Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι θήκες σε μαύρη και ασημί είναι πολύ ωραίες . Σε χρυσό μοιάζει λίγο γύφτικη . Γούστα είναι αυτά (τις έχω και τις τρεις) . Αν θέλεις φώτο πες μου που να τις ανεβάσω , εδώ μπλοκάρει (είναι 4-5 Mb η κάθε μια) . Τις πήρα από εδώ : http://www.aliexpress.com/item/1PCS-New-Luxury-Plating-Aluminum-Metal-Frame-Mirror-Acrylic-Back-Case-For-Letv-Le-2-Le/32667937022.html

Δες τα feedback είναι δικά μου .

Εχεις βαλει και tempered glass? Δεν το "πεταει"/ξεκολαει στις γωνιες η θηκη?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα!

Όσοι έχετε ψιλοπροβλήματα με τη rom του Ιταλού (BB72 - 14s) δοκιμάστε το παρακάτω με OTA λειτουργία και πολλά fix!

Θα δείτε διαφορές! :D

http://www.letv.re/topic/1018-ota-functionality-for-bb72-roms/

 

Καλησπέρα

Έκανα τα βήματα για να περάσω τη ρομ του Ιταλού, αλλά όταν προσπαθώ στο βήμα 7. του οδηγού να μπω σε recovery μου βγάζει το λογότυπο της LeΕco με τη λέξη recovery, (όλα σε μαύρο φόντο) και πολύ μικρά γράμματα στη μέση αριστερά που λένε πως η συσκευή έχει ξεκλειδωθεί και δεν είναι ασφαλής και θα ξανά εκκινήσει σε 5 δευτ.

Δλδ δεν μπαίνει σε twrp recovery και απλά εκκινεί η συσκευή. Τι μπορεί να φταίει?:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έκανα τα βήματα για να περάσω τη ρομ του Ιταλού, αλλά όταν προσπαθώ στο βήμα 7. του οδηγού να μπω σε recovery μου βγάζει το λογότυπο της LeΕco με τη λέξη recovery, (όλα σε μαύρο φόντο) και πολύ μικρά γράμματα στη μέση αριστερά που λένε πως η συσκευή έχει ξεκλειδωθεί και δεν είναι ασφαλής και θα ξανά εκκινήσει σε 5 δευτ.

Δλδ δεν μπαίνει σε twrp recovery και απλά εκκινεί η συσκευή. Τι μπορεί να φταίει?:wacko::wacko::wacko:

 

εχεις recovery? Λογικα το κανει γιατι δεν εχει,οσο για το μυνημα το βγαζει σε ολους απο οτι εχω διαβασει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω θέμα με την εφαρμογη των επαφών. Οταν με εχει καλέσει κάποιος και πάω να κανω αποθήκευση του αριθμού με πετάει και μου γραφει οτι η εφαρμογή επαφων δεν λειτουργεί ενω οταν μπαίνω απο την εφαρμογή να κάνω προσθήκη την κάνει κανονικά. Τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

εχεις recovery? Λογικα το κανει γιατι δεν εχει,οσο για το μυνημα το βγαζει σε ολους απο οτι εχω διαβασει

 

Η αλήθεια είναι πως δεν κατάλαβα πως περνάω την TWRP, έτρεξα ένα αρχείο flash_TWRP.bat στη γραμμή εντολών και νόμισα οτι περάστηκε. Μήπως πρέπει να ξανακάνω τη διαδικασία;

Τρέχοντας το flash_TWRP.bat παρατήρησα πως το παράθυρο της γραμμής εντολών εμφανίζεται για 2 δευτ. και μετά κλείνει μόνο του.

Edited by aeras78
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν κατάλαβα πως περνάω την TWRP, έτρεξα ένα αρχείο flash_TWRP.bat στη γραμμή εντολών και νόμισα οτι περάστηκε. Μήπως πρέπει να ξανακάνω τη διαδικασία;

Τρέχοντας το flash_TWRP.bat παρατήρησα πως το παράθυρο της γραμμής εντολών εμφανίζεται για 2 δευτ. και μετά κλείνει μόνο του.

 

ισως καποιος με περισσοτερες γνωσεις σε βοηθησει,απλα μπορεις να δεις στην μνημη του τηλεφωνου αν εχεις ρικοβερι η αν ειναι διαφορετικη απο αυτη που χρειαζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

ισως καποιος με περισσοτερες γνωσεις σε βοηθησει,απλα μπορεις να δεις στην μνημη του τηλεφωνου αν εχεις ρικοβερι η αν ειναι διαφορετικη απο αυτη που χρειαζεσαι.

 

Στη μνήμη τηλεφώνου δε βλέπω πουθενά φάκελο recovery. Ενώ από τη γραμμή εντολών φαίνεται οτι την περνάει.

Kάνοντας επανεκκίνηση σε recovery εμφανίζει ένα μήνυμα

"Οrange State

Your device has been unlocked and can't be trusted

Your device will boot in 5 secs"

Link to comment
Share on other sites

Tελικά κάνοντας δοκιμές στη γραμμή εντολών, έκανα fastboot oem lock και η συσκευή δεν ανοίγει!!!:cry::cry::cry::cry:

Καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Tελικά κάνοντας δοκιμές στη γραμμή εντολών, έκανα fastboot oem lock και η συσκευή δεν ανοίγει!!!:cry::cry::cry::cry:

Καμία βοήθεια? :cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Tελικά κάνοντας δοκιμές στη γραμμή εντολών, έκανα fastboot oem lock και η συσκευή δεν ανοίγει!!!:cry::cry::cry::cry:

Καμία βοήθεια?

κατεβασε την πρωτη εργοστασιακη rom απο το site της leeco .βαλε την στον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης .κανε επανεκκινηση στον bootloadet.θα την δει και θα την εγκαταστησει μονο του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε την πρωτη εργοστασιακη rom απο το site της leeco .βαλε την στον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης .κανε επανεκκινηση στον bootloadet.θα την δει και θα την εγκαταστησει μονο του.

To θέμα είναι πως το κινητό δεν το βλέπει πλέον ο Η/Υ, μάλλον το έκανα brick...

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι πως το κινητό δεν το βλέπει πλέον ο Η/Υ, μάλλον το έκανα brick...
οταν λες η συσκευη δεν ανοιγει,δεν μπαινει ουτε στον bootloader?

αν κρατησεις πατημενο για καποια δευτερολεπτα το power bouton δεν ανταποκρινεται καθολου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν λες η συσκευη δεν ανοιγει,δεν μπαινει ουτε στον bootloader?

αν κρατησεις πατημενο για καποια δευτερολεπτα το power bouton δεν ανταποκρινεται καθολου?

Δυστυχώς όχι, δοκίμασα όλους τους συνδυασμούς με τα κουμπιά, καμία απόκριση...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω θέμα με την εφαρμογη των επαφών. Οταν με εχει καλέσει κάποιος και πάω να κανω αποθήκευση του αριθμού με πετάει και μου γραφει οτι η εφαρμογή επαφων δεν λειτουργεί ενω οταν μπαίνω απο την εφαρμογή να κάνω προσθήκη την κάνει κανονικά. Τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άλλαξε dialer κατέβασε όποιον θέλεις από το google play

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς όχι, δοκίμασα όλους τους συνδυασμούς με τα κουμπιά, καμία απόκριση...:(

Μπαταρία έχει;;; Βάλε το λίγη ώρα στην φορτιση και ξανά δοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία έχει;;; Βάλε το λίγη ώρα στην φορτιση και ξανά δοκίμασε

 

Η μπαταρία ήταν στο 95% λίγο πριν, δοκίμασα και φόρτιση, αλλά τίποτα. Όταν συνδέω φορτιστή ή usb ανάβει ένα κόκκινο φως...

Edited by aeras78
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ήταν στο 95% λίγο πριν, δοκίμασα και φόρτιση, αλλά τίποτα. Όταν συνδέω φορτιστή ή usb ανάβει ένα κόκκινο φως...

 

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγω. Το πήγα σε 4 τεχνικούς και τίποτα. Κλαίω τα λεφτά μου. Σε παρακαλώ αν τυχόν βρεις άκρη, πες μου και εμενα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγω. Το πήγα σε 4 τεχνικούς και τίποτα. Κλαίω τα λεφτά μου. Σε παρακαλώ αν τυχόν βρεις άκρη, πες μου και εμενα

 

Ήδη ψάχνω σε κάποια ξένα φόρουμ, κάποιοι έχουν καταφέρει να επαναφέρουν τη συσκευή. Ίδωμεν...:(

 

http://www.letv.re/topic/826-flashtool-rom-for-unbricking-red-light-brick/

Αυτό τον οδηγό δοκιμάζω

Edited by aeras78
Link to comment
Share on other sites

Ήδη ψάχνω σε κάποια ξένα φόρουμ, κάποιοι έχουν καταφέρει να επαναφέρουν τη συσκευή. Ίδωμεν...:(

 

http://www.letv.re/topic/826-flashtool-rom-for-unbricking-red-light-brick/

Αυτό τον οδηγό δοκιμάζω

 

Νομίζω το δοκίμασα και αυτό. Αυτές οι μέθοδοι δεν μπορούν να βοηθήσουν από τη στιγμή που ο υπολογιστής δεν "βλέπει" το κινητό. Εμένα πιο πολύ μου τη σπάει το ότι δεν μπορώ να βρω ένα κεντρικό service της Le Eco να το στείλω εκεί για σίγουρα αποτελέσματα ή για αντικατάσταση. Απαράδεκτο..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το δοκίμασα και αυτό. Αυτές οι μέθοδοι δεν μπορούν να βοηθήσουν από τη στιγμή που ο υπολογιστής δεν "βλέπει" το κινητό. Εμένα πιο πολύ μου τη σπάει το ότι δεν μπορώ να βρω ένα κεντρικό service της Le Eco να το στείλω εκεί για σίγουρα αποτελέσματα ή για αντικατάσταση. Απαράδεκτο..

 

Νομίζω πως έτσι κι αλλιώς δε θα καλύπτει τίποτα η εγγύηση από τη στιγμή που έχει γίνει παρέμβαση στο λογισμικό :O

Link to comment
Share on other sites

είχα ρωτήσει και παλιότερα και άλλο μέλος τα brick όταν τα βάζετε στον υπολογιστή κάνει κάποιον ήχο αναγνώρισης η κάτι τέλος πάντων
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι. Μόλις το παρέλαβα και εγώ από το vickmoll. Το τηλέφωνο έχει την 5.8.0.17ς (stable)αυτή είναι του Ιταλού; και άλλη μια ερώτηση, στην αρχική οθόνη έχει τις εφαρμογές κανονικά αλλά αν την πάω δεξιά μου βγάζει δύο κινεζικες σελίδες κάτι περίπου σαν το YouTube τις Κίνας Πως θα τα βγάλω αυτά; Edited by tasos_x1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι. Μόλις το παρέλαβα και εγώ από το vickmoll. Το τηλέφωνο έχει την 5.8.0.17ς (stable)αυτή είναι του Ιταλού; και άλλη μια ερώτηση, στην αρχική οθόνη έχει τις εφαρμογές κανονικά αλλά αν την πάω δεξιά μου βγάζει δύο θέσεις με κινέζικα ψαχτιρια. Πως θα τα βγάλω αυτά;
του ιταλου βαζει παντα το vickmall,εκτος αν ζητησες εσυ την αγγλοκινεζικη.

για να φυγουν τα κινεζικα ψαχτηρια πρεπει να αλλαξεις launcher.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι. Μόλις το παρέλαβα και εγώ από το vickmoll. Το τηλέφωνο έχει την 5.8.0.17ς (stable)αυτή είναι του Ιταλού; και άλλη μια ερώτηση, στην αρχική οθόνη έχει τις εφαρμογές κανονικά αλλά αν την πάω δεξιά μου βγάζει δύο θέσεις με κινέζικα ψαχτιρια. Πως θα τα βγάλω αυτά;

 

εχει ενα ματι καπου στην μεση στο επανω μερος η σελιδα,το πατας και δεν την ξαναβλεπεις ,καλυτερα ν αλλαξεις launcher ομως,αυτος που εχει ειναι βαρετος.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά αλλά πως αλλάζεις launcher και από που γιατί η μία σελίδα από όλες δεν φεύγει, το μάτι δεν πατιεται. όπως θα καταλάβατε είμαι λίγο άσχετος χα χα χα!!!!! Edited by tasos_x1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...