Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποτε δεν εχω βγαλει τετοιες νυχτερινές φωτο! αψογες! με τι ρυθμίσεις βγηκαν; μήπως κανω κατι εγώ λάθος;
Link to comment
Share on other sites

και εγω μια χαρα νυχτερινες φωτογραφιες βγαζω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κραζουν το κινητο για την καμερα του
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν εχω βγαλει τετοιες νυχτερινές φωτο! αψογες! με τι ρυθμίσεις βγηκαν; μήπως κανω κατι εγώ λάθος;

Όπως το γράφω HQ mode τίποτα άλλο.Μονο του την έβγαλε :-)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Στις νυχτερινές δεν το κραζανε την μέρα είχε θέματα και βασικά μόνο όταν είχε κινούμενο θέμα.σε still life ήταν καλά. Είχε και ένα θέμα με υπερεπεξεργασια αλλά οοοολα λύθηκαν στην νουγκατ

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερική με HQ mode

IMG_20170112_203804

Εσωτερική ομοίως

IMG_20170112_203902

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Η εσωτερικου χωρου ειναι ψιλοκαλη η εξωτερικη πολυ μετρια με απιστευτα μεγαλο iso.Βγαλε καμια με χειροκινητες ρυθμισεις,εκει ειναι το ζουμι στις νυχτερινες!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η εσωτερικου χωρου ειναι ψιλοκαλη η εξωτερικη πολυ μετρια με απιστευτα μεγαλο iso.Βγαλε καμια με χειροκινητες ρυθμισεις,εκει ειναι το ζουμι στις νυχτερινες!

Η διαφορά στο manual στο συγκεκριμένο κινητό είναι ότι φωτομετρα καλύτερα και επιλέγει καλύτερα WB. Να βγάλω σε μανουαλ αλλά βράδυ και χερατηε τέτοιο κρύο αύριο γιατί είμαι αραχτός τώρα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω μια με manual με το g5.Βγαζει τετοια ποιοτητα το oneplus 3?

31424725173_14ce789240_c.jpg20170110_194734 by Guardian, on Flickr

 

Αμα ειναι καποιος απο θεσσαλονικη και θελει να κερασω καφε να το δω απο κοντα το κινητο θα το εκτιμουσα πολυ!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του one plus είναι πολύ καλή, αλλά κατά τα reviews αυτή του G5 προφανώς ανώτερη. Αν λοιπόν αυτό είναι κυρίαρχο για σένα, μάλλον δεν θα πρέπει να αλλάξεις συσκευή. Απλά...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Oneplus 3 Nougat 7.0 vs Oneplus 3T Nougat 7.0

 

:)

Δεν παρατήρησα ουσιαστικές διαφορές :) Μόνο σε μερικά σημεία μου φάνηκε πότε το ένα πιο γρήγορο και πότε το άλλο.

Καλά πάμε :)

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εσωτερικου χωρου ειναι ψιλοκαλη η εξωτερικη πολυ μετρια με απιστευτα μεγαλο iso.Βγαλε καμια με χειροκινητες ρυθμισεις,εκει ειναι το ζουμι στις νυχτερινες!

IMG_20170113_225206

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε.. Γυρω στο 10% περιπου, οσο ειναι και η διαφορα τιμης! :p:p

 

(Πλακα κανουμε, ε? :D )

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι η καμερα εχει μια αναβαθμηση σε σχεση με πριν...

Δεν ξερω τι ακριβως εγινε αλλα υπαρχει διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Η εσωτερικου χωρου ειναι ψιλοκαλη η εξωτερικη πολυ μετρια με απιστευτα μεγαλο iso.Βγαλε καμια με χειροκινητες ρυθμισεις,εκει ειναι το ζουμι στις νυχτερινες!

 

Στο HQ mode επίτηδες ανεβαίνει το ISO, αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης του mode αυτού. Θα ανεβάσει το ISO στο θεό και μετά θα "σβήσει" τον ψηφιακό θόρυβο κρατώντας όσες περισσότερες λεπτομέρειες γίνεται. Ο φακός του G5 είναι καλύτερος οπότε σε manual με ίδιες ρυθμίσεις, το G5 υπερτερεί. Από κει και πέρα ΚΑΙ οι manual φώτο του OP3 είναι αξιοπρεπέστατες.

Προσωπικά αυτό που μ' αρέσει στην κάμερα του OP3 είναι το πολύ καλό stiching και η ευκολία/αξιοπιστία του panorama. Βγάζεις φωτο πολύ υψηλότερης ανάλυσης, πανεύκολα, γρήγορα και με σταθερά καλό αποτέλεσμα.

Πχ:

32152106362_f311f50a11_b.jpgIMG_20160817_132621 by Greg Mits, on Flickr

 

Επεξεργασμένη: 31491133433_5b7b51b59e_b.jpgIMG_20161027_161600 by Greg Mits, on Flickr

 

Και οι 2 βγήκαν με την πρώτη προσπάθεια.

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Ψιλοκαλό το hq αλλα για μενα δεν σωζει την κατασταση.

 

Η φωτο με αυτο μπορει να μην εχουν θορυβο αλλα ειναι παρα πολυ soft, φαινεται και απο την οθονη του κινητου, ποσο μαλλον οταν την βλεπω στην τηλεοραση μου.

 

To LG G5 εχει πολυ καλυτερη καμερα, δεν χρειαζεται να κανυομε αλλα 500 offtopic post με την συγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση βοήθεια παιδιά. Είμαι υπό σκέψη θα δείξει.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα κατά 99% θα το έχω το απόγευμα το τηλέφωνο. Εκτός απο τα κλασσικά υπάρχει κάτι άλλο το οποίο θα πρέπει να ελέγξω κατά την συναλλαγή? πχ στις αποδείξεις κτλ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες Τάκη! Με χαρά διαβάζω όλα σου τα post σε διάφορα νήματα. Το τηλέφωνο θα σε ενθουσιάσει, πιστεύω. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι ιδιαίτερο για να προσέξεις. Ανάλογα βέβαια με την συναλλαγή που έκανες π. χ. απόδειξη ή τιμολόγιο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες Τάκη! Με χαρά διαβάζω όλα σου τα post σε διάφορα νήματα. Το τηλέφωνο θα σε ενθουσιάσει, πιστεύω. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι ιδιαίτερο για να προσέξεις. Ανάλογα βέβαια με την συναλλαγή που έκανες π. χ. απόδειξη ή τιμολόγιο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλώς σας βρήκα (αν δεν κάτσει καμία στραβή). Επειδή θα γίνει ανταλλαγή με το g5 από όσο με ενημέρωσε το παιδί που έχει το 1+ έχει απόδειξη και τα λοιπά κανονικά. Απλά διάβασα κάπου ότι πρέπει να αναγράφονται τα πλήρη στοιχεία του πρώτου κατόχου και το email σε περίπτωση που χρειαστεί σέρβις. Αυτά αναγράφονται όλα στην απόδειξη?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κοιτάξω τώρα. Θα σου πω σε λίγο, εκτός αν απαντήσει κάποιος άλλος φίλος νωρίτερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ονοματεπώνυμο και διεύθυνση, μαζί με αριθμό παραγγελίας, ναι. Mail, δεν γράφει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ονοματεπώνυμο και διεύθυνση, μαζί με αριθμό παραγγελίας, ναι. Mail, δεν γράφει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Επεξεργασμένη: 31491133433_5b7b51b59e_b.jpgIMG_20161027_161600 by Greg Mits, on Flickr

 

Και οι 2 βγήκαν με την πρώτη προσπάθεια.

πω πω τι μου θύμισες :blink: ...Εδιμβούργο 2009 (φώτο με το sony ericsson C905 ) φοβερή εβδομάδα μέσα στις Χριστουγεννιάτικες εορτές

https://postimg.org/image/ifn66izq9/

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην ομάδα κατά 99% θα το έχω το απόγευμα το τηλέφωνο. Εκτός απο τα κλασσικά υπάρχει κάτι άλλο το οποίο θα πρέπει να ελέγξω κατά την συναλλαγή? πχ στις αποδείξεις κτλ

 

με το καλό Τάκαρε ....μόνο στις νυχτερινές θα σου λείψει η κάμερα φίλε και φυσικά ο υπέρ ευρυγώνιος φακός (μοναδικός στο g5) ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για τις νυχτερινες χαλιέμαι... Έχει τόσο μεγάλη διαφορά σε σχέση με το g5? Σε άλλα reviews που έχω δει ναι σε άλλα όχι.. Δεν μπορώ να βγάλω ακριβές συμπέρασμα...

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...