Jump to content

Nintendo DS


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ασχετο αλλα ψαχνω την αγορα να βρω καρτες 4gb micro sdhc και δεν βρισκω πουθενα :wacko:

υπαρχει ελλειψη :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω 2 κάρτες R4 η μια γράφει R4sdhc και η άλλη σκέτο R4 και οι 2 απο κάτω λένε revolution for ds (ndsl/nds) έχω περάσει σχεδόν όλες τις εκδόσεις kernel στην sd κάρτα αλλά ποτέ δεν ανοίγει (δεν κάνει load) σαν να μην έχει κάρτα καθόλου.

Τι μπορεί να συμβαίνει?

το nintedo είναι ds lite

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 κάρτες R4 η μια γράφει R4sdhc και η άλλη σκέτο R4 και οι 2 απο κάτω λένε revolution for ds (ndsl/nds) έχω περάσει σχεδόν όλες τις εκδόσεις kernel στην sd κάρτα αλλά ποτέ δεν ανοίγει (δεν κάνει load) σαν να μην έχει κάρτα καθόλου.

Τι μπορεί να συμβαίνει?

το nintedo είναι ds lite

σου το κανουν και οι δυο καρτες?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και εμενα καμποσες φορες τα DS μου δεν βλεπουν τις καρτες τους και μετα απο πολλα μπες βγες πιανει.

 

Αν εχεις και κανενα αλλο DS να δοκιμασεις ή βαλε κανενα αυθεντικο παιχνιδι πρωτα και μετα τις καρτες και δες!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

έχω 2 κάρτες R4 η μια γράφει R4sdhc και η άλλη σκέτο R4 και οι 2 απο κάτω λένε revolution for ds (ndsl/nds) έχω περάσει σχεδόν όλες τις εκδόσεις kernel στην sd κάρτα αλλά ποτέ δεν ανοίγει (δεν κάνει load) σαν να μην έχει κάρτα καθόλου.

Τι μπορεί να συμβαίνει?

το nintedo είναι ds lite

καταρχας για να δουλεψει η R4 sdhc πρεπει να εχεις καρτα απο 4gb και ανω..(με 2gb ας πουμε δεν δουλευει)

επισης θελεις και αλλο προγραμμα.επισης αμα εχεις nitendo lite τα συγκεκριμενα τσιπακια δεν δουλευουν.

πρεπει να εχεις την R4i εσυ εχεις την απλη που ειναι για nintedo ds & dsi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταρχας για να δουλεψει η R4 sdhc πρεπει να εχεις καρτα απο 4gb και ανω..(με 2gb ας πουμε δεν δουλευει)

επισης θελεις και αλλο προγραμμα.επισης αμα εχεις nitendo lite τα συγκεκριμενα τσιπακια δεν δουλευουν.

πρεπει να εχεις την R4i εσυ εχεις την απλη που ειναι για nintedo ds & dsi.

 

κιομως στο site που αγόρασα την R4 sdhc την έδινε για το ds lite

καθώς και την άλλη. Άσε που μαζί είχε και κάρτα 2GB. Θα δοκιμάσω μεγαλύτερη

κάρτα και θα το βάλω και σε άλλο ds lite να δω...

Link to comment
Share on other sites

κιομως στο site που αγόρασα την R4 sdhc την έδινε για το ds lite

καθώς και την άλλη. Άσε που μαζί είχε και κάρτα 2GB. Θα δοκιμάσω μεγαλύτερη

κάρτα και θα το βάλω και σε άλλο ds lite να δω...

Επειδη προσφατα αγορασα τσιπακια για ds lite μονο η R4i revolution παιζει.(βεβαια παιζει και στα παλια).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σύντροφοι βοήθεια.

Πήρε ο ανηψιός μου το Nintendo DS (αυτό με to wifi και τις 2 κάμερες) και φυσικά θέλει ripαρισμένα παιχνίδα.

Μπορεί κανείς να μου πει που θα βρώ ένα manual με τις βασικές οδηγίες για το πως βρίσκω παιχνίδια, τι πρέπει να κάνω με κάρτες κλπ;;;

 

Ευχαριστώ

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι βοήθεια.

Πήρε ο ανηψιός μου το Nintendo DS (αυτό με to wifi και τις 2 κάμερες) και φυσικά θέλει ripαρισμένα παιχνίδα.

Μπορεί κανείς να μου πει που θα βρώ ένα manual με τις βασικές οδηγίες για το πως βρίσκω παιχνίδια, τι πρέπει να κάνω με κάρτες κλπ;;;

 

Ευχαριστώ

:lol:

καταρχας για να βαλεις παιχνδια χρειαζεσαι ενα τσιπακι και μια καρτα micros sd.

εγω χρησιμοποιω την R4I revolution και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος..και την βρισκεις σε καλη τιμη.τα παιχνιδια τα κατεβαζεις απο τα γνωστα site (βρισκεις τα παντα) και τα περνας απλα στην καρτα μνημης και τιποτα παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ raver. Γνωστά σάιτ εννοούμε αυτά που κατεβάζουμε ταινίες κλπ;

οχι καμια σχεση! ποικιλiα μεγαλη θα βρεις με μια απλη εγγραφη στο romulation.net.

σχεδον ολα τα παιχνιδια τα εχω κατεβασει απο εκει ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας! Σκέφτομαι να πουλήσω το δικό μου (DS απλό-ασημί), σε άριστη κατάσταση, με μπαταρία που κρατάει πολλές πολλές ώρες, λίγο δουλεμένο (σχεδόν μόνο όταν ήμουν φαντάρος το 2006), μαζί με την DS Real και μια SanDisk 4GB, στα 120Ευρώ. Είναι καλά; Λίγα; Πολλά;

Θέλω να το ξεφορτωθώ γιατί δεν παίζω πια.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Σκέφτομαι να πουλήσω το δικό μου (DS απλό-ασημί), σε άριστη κατάσταση, με μπαταρία που κρατάει πολλές πολλές ώρες, λίγο δουλεμένο (σχεδόν μόνο όταν ήμουν φαντάρος το 2006), μαζί με την DS Real και μια SanDisk 4GB, στα 120Ευρώ. Είναι καλά; Λίγα; Πολλά;

Θέλω να το ξεφορτωθώ γιατί δεν παίζω πια.

 

Εμένα μου φαίνονται πολλά. Το καινούργιο κοστίζει 160 ευρώ περίπου. Το δικό σου είναι δύο μοντέλα ποιο παλιό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Σκέφτομαι να πουλήσω το δικό μου (DS απλό-ασημί), σε άριστη κατάσταση, με μπαταρία που κρατάει πολλές πολλές ώρες, λίγο δουλεμένο (σχεδόν μόνο όταν ήμουν φαντάρος το 2006), μαζί με την DS Real και μια SanDisk 4GB, στα 120Ευρώ. Είναι καλά; Λίγα; Πολλά;

Θέλω να το ξεφορτωθώ γιατί δεν παίζω πια.

Ειναι παρα πολλα,σκεψου οτι το DS Lite το δινουν απο 80 - 100 και μπορει να λεω και ακριβα.

Αν δεν θες να το σκοτωσεις 40-50 ευρω,κρατα το.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,ο βαφτιστήρας μου μου ζήτησε για το DS ενα παιχνίδι με μπάσκετ... κυκλοφορεί το NBA live 2010 σε DS?

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,ο βαφτιστήρας μου μου ζήτησε για το DS ενα παιχνίδι με μπάσκετ... κυκλοφορεί το NBA live 2010 σε DS?

Απο μια αναζητηση που εκανα σε μια βαση παιχνιδιων για ds δεν υπαρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρα πολλα,σκεψου οτι το DS Lite το δινουν απο 80 - 100 και μπορει να λεω και ακριβα.

Αν δεν θες να το σκοτωσεις 40-50 ευρω,κρατα το.

...μαζί με την DS Real και μια SanDisk 4GB...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα το dslite 70Ε με καρτα cyclo ds evolution που θεωρειται απο τις καλυτερες

οποτε οπως σου ειπαν τα παιδια κανα 40Ε να το δωσεις

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,ο βαφτιστήρας μου μου ζήτησε για το DS ενα παιχνίδι με μπάσκετ... κυκλοφορεί το NBA live 2010 σε DS?

 

Έχουν βγει τα NBA 2K10 (DS), Backyard Basketball, Mario Slam Basketball με το 1ο να είναι τ καλύτερο.... Πριν αγοράσεις κάποιο διάβασε κανενα review στο internet

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

To Mario Slam Basketball δε νομίζω πως μπορείς να το βρεις πια. Εκτός και αν το βρεις μεταχειρισμένο. Αν και το DS, δε λέει καθόλου για αθλητικά παιχνίδια αυτού του είδους.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει τα NBA 2K10 (DS), Backyard Basketball, Mario Slam Basketball με το 1ο να είναι τ καλύτερο.... Πριν αγοράσεις κάποιο διάβασε κανενα review στο internet

 

 

τι review να διαβάσω η δόλια που έχω να ακουμπήσω παιχνίδι απο την εποχή του ασπρόμαυρου game boy :p:lol:

 

βασιζομαι στην γνώμη σου:lol:

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά, τι κάρτα μου προτείνεται για το DSi?

Και κάνα site που να έχει ρομς για κατέβασμα και δοκιμή πριν τα αγοράζω? :rolleyes:

 

Ευχαριστώ

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, τι κάρτα μου προτείνεται για το DSi?

Και κάνα site που να έχει ρομς για κατέβασμα και δοκιμή πριν τα αγοράζω? :rolleyes:

 

Ευχαριστώ

roms δεν χρειαζεται να το αγορασεις..θα τα κατεβασεις free ;)

 

Τωρα για την καρτα εγω σε ολες τις συσκευες εχω βαλει R4i REVOLUTION επειδη ειναι φθηνη και με καλα αποτελεσματα.βεβαια δεν ειμαι 100% ειδικος επι του θεματος απλα σου μιλαω απο εμπειρια και χρηση της εν'λογο καρτας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...