Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και απο εμενα...γνωριζει κανει αν υπαρχει rom ελληνικη για το x520 leetv?υπαρχει αυτη η rom http://blog.grossoshop.net/leeco-x520-rom-grossoshop-bb72/....ειμαι μεταξυ redmi note 4x και letv x520.μπορει καποιος να βοηθησει?το budget μου ειναι γυρω στα 120 ευρω...γιαυτο σκεφτομαι καποιο απο τα δυο...ξερω οτι ειμαι εκτος θεματος..αν μπορει καποιος να βοηθησει..ty
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όταν θα καλέσω για δεύτερη φορά ένα τηλέφωνο μέσα από τις επαφές, μου βγάζει το μήνυμα " Δυστυχώς η εφαρμογή Επαφές έχει σταματήσει" και μου δίνει τις επιλογές ΟΚ και Cancel.

Δοκίμασε μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής να κάνεις αναγκαστική διακοπή και εκκαθάριση προσωρινής μνήμης. Αν δεν πιάσει, κάνε factory Federer.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας και απο εμενα...γνωριζει κανει αν υπαρχει rom ελληνικη για το x520 leetv?υπαρχει αυτη η rom http://blog.grossoshop.net/leeco-x520-rom-grossoshop-bb72/....ειμαι μεταξυ redmi note 4x και letv x520.μπορει καποιος να βοηθησει?το budget μου ειναι γυρω στα 120 ευρω...γιαυτο σκεφτομαι καποιο απο τα δυο...ξερω οτι ειμαι εκτος θεματος..αν μπορει καποιος να βοηθησει..ty

Το χ520 γιατί έχει καλύτερες κάμερες και επιδόσεις. Για ρομ ψάξε στο https://www.xda-developers.com.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, δοκίμασε: Πληκτρολόγησε *#*#46360000#*#* και απενεργοποίησε το “Enable background resource control” και κάνε επανεκκίνηση.

 

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ .

Απο χτες που το εκανα μου ερχονται κανονικα ολες οι ειδοποιησεις !!!

Να σαι καλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Ξαφνικά μπορώ να μιλήσω μόνο με το μπλουτουθ ή με ανοιχτή ακρόαση, το μικρόφωνο και το ακουστικό μια δουλεύουν μια όχι, βάζοντας το καλώδιο της φόρτισης και κουνώντας το μία έχω ήχο μία όχι. Όπως και η φόρτιση μερικές φορές δεν πιάνει. Ξέρει κάποιος κάτι;ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Ξαφνικά μπορώ να μιλήσω μόνο με το μπλουτουθ ή με ανοιχτή ακρόαση, το μικρόφωνο και το ακουστικό μια δουλεύουν μια όχι, βάζοντας το καλώδιο της φόρτισης και κουνώντας το μία έχω ήχο μία όχι. Όπως και η φόρτιση μερικές φορές δεν πιάνει. Ξέρει κάποιος κάτι;ευχαριστώ!!!

Δοκίμασε factory reset ή αλλαγή ρομ. Πάντως το κινητό που παρέλαβα πρόσφατα έχει πρόβλημα το ακουστικό και παρήγγειλα από aliexpress 3,2€ και θα το φτιάξει το easyservice με 25€.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε factory reset ή αλλαγή ρομ. Πάντως το κινητό που παρέλαβα πρόσφατα έχει πρόβλημα το ακουστικό και παρήγγειλα από aliexpress 3,2€ και θα το φτιάξει το easyservice με 25€.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω φίλε μου αλλά αν ήταν θέμα ρομ ή reset θα έφτιαχνε όταν κουναγα το usb;Γιατί όταν το κουνάω μία έρχεται ο ήχος μία χάνεται.

 

Σκέφτομαι να το πάω να το ανοίξουν και ο Θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φίλε μου αλλά αν ήταν θέμα ρομ ή reset θα έφτιαχνε όταν κουναγα το usb;Γιατί όταν το κουνάω μία έρχεται ο ήχος μία χάνεται.

 

Σκέφτομαι να το πάω να το ανοίξουν και ο Θεός βοηθός.

 

Λοιπόν, ένας τεχνικός στην Πάτρα που το είδε το καθάρισε λίγο και προς το παρόν δουλεύει. Η εκτίμηση του ήταν ότι θα το ξανακάνει. Μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να βραχυκυκλωνει και στέλνει τον ήχο στα ακουστικά τα οποία μπαίνουν στο ίδιο σημείο και γι αυτό χάνετε ο ήχος και απ το ακουστικό και απ το μικρόφωνο.πρεπει να παραγγείλει το ανταλλακτικό από Κίνα και το κόστος θα είναι 35€.τι να κάνω; ξέρει κάποιος κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε το ανταλλακτικό μόνος σου από aliexpress αν υπάρχει ώστε να γλιτώσεις τη προμήθεια του ανταλλακτικου και δωστο να το φτιάξει με 20-25 ευρώ. Αν μαζί με το ανταλλακτικό πάει και η εργασία στα 35€ είναι μια χαρά αν δε θες να μπεις σε διαδικασία έρευνας αν και εγώ λίγο πρόχειρα βρήκα http://s.aliexpress.com/iIfq2AZn στα 4,5€

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε το ανταλλακτικό μόνος σου από aliexpress αν υπάρχει ώστε να γλιτώσεις τη προμήθεια του ανταλλακτικου και δωστο να το φτιάξει με 20-25 ευρώ. Αν μαζί με το ανταλλακτικό πάει και η εργασία στα 35€ είναι μια χαρά αν δε θες να μπεις σε διαδικασία έρευνας αν και εγώ λίγο πρόχειρα βρήκα http://s.aliexpress.com/iIfq2AZn στα 4,5€

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω φίλε μου για τις πληροφορίες να είσαι καλά. Μετά από ένα βίντεο που είδα πως ανοίγει το τηλέφωνο οι επιλογές είναι 2 ή δίνω 35€ και μου το φτιάχνουν ή παραγγέλνω το ανταλλακτικό και μια κόλα, και το δοκιμάζω μόνος μου με κόστος το πολύ 7-8 €. Βέβαια στο βίντεο είδα πως αλλάζει η οθόνη όχι το connector αλλά πιστεύω δύο τρεις βίδες θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ανοίξει κινητό. Ρώτα το φίλο εδώ στο φόρουμ που αντικατεστησε οθόνη και ανέβασε βίντεο στο YouTube. Ρώτησε τον αν πρόσεξε κάτι..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ανοίξει κινητό. Ρώτα το φίλο εδώ στο φόρουμ που αντικατεστησε οθόνη και ανέβασε βίντεο στο YouTube. Ρώτησε τον αν πρόσεξε κάτι..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το είδα το βίντεο. Δεν νομίζω να το επιχειρήσω φοβάμαι μην σπάσω την οθόνη. Μάλλον θα πληρώσω χα χα χα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας απο το κινητό είμαι πολύ ικανοποιημένος μόνο κάμερα περίμενα καλύτερη. Εχω ενα προβλημα και αν γνωρίζει καποιος ας με βοηθήσει, δεν μου διαβαζει συσκευες bluetooth(handsfree,remote για σελφι στικ κλπ) υπάρχει κατι αντιστοιχο του στυλ οπως κατεβαζω ντραιβερς για τον υπολογιστη να κατεβασω για το κινητό? Δοκιμασα εφαρμογες του playstore χωρις να βρω κατι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η κάμερα είναι εξαιρετική για 16mp. Το Bluetooth όταν το ενεργοποιείς τικαρεις να είναι ορατό σε κοντινές συσκευές;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο x520 περνάω ROM από εδώ;

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Λάθος φορουμ, sorry...

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα Letv Le 2 Pro (Le X 620) Εδώ κι ένα χρόνο περίπου (αγορασμένο από Vickmall) και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος μέχρι που ξαφνικά σταμάτησε να φορτίζει!!! Επικοινώνησα με το Vickmall κι επειδή ήταν μέσα στην εγγύηση μου ζήτησαν να τους το στείλω όπως κι έγινε. Μετά από αρκετά email και αφού μου έγραψαν ότι το έστειλαν με την σειρά τους στην Letv και ότι πλέον η συσκευή είναι εντάξει,σήμερα μετά από 40 ημέρες το παρέλαβα και όταν άνοιξα την συσκευασία νά σου η πρώτη έκπληξη!!! Ενώ έστειλα την συσκευή με το δικό της κουτί (Letv) μου το επέστρεψαν σε κουτί Xiaomi Mi Note 3!!!! Το ανάβω και μετά από επιλογή γλώσσας κλπ πάω να βάλω το fingerprint unlock screen και στις επιλογές όταν πάτησα "add fingerprin" μου έβγαλε μόνο "pattern, 4 numeric, 6 numeric, digit code", δηλ δεν έχει option για fingerprint!!!! Μετά από 2 Λεπτά πάγωσε κι έκανε restart μόνο του και το επανέλαβε αυτό αρκετές φορές, τότε το έκανα restore σε factory settings μήπως και αλλάξει κάτι. Το έβαλα να δω αν φορτίζει και από 76% σε μία ώρα πήγε στο 78%. Τους έστειλα email με όλα αυτά και με ότι δεν τους πιστεύω ότι έστειλαν την συσκευή στην Letv κι εκεί που απαντούσαν στο 5 άλεπτο έχει περάσει μιάμιση ώρα και απάντηση δεν έχω πάρει.

Θεωρώ ότι η ROM που μου πέρασαν δεν κάνει για το κινητό αυτό. Το σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται να βγάλω άκρη με δαύτους!!!

Δεν μπορώ οικονομικά να αγοράσω καινούρια συσκευή αυτή την περίοδο και ρωτάω το εξής: Υπάρχει κάποιο μαγαζί ή κάποιος που να το ελέγξει και να του περάσει την σωστή ROM?

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Με εκτίμηση

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα Letv Le 2 Pro (Le X 620) Εδώ κι ένα χρόνο περίπου (αγορασμένο από Vickmall) και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος μέχρι που ξαφνικά σταμάτησε να φορτίζει!!! Επικοινώνησα με το Vickmall κι επειδή ήταν μέσα στην εγγύηση μου ζήτησαν να τους το στείλω όπως κι έγινε. Μετά από αρκετά email και αφού μου έγραψαν ότι το έστειλαν με την σειρά τους στην Letv και ότι πλέον η συσκευή είναι εντάξει,σήμερα μετά από 40 ημέρες το παρέλαβα και όταν άνοιξα την συσκευασία νά σου η πρώτη έκπληξη!!! Ενώ έστειλα την συσκευή με το δικό της κουτί (Letv) μου το επέστρεψαν σε κουτί Xiaomi Mi Note 3!!!! Το ανάβω και μετά από επιλογή γλώσσας κλπ πάω να βάλω το fingerprint unlock screen και στις επιλογές όταν πάτησα "add fingerprin" μου έβγαλε μόνο "pattern, 4 numeric, 6 numeric, digit code", δηλ δεν έχει option για fingerprint!!!! Μετά από 2 Λεπτά πάγωσε κι έκανε restart μόνο του και το επανέλαβε αυτό αρκετές φορές, τότε το έκανα restore σε factory settings μήπως και αλλάξει κάτι. Το έβαλα να δω αν φορτίζει και από 76% σε μία ώρα πήγε στο 78%. Τους έστειλα email με όλα αυτά και με ότι δεν τους πιστεύω ότι έστειλαν την συσκευή στην Letv κι εκεί που απαντούσαν στο 5 άλεπτο έχει περάσει μιάμιση ώρα και απάντηση δεν έχω πάρει.

Θεωρώ ότι η ROM που μου πέρασαν δεν κάνει για το κινητό αυτό. Το σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται να βγάλω άκρη με δαύτους!!!

Δεν μπορώ οικονομικά να αγοράσω καινούρια συσκευή αυτή την περίοδο και ρωτάω το εξής: Υπάρχει κάποιο μαγαζί ή κάποιος που να το ελέγξει και να του περάσει την σωστή ROM?

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Με εκτίμηση

Δημήτρης

 

εχω το ιδιο κινητο,καποια στιγμη σταματησε να φορτιζει και το δικο μου,τελικα ηταν το καλωδιο φορτιστη,με νεο καλωδιο λειτουργει κανονικα,ειχες αλλαξει καλωδιο πριν το στειλεις πισω?

Μιλα με την Σελινα,θα σε βοηθησει να αλλαξεις ρομ,ζητα της την 17ς η την 20ς του ιταλου

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος πως γινεται με dual app να βλεπει ο messager τα μηνυματα απο δυο προφιλ του facebook χωρις να χρειαζεται να βαζουμε κωδικους σε καθε αλλαγη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα

Με την Selina μιλούσα εξαρχής και ακόμα μιλάω. Εκείνη ζήτησε να στείλω το κιν στην Κίνα όπως και το έκανα. Το πρόβλημά μου πλέον είναι ότι το κιν επέστρεψε και δεν λειτουργεί!!! Και επαναλαμβάνω αυτά που έγραψα παραπάνω ¨Το ανάβω και μετά από επιλογή γλώσσας κλπ πάω να βάλω το fingerprint unlock screen και στις επιλογές όταν πάτησα "add fingerprin" μου έβγαλε μόνο "pattern, 4 numeric, 6 numeric, digit code", δηλ δεν έχει option για fingerprint!!!! Μετά από 2 Λεπτά πάγωσε κι έκανε restart μόνο του και το επανέλαβε αυτό αρκετές φορές,¨.

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος πως γινεται με dual app να βλεπει ο messager τα μηνυματα απο δυο προφιλ του facebook χωρις να χρειαζεται να βαζουμε κωδικους σε καθε αλλαγη?

Βάλε αυτό >> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lbe.parallel.intl&hl=el

Στο LeMax2 παίζει άψογα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό >> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lbe.parallel.intl&hl=el

Στο LeMax2 παίζει άψογα..

για να το λες εσύ, σίγουρα θα δουλέψει.Σ ευχαριστώ !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να το παρω το Letv LeEco Le 2 X520 http://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-2-X520-3G-32GB-Smartphone---Gray-381883.html που βγαινει στα 128 ευρω με μεταφορικα από eu αποθηκη?

Το LeEco Le 2 X520 η το LeTV LeEco Le S3 X622 με 9 ευρω παραπανω?

Aπ'οτι καταλαβαίνω του λειπει η 800σαρα μπαντα ,εχει τιποτα άλλο μειον?

(gorilla εχει?)

Αξιζει σε συγκριση με το Redmi note 4 που το το βρισκω στα 160 ευρω από Ελλαδα και που θα εχει και 2 χρονια εγγυηση?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να το παρω το Letv LeEco Le 2 X520 http://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-2-X520-3G-32GB-Smartphone---Gray-381883.html που βγαινει στα 128 ευρω με μεταφορικα από eu αποθηκη?

Το LeEco Le 2 X520 η το LeTV LeEco Le S3 X622 με 9 ευρω παραπανω?

Aπ'οτι καταλαβαίνω του λειπει η 800σαρα μπαντα ,εχει τιποτα άλλο μειον?

(gorilla εχει?)

Αξιζει σε συγκριση με το Redmi note 4 που το το βρισκω στα 160 ευρω από Ελλαδα και που θα εχει και 2 χρονια εγγυηση?

 

Redmi note 4 updates εγγύηση κλπ..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 4 updates εγγύηση κλπ..;)

 

H αληθεια είναι ότι πριν καμια 6-7 μηνες πηρε η αδελφη μου 2 Redmi note 3 pro και δεν τρελαθηκα ουτε από την ποιοτητα κατασκευης και ειδικα από τις φωτος,το 4 λετε να εχει ανεβει επιπεδο?

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια είναι ότι πριν καμια 6-7 μηνες πηρε η αδελφη μου 2 Redmi note 3 pro και δεν τρελαθηκα ουτε από την ποιοτητα κατασκευης και ειδικα από τις φωτος,το 4 λετε να εχει ανεβει επιπεδο?
απο τα xiaomi μονο οι ναυαρχιδες αξιζουν.αλλα και το le2 ειναι πλεον ξεπερασμενο.εχει μεγαλα bazels και λειπει η κυρτη οθονη και η 800αρα μπαντα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...