξα και γλώσσα μήπως ήταν αυτό το πρόβλημα αλλά τελικά δεν είναι. Μήπως ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω για να υπάρχει αυτή η ρύθμιση στο κινητό μου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

μου εφερε ενας φιλος το LE2 του σε κωμα...αναβει μονο ενα μπλε ledεπανω αριστερα.

κραταω πατημενο το power και γραφει "android",δειχνει να ξεκιναει και μετα σβηνει.

με πατημενο το power+vol up,γραφει"leeco recovery"και μετα σβηνει η οθονη!

το βαζω για φορτιση και δεν δειχνει ποσοστο μπαταριας.

τι μπορω να κανω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το χεις αγορασει απ το Honorbuy; Μηπως φοραει την EUI 5.6 14s (ROM χωρις δυνατοτητα update και με ελληνικα);
Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ 5.8.0.18S(stable) το αγορασα από το tom top

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι με ελληνικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΤΗΝ 5.8.0.18S(stable) το αγορασα από το tom top

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι με ελληνικα

μια φορα με πηγε στο update αλλα μετα τιποτα με παη αρχικη σελιδα τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινας μ αυτο τον οδηγο

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65438&d=1465452508

 

Εδω θα βρεις οτι αρχεια χρειαζεσαι.

 

https://mega.nz/#!AkFl3aTY!g60DW3zp5LBj5_PINQl7J6UaZ7mASSSXBK4ljjvUzjI

 

Κανεις τα πρωτα βηματα που λεει ο οδηγος. Αλλα στο 6o βημα φλασαρεις το επισημο recovery και οχι το TWRP (Recovery_Stock).

 

Μετα βρισκεις την επισημη 20s (απο δω http://bbs.le.com//zt/eui/le_2.html ) αγγλοκινεζικη (η καλυτερη αυτη την στιγμη) την κατεβαζεις την περνας στο τηλεφωνο σε μορφη zip, μπουταρεις σε recovery επιλεγεις update και περιμενεις.

 

Αν θες ελληνικα περνας TWRP οπως στον οδηγο και βαζεις ROM απ το grossoshop.

Edited by goldeneye
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινας μ αυτο τον οδηγο

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65438&d=1465452508

 

Εδω θα βρεις οτι αρχεια χρειαζεσαι.

 

https://mega.nz/#!AkFl3aTY!g60DW3zp5LBj5_PINQl7J6UaZ7mASSSXBK4ljjvUzjI

 

Κανεις τα πρωτα βηματα που λεει ο οδηγος. Αλλα στο 6o βημα φλασαρεις το επισημο recovery και οχι το TWRP (Recovery_Stock).

 

Μετα βρισκεις την επισημη 20s (απο δω http://bbs.le.com//zt/eui/le_2.html ) αγγλοκινεζικη (η καλυτερη αυτη την στιγμη) την κατεβαζεις την περνας στο τηλεφωνο σε μορφη zip, μπουταρεις σε recovery επιλεγεις update και περιμενεις.

 

Αν θες ελληνικα περνας TWRP οπως στον οδηγο και βαζεις ROM απ το grossoshop.

 

πιο είναι το επισημο recovery?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πιο είναι το επισημο recovery?

 

τα κανω όλα όπως λεει ο οδηγος αλλα αλλα δεν με παει στο update

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πιο είναι το επισημο recovery?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τα κανω όλα όπως λεει ο οδηγος αλλα αλλα δεν με παει στο update

 

στο 7 βημα του οδηγου δεν με παη στο update δειχνη recovery αλλα ανοιγη το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Στο βημα 6 τρεχεις το αρχειο Flash_Recovery_Stock.bat και περιμενεις να δεις στην οθονη του κινητου αν πετυχε.
Link to comment
Share on other sites

Στο βημα 6 τρεχεις το αρχειο Flash_Recovery_Stock.bat και περιμενεις να δεις στην οθονη του κινητου αν πετυχε.

 

τρεχω αυτό δεν είναι το ιδιο?flash_TWRP.bat

Link to comment
Share on other sites

τρεχω αυτό δεν είναι το ιδιο?flash_TWRP.bat

 

ετρεξα κι αυτό που μου ειπες αλλα τιποτα λεει recovery αλλα παλι ανοιγη το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εκ μέρους ενός φίλου που έχει το le2 x620. Η έκδοση που έχει είναι αυτήν στο screenshot παρακάτω. Κάποιες εφαρμογές κρασαρουν όπως παράδειγμα οι ρυθμίσεις στην καμερα, και βγάζει πολλές διαφημίσεις άκυρες, όχι στον Chrome αλλά στην αρχική οθόνη όταν βρίσκεται ας πούμε. Μπορεί να μου πει κάποιος πως και από που να βάλω πιο πρόσφατη ρομ αλλά και πως να το κάνω ρουτ με την πρόσφατη ρομ που θ του βάλω;; ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον κόπο και συγγνώμη αν έχει απαντήσει προηγουμένως και δεν το είδα... a4d2ebfe1b6bf213e66da4ef8ac4c216.jpg

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως αλλαζουμε τις ρυθμισεις των soft keys;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το Le Tv 2 X620 ένα μήνα περίπου του πέρασα την 5.8.017s και το τηλέφωνο ήταν άψογο ...τέλειο. Δυστυχώς εδώ και 2 μέρες παρατήρησα πρόβλημα στη φόρτιση ... φόρτιζε αργά και δυστυχώς σήμερα δεν φορτίζει καθόλου στην αρχή δείχνει την μπάρα στη μπαταρία να ανεβοκατεβαίνει και μετά σταματάει. Δοκίμασα τον φορτιστή σε τάμπλετ και το φορτίζει κανονικά. Το έχω πάρει από Κίνα από το ebay να μιλήσω με τον προμηθευτή και να το στείλω πίσω ή να παραγγείλω μια μπαταρία και να την αλλάξω εδώ? Έχει αντιμετωπίσει κάποιος ανάλογο πρόβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εκ μέρους ενός φίλου που έχει το le2 x620. Η έκδοση που έχει είναι αυτήν στο screenshot παρακάτω. Κάποιες εφαρμογές κρασαρουν όπως παράδειγμα οι ρυθμίσεις στην καμερα, και βγάζει πολλές διαφημίσεις άκυρες, όχι στον Chrome αλλά στην αρχική οθόνη όταν βρίσκεται ας πούμε. Μπορεί να μου πει κάποιος πως και από που να βάλω πιο πρόσφατη ρομ αλλά και πως να το κάνω ρουτ με την πρόσφατη ρομ που θ του βάλω;; ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον κόπο και συγγνώμη αν έχει απαντήσει προηγουμένως και δεν το είδα...

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Κάποιος για εδώ παιδιά;;;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το Le Tv 2 X620 ένα μήνα περίπου του πέρασα την 5.8.017s και το τηλέφωνο ήταν άψογο ...τέλειο. Δυστυχώς εδώ και 2 μέρες παρατήρησα πρόβλημα στη φόρτιση ... φόρτιζε αργά και δυστυχώς σήμερα δεν φορτίζει καθόλου στην αρχή δείχνει την μπάρα στη μπαταρία να ανεβοκατεβαίνει και μετά σταματάει. Δοκίμασα τον φορτιστή σε τάμπλετ και το φορτίζει κανονικά. Το έχω πάρει από Κίνα από το ebay να μιλήσω με τον προμηθευτή και να το στείλω πίσω ή να παραγγείλω μια μπαταρία και να την αλλάξω εδώ? Έχει αντιμετωπίσει κάποιος ανάλογο πρόβλημα???

 

βρες. ενα μαγαζι που επισκευαζει κινητα στην περιοχη σου και πες να τσεκαρουν αν ειναι ενταξει η θυρα usb.αν θελει αλλαγη,κοστιζει 25 ευρω .

εμενα μου χα

λασε ο φορτιστης και πηρα αλλον.

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνω ότι παίζεις λίγο κορώνα γράμματα να σου κάτσει καλή rom όταν το αγοράσεις και να πηγαίνουν όλα καλά

ή σε γενικές γραμμές είναι εντάξει το κινητάκι;

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνω ότι παίζεις λίγο κορώνα γράμματα να σου κάτσει καλή rom όταν το αγοράσεις και να πηγαίνουν όλα καλά

ή σε γενικές γραμμές είναι εντάξει το κινητάκι;

 

ζητας να σου βαλουν την 20ς του Ιταλου,παει σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

ζητας να σου βαλουν την 20ς του Ιταλου,παει σφαιρα

Πως μπορώ να την βάλω και εγώ;;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, συγγνώμη αλλά δεν έχω τόσο χρόνο ώστε να κοιτάξω και τις 36 σελίδες μήπως υπάρχει εκεί απάντηση στην ερώτησή/πρόβλημά μου οπότε το διατυπώνω εδώ ώστε αν μπορέσει κάποιος να μου απαντήσει. Λοιπόν, έχω δει από τα χαρακτηριστικά της συσκευής online, και σε βίντεο στο youtube αλλά και από τον πατέρα μου που έχει το ίδιο μοντέλο ότι στις ρυθμίσεις του κινητού και συγκεκριμένα στην προβολή υπάρχει μια ρύθμιση με όνομα scale view που σου επιτρέπει να κάνεις zoom ώστε να είναι μεγαλύτερα τα γράμματα κ.λπ. Στο δικό μου κινητό όμως δεν υπάρχει καμία τέτοια ρύθμιση και το άλλαξα και γλώσσα μήπως ήταν αυτό το πρόβλημα αλλά τελικά δεν είναι. Μήπως ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω για να υπάρχει αυτή η ρύθμιση στο κινητό μου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Συγγνώμη που σας το ξαναγράφω αλλά πραγματικά θα ήθελα να ξέρω τι να κάνω ή τουλάχιστον πού να ρωτήσω για να βρω μια λύση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...