Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για πάμε ένα βήμα πίσω

που βρίσκω το android pay? γιατί το μόνο που βρίσκω είναι το ΠΑΤΉΣΤΕ ΚΑΙ ΠΛΗΡΏΣΤΕ όπου εκεί μέσα βρίσκω το προεπιλογή πληρωμής Android pay

Άλλα πουθενά δεν βρίσκω να μπορώ να βάλω κάρτα κλπ

 

μόλις βρήκα στο Google κάτω από τους λογαριασμούς το Android pay και πατώντας το μου βγάζει προσθήκη πιστωτική/χρεωστική κάρτα

Αυτό είναι να υποθέσω?

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

για πάμε ένα βήμα πίσω

που βρίσκω το android pay? γιατί το μόνο που βρίσκω είναι το ΠΑΤΉΣΤΕ ΚΑΙ ΠΛΗΡΏΣΤΕ όπου εκεί μέσα βρίσκω το προεπιλογή πληρωμής Android pay

Άλλα πουθενά δεν βρίσκω να μπορω να βάλω κάρτα κλπ

Θα πας Ρυθμίσεις - Google - Android pay. Εκεί μπορείς να προσθέσεις κάρτα.

 

Για την Πειραιώς δεν γίνεται απευθείας από το Android pay αλλά με την εφαρμογή winbank wallet.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βρείτε κατεβάστε το απο το play store. Εγω επειδη μενω στο εξωτερικο, το χρησιμοποιουν παντου και ειναι απιστευτα βολικο απο το να βγαζεις συνεχεια την καρτα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω τα εχω και τα δυο,το S7 ειναι λιγο πιο καθαρο στις φωτογραφιες της μερας,αλλα η μεγαλη διαφορα ειναι στις νυχτερινες...

Εκει το S7 ειναι πολλα κλικ πανω....

Και παντα μιλαω για εμφανιση σε υπολογηστη..οχι συγκρ7ση απο τα κινητα..

Υπαρχει διαφορα....

 

To λογικο λες που ξερουμε ολοι.

 

Απορω πως το παιδι εβγαλε καλυτερο το 1+3

Link to comment
Share on other sites

οκ τα έκανα όλα σωστά

έβαλα και 2 κάρτες μια prepaid και μια mastercard άλλα δεν τις δέχεται (Eurobank)

Ο φίλος που το χρησιμοποιεί είναι στο εξωτερικό. Ελλάδα ακόμα δεν πρέπει να δουλεύει. Τουλάχιστον με Πειραιώς όχι...

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

To λογικο λες που ξερουμε ολοι.

 

Απορω πως το παιδι εβγαλε καλυτερο το 1+3

 

Να σου πω και κατι αλλο;?;σημερα ειδα και το Lumia 950 μιας και απο Δευτερα-Τριτη θα το εχω και εγω...

Εχεις ιδεα τι καμερα εχ2ι;?Μπορεις να σκεφτεις οτι απο το S7 εχει ανωτερη καμερα;?Μην σου πω οτι πηγα διπλα του το ΟΡ3 και αμεσωςτο εκλεισα....Η διαφορα τους πολυ μεγαλη...

Τωρα ειμαι σιγουρος οτι θα βγουν μερικοι κατοχοι του ΟΡ3 που θα με αμφισβητησουν αλλα δεν πειραζει...

Μερικες φορες νομιζω διαβαζοντας σχολια για το ΟΡ3 οτι ειναι η συσκευη αναφορα στο Android....

Και εγω το εχω αλλα ως εκει....πολυ καλη συσκευη αναμεσα σε αλλες πολυ καλες συσκευες....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου! Οσοι το βαλατε πως προτεινετε να γινει εγκατασταση? πανω απο την 3.2.8 ή "καθαρη" δηλαδη επαναφορα εργοστασιακων πρωτα και μετα νουγκατ?

Από πάνω το έκανα dirty χωρίς προβλήματα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

νομίζω ούτε στα γραφεία τους δεν έχουν ακόμη VoLTE, πόσο μάλλον να είναι εμπορικά διαθέσιμο, το HD voice δεν έχει καμία σχέση με το VoLTE και λειτουργεί με 3g αρκεί να το υποστηρίζουν και οι δυο συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω και κατι αλλο;?;σημερα ειδα και το Lumia 950 μιας και απο Δευτερα-Τριτη θα το εχω και εγω...

Εχεις ιδεα τι καμερα εχ2ι;?Μπορεις να σκεφτεις οτι απο το S7 εχει ανωτερη καμερα;?Μην σου πω οτι πηγα διπλα του το ΟΡ3 και αμεσωςτο εκλεισα....Η διαφορα τους πολυ μεγαλη...

Τωρα ειμαι σιγουρος οτι θα βγουν μερικοι κατοχοι του ΟΡ3 που θα με αμφισβητησουν αλλα δεν πειραζει...

Μερικες φορες νομιζω διαβαζοντας σχολια για το ΟΡ3 οτι ειναι η συσκευη αναφορα στο Android....

Και εγω το εχω αλλα ως εκει....πολυ καλη συσκευη αναμεσα σε αλλες πολυ καλες συσκευες....

 

Eιναι πανγρηγορο, ειναι ποιοτικο, εχει καλη μπαταρια, ειναι λεπτο και ρουταρεται. Αυτα δεν τα εχει κανενα αλλο τηλεφωνο, πλην pixel.

 

Το 950 μπορει να εχει καλυτερη καμερα, αλλα σε ολα τα αλλα χανει κατα κρατος, εγω απλα λυπαμαι αυτους που πληρωσαν 400 και 500€ πριν μερικους μηνες να το αποκτησουν.

 

Windows phone απλα δεν αξιζει να εχεις , για κανενα λογο, ειναι 45 σκαλες πισω σε ολα. Μια πολυ καλη φωτογραφικη, ακομα και η καλυτερη, δεν το σωζει.

 

Eιχα 930 και 640 και ξερω, απλα μακρυα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια καθυστέρηση μετά την αναβάθμιση στην σύνδεση στο wi fi στα γνωστά δίκτυα μου.

Το έχετε παρατηρήσει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eιναι πανγρηγορο, ειναι ποιοτικο, εχει καλη μπαταρια, ειναι λεπτο και ρουταρεται. Αυτα δεν τα εχει κανενα αλλο τηλεφωνο, πλην pixel.

 

Το 950 μπορει να εχει καλυτερη καμερα, αλλα σε ολα τα αλλα χανει κατα κρατος, εγω απλα λυπαμαι αυτους που πληρωσαν 400 και 500€ πριν μερικους μηνες να το αποκτησουν.

 

Windows phone απλα δεν αξιζει να εχεις , για κανενα λογο, ειναι 45 σκαλες πισω σε ολα. Μια πολυ καλη φωτογραφικη, ακομα και η καλυτερη, δεν το σωζει.

 

Eιχα 930 και 640 και ξερω, απλα μακρυα.

Ειναι πανγρηγορο στο μενου,γιατι στο ανοιγμα εφαρμογων δεν εινςι και τοσο,σε πολλα παιχνιδια και εφαρμογες το S7 ειναι πιο γρηγορο,καλη μπαταρια,συμφωνω στο ρουταρισμα,οσο εχει ιδιως το ρουτ ελευθερο θα ξεχωριζει απο τα αλλα.

Οσο αφορα τα WP δεν με ενδιαφερει το λειτουργικο απλα η καμερα του....

Εχω και αλλα κινητα,αλλαζω συχνα και απλα οταν καποιο μ αρεσει θα το παρω.Ειχα 920-930-1020-1520 και τωρα περνω το 950.

Εχω το S7 και το ΟΡ3....

Και ενα Qtek 9000 που αυτο απλα δεν φευγει ποτε και με τπτ...

Το μονο που δεν μ αρεσει στην κατασκευη του ΟΡ3 ειναι οτι η καμερα ειναι πολυ εξω απο το καπακι....

Πιστευω σε αυτο συμφωνουμε...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πανγρηγορο στο μενου,γιατι στο ανοιγμα εφαρμογων δεν εινςι και τοσο,σε πολλα παιχνιδια και εφαρμογες το S7 ειναι πιο γρηγορο,καλη μπαταρια,συμφωνω στο ρουταρισμα,οσο εχει ιδιως το ρουτ ελευθερο θα ξεχωριζει απο τα αλλα.

Οσο αφορα τα WP δεν με ενδιαφερει το λειτουργικο απλα η καμερα του....

Εχω και αλλα κινητα,αλλαζω συχνα και απλα οταν καποιο μ αρεσει θα το παρω.Ειχα 920-930-1020-1520 και τωρα περνω το 950.

Εχω το S7 και το ΟΡ3....

Και ενα Qtek 9000 που αυτο απλα δεν φευγει ποτε και με τπτ...

Το μονο που δεν μ αρεσει στην κατασκευη του ΟΡ3 ειναι οτι η καμερα ειναι πολυ εξω απο το καπακι....

Πιστευω σε αυτο συμφωνουμε...

 

Φιλε μου, μαλλον επιδειξη κινητων θελεις να κανεις γιατι γνωσεις δεν εχεις. Kαι 750 κινητα να εχεις, αν δεν ξερεις να τα χρησιμοποιησεις, δεν λεει κατι.

 

Δεν μπορει να μου λες θα παρω κινητο μονο για την καμερα, παρε compact που βγαζει 40 φορες καλυτερες φωτο.

 

Το 1+3 ειναι απλα το πιο γρηγορο κινητο στο ανοιγμα εφαρμογων, και αν βαλεις και το multitasking μεσα απλα καταστρεφει τις αλλες android συσκευες, ποσο μαλλον μετα το f2fs update της nougat.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, μαλλον επιδειξη κινητων θελεις να κανεις γιατι γνωσεις δεν εχεις. Kαι 750 κινητα να εχεις, αν δεν ξερεις να τα χρησιμοποιησεις, δεν λεει κατι.

 

Δεν μπορει να μου λες θα παρω κινητο μονο για την καμερα, παρε compact που βγαζει 40 φορες καλυτερες φωτο.

 

Το 1+3 ειναι απλα το πιο γρηγορο κινητο στο ανοιγμα εφαρμογων, και αν βαλεις και το multitasking μεσα απλα καταστρεφει τις αλλες android συσκευες, ποσο μαλλον μετα το f2fs update της nougat.

 

Φυσικα και δεν εχω γνωσεις βαση των δικων σου δεδομενων...

Το ΟΡ ειναι οτι καλυτερο εχει βγει και απλα τα αλλα παλι καλα που βρησκουν κοινο και πουλιουνται...

Τωρα οσο λες ποσο γρηγορο ειναι σε μενα δεν το εχει αποδειξει αυτο.

Αλλα τι μιλαω μαζι σου...

Δεν εχω γνωσεξς,ευτυχως που υπαρχετε και εσεις και μας ανοιγετε τα ματια...

Ανεφερα τις συσκευες WP που ειχα σαν απαντηση στις δικες σου,εγω απο την αρχη μιλησα για καμερα,σε απαντηση σε προηγουμενα post που εχει γραφτει οτι η καμερα του ΟΡ3 ειναι καλυτερη απο του S7...

Δεν ανεφερα αυτε root ουτε τπτ αλλο...

Για καμερα μιλησα....7

Και πιστεψε με εχω ρουταρει παρα πολλς κινητα,και δεν εχω κανενα λογο να αποδειξω σε κανενα τπτ.....

Link to comment
Share on other sites

To λογικο λες που ξερουμε ολοι.

 

Απορω πως το παιδι εβγαλε καλυτερο το 1+3

Το ότι μια κάμερα είναι συνολικά καλύτερη δε σημαίνει ότι είναι καλύτερη σε ΚΑΘΕ περίπτωση που θα τραβήξεις φώτο. Είναι λογικό σε ημερήσιες λήψεις με καλό φωτισμό, το OP3 να βγάλει και κάποια φωτογραφία που να είναι καλύτερη από την αντίστοιχη του S7. Πολλά συγκριτικά που έχουν γίνει μάλιστα, το αποδεικνύουν (πχ στο phonearena), επομένως αυτό που αναφέρει το παιδί είναι φυσιολογικότατο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή για το θέμα κάμερα το έψαξα πάρα πολύ θα σας πώ ότι τα reviews ήταν παραπλανητικά.Η κάμερα είχε τρομερά θέματα λόγω λογισμικού.Δεν χρειάζεται να πω τι ξέρουν όσοι ενδιαφέρονται. Με το update σε νουγκατ έστρωσε και διόρθωσαν οποία παθογένεια είχε. Εγώ ήμουν έτοιμος να το δώσω φανταστείτε αλλά τώρα είναι πλήρες και η κάμερα του πάρα πολύ καλή.Οπως έπρεπε να είναι από την αρχή αλλά τεσπα.

Φιλικά πάντα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει μια παρεξηγηση πιστευω...

Ποτε δεν ειπα οτι τι ΟΡ3 ΔΕΝ εχει καλη καμερα,απλα ειπα οτι ειναι κατωτερη απο του S7...αλλα και απο του 950.

Τωρα αν κατσει καποιος και τραβηξει χ φωτογραφιες λογικα να βγουνε και μερικες καλυτερες...

Εγω απο την αρχη μιλησα μονο για καμερα,και ανεφερα και το 950,γιατι ΕΧΩ και τις τρεις συσκευες...

Τωρα πως απο αυτα που εγραψα για τις καμερες το καναμε vs αναφεροντας παλι την υπερηχιτικη ταχυτητα του ΟΡ,το multitasking,την ευκολια ρουταρισματος,οτι εχει το S7 πελατη κλπ κλπ,οπως κςι τον μη λογο υπαρξης των WP,αυτο ειναι αλλο πραγμα....Δεν θα κατσω αλλο να ασχοληθω γιατι μερικες φορες δεν μπορεις να αλλαξεις την αποψη μερικων κατοχων.

Εγω μιλησα μετα απο συγκριση εχοντας τις συσκευες....

Απο τον Οκτωβρη που εχω το ΟΡ3 εχω γραψει οτι ειναι πραγματικα το vfm της αγορας και το πιο πληρες σαν πακετο,το ΟΡ3Τ στα 439-479 δεν ειναι vfm,αλλα μην απαξιωνουμε και αλλες συσκευες οπως στην προκειμενη το S7..Μονο στην Ελλαδα ειμαστε τοσο απολυτοι,και κανουμε λες και ειμαστε μετοχοι των εταιριων...

Βαζω και τον εαυτο μου μεσα γιατι και εγω κατα καιρογς εχω απαξιωσει συσκευες....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

@fiorentinos

 

Έχεις ενεργό το back up?

 

Ή αυτό σου δημιουργεί θέμα ή τα Google Play Services (settings -> Security -> Apps with usage access)

Το backup το έχω κλειστό αλλά το Google play services ήταν ενεργό. Το έκλεισα και θα δω αν στρώσει!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο,ολες οι αναφορες γινονται με το S7,δεν ειδα καποιον να μιλαει για το HTC10 η το LG G5,και αυτο γινεται γιατι οντως ειναι μια πολυ αξιολογη συσκευη....

Και μην ξεχναμε οτι το S7 παρουσιαστηκε Φεβρουαριο και το ΟΡ3 Ιουνιο,με αναβαθμηση τον Νοεμβριο....Φεβρουαριος με Ιουνιο μεσολαβουν 5 μηνες.

Μεγαλο διαστημα σε οτι εχει να κανει με τεχνολογια....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή για το θέμα κάμερα το έψαξα πάρα πολύ θα σας πώ ότι τα reviews ήταν παραπλανητικά.Η κάμερα είχε τρομερά θέματα λόγω λογισμικού.Δεν χρειάζεται να πω τι ξέρουν όσοι ενδιαφέρονται. Με το update σε νουγκατ έστρωσε και διόρθωσαν οποία παθογένεια είχε. Εγώ ήμουν έτοιμος να το δώσω φανταστείτε αλλά τώρα είναι πλήρες και η κάμερα του πάρα πολύ καλή.Οπως έπρεπε να είναι από την αρχή αλλά τεσπα.

Φιλικά πάντα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Επειδή το είχα από πολύ νωρίς το OP3, στο θέμα κάμερας είμαι ψείρας και κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα δεν είχα βρει πριν το Nougat, μπορείς να αναλύσεις τα όσα λες; Ποια ήταν τα τρομερά θέματα δηλαδή;

Τα μόνα πράγματα που έχω δει πως άλλαξε με το nougat είναι τα εξής:

FHD 60fps video

Πιο αργό shutter speed σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού στο auto mode. Με ΜΜ διατηρούσε γρήγορο το shutter speed και ανέβαζε παραπάνω το iso.

Ενδεχομένως λίγο πιο φωτεινές low light φωτογραφίες.

Ενδεχομένως μια μικρή βελτίωση στην μπροστινή κάμερα.

 

Κατά τα άλλα, τα βασικότερα κατ' εμε τα είχε ήδη. Χρώματα, dynamic range, σωστό HDR, λεπτομέρεια, RAW files κλπ. Επίσης εξ αρχής είχε το άψογο HQ mode που εξαλείφει τον ψηφιακό θόρυβο διατηρώντας τις περισσότερες λεπτομέρειες.

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ.καλημερα. καταρχήν αυτά που θα πω τα είχαν πολλά άτομα και διαμαρτύρονταν.

Το πρώτο είναι ότι δεν μπορούσε να εστιάσει σωστά και ειδικά όταν το θέμα είχε την απειροελάχιστη κίνηση το έχανε. Επίσης έκανε υπερβολική επεξεργασία μετά στην φώτο και την χαλαγε. Τραβουσες την φώτο γυρναγες καπάκια στην έκθεση και έβλεπες "άλλη" φωτογραφία. Αυτά διορθώθηκαν και ευτυχώς γιατί ήταν θέμα καθαρά λογισμικού.

Όσο για τον φίλο πιο πάνω συμφωνώ μαζί του. Τα κινητά που αναφέρει έχουν καλύτερη κάμερα. Τώρα το τί βολεύει τον καθένα είναι σχετικό.

Φιλικά πάντα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170108/6e7572ebb7ed8d76ba0687afa65484c7.jpg

Κανονικά 0℅ ήταν! Τώρα έγραψε το ένα!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η OOS 4.0.1 αυτό σημαίνει ότι σε εμάς χωρίς τη χρήση vpn θα έρθει αυτή ή η 4.0;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ.καλημερα. καταρχήν αυτά που θα πω τα είχαν πολλά άτομα και διαμαρτύρονταν.

Το πρώτο είναι ότι δεν μπορούσε να εστιάσει σωστά και ειδικά όταν το θέμα είχε την απειροελάχιστη κίνηση το έχανε. Επίσης έκανε υπερβολική επεξεργασία μετά στην φώτο και την χαλαγε. Τραβουσες την φώτο γυρναγες καπάκια στην έκθεση και έβλεπες "άλλη" φωτογραφία. Αυτά διορθώθηκαν και ευτυχώς γιατί ήταν θέμα καθαρά λογισμικού.

Όσο για τον φίλο πιο πάνω συμφωνώ μαζί του. Τα κινητά που αναφέρει έχουν καλύτερη κάμερα. Τώρα το τί βολεύει τον καθένα είναι σχετικό.

Φιλικά πάντα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Καλημέρα. Το auto focus ενδεχομένως ελάχιστα να χει βελτιωθεί, δεν έχω παρατηρήσει κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Η ποιότητα της φωτογραφίας όμως σε μένα τουλάχιστον παρέμεινε σταθερή. Το κινητό πριν το nougat το χα πάρει σε διακοπές (ενώ άφησα σπίτι τη mirrorless) και οι φωτογραφίες που έβγαλε ήταν άψογες. Ιδιαίτερα ό,τι τράβηξα με panorama ή hq ήταν πραγματικά πολύ καλό.

Auto mode και HDR δε χρησιμοποίησα ιδιαίτερα αλλά με τα υπόλοιπα τράβηξα πάνω από 100 φωτογραφίες με σταθερά καλά αποτελέσματα (τουλάχιστον στις ημερήσιες λήψεις).

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μια κάμερα είναι συνολικά καλύτερη δε σημαίνει ότι είναι καλύτερη σε ΚΑΘΕ περίπτωση που θα τραβήξεις φώτο. Είναι λογικό σε ημερήσιες λήψεις με καλό φωτισμό, το OP3 να βγάλει και κάποια φωτογραφία που να είναι καλύτερη από την αντίστοιχη του S7. Πολλά συγκριτικά που έχουν γίνει μάλιστα, το αποδεικνύουν (πχ στο phonearena), επομένως αυτό που αναφέρει το παιδί είναι φυσιολογικότατο.

 

Ουσιαστικες διαφορες τη μερα δεν υπαρχουν ομως, αν τωρα το ενα καει λιγο τα highlights ή το αλλο εχει λιγο καλυτερο bokeh + dynamic range, δεν λεει τιποτα.

 

Το βραδυ ειναι ολο το ζουμι, και πως χειριζονται την ταχυτητα του κλειστρου, τον θορυβο κλπ

 

Επειδή για το θέμα κάμερα το έψαξα πάρα πολύ θα σας πώ ότι τα reviews ήταν παραπλανητικά.Η κάμερα είχε τρομερά θέματα λόγω λογισμικού.Δεν χρειάζεται να πω τι ξέρουν όσοι ενδιαφέρονται. Με το update σε νουγκατ έστρωσε και διόρθωσαν οποία παθογένεια είχε. Εγώ ήμουν έτοιμος να το δώσω φανταστείτε αλλά τώρα είναι πλήρες και η κάμερα του πάρα πολύ καλή.Οπως έπρεπε να είναι από την αρχή αλλά τεσπα.

Φιλικά πάντα.

 

Τα reviews στο utube ειναι ολα γτπ, ειδικα αν βλεπεις κατι αχρηστους σαν τον MKBHD κλπ

 

Πολυ λιγοι ειναι που κρινουν με σωστες φωτογραφιες κλπ

 

Και κατι αλλο,ολες οι αναφορες γινονται με το S7,δεν ειδα καποιον να μιλαει για το HTC10 η το LG G5,και αυτο γινεται γιατι οντως ειναι μια πολυ αξιολογη συσκευη....

Και μην ξεχναμε οτι το S7 παρουσιαστηκε Φεβρουαριο και το ΟΡ3 Ιουνιο,με αναβαθμηση τον Νοεμβριο....Φεβρουαριος με Ιουνιο μεσολαβουν 5 μηνες.

Μεγαλο διαστημα σε οτι εχει να κανει με τεχνολογια....

 

Το HTC 10 ειναι για πεταμα, εχει τζαμακι μπροστα που λερωνει πανευκολα, στις βραδυνες δεν κανει.

 

Καλημέρα. Το auto focus ενδεχομένως ελάχιστα να χει βελτιωθεί, δεν έχω παρατηρήσει κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Η ποιότητα της φωτογραφίας όμως σε μένα τουλάχιστον παρέμεινε σταθερή. Το κινητό πριν το nougat το χα πάρει σε διακοπές (ενώ άφησα σπίτι τη mirrorless) και οι φωτογραφίες που έβγαλε ήταν άψογες. Ιδιαίτερα ό,τι τράβηξα με panorama ή hq ήταν πραγματικά πολύ καλό.

Auto mode και HDR δε χρησιμοποίησα ιδιαίτερα αλλά με τα υπόλοιπα τράβηξα πάνω από 100 φωτογραφίες με σταθερά καλά αποτελέσματα (τουλάχιστον στις ημερήσιες λήψεις).

 

Τελικα θα μας τρελανετε, ετσι δεν ειναι;

 

Αλλος λεει απο πριν μια χαρα ηταν, αλλος λεει οτι βελτιωθηκε και αλλος οτι δεν βλεπει διαφορα πριν και μετα κλπ

 

Εγω δεν ειχα και με android 6 το κινητο και δεν ξερω, αλλα με beta 10 + stable 4 εχω να πω τα εξης:

 

1) Το hq καλο ειναι για ορισμενες περιπτωσεις τα βραδια αλλα κανει πολυ soft την εικονα.

2) Το focus ειναι γρηγορο και δεν εχει shutter lag.

3) Οι βραδυνες ειναι πολυ χειροτερες απο το 5χ, σε ολα. Και σε θορυβο αλλα και σε χρωματα, του 1+3 φαινονται ξεπλυμενα.

 

Γενικα, η εμπειρια της καμερας που εχει ο καθενας εχει συναρτηση και με το τι ειχε πριν, σε φιλο πχ εχω παρει το redmi Note 3 και μου λεει οτι εχει καμεραρα, ειχε πριν ομως ενα samsung του 2012.

 

Και φυσικα απο το τι φωτογραφιζει, σε καποια θεματα και καταστασεις το ενα κινητο χανει εκει που το αλλο κερδιζει κλπ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...