Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου εκατσε τελικα ενα χ620 η ρομ του ιταλου ειναι η μονη και αν ναι που την βρισκω;

 

κοιτα 1 σελ. εχει και τον οδηγο και απο που να κανεις download rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια στην παρέα μόλις αγόρασα το κινητό και περασα του ιταλου οπως γράφει στην πρωτη σελιδα και τωρα μου λέει 5.6.014.stable.εχω 2 ερωτήσεις 1)λογικο που εχει τοσα κινεζικα π.χ.στην μουσική και 2) πως θα εγκαταστισω νεα ρομ του ιταλου και απο που την κατεβάζουμε. Ευχαριστώ πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια στην παρέα μόλις αγόρασα το κινητό και περασα του ιταλου οπως γράφει στην πρωτη σελιδα και τωρα μου λέει 5.6.014.stable.εχω 2 ερωτήσεις 1)λογικο που εχει τοσα κινεζικα π.χ.στην μουσική και 2) πως θα εγκαταστισω νεα ρομ του ιταλου και απο που την κατεβάζουμε. Ευχαριστώ πολυ.

η rom του ιταλου εχει μια εφαρμογη OTA UPDATE.οταν βγαζει αναβαθμιση σε ειδοποιει ,μπαινεις και κανεις το. update.βεβαιωσου οτι εχεις του ιταλου γιατι στην μουσικη εμενα δεν εχει κινεζικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εγκατέστησα κανονικα του ιταλου όπως λεει ο οδηγος αλλα δεν βρίσκω πουθενα την εφαρμογη ota.νομιζω οτι πρεπει να εσβησα ενα εικονίδιο το user.εκανα reset Factory μήπως εμφανιστει αλλα τιποτα.πως μπορω να εγκαταστισω την 17s? Ευχαριστώ Edited by gmnk
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εγκατέστησα κανονικα του ιταλου όπως λεει ο οδηγος αλλα δεν βρίσκω πουθενα την εφαρμογη ota.νομιζω οτι πρεπει να εσβησα ενα εικονίδιο το user.εκανα reset Factory μήπως εμφανιστει αλλα τιποτα.πως μπορω να εγκαταστισω την 17s? Ευχαριστώ

 

στο τελος τις σελ εδω http://blog.grossoshop.net/leeco-x620-le2-le2-pro-bb72-rom/ λεει πως βαζεις το οτα αυτο το εκανες?

Link to comment
Share on other sites

στο τελος τις σελ εδω http://blog.grossoshop.net/leeco-x620-le2-le2-pro-bb72-rom/ λεει πως βαζεις το οτα αυτο το βιντεακι ισχύει. αυτοhttps://youtu.be/prNCeKqh1qw αν ναι πειραζει που εχω σβήσει το εικονίδιο user# σε ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

στο τελος τις σελ εδω http://blog.grossoshop.net/leeco-x620-le2-le2-pro-bb72-rom/ λεει πως βαζεις το οτα αυτο το βιντεακι ισχύει. αυτοhttps://youtu.be/prNCeKqh1qw αν ναι πειραζει που εχω σβήσει το εικονίδιο user# σε ευχαριστώ πολυ

 

 

νομίζω πως σωστά είναι και στο βίντεο δεν έχω πλέον το κινητό και δεν θυμάμαι ακριβώς . όταν λες ότι το εσβησες ενοεις το εικονίδιο ??

Link to comment
Share on other sites

 

 

νομίζω πως σωστά είναι και στο βίντεο δεν έχω πλέον το κινητό και δεν θυμάμαι ακριβώς . όταν λες ότι το εσβησες ενοεις το εικονίδιο ??

 

Ναι μονο το εικονιδιο έσβησα

Link to comment
Share on other sites

εχουμε link με το user manual της συσκευης μας στα αγγλικα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα επειδη προερχομαι απο meizu θα ηθελα λιγο την κατανοηση σας.εβαλα την rom του ιταλου την 14ς οπως ακριβως λενε οι οδηγιεσ τησ πρωτησ σελιδας.οταν ανοιξε το κινητο εσβησα την εφαρμογη user# και δεν βρησκω το ota update.κατεβασα την εφαρμογη chek root και μου λεει οτι δεν ειμαι root. ηερωτηση μου ειναι πωσ θα περασω την νεα 17s πρεπει να ξανακανω ολο τον οδηγο απο την αρχη με την νεα rom η να περασω το 17s zip στο κινητο και να συνεχισω απο το 7 του οδηγου(εισερχεστε στο μενου twrp recovery ....)?ευχαριστω παρα πολυ και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι μονο το εικονιδιο έσβησα

 

αν μπεις στις εφαρμογές στο δείχνει το οτα να το εκινείς από εκεί? και ίσως να εμφανίσεις απo εκεί ξανά το εικονίδιο (δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αυτό)

Link to comment
Share on other sites

οχι το εψαξα δεν υπαρχει μεσα στις εφαρμογες.σε ευχαρηστω.αν μπορεισ να με βοηθησεις θα ημουν υποχρεος

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν μπεις στις εφαρμογές στο δείχνει το οτα να το εκινείς από εκεί? και ίσως να εμφανίσεις απo εκεί ξανά το εικονίδιο (δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αυτό)

 

οχι το εψαξα δεν υπαρχει μεσα στις εφαρμογες.σε ευχαρηστω.αν μπορεισ να με βοηθησεις θα ημουν υποχρεος

Link to comment
Share on other sites

οχι το εψαξα δεν υπαρχει μεσα στις εφαρμογες.σε ευχαρηστω.αν μπορεισ να με βοηθησεις θα ημουν υποχρεος

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οχι το εψαξα δεν υπαρχει μεσα στις εφαρμογες.σε ευχαρηστω.αν μπορεισ να με βοηθησεις θα ημουν υποχρεος

 

το μονο που μπορω να σκεφτω εγω ειναι να κανεις το instal ξανα

Link to comment
Share on other sites

οχι το εψαξα δεν υπαρχει μεσα στις εφαρμογες.σε ευχαρηστω.αν μπορεισ να με βοηθησεις θα ημουν υποχρεος

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το μονο που μπορω να σκεφτω εγω ειναι να κανεις το instal ξανα

 

ενοεισ ολο τον οδηγο απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου παρολο που φορουσε εξαρχης rom του Ιταλου δεν ειχε το εικονιδιο για ota update. Ακολουθησα τον οδηγο και του περασα την 16s. Πριν απο μερικες μερες ανεβηκε και η 17s του Ιταλου και την πηρε αυτοματα μεσω της εφαρμογης διχως κανενα προβλημα και χωρις να χασω δεδομενα και εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου παρολο που φορουσε εξαρχης rom του Ιταλου δεν ειχε το εικονιδιο για ota update. Ακολουθησα τον οδηγο και του περασα την 16s. Πριν απο μερικες μερες ανεβηκε και η 17s του Ιταλου και την πηρε αυτοματα μεσω της εφαρμογης διχως κανενα προβλημα και χωρις να χασω δεδομενα και εφαρμογες.

 

καταρχασ ευχαρηστω για την απαντηση.να σε ρωτησω παρολο που εχω την 14ς του ιταλου θα κατεβασω την 17ς(την αποσιμπιεζεισ)?και ξανακανω ολη την διαδικασια απο τη αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι οπως λεει ο οδηγος. Απλα πρεπει να κατεβασεις και την 14αρα για να παρεις απο μεσα κατι αρχεια οπως λεει ο οδηγος.
Link to comment
Share on other sites

καταρχασ ευχαρηστω για την απαντηση.να σε ρωτησω παρολο που εχω την 14ς του ιταλου θα κατεβασω την 17ς(την αποσιμπιεζεισ)?και ξανακανω ολη την διαδικασια απο τη αρχη?

μπορεις χωρις να ξεζιπαρεις την 17 rom,να πας ρυθμισεις >reboot >recovery και να κανεις απο εκει εγκατασταση την τελευταια του ιταλου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις χωρις να ξεζιπαρεις την 17 rom,να πας ρυθμισεις >reboot >recovery και να κανεις απο εκει εγκατασταση την τελευταια του ιταλου.

 

μου ειπαν και εναν αλλον τροπο 1)αφου εχουμε περασει την 14ς βαζουμε την 17ς στο κινητο 2)μπαινουμε twrp recovery 3)wipe 4)install την rom. θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω ευχαρηστω για τισ απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρελαβα και εγω απο vickmall και εχω θεμα me ta updates.

EUI version μου λεει 5.8.016S

οταν παταω την εφαρμογη ota updates ( η οποια αρκετες φορες δεν ανταποκρινεται και κανει καμια 20αρια δευτερολεπτα να ανοιξει )μου λεει available updates

new update : leeco.le2.16s.bb72(version leeco le2.voo)

tap to download/flash.

τη κανω download και πατω install και τπτ... απλα σα να μη πατησα... και ξαναπαταω και ξανακατεβαζω και τπτ τπτ τπτ...

ερωτηση... τελικα το 5.8.016S σημενει οτι εχω ηδη την 16s? αν ναι τοτε το available update leeco.le2.16s.bb72 τι ειναι?

Ακομα καποιοι λετε οτι περασατε την 17s. απο την ota update?

Να σημειωσω οτι απο χτες η εφαρμογη ota updates εχει κρασαρει 3-4 φορες. δε ξερω γιατι διοτι δε κρασαρει καποια συγκεκριμενη στιγμη. μαλλον οταν παταω install μετα απο καμια ωρα κρασαρει η εφαρμογη.

τωρα απο ποιοτητα τα εχουν πει κ οι αλλοι το κινητο ειναι κορυφη.

απο ταχυτητα δε τρελαθηκα. ενα mstar που ειχα 8 core 2 ram ηταν ποιο γρηγορο.

λογικα ειναι θεμα λογισμικου το οποιο θελει πολυ δουλεια.....αλλα αν δε μπορουμε να κανουμε το update τοτε τι???

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι στις ρυθμισεις στο reboot δε δουλευει καμια επιλογη. Ισως για αυτο δε κανει τπτ και οταν παταω install στο ota διοτι θελει να κανει reboot σε recovery
Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι στις ρυθμισεις στο reboot δε δουλευει καμια επιλογη. Ισως για αυτο δε κανει τπτ και οταν παταω install στο ota διοτι θελει να κανει reboot σε recovery

 

σου εχουν βαλει καποια ρομ αλλα το οτα ειναι του ιταλου κα ψαχνει να κατεβασει την bb 16s που ειναι του ιταλου, ετσι πιστευω. τωρα σε θεμα ταχυτητας του κινητου ειναι πολυ καλο κατι τρεχει με την ρομ σου. ψαξε στο νετ να δεις ποια ρομ φορας.

Link to comment
Share on other sites

σου εχουν βαλει καποια ρομ αλλα το οτα ειναι του ιταλου κα ψαχνει να κατεβασει την bb 16s που ειναι του ιταλου, ετσι πιστευω. τωρα σε θεμα ταχυτητας του κινητου ειναι πολυ καλο κατι τρεχει με την ρομ σου. ψαξε στο νετ να δεις ποια ρομ φορας.

 

Ειδικος δεν ειμαι αλλα οταν παω ρυθμισεις σχετικα με το τηλ εχει το logo grossoshop.net. αν υπαρχει καποιος τροπος για να γινω πιο συγκεκριμενος σχετικα με τη rom πειτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...