Jump to content

Nintendo DS


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα και απο μένα.. Πήρα το DSi και είδα ότι έχει έκδοση 1.4.1E. Τι κάρτα R4 μου προτείνεται.??? και απο που? καποιο link...ελλάδα αλλά και εξωτερικο.

Εχουν βγει και καποιες wifi r4 τις δοκίμασε κανείς?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω τώρα σε τί κατάσταση βρίσκονται οι κάρτες R4, πάντως το καλοκαίρι που το είχα ψάξει λίγο οι R4 δεν ήταν συμβατές με την τελευταία έκδοση. Η καλύτερη κάρτα για παιχνίδια που είχα βρει ήταν η dstwo για την οποία είχε βγει έκδοση η οποία υποστηρίζει την τελευταία έκδοση του dsi. Βέβαια η τιμή της είναι λίγο πιο ακριβή.

 

Αν θέλεις ψάξ' το λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Καινούργιος στο DSi, προσπαθώ να το φτιάξω για την κόρη μου, έχω πάρει R4i και έχω κατεβάσει το σχετικό αρχείο απο την ιστοσελίδα τους, έριξα τα 4 αρχεία moonmemo, moonshl2, R4iMenu, R4.dat χύμα στην κάρτα Micro Sdhc 4gb, και σε φάκελο games τα παιχνίδια που κατέβασα, αλλά στο μενού της συσκευής δεν βλέπω πουθενά παιχνίδια...

Τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ :)

 

Καλησπερα,τα παιχνιδια τι καταληξη εχουν?

Ειναι .nds ?

 

Ναι, είναι όλα nds,

Έπρεπε να μπω στο start (το οποίο μου έδειχνε star wars ή κάτι τέτοιο και δεν το είχα καταλάβει οτι είναι αυτό) για να τρέξει την R4i, όπου μου εμφάνισε τα παιχνίδια!

Ευχαριστώ

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Tελικά μετά από ψάξιμο κατέληξα στην m3i Zero από εδώ καθώς γράφει ότι υποστηρίζει και έχει ελεγχθεί για την τελευταία έκδοση 1.4.1Χ (οπου χ ειτε Ε είτε U είτε άλλη) Οπότε προτίμησα αυτήν. Αν την εχει κανείς μπορεί να μου εντυπώσεις.

 

Την περιμένω μόλις την πάρω θα γράψω νεότερα....

Υπόψιν το site αυτό δεν χρεώνει και μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

θα κατεβασεις την εκδοση απο εδώ.

τωρα αμα αναβθμισεις την παιχνιδομηχανη μονο προβληματα θα αντιμετωπισεις.(ετσι διαβαζω)

 

εκανα update και δεν παιζουν:( τα παιχνιδια που ειχα στο dsi στην καρτα m3. Kαμια συμβουλη τι να κανω τωρα? η εστω οτι τα σβηνω αυτα και μετα τι κανω?νεα παιχνιδια απο που?

Link to comment
Share on other sites

Eχω ενα nintendo dsi ver 1,4 e και πηρα μια καρτα r4i revolution upgrade for ds.

εχω δοκιμάσει ενα σωρο εκδοσεις firmware και παντα μου βγαζει ενα μενου με ερωτηματικο κοκινο.

το site της καρτας ειναι r4ita.com αλλα δεν δουλευει μπορει καποιος που εχει παρομοια καρτα να μου πει τι πρεπει να κάνω έστω και με pm.

διαβασα σχεδον ολα τα ποστ και δεν καταφερα να βρω λυση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και 1,5 χρόνο αγόρασα στην κόρη μου το NDS lite (USG-001) και θέλω να της πάρω μία κάρτα τύπου R4.

Ο ανιψιός μου έχει το NDSi το καλοκαίρι του έκαναν δώρο μία κάρτα M3 ZERO (αν δεν κάνω λάθος) την οποία δεν την διάβαζε το NDS lite της κόρης μου.....

Επειδή είμαι τελείως άσχετος από αυτά θα ήθελα την βοήθεια σας.

1. Υπάρχουν κάρτες οι οποίες δεν είναι συμβατές με το NDS lite;

2. Ποιά είναι η πιο συμβατή και οικονομική κάρτα για το NDS lite;

3. Ποιά μου προτείνετε να πάρω ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1. Υπάρχουν κάρτες οι οποίες δεν είναι συμβατές με το NDS lite;

2. Ποιά είναι η πιο συμβατή και οικονομική κάρτα για το NDS lite;

3. Ποιά μου προτείνετε να πάρω ;

 

1.Ναι, αυτές που βγήκανε μόνο για DSi.

2.Κοίτα εδώ για αρχή

3.Αυτή αν θέλεις την πλήρη συμβατότητα (η συγκεκριμένη είναι η μοναδική που ξέρω πως παίζει και gba roms). Αλλιώς καμιά R4i. Απλώς να βεβαιωθείς πως είναι συμβατή με το μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , η κόρη μου κατά λάθος αναβάθμισε το nitendo dsi σε 1.4.1.Ε version και πλέον η r4i gold

δεν λειτουργεί . Μετά από πολλές ώρες διαβάσματος και πολλές προσπάθειες δεν έγινε τίποτα .Υπάρχει κάτι που να κάνει την κάρτα να δουλέψει πάλι ή τέλος ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , η κόρη μου κατά λάθος αναβάθμισε το nitendo dsi σε 1.4.1.Ε version και πλέον η r4i gold

δεν λειτουργεί . Μετά από πολλές ώρες διαβάσματος και πολλές προσπάθειες δεν έγινε τίποτα .Υπάρχει κάτι που να κάνει την κάρτα να δουλέψει πάλι ή τέλος ...

για κοιταξε μηπως εχει βγει κανενα νεο update για την r4i gold που να "εμποδιζει" την αναβαθμιση της συσκευης.εγω τροπο φορματ παιχνιδομηχανης δεν ξερω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για κοιταξε μηπως εχει βγει κανενα νεο update για την r4i gold που να "εμποδιζει" την αναβαθμιση της συσκευης.εγω τροπο φορματ παιχνιδομηχανης δεν ξερω.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα το μόνο που βλέπω είναι η αγορά καινούριας κάρτας που υποστηρίζει το 1.4.1 .πουλιέται 16$ αλλά εδώ ποιος ξέρει πόσο .Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα. Πήρα της μικρής ένα dsi και ψάχνω στο φόρουμ να δω με ποιο τρόπο θα φορτωθούν επάνω παιχνίδια. Μπερδεύτηκα λίγο με τα θέματα καρτών για τις διάφορες εκδόσεις, ενώ δε βρήκα και κάποιον "οδηγό" για αρχάριους. Πέρα από την micro sd (αλήθεια, πόσα gb θεωρούνται ικανοποιητικά ? ) σε ποια λύση R4 θα πρέπει να στραφώ? Απαιτούνται και οι δύο κάρτες ταυτόχρονα ή γίνεται δουλειά μόνο με μια εκ των δύο;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η microSD μπαίνει ΜΕΣΑ στην R4 οπότε, ναι χρειάζονται και τα δύο.

Επίσης τα παιχνίδια είναι πολύ μικρά, οπότε και με 2GB που λέει ο λόγος είσαι μια χάρα (εγώ έχω 4).

Για το ποιά κάρτα να πάρεις, δεν έχουν και τεράστιες διαφορές. Απλά φρόντισε αυτή που θα πάρεις να γράφει στο site από την οποία θα την πάρεις να γράφει πως είναι συμβατή με την τελευταία έκδοση του λειτουργικού (δεν ξέρω ποιά είναι αυτή, ψάξε το λίγο).

Eγώ π.χ. μπήκα στο skroutz και έψαξα και είδα ποιές είναι οι πιο δημοφιλείς, ποιές υπήρχαν άμεσα διαθέσιμες, ποιές υποστήριζαν το τότε τελευταίο firmware και πήρα την R4iDs RTS. Μια χαρά είναι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ok. Ευχαριστώ! Η υποδοχή για micro sd δεξιά χρησιμεύει για αποθήκευση λοιπών δεδομένων (μουσική, φωτογραφίες) ή και για παιχνίδια;
Link to comment
Share on other sites

ok. Ευχαριστώ! Η υποδοχή για micro sd δεξιά χρησιμεύει για αποθήκευση λοιπών δεδομένων (μουσική, φωτογραφίες) ή και για παιχνίδια;

για τα παντα.εκει μεσα θα περασεις το λογισμικο με τα παιχνιδια και οτι αλλο θελεις.μια 4gb ειναι για μενα αρκετη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

βοηθεια βοηθεια εχο τιν καρτα μνιμισ στο ds μεσα στιν καρτα εχο ενα game τι πρεπει να κανο για να πεξει το game????

 

σας παρακαλο οποιοσ το δει ασ μοθ απαντισει!!ειναι επιγον

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια βοηθεια εχο τιν καρτα μνιμισ στο ds μεσα στιν καρτα εχο ενα game τι πρεπει να κανο για να πεξει το game????

καταρχας τι τσιπακι εχεις?? επισης θα πρεπει να βαλεις μεσα στην καρτα μνημης το προγραμμα και τα παιχνιδια.δωσε περισσοτερες λεπτομερειες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταρχας τι τσιπακι εχεις?? επισης θα πρεπει να βαλεις μεσα στην καρτα μνημης το προγραμμα και τα παιχνιδια.δωσε περισσοτερες λεπτομερειες.

 

τι ενοεισ τι τσιπακι? εχο τιν καρτα sd που μπενει στο πλαι και δν εχο κανενα προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεσαι μια καρτα που μοιαζει με την οριτζιναλ που ειναι τα παιχνιδια

παιρνει micro sd και εκει βαζεις τα αρχεια που χρειαζεται και τα παιχνιδια

R4 - acecard - cyclo ds κλπ ψαξε μια απο αυτες αλλα να ειναι συμβατη με

dsi και με φιρμ 1.41 αν εχεις κανει αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

τι ενοεισ τι τσιπακι? εχο τιν καρτα sd που μπενει στο πλαι και δν εχο κανενα προγραμμα

 

θα χρειαστεις ενα τσιπακι τετοιο

 

http://www.dtdmall.com/images/r4ui/r4dsi-r4ui.jpg

 

με κοστος γυρω στα 30 ευρο.ισως και λιγοτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια κ το προγραμμα ποιο ειναι?

το προγραμμα θα το κατεβασεις απο το site το οποιο το γραφει στο κουτι απο το τσιπ.

ειναι διαφορετικα τα προγραμματα.αναλογως τι τσιπ εχεις και ποια παιχνιδομηχανη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παίδες μια ερώτηση: έχω αλλάξει το housing στο DS που πήρα χαλασμένο και διόρθωσα (αλλαγή housing, digitizer, motherboard) και οι βίδες δεν ταιριάζουν να κλείσουν σε 3 εσοχές. Έχω δει ένα set βίδες για Wii στο ebw.gr αλλά έχουν 7Ε, βρίσκω αλλού εντός Ελλάδας φθηνότερα βίδες που να ταιριάζουν;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω αναβάθμισή στο firmware του nintento dsi αλλά στην έκδοση 1.4.1 αντί για 1.4.2 που είναι η τελευταία. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρέπει να μπει υποχρεωτικά η τελευταία?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...