Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελευταία ενημέρωση και σύνοψη απο μένα κυρίως για για όσους αγχώνονται με το τελωνείο.

 

Το κινητό μου απο το banggood έφτασε μετα απο 20 μέρες Ελλάδα με Swiss Post και δεν πέρασε τελωνείο. Δεν είχα ζητήσει να το δηλώσουν ως δώρο, ούτε χαμηλης αξίας, ούτε καν drop shipping (χωρίς το logo του Banggood). Απλό mail, όχι συστημένο ή κούριερ. Προορισμός Πύργος (όχι βόρεια ελλάδα που πολλοί λένε ότι τα "τσιμπανε").

 

Τα ίδια ακριβώς με τα επάνω ισχύουν και για 2 θηκούλες απο bg που ήρθαν προχθές.

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ενημέρωση και σύνοψη απο μένα κυρίως για για όσους αγχώνονται με το τελωνείο.

 

Το κινητό μου απο το banggood έφτασε μετα απο 20 μέρες Ελλάδα με Swiss Post και δεν πέρασε τελωνείο. Δεν είχα ζητήσει να το δηλώσουν ως δώρο, ούτε χαμηλης αξίας, ούτε καν drop shipping (χωρίς το logo του Banggood). Απλό mail, όχι συστημένο ή κούριερ. Προορισμός Πύργος (όχι βόρεια ελλάδα που πολλοί λένε ότι τα "τσιμπανε").

 

Τα ίδια ακριβώς με τα επάνω ισχύουν και για 2 θηκούλες απο bg που ήρθαν προχθές.

 

Το δικό μου απο Gearbest πέρασε κανονικά από τελωνείο. Το είχαν δηλώσει σαν δώρο στα 20usd.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει περίπτωση να αλλάξω launcher χωρίς root? Κατέβασα τον αντίστοιχο της Google και δεν μπορω να τον επιλέξω γτ έχει μονο το zui home..

 

Μπορώ να κάνω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει περίπτωση να αλλάξω launcher χωρίς root? Κατέβασα τον αντίστοιχο της Google και δεν μπορω να τον επιλέξω γτ έχει μονο το zui home..

 

Μπορώ να κάνω κάτι?

Launcher μπορείς να αλλάξεις ότι ώρα θες. Το που είναι η επιλογή είναι ένα θέμα. Βάλε nova που σε ρωτάει αν θες να τον κάνεις default και σε πετάει κατευθείαν εκει που επιλέγεις.

 

Στάλθηκε από το Z2 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εντυπωση οτι η Ινδικη ρομ εχει Ελληνικα, τελικα δεν εχει?

Υπαρχει επισημη ρομ που να εχει και Ελληνικα και να περνει τα επισημα update?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εντυπωση οτι η Ινδικη ρομ εχει Ελληνικα, τελικα δεν εχει?

Υπαρχει επισημη ρομ που να εχει και Ελληνικα και να περνει τα επισημα update?

 

Eπισημη με ελληνικα δεν υπαρχει!

 

εγω ειμαι ετοιμος για custom αλλα πια ειναι σταθερη χωρις προβληματα?

 

μολις παω σπιτι θα ξεκινησω απο αυτη!!

http://zukfans.eu/community/threads/7-1-x-z2-unofficial-dirty-unicorns-by-davidevinavil.4279/

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αλλαξει αρκετες κι εχω καταληξει για την ωρα τουλαχιστον στη Unofficial ResurrectionRemix. Βασικοι λογοι το pure android σε συνδυασμό με την υπαρξη ολων των δυνατοτήτων του κουμπιού (παραμετροποιησιμων) και η πολυ καλη διαχειριση μπαταριας. Εννοειται οτι εχει ελληνικα βεβαια.

 

edit: αλλα απ' οτι ειδα αυτη που λες ειναι η συνεχεια της ressurection οποτε οκ... :)

αν την βαλεις πες μου αν εχει ολες τις παραμετροποιησεις της RR, ιδιως αυτες που εχουν να κανουν με το hardware button.

Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

αυτη που λες διακοπηκε και προτεινουν την dirty

οποτε βαζω αυτη

εκανα ηδη unlock και περιμενω να καταβασει το τοολ το twrp

 

 

αυτο το tool τα κανει ολα δεν χρειαζεται να ψαχνει κανεις

https://drive.google.com/file/d/0B4JbG-4HUYBTUmFOdnVFNWQzamc/view?usp=sharing

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου απο Gearbest πέρασε κανονικά από τελωνείο. Το είχαν δηλώσει σαν δώρο στα 20usd.

 

Χθες παρέλαβα 2ο κινητό από gearbest χωρίς τελωνείο στην Ρόδο. Είχαν γράψει φορτιστής κινητού χωρίς να τους πω κάτι εγώ. Είναι καθαρά θέμα υπάλληλου που ανοίγει τον σάκο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αλλαξει αρκετες κι εχω καταληξει για την ωρα τουλαχιστον στη Unofficial ResurrectionRemix. Βασικοι λογοι το pure android σε συνδυασμό με την υπαρξη ολων των δυνατοτήτων του κουμπιού (παραμετροποιησιμων) και η πολυ καλη διαχειριση μπαταριας. Εννοειται οτι εχει ελληνικα βεβαια.

 

edit: αλλα απ' οτι ειδα αυτη που λες ειναι η συνεχεια της ressurection οποτε οκ... :)

αν την βαλεις πες μου αν εχει ολες τις παραμετροποιησεις της RR, ιδιως αυτες που εχουν να κανουν με το hardware button.

 

 

Στην dirty δεν παιζει το u-touch

Τώρα έβαλα αυτή

https://forum.xda-developers.com/zuk-z2-pro/development/z2-unofficial-lineageos-14-1-t3554774

Εδώ παίζει

Έχει ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Στην dirty δεν παιζει το u-touch

Τώρα έβαλα αυτή

https://forum.xda-developers.com/zuk-z2-pro/development/z2-unofficial-lineageos-14-1-t3554774

Εδώ παίζει

Έχει ρυθμίσεις

 

για δες και απο μπαταρια τι λεει. Παντως η RR ειναι πληρης τη συνιστω ανεπιφιλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω την RR πρέπει να έχω κάποια συγκεκριμένη stock rom εγκατεστημένη πριν το κάνω?

Οχι, απαιτουνται οι προϋποθεσεις που χρειαζονται για να βαλεις οποιαδηποτε custom rom: Ξεκλειδωτο bootloader και custom recovery. Kαι φανταζομαι θα πρεπει να κανεις format και στο system partition αν ερχεσαι απο stock rom.

Link to comment
Share on other sites

για δες και απο μπαταρια τι λεει. Παντως η RR ειναι πληρης τη συνιστω ανεπιφιλακτα.

 

Η LINEAGE το u-touch δεν εινια ακριβως οπως στην στοκ!

στην rr ειναι ακριβως οπως στην στοκ?

απο μπαταρια παλλον δειχνει οκ

απο το πρωι με 30 λεπτα οθονη και 30 λεπτα κλησεων εχει χασει 9%

Link to comment
Share on other sites

Η LINEAGE το u-touch δεν εινια ακριβως οπως στην στοκ!

στην rr ειναι ακριβως οπως στην στοκ?

απο μπαταρια παλλον δειχνει οκ

απο το πρωι με 30 λεπτα οθονη και 30 λεπτα κλησεων εχει χασει 9%

 

Σχεδον. Ρυθμιζεις και τα swipe left-right και το touch-push button. Κι εχει την επιλογη να κλεινει η οθονη με το κουμπι που δεν ειχαν οι αλλες cm based και το ηθελα. Το μονο που δεν εχει ειναι η εναλλαγη εφαρμογων μια-μια με swipe οπως γινεται στη stock.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον. Ρυθμιζεις και τα swipe left-right και το touch-push button. Κι εχει την επιλογη να κλεινει η οθονη με το κουμπι που δεν ειχαν οι αλλες cm based και το ηθελα. Το μονο που δεν εχει ειναι η εναλλαγη εφαρμογων μια-μια με swipe οπως γινεται στη stock.

 

ετσι ειναι και αυτη που εχω τωρα!!

η Lineage

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι και αυτη που εχω τωρα!!

η Lineage

 

ok τοτε. Απλα σε ολες οι αλλες που ειχα δοκιμασει δεν υπηρχε λειτουργια να κλεινει η οθονη με το κουμπι :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σήμερα παρέλαβα το zuk z2 μετά απο 60 μέρες. Σαν συσκευή φαινεται δυνατή αλλα το stock Rom ειίναι απαράδεκτο, κυρίως γιατί δε με αφήνει να εγκαταστήσω apps αλλα τις βάζει Pending. Σκευτομαι να φλασαρω custom, και απότι βλέπω παω για mokee.

Το εχει δοκιμάσει κανείς? προτείνετε καποιο αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανα, εχω απογοητευτεί, δε μπορώ να κανω unlock το bootloader, παρακαλώ λίγη βοήθεια :)

 

ακολουθώντας tutorial μπαίνω http://developer.zuk.com/bootloader_2 να κάνω unlock το bootloader :

1η απορία : μου λέει να βάλω S/N και οτι είναι 8 γραμματα. εμένα ειναι 7. βάζω άλλο ένα μηδενικό?

2η : βάζω το mail, κλικαρω τα κουτια και παταω submit, και μου ζητάει να εχω account στη ZUK (????), το οποίο δέν μπορώ να δημιουργησω ούτε μεσα απο το κινητό, ούτε απο pc

 

εχει κανείς να προτείνει καποιο καλό οδηγό για unlocking και custom roms?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δοκιμασει την mokke αλλα η πιο σταθερη ειναι η rr με το android 6 με διαφορα απο τις υπολοιπες με android 7, βεβαια δεν ξερω για τα τελευταια τους build.

πειραξα την συσκευη τελευταια φορα πριν 25 μερες.

8α την δωσω μονο και μονο γιατι η καμερα ειναι απαραδεκτη.

πολλοι λενε στα φορουμ οτι με την μαμισια ρομ ειναι πιο καλη , η διαφορα ειναι του τυπου με την στοκ περνει 3/10 ενω με custom 2,8/10 .

στην αρχη δεν το καταλαβα πολυ , αλλα με τον καιρο εχασα αρκετες προσωπικες στιγμες που 8α αξιζε να φωτογραφησω .

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που είδα την κάμερα σε συνθήκες μέρας μου φάνηκε καλή σε χαμηλό φωτισμό φαντάζομαι εννοείς ;

Νομίζω είναι σε επίπεδα xiaomi mi5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανα, εχω απογοητευτεί, δε μπορώ να κανω unlock το bootloader, παρακαλώ λίγη βοήθεια :)

 

ακολουθώντας tutorial μπαίνω http://developer.zuk.com/bootloader_2 να κάνω unlock το bootloader :

1η απορία : μου λέει να βάλω S/N και οτι είναι 8 γραμματα. εμένα ειναι 7. βάζω άλλο ένα μηδενικό?

2η : βάζω το mail, κλικαρω τα κουτια και παταω submit, και μου ζητάει να εχω account στη ZUK (????), το οποίο δέν μπορώ να δημιουργησω ούτε μεσα απο το κινητό, ούτε απο pc

 

εχει κανείς να προτείνει καποιο καλό οδηγό για unlocking και custom roms?

 

:DΔες pm;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...