Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, κάτοχος του κινητου εδω και μια βδομάδα και δυστυχώς πρέπει να το αποχωριστώ. Εχει αγοραστει απο μελος σε αλλο φορουμ, εχω ξεκλειδωσει bootloader φοραει την 7.1 απο Du, το κινητο έχει πλήρη ελληνικα. Το δινω οσο το πηρα στα 200 ευρώ συν 2 θηκες και 2 Tempered. Για πληροφορίες πμ, ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Z2 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vstromidis_0
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς κάτοχος του zuk z2 γνώστης απο φλασαρισμα ρομ κτλ, και να είναι στα Γιάννενα;;;; Να βοηθήσει να περάσουμε και στο δικό μου;;;;;
Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω σουπερ ειναι!απλα εκανα λαλακια μαλλον...πηγα να αλλαξω ρομ απο zui 2,7 334st franco σε DU και μαλλον κατι εκανα λαθος και δεν ανοιγει!εχω προσβαση σε recovery mode ξεκλειδωτο bootloader κατεβαζω κανονικα ρομ και gapps κανω wipe kai install

και δεν ανοιγει ποτε....εχει κανας χριστιανος ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς κάτοχος του zuk z2 γνώστης απο φλασαρισμα ρομ κτλ, και να είναι στα Γιάννενα;;;; Να βοηθήσει να περάσουμε και στο δικό μου;;;;;

 

Φίλε μου ακολούθησε αυτό τον οδηγό βήμα βήμα και βάλε την επίσημη Ινδική, είναι απλός και δεν είχα πρόβλημα (σου περνάει και drivers).

κατοχος και εγω σουπερ ειναι!απλα εκανα λαλακια μαλλον...πηγα να αλλαξω ρομ απο zui 2,7 334st franco σε DU και μαλλον κατι εκανα λαθος και δεν ανοιγει!εχω προσβαση σε recovery mode ξεκλειδωτο bootloader κατεβαζω κανονικα ρομ και gapps κανω wipe kai install

και δεν ανοιγει ποτε....εχει κανας χριστιανος ιδεα??

 

To link που έστειλα παραπάνω λέει και unbrick, δε ξέρω αν σε βολέψει αλλά στο ZUK Fans έχει άπειρα θέματα για brick που σίγουρα θα σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μία λίγο χαζή ερώτηση. Στην θέση σιμ 2 γράφει 4G όταν πιάνει? Έχω κοσμοτε και μόνο 3G έχω δεί ενώ στην θέση 1 βλέπω κανονικά με την βονταφον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δεις ποτέ 4G ταυτόχρονα στις 2 sim

Προφανώς έχεις mobile data ενεργοποιημένα από την sim 1 της Vodafone …εάν το γυρίσεις σε mobile data sim 2 της Cosmote τότε θα δεις και το 4G στην 2 θέση πάντα με την προϋπόθεση ότι η sim της Cosmote είναι ενεργοποιημένη για 4G δίκτυα :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δεις ποτέ 4G ταυτόχρονα στις 2 sim

Προφανώς έχεις mobile data ενεργοποιημένα από την sim 1 της Vodafone …εάν το γυρίσεις σε mobile data sim 2 της Cosmote τότε θα δεις και το 4G στην 2 θέση πάντα με την προϋπόθεση ότι η sim της Cosmote είναι ενεργοποιημένη για 4G δίκτυα :D

 

Όταν έχω ανοιχτά την τα δεδομένα από την σιμ 1 με την βονταφον γράφει 4G όταν γυρίζω τα δεδομένα στην σιμ 2 με την κοσμοτε βλέπω μόνο 3G. Άρα μάλλον πρέπει ή να αλλάξω κάρτα ή να πάω να τα ενεργοποιήσω από την εταιρεία??

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι φαίνεται … αλλα μπορείς να την αφήσεις μόνη της στη θεση 1 , να βγάλεις δηλαδή την Vodafone τελείως και να δεις το αποτέλεσμα … αν παλι βλέπεις 3G πρέπει να στην ενεργοποίηση η cosmote

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να μου ανεβασει καποιο λινκ με την τελευταια official ινδικη? Στο zuk fans ειναι λιγο μπερδεμενα! Ευχαριστω!

 

https://www.angroid.gr/android-tutorials/egkatastiste-tin-stock-rom-sto-lenovo-zuk-z2

https://mega.nz/#!4xIGVSJQ!iN2JUA_eyYX9m35Pt3ife9iIBcGi_9CNPWUUqxpkFiY

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω για την βοηθεια σου..τα εκανα ολα τα βηματα παραπανω και μου εβγαλε το εξης: sahara fail.. τι κανω τωρα? το port το αναγνωρισε κανονικα το download ενεργοποιηθηκε αλλα δεν με το που το παταω εχει αυτο το σφαλμα. πως επαναφερω το κινητο απο flashing mode? ποια η εντολη?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την βοηθεια σου..τα εκανα ολα τα βηματα παραπανω και μου εβγαλε το εξης: sahara fail.. τι κανω τωρα? το port το αναγνωρισε κανονικα το download ενεργοποιηθηκε αλλα δεν με το που το παταω εχει αυτο το σφαλμα. πως επαναφερω το κινητο απο flashing mode? ποια η εντολη?

τι να σου πώ ρε φίλε είναι λίγο παίδεμα το φλασάρισμα αυτής της συσκευής, εγώ ακολούθησα κατά γράμμα τον οδηγό σε win 7 64bit και δεν είχα πρόβλημα.Ψάξε λίγο και εδώ http://www.gizbeat.com/11283/hs-usb-qdloader-9008-how-to-unbrick-and-flash-your-zuk-z2-and-any-qualcomm-phone-with-miflash/ διαφορετικός τρόπος φλασαρίσματος και εδώ http://blog.grossoshop.net/lenovo-zuk-z2-rom-gs-bb72/

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την βοηθεια σου..τα εκανα ολα τα βηματα παραπανω και μου εβγαλε το εξης: sahara fail.. τι κανω τωρα? το port το αναγνωρισε κανονικα το download ενεργοποιηθηκε αλλα δεν με το που το παταω εχει αυτο το σφαλμα. πως επαναφερω το κινητο απο flashing mode? ποια η εντολη?

 

Oκ Τα καταφερα μια χαρα νομιζω! θα σας πω εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι φαίνεται … αλλά μπορείς να την αφήσεις μόνη της στη θέση 1 , να βγάλεις δηλαδή την Vodafone τελείως και να δεις το αποτέλεσμα … αν πάλι βλέπεις 3G πρέπει να στην ενεργοποίηση η cosmote

 

Αυτό ήθελα να αποφύγω το βγάλε βάλε τις κάρτες

Link to comment
Share on other sites

Oκ Τα καταφερα μια χαρα νομιζω! θα σας πω εντυπωσεις!

 

Τελικά ποιον οδηγό ακολούθησες φίλε?

με αυτόν?:

http://www.gizbeat.com/11283/hs-usb-qdloader-9008-how-to-unbrick-and-flash-your-zuk-z2-and-any-qualcomm-phone-with-miflash/

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιον οδηγό ακολούθησες φίλε?

με αυτόν?:

http://www.gizbeat.com/11283/hs-usb-qdloader-9008-how-to-unbrick-and-flash-your-zuk-z2-and-any-qualcomm-phone-with-miflash/

 

Ναι τον παραπανω οδηγο ακολουθησα!

Edited by elias87_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις μου ήρθε το κινητάκι με την 1.9.044ST

Τι κάνω από δω και πέρα?

Διάβασε είναι όλα γραμμένα αλλά δυστυχώς σκόρπια:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να μην υπάρχει το system update πουθενά στο κινητό?

Δοκίμασα να flash-αρω την 1.9.063ST από τον γνωστό οδηγό στο zukfans και μου έβγαλε error "Download Fail: Sahara Fail:QSaharaServer Fail: Process Fail". Αξίζει να δοκιμάσω την nougat? Θα την βάλω με miflash όπως το κόβω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να μην υπάρχει το system update πουθενά στο κινητό?

Δοκίμασα να flash-αρω την 1.9.063ST από τον γνωστό οδηγό στο zukfans και μου έβγαλε error "Download Fail: Sahara Fail:QSaharaServer Fail: Process Fail". Αξίζει να δοκιμάσω την nougat? Θα την βάλω με miflash όπως το κόβω.

Καλύτερα με miflash μιας και το qfil είναι λίγο ιδιότροπο. Αν θες πάντως ξαναδοκιμασε να το φλασαρεις βάζοντας το αρχείο που θες να φλασαρεις στο root directory του σκληρού σου δίσκου.

 

Στάλθηκε από το SM-T805 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...