Jump to content

Nintendo DS


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα! θα αγορασω ενα DS lite μεταχειρισμενο... και μαζι θελω και μια καρτα για να φορτονω παιχνιδια...

 

επειδη υπαρχουν πολες πια να παρω?

με αυτη ειμαι ενταξει?

http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=5398

η να παω σε αυτην?

http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=6737

 

γιατι δεν βλεπω καπια αλλη διαθεσιμη. απο εξωτερικο δεν μπορω να την παρω γιατι την θελω αμεσα σε 5 μερες

Αυτή ;) θα παρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει 40 ευρω αυτη... οι πιο φτινες τι προβλημα εχουν?

7 euro παραπανω εχει αυτη που σου λεω και παιζει σε ολες τις παιχνιδομηχανες,εγω αυτη χρησιμοποιω με πολυ καλα αποτελεσματα.:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση , κατεβάζει κανείς παιχνίδια από το internet απ' ευθείας με nitendo dsi ; Ρωτάω γιατί διαβάζοντας αρκετά τώρα στις γιορτές είδα ότι γίνεται αλλά δεν ξέρω αν τα κατεβάζει γρήγορα , αν κολλάει ή αν βγάζει διάφορα άλλα προβλήματα (δεν έχω δοκιμάσει ακόμη γιατί έχω μόνο μια κάρτα sd και δεν θέλω να χάσει η κόρη μου ότι έχει παίξει ως τώρα).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση , κατεβάζει κανείς παιχνίδια από το internet απ' ευθείας με nitendo dsi ; Ρωτάω γιατί διαβάζοντας αρκετά τώρα στις γιορτές είδα ότι γίνεται αλλά δεν ξέρω αν τα κατεβάζει γρήγορα , αν κολλάει ή αν βγάζει διάφορα άλλα προβλήματα (δεν έχω δοκιμάσει ακόμη γιατί έχω μόνο μια κάρτα sd και δεν θέλω να χάσει η κόρη μου ότι έχει παίξει ως τώρα).

νομιζω οτι μπορεις να συνδεθεις μεσω wifi και να κατεβασεις με πληρωμη καποια παιχνιδια απο το επισημο site της Νιτεντο.(με πληρωμη)

παντως για μενα δεν αξιζει αυτος ο τροπος,τσαμπα χρεωση :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα και εγω την r4i upgrade για το dsi και κατεβασα τα αρχεια τα εβαλα χυμα μεσα στη καρτα και με το που βαζω τη καρτα χωρις να εχω ουτε ενα παιχνδι μεσα εμφανιζεται σαν ονομα καρτας star wars lethal alliance ubisoft?!?

 

Μετα μου εμφανιζει αυτο που εμφανισε και σε αλλα παιδια μια κοκκινη καρτα που ελεγε διπλα menu με ερωτηματικο...η καρτα που εχω βαλει μεσα ειναι microsd 2gb και οχι micro shdc λετε να φταιει αυτο?

 

επισης δε καταλαβα τη λυση που προειπε ενας φιλοσ οτι δηλαδη δεν ειχε μετατρεψει κατι σε .nds... αυτο δε το κανουμε μονο για τα παιχνιδια?Πρεπει να μετατρεψω κατι σε .nds απο τα χυμα αρχεια που εβαλα μεσα?

 

thanx παιδια οποιος μπορει να βοηθησει τον ευχαριστω θερμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα και εγω την r4i upgrade για το dsi και κατεβασα τα αρχεια τα εβαλα χυμα μεσα στη καρτα και με το που βαζω τη καρτα χωρις να εχω ουτε ενα παιχνδι μεσα εμφανιζεται σαν ονομα καρτας star wars lethal alliance ubisoft?!?

 

Μετα μου εμφανιζει αυτο που εμφανισε και σε αλλα παιδια μια κοκκινη καρτα που ελεγε διπλα menu με ερωτηματικο...η καρτα που εχω βαλει μεσα ειναι microsd 2gb και οχι micro shdc λετε να φταιει αυτο?

 

επισης δε καταλαβα τη λυση που προειπε ενας φιλοσ οτι δηλαδη δεν ειχε μετατρεψει κατι σε .nds... αυτο δε το κανουμε μονο για τα παιχνιδια?Πρεπει να μετατρεψω κατι σε .nds απο τα χυμα αρχεια που εβαλα μεσα?

 

thanx παιδια οποιος μπορει να βοηθησει τον ευχαριστω θερμα

δεν παιζει κανενα ρολο που εχεις καρτα 2gb!

κατεβασες το σωστο firmware?? τα αρχεια πρεπει να εχουν καταληξη .nds για να παιξουν.

 

τωρα τα εχεις βαλει ολα μεσα στην καρτα μνημης και δεν παιζουν?? στα υποψην οτι η καρτα μνημης πρεπει να ειναι FAT

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει κανενα ρολο που εχεις καρτα 2gb!

κατεβασες το σωστο firmware?? τα αρχεια πρεπει να εχουν καταληξη .nds για να παιξουν.

 

τωρα τα εχεις βαλει ολα μεσα στην καρτα μνημης και δεν παιζουν?? στα υποψην οτι η καρτα μνημης πρεπει να ειναι FAT

 

γεια σου φιλε

 

firmware εχω κατεβασει r4i english v1.09B

 

Αρχεια δεν εχω κατεβασει ακομα κανενα (αν εννοεις παιχνιδια), μονο οτι ειχε μεσα ο φακελος r4i v1.09B(moonmemo,moonshl2,r4.dat,r4imenu).Πρεπει να κατεβασω παιχνιδια λες για να τη δει και να μη μου γαλει το εικονιδιο με το menu και το ερωτηματικο????χαχαχαχαχα αν ειναι αυτο ειμαι γκαου-----*Update (κατεβασα και τα παιχνιδια αλλα δε παιζει και παλι τα εβαλα μεσα σε φακελο games αλλα τιποτα)

 

δοκιμασα να κανω και format τη καρτα και τα ξαναεβαλα μετα, αλλα και παλι τιποτα... σαν fat τη βλεπει to pc.ειναι ομως microsd αι οχι micro sdhc που ειπε καποιος φιλος λες να φταιει αυτο???

Edited by merlin20000
Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε

 

firmware εχω κατεβασει r4i english v1.09B

 

Αρχεια δεν εχω κατεβασει ακομα κανενα (αν εννοεις παιχνιδια), μονο οτι ειχε μεσα ο φακελος r4i v1.09B(moonmemo,moonshl2,r4.dat,r4imenu).Πρεπει να κατεβασω παιχνιδια λες για να τη δει και να μη μου γαλει το εικονιδιο με το menu και το ερωτηματικο????χαχαχαχαχα αν ειναι αυτο ειμαι γκαου-----*Update (κατεβασα και τα παιχνιδια αλλα δε παιζει και παλι τα εβαλα μεσα σε φακελο games αλλα τιποτα)

 

δοκιμασα να κανω και format τη καρτα και τα ξαναεβαλα μετα, αλλα και παλι τιποτα... σαν fat τη βλεπει to pc.ειναι ομως microsd αι οχι micro sdhc που ειπε καποιος φιλος λες να φταιει αυτο???

δεν υπαρχει προβλημα με την καρτα.οπως εχω πει απο 4gb και πανω η καρτα ειναι micro sdhc.

τα παιχνιδια τα βαζεις χυμα.τα ξεζιπαρες τα παιχνιδια?? ειναι για nintendo??

δεν μπορω να καταλαβω ακριβως ποιο τσιπακι εχεις..:worry: το χρυσο..η το απλο.ανεβασε μια φωτο να δουμε..ισως να εχεις κανει λαθος το firmware.

ο τροπος ειναι παντα ο ιδιος..και στις τελευταιες σελιδες τον εχουμε αναλυσει αρκετα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εβαλα μια φωτογραφια της το κουτι της λεει R4i SDHC v.1.4

 

επισης απο δω που κατεβασα την εκδοση

http://www.games-engine.com/downloade.asp

 

 

 

και εβαλα την R4i English v1.09b Date:[2009-7-16]

 

τα παιχνιδια ειναι για ds τα κατεβαζω απο το romulation και εχω βαλει ηδη 4-5 μεσα στη καρτα.Τα κανω unrar κανονικα και αν καποια δεν εχουν καταληξη nds την αλλαζω και την κανω nds...μετα τα βαζω σε φακελο games που εχω φτιαξει αλλα τιποτα. Εχω το ιδιο προβλημα που ειχε ο nick και ενα αλλο παιδι που βγαζει το συγκεριμενο μηνυμα -MENU?- αλλα εγω δε μπορω να το διορθωσω οπως εκεινοι.

Edited by merlin20000
Link to comment
Share on other sites

εβαλα μια φωτογραφια της το κουτι της λεει R4i SDHC v.1.4

 

επισης απο δω που κατεβασα την εκδοση

http://www.games-engine.com/downloade.asp

 

 

 

και εβαλα την R4i English v1.09b Date:[2009-7-16]

 

τα παιχνιδια ειναι για ds τα κατεβαζω απο το romulation και εχω βαλει ηδη 4-5 μεσα στη καρτα.Τα κανω unrar κανονικα και αν καποια δεν εχουν καταληξη nds την αλλαζω και την κανω nds...μετα τα βαζω σε φακελο games που εχω φτιαξει αλλα τιποτα. Εχω το ιδιο προβλημα που ειχε ο nick και ενα αλλο παιδι που βγαζει το συγκεριμενο μηνυμα -MENU?- αλλα εγω δε μπορω να το διορθωσω οπως εκεινοι.

 

ελα να τα ξανακανουμε απο την αρχη.σβησε ολη την καρτα και περνα το μενου αυτο.απο το σαιτ που λες οτι τα κατεβαζεις οταν ψαχνεις για παιχνιδια σου λεει για ποια παιχνιδομηχανη θελεις,π.χ για nintendo ds εχει καταληξη .nds για nintendo game boy εχει καταληξη .gba που επισης παιζουν με την R4i.

επισης να τσεκαρεις την ημερομηνια της παιχνιδομηχανης να ειναι η σωστη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καρτουλα σου λεει αυτο το site

http://www.r4i-sdhc.com/indexe.asp

δοκιμασε απο εδω καλυτερα!

 

εκει με εβγαζε παντα ...νομιζω καταλαβα ομως το λαθος πρεπει να ναι με τη rom που κατεβαζα οπως λεει ο φιλος. Πρεπει να κατεβασω την 1.15 εγω κατεβαζα την 1.09 θα κανω update μαλλον αυτο εφταιγε

Link to comment
Share on other sites

raver ειχες δικιο λαθος rom ειχα κατεβασει επρεπε να κατεβασω απο τη διπλα στηλη που ηταν 1.15 οχι απο τη δεξια στηλη που η τελευταια ηταν 1.09.

 

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ που ασχοληθηκατε!!! δουλεψε ηδη και τα παιχνιδια που κατεβασα ολα καλα!!Απο !το romulation ποσα μπορυμε να κατεβασουμε τη μερα γιατι στα 4 με εκοψε lol

Link to comment
Share on other sites

εκει με εβγαζε παντα ...νομιζω καταλαβα ομως το λαθος πρεπει να ναι με τη rom που κατεβαζα οπως λεει ο φιλος. Πρεπει να κατεβασω την 1.15 εγω κατεβαζα την 1.09 θα κανω update μαλλον αυτο εφταιγε

παραπανω σου εστειλα την σωστη! για τσεκαρε'την ;)

 

http://usa.r4i-sdhc.com/R4i%20English%20V1.15b.rar

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

raver ειχες δικιο λαθος rom ειχα κατεβασει επρεπε να κατεβασω απο τη διπλα στηλη που ηταν 1.15 οχι απο τη δεξια στηλη που η τελευταια ηταν 1.09.

 

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ που ασχοληθηκατε!!! δουλεψε ηδη και τα παιχνιδια που κατεβασα ολα καλα!!Απο !το romulation ποσα μπορυμε να κατεβασουμε τη μερα γιατι στα 4 με εκοψε lol

http://www.downloaddsgames.net/category/best-selling-in-amazon/

 

απο εδω οσα θες,αλλα περιμενεις για καθε ενα 5 λεπτα (300 seconds)

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

raver ειχες δικιο λαθος rom ειχα κατεβασει επρεπε να κατεβασω απο τη διπλα στηλη που ηταν 1.15 οχι απο τη δεξια στηλη που η τελευταια ηταν 1.09.

 

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ που ασχοληθηκατε!!! δουλεψε ηδη και τα παιχνιδια που κατεβασα ολα καλα!!Απο !το romulation ποσα μπορυμε να κατεβασουμε τη μερα γιατι στα 4 με εκοψε lol

εγω απο εκει εχω κατεβασει 10gb παιχνιδια.

εκανα μια εγγαρφη της πλακας και με εχει να κατεβαζω ελευθερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηρα χτες dsi κι εχω αρκετες ερωτησεις.

πως μπαινω ιντερνετ.

ποια καρτα να παρω για να χω παιχνιδια ελευθερα,επισης δεν εχω καταλαβει την λειτουργια της καρτας,εχω βαλει μια 4αρα μεσα.μολις παρω την καρτα την καταργω?θα ηθελα μνημη πανω απο 4gb,ποσο σηκωνει?κι αν η καρτα αυτη που μπορω να χω free games μπορω να επιλεξω και μνημη μεγαλυτερη.

ποια να παρω τελος παντων κι αν μπορειτε εξηγειστε μου την λειτουργια της.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηρα χτες dsi κι εχω αρκετες ερωτησεις.

πως μπαινω ιντερνετ.

ποια καρτα να παρω για να χω παιχνιδια ελευθερα,επισης δεν εχω καταλαβει την λειτουργια της καρτας,εχω βαλει μια 4αρα μεσα.μολις παρω την καρτα την καταργω?θα ηθελα μνημη πανω απο 4gb,ποσο σηκωνει?κι αν η καρτα αυτη που μπορω να χω free games μπορω να επιλεξω και μνημη μεγαλυτερη.

ποια να παρω τελος παντων κι αν μπορειτε εξηγειστε μου την λειτουργια της.

την χρηση wifi δεν μπορω να στην εξηγησω γιατι δεν ξερω.

τωρα θα παρεις ενα τσιπακι και μετα θα βαλεις μια καρτα μνημης,μεχρι και 16gb μπορεις να βαλεις,αλλα το θεωρω υπερβολη τοσο μεγαλη καρτα,γιατι τα παιχνιδια δεν πιανουν πολυ χωρο,εκτος και αν θελεις να βαλεις καμια 500ρια,τοτε παω πασο.

Για τσιπακι θα δεις εδώ.για την τοποθετηση και μετα..προηγουμενες σελιδες το εχουμε αναλυσει πολυ καλα το θεμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου,ωστοσο την εκανα την βλακεια μου.

λοιπον μου ζητησε update και του εκανα,απο κει και περα δεν παιζει ουτε κανενα παιχνιδι κι ουτε συνδεεται και ιντερνετ.τι να κανω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου,ωστοσο την εκανα την βλακεια μου.

λοιπον μου ζητησε update και του εκανα,απο κει και περα δεν παιζει ουτε κανενα παιχνιδι κι ουτε συνδεεται και ιντερνετ.τι να κανω.

δεν εχω ιδεα σε τετοια περιπτωση τι κανεις.το μονο που ξερω ειναι οτι κανωντας update η συσκευη "κλειδωνει" .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα σε τετοια περιπτωση τι κανεις.το μονο που ξερω ειναι οτι κανωντας update η συσκευη "κλειδωνει" .

 

ωχ....και τωρα τι κανουμε???πω πω,τουλαχιστον το εφτιαξα και μπανει με wifi internet.κατεβασα και το rayman κι εχω κατι να παιζω,φοβερο παιχνιδακι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκεθ http://www.google.gr/images?q=tbn:AmX8ktTcJOUPzM::img150.imageshack.us/img150/5756/26news1aw5.jpg&h=78&w=104&usg=__-Bf3R9xzfyuBnWXz2jxJ1ElM4hI= Έλεοθ

(περισσότερο αχμάκηδες από μένα αποκλείεται να είστε).

 

Πίστευα ότι μετά κι απ' τις δικές μου χαζές απορίες όλα θα ήταν ξεκάθαρα :D Ρε γκάις, υπάρχει τόσο αναλυτική περιγραφή, είναι όλα συγκεντρωμένα στη σελίδα 59 ο Νίκος (nick1150) εξηγεί βήμα προς βήμα τι κάνουμε. Προσπαθώ να συνοψίσω λοιπόν:

 

1. αγοράζετε ένα DS

2. το φορτίζετε

3. αγοράζετε 1 κάρτα micro SDHC (4-400 Gb)

4. αγοράζετε μια κάρτα R4i (πχ εδώ)

5. βάζετε τη microcard στο μαραφέτι που έχει η συσκευασία της R4i

6. την τοποθετείτε στην οπή του υπολογιστής σας (usb) και την κάνετε format σε FAT32 (αν είναι μόνο 2 Gb http://www.bluefans.info/forum/Smileys/default/tt2.gif κάνεις format σε FAT16)

7. κατέβασε αυτό το αρχείο. ΠΡΟΣΟΧΗ :!: Άχτουνγκ! μη τ' αφήσεις έτσι!! Μετέτρεψέ το σε .nds (αποσυμπίεση με winrar) και χώστο στη καρτούλα σου

8. πήγαινε πχ εδώ ή σε άλλα παρόμοια sites (ο γούγλης θα σου βρει πολλά roms download) και κατεβάζεις games

9. τα μετατρέπεις και αυτά σε αρχεία με κατάληξη .nds

10. τα τσιμπάς όοοολα μαζί και τα πετάς στη μάϊκρο ουάου καρτούλα σου

11. την βάζεις στην R4i κατόπιν στο DS σου και...

12. ανοίγεις

13. επιτέλους ΠΑΙΖΕΙΣ!!

 

* οι παραπάνω σελίδες εξηγούν ανάλογα με τη βέρσιον της κάρτας ποιό αρχείο θα κατεβάσετε.

* παιχνίδια game boy... γιόκ! (έχουν άλλη κατάληξη αρχείου).

-Γκαμέ οβέρ-

_________________________________________________________________

 

Και τώρα σειρά μου :grin: (το δικαιούμαι νομίζω και βάσει Καταστατικού :rtfm:)

 

Κύριε Ρέϊβερ:

- γιατί δεν σώζονται τα παιχνίδια στη πίστα που φτάνεις κι όταν το ξανανοίγεις φτου κι απ' την αρχή; Πώς κάνεις save δηλαδή στη μνήμη; (ή μήπως δεν υπάρχει? :worry:)

- σου 'χει λάχει ποτέ αυτό το πράμα;

This File Is Protected By Copyright Laws!

Πήγα να κατεβάσω το Planet 51 απ' τη σελίδα ROMulation και μου 'βγαλε ένα κατεβατό με απαγορεύσεις, προειδοποιήσεις και επιπλήξεις για παράνομη συμπεριφορά... μόνο αυτόφωρο δεν με πέρασε http://www.deephousepage.com/smilies/jail.gif

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μονο να τσιπαρω τις παιχνιδομηχανες ξερω και αυτο καθαρα απο αναγκη για μερικα ανηψια.

απο παιχνιδια δεν εχω ιδεα..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξανα καλησπέρα παιδια. όλα καλά πάνε μόνο που έχω κάποια προβλήματα με μερικά παιχνίδια. τα περισσότερα παίζουν μιά χαρά αλλά μερικά δεν ξεκινάνε και άλλα μαυρίζουν την οθόνη μετά απο τα εισαγωγικά γράμματα. το παλαβό είναι ότι παίζουν games με πιο δύσκολα γραφικά (call of duty) και κολάνε κάποια όπως το ice age ή το ratatouille. παίζει ρόλο το firmware ή μήπως ότι η sd ειναι 2gb και το fat είναι λίγο αλλά το fat32 της πέφτει λίγο βαρύ? έχω την r4i revolution gold.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...