Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 015S ειναι καλή;

 

φίλε μου αν δεν έχει αλλάξει κάτι που δεν νομίζω πέρνα οποια θέλεις και μέσω του ota update θα περνεις ενειμερώσεις και θα πάρεις και την 017 όταν βγει, ο οδηγός που είναι στην 1 σελίδα περγράφει πληρος την διαδικασία για την ρομ και για το ota update και ότι άλλο χριαζεται. διάβασε τον οδηγό να τον κατανοήσεις κατέβασε τα αρχεία που πρέπει και τους drivers για το pc να είσαι έτοιμος και από αυριο κάποια στιγμή που θα είναι και αλλά μελοι μας online θα σε βοηθήσουμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατεβασα το LeTv Le 2 Stock ROM 5.8.015S (Marshmallow). το μετανομασα σε update.zip και το περασα στη συσκευη.

προσπαθησα να το ανοιξω με το file manager και δεν εδειχνε τπτ για αναβαθμηση μονο να ξεσυμπιεσω τα αρχεια. εκανα restart παλι το ιδιο...

 

μετα δοκιμασα με το adb mode με το καλωδιο αλλα η συσκευη εκλεισε και τωρα δεν κανει τιποτα. παταω το power on πολυ ωρα να μηδενισει, τιποτα.

 

οταν το συνδεσω στον υπολογιστη το βλεπει και το χανει συνεχεια. ο υπολογιστης γραφει αυτη η συσκευη θα δουλεψει καλυτερα σε θυρα usb 3 και κλεινει σε δευτερολεπτα και παλι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το LeTv Le 2 Stock ROM 5.8.015S (Marshmallow). το μετανομασα σε update.zip και το περασα στη συσκευη.

προσπαθησα να το ανοιξω με το file manager και δεν εδειχνε τπτ για αναβαθμηση μονο να ξεσυμπιεσω τα αρχεια. εκανα restart παλι το ιδιο...

 

μετα δοκιμασα με το adb mode με το καλωδιο αλλα η συσκευη εκλεισε και τωρα δεν κανει τιποτα. παταω το power on πολυ ωρα να μηδενισει, τιποτα.

 

οταν το συνδεσω στον υπολογιστη το βλεπει και το χανει συνεχεια. ο υπολογιστης γραφει αυτη η συσκευη θα δουλεψει καλυτερα σε θυρα usb 3 και κλεινει σε δευτερολεπτα και παλι το ιδιο

έχεις περάσει drivers στο pc σου για το κινητό? μπορείς να μπεις σε recovery?

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει τους drivers. αλλα οταν συνδεσω το κινητο κανει συνδεση - αποσυνδεση στον υπολογιστη συνεχεια. και πεταει ο υπολογιστης κατω δεξια αυτη η συσκευη μπορει να δουλεψει καλυτερα σε usb 3. δεν μενει σταθερα συνδεμενο

 

και δεν μπενει στο recovery.... παταω vol + kai power τιποτα...

 

νεκρο το τηλ......

 

μονο με το καλωδιο κανει να συνδεθει αλλα οπως ειπα δε μενει συνδεμενο, καθε δεπτερολεπτο συνδεση - αποσυνδεση

Edited by merfis106
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα που σου έστειλα έχει τις οδηγίες. 3 βήματα είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ που έχω την Official πάντως, τώρα κατεβάζω την .17 Αν δω καμία σημαντική αλλαγή θα σας ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα που σου έστειλα έχει τις οδηγίες. 3 βήματα είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ που έχω την Official πάντως, τώρα κατεβάζω την .17 Αν δω καμία σημαντική αλλαγή θα σας ενημερώσω

 

δεν μπαινει ουτε στο recovery ουτε στο fastboot.... συνεχεια κανει συνδεση - αποσυνδεση το κινητο ειναι νεκρο....

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει ουτε στο recovery ουτε στο fastboot.... συνεχεια κανει συνδεση - αποσυνδεση το κινητο ειναι νεκρο....

έχω εντύπωση ότι το έκανες hard brick??? ας μας πει και καποιο πιο εμπειρο μέλος μας.γιατί δεν ακολούθησες τον οδηγό της 1 σελίδας???

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει; εχω μείνει χωρίς κινητό

το κινητό είχε κλειδωμένο bootloader? ψάξε στο νετ μήπως μπορέσεις να κάνεις κάτι μέσω κάποιου flash tool αν και δεν ξέρω κατά πόσο δουλευει αυτό στα letv leeco

αν κάποιο από τα πιο εμπειρα μελοι μας ξέρει κάτι θα σου πει αλλιώς ίσως να το πας σε κάποιο κατάστημα που ασχολείτε με αυτά αν και δεν ξέρω σε τη τιμή το αγόρασες και αν αξίζει να το φτιάξεις τελικά, από εξωτερικό έχει πέσει κοντά στα 130. εγώ δεν ξέρω κάτι άλλο περίμενε κάποιο από τα αλλά μελοι μας μήπως μπορεί να κάνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει αγοραστεί απο το dicarto. Έχει εγγύηση αλλά δεν ξέρω αν σε αυτή την περίπτωση το καλύψει.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει αγοραστεί απο το dicarto. Έχει εγγύηση αλλά δεν ξέρω αν σε αυτή την περίπτωση το καλύψει.

 

στο δικαρτο αν το κινητό φτιάχνετε θα το φτιάξουν αλλά δεν ξέρω αν θα μπορέσει να στο φτιάξει χωρίς έξοδα δικά σου γιατί για την ζημιά ευθύνεσαι εσύ, αφού έχεις εγγύηση έπρεπε από την αρχή να απευθυνθείς εκεί. αν δεν μπορεί άλλο μέλος να σε βοηθήσει πήγαινε το εκεί και πες μας αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από κρητη αλλά μάλλον θα το στείλω.

 

αφού κάνεις τον σταυρό σου και πεις κάμποσες προσευχές το πας και λες δεν ξέρω τι έπαθε αν δεν το καταλάβουν είσαι οκ αν το καταλάβουν πληρώνεις :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα τη καινούργια rom. Μόλις το φορτισα η οθόνη δεν ξαναδουλεψε. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα, ούτε Hard reset. Ξέρει κανείς αν έχει η leeco κάποιο support να με καθοδηγησει;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα τη καινούργια rom. Μόλις το φορτισα η οθόνη δεν ξαναδουλεψε. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα, ούτε Hard reset. Ξέρει κανείς αν έχει η leeco κάποιο support να με καθοδηγησει;

τι γινετε ρε παιδια και αλλο brick? οσα τηλ. μου ειχαν προβλημα στο τελος μονο με προγραμμα flash tool τα διορθωσα στο le2 δεν ξερω αν κανει δουλεια και δεν το εχω τωρα το τηλ. για να δοκιμασω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σήμερα το έστειλα στο dicarto. Όταν εχω νέα θα σας ενημερώσω. μου είπαν ότι τους έχουν τύχει άλλα 2 με 3 κινητά με το ίδιο πρόβλημα. Κλείνουν και δεν ξανά ανοίγουν.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που ξέρει να με βοηθήσει; Ανάβει η οθόνη στο recovery και μετά από 3-4 δευτερόλεπτα κιτρινιζει και ξεφτιζει μέχρι να γίνει μαύρη εντελώς. Πατώντας τα Hard Keys κατάφερα 1-2 φορές να μου ανάβει η οθόνη που λέει αναβάθμιση ή διαγραφή όλων. Αλλά μου έκανε το ίδιο μετά απο λίγο, κιτρινισμα και μαύρο. Το έχει κάνει σε άλλον; Να το στείλω πίσω στη Κίνα; Να βρω κάποιον εδώ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που ξέρει να με βοηθήσει; Ανάβει η οθόνη στο recovery και μετά από 3-4 δευτερόλεπτα κιτρινιζει και ξεφτιζει μέχρι να γίνει μαύρη εντελώς. Πατώντας τα Hard Keys κατάφερα 1-2 φορές να μου ανάβει η οθόνη που λέει αναβάθμιση ή διαγραφή όλων. Αλλά μου έκανε το ίδιο μετά απο λίγο, κιτρινισμα και μαύρο. Το έχει κάνει σε άλλον; Να το στείλω πίσω στη Κίνα; Να βρω κάποιον εδώ;

 

κρατησε πατημενο το power bouton μεχρι να κανει επανεκινηση.οχι οπως το παταμε συνηθως για να ξεξινησει το κινητο.θελει συνεχες πατημα πανω απο ενα δυο λεπτα.τοτε θα παραμεινει σταθερα ανοιχτη και η οθονη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κάνω αυτό που είπες για 2 λεπτα και το μόνο που κάνει είναι να μου ανοίγει τη σελίδα του recovery (εκείνη που λέει ότι θα ανοίξει κανονικά σε 5 δευτερόλεπτα), σβήνει και ξανανοιγει εκεί και ξανασβηνει (10 φορές όλο αυτό). Όσο έχω κρατημενο το power button αυτο κάνει συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

Το κάνω αυτό που είπες για 2 λεπτα και το μόνο που κάνει είναι να μου ανοίγει τη σελίδα του recovery (εκείνη που λέει ότι θα ανοίξει κανονικά σε 5 δευτερόλεπτα), σβήνει και ξανανοιγει εκεί και ξανασβηνει (10 φορές όλο αυτό). Όσο έχω κρατημενο το power button αυτο κάνει συνέχεια

 

Με την 17άρα ROM του Ιταλού σου βγάζει το συγκεκριμένο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι την official 16 ειχα και χθες έκανα αναβάθμιση την 17. Δούλευε κανονικά το τηλέφωνο από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ που το έβαλα να φορτισει. Μόλις πήγα να το βγάλω δεν έδειχνε η οθόνη τίποτα. Πατούσα τα Hard Keys μπας και γίνει τίποτα αλλά δεν... Καμία ιδέα; εγω το μόνο που σκέφτομαι είναι να το στείλω πίσω. Δεν ξέρω και κανέναν εδώ που θα μπορούσε να το φτιάξει
Link to comment
Share on other sites

Όχι την official 16 ειχα και χθες έκανα αναβάθμιση την 17. Δούλευε κανονικά το τηλέφωνο από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ που το έβαλα να φορτισει. Μόλις πήγα να το βγάλω δεν έδειχνε η οθόνη τίποτα. Πατούσα τα Hard Keys μπας και γίνει τίποτα αλλά δεν... Καμία ιδέα; εγω το μόνο που σκέφτομαι είναι να το στείλω πίσω. Δεν ξέρω και κανέναν εδώ που θα μπορούσε να το φτιάξει
μηπως δεν φορτισε;εισαι βεβαιος οτι δεν ειναι αδεια η μπαταρια:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το κινητό ανοίγει αλλά δείχνει μαύρη οθόνη συνεχώς μετά τα πρώτα δευτερόλεπτα που μου δείχνει την οθόνη του recovery. Καμιά φορά βγάζει και πράσινες - κόκκινες γραμμές και κουκιδες
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το κινητό ανοίγει αλλά δείχνει μαύρη οθόνη συνεχώς μετά τα πρώτα δευτερόλεπτα που μου δείχνει την οθόνη του recovery. Καμιά φορά βγάζει και πράσινες - κόκκινες γραμμές και κουκιδες

 

μίλα με το κατάστημα που το πήρες αν γίνεται κάτι θα σου πουν τι να κάνεις αλλιώς στείλτο εκεί, εγώ που δεν μένω Αθήνα η σε άλλη μεγάλη πόλη είτε το δώσω σε εδώ κατάστημα είτε το στείλω κίνα λίγο πολύ της ίδιες μέρες κάνει :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το κινητό ανοίγει αλλά δείχνει μαύρη οθόνη συνεχώς μετά τα πρώτα δευτερόλεπτα που μου δείχνει την οθόνη του recovery. Καμιά φορά βγάζει και πράσινες - κόκκινες γραμμές και κουκιδες

οταν κρατας πατημενο το power+vol up σε βγαζει στο recoveryκ και μετα απο πεντε δευτερα δειχνει μαυρη οθονη;

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...