Jump to content

Κινητο 4-4,6 ίντσες με καλη μπαταρία και καμερα!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

Ενδιαφερεται ενας γνωστος μου για αγορα κινητου με τα παραπανω χαρακτηριστικα δηλαδη οσο το δυνατον πιο μικρο με καλη αυτονομια(80% τηλεφωνηματα-20% 4g,φωτο),καλη καμερα και χρηματα απο 200 εως και 300 αν αξιζει. Αρχικα ηθελε καποιο iphone 4 αλλα τον απετρεψα λογο ηλικιας και μεγεθους τωρα κολησε με iphone 5s αλλα του ειπα καλυτερα να το αφησει και αυτο λογο μπαταριας για ειναι ολοι τη μερα στα τηλεφωνα και δε θα του βγαζει με τιποτα τη μερα η κανω λαθος;

 

Aπο τη μερια μου του προτεινα να κοιταξει καιποια απο τα παρακατω

Α3 2016

Ζ3 compact

Z5 compact(αν και ξεφευγει και δε ξερω αν αξιζει τα παραπανω χρηματα σε σχεση με το z3 compact)

+

Iphone 5s(αλλα φοβαμαι την μπαταρια του)

 

Yπαρχει κατι αλλο σε αυτα τα χαρακτηριστικα που δεν ειδα ,ποιο θεωρειται καλυτερο συμφωνα με αυτα που ζηταει απο τα παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

Z5 compact για εμενα ειναι μονοδρομος για καποιον που θελει μικρη οθονη!!Αξιζει τα 330 που ζηταει γιατι εχει πολυυ καλη καμερα κ μια καλη αυτονομια,επισης εχει ενα πολυ δυνατο επεξεργαστη που με την αλαφρια οθονη HD θα χτυπαει πολυ καλες επιδοσεις..Αλλιως ας παει στο Z3 compact αλλα για εμενα αξιζει την διαφορα το Ζ5..Οσο για το Α3 2016 οχι 200 δεν θα εδινα αλλα ουτε 100 :)

To 5s ειχει οντως τραγικη αυτονομια κ γενικα ειναι κοντα στην τιμη του Ζ5c που για εμενα χιλιες φορες να δωσει αλλα 30 κ να το παρει

Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ενδιαφερεται ενας γνωστος μου για αγορα κινητου με τα παραπανω χαρακτηριστικα δηλαδη οσο το δυνατον πιο μικρο με καλη αυτονομια(80% τηλεφωνηματα-20% 4g,φωτο),καλη καμερα και χρηματα απο 200 εως και 300 αν αξιζει. Αρχικα ηθελε καποιο iphone 4 αλλα τον απετρεψα λογο ηλικιας και μεγεθους τωρα κολησε με iphone 5s αλλα του ειπα καλυτερα να το αφησει και αυτο λογο μπαταριας για ειναι ολοι τη μερα στα τηλεφωνα και δε θα του βγαζει με τιποτα τη μερα η κανω λαθος;

 

Aπο τη μερια μου του προτεινα να κοιταξει καιποια απο τα παρακατω

Α3 2016

Ζ3 compact

Z5 compact(αν και ξεφευγει και δε ξερω αν αξιζει τα παραπανω χρηματα σε σχεση με το z3 compact)

+

Iphone 5s(αλλα φοβαμαι την μπαταρια του)

 

Yπαρχει κατι αλλο σε αυτα τα χαρακτηριστικα που δεν ειδα ,ποιο θεωρειται καλυτερο συμφωνα με αυτα που ζηταει απο τα παραπανω;

 

αν τον ενδιαφέρουν αναβαθμίσεις ας πάει στο Ζ5c (θα πάρει μια ισως δυο παραπάνω) αλλιώς Ζ3c.....

τ άλλα 2 που αναφέρεις το Α3 και 5s είναι έκτος τόπου και χρόνου καμία σχέση με τα τουμπανακια της σονυ

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Z3 compact το κινητό είναι τούμπανο και με πολύ σκίσιμο βγάζει άνετα 2 μέρες, ενω με νορμάλ χρήση βγάζει και 3 με 3μιση άνετα.

 

Ως κάτοχος του συμφωνώ απολύτως, η καλύτερη επιλογή για αυτό που περιγράφεις, έχει ήδη περάσει σε android 6 και με 1,5-2 ώρες ομιλία και άλλο τόσο σερφάρισμα είμαι άνετα στις 2 μέρες. Και οι διαφορές με το Ζ5c είναι μάλλον μικρές για τον μέσο χρήστη ώστε να δώσει παραπάνω χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος του συμφωνώ απολύτως, η καλύτερη επιλογή για αυτό που περιγράφεις, έχει ήδη περάσει σε android 6 και με 1,5-2 ώρες ομιλία και άλλο τόσο σερφάρισμα είμαι άνετα στις 2 μέρες. Και οι διαφορές με το Ζ5c είναι μάλλον μικρές για τον μέσο χρήστη ώστε να δώσει παραπάνω χρήματα

Παιδιά το κινητό είναι λαχείο

Link to comment
Share on other sites

+1 κι από εδώ για Ζ3c.

 

Το έχει φίλος και έιναι φωτιά, ισχύει ότι λένε οι υπόλοιποι.

Και νομίζω παίζει κι αδιαβροχοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

+1 κι από εδώ για Ζ3c.

 

Το έχει φίλος και έιναι φωτιά, ισχύει ότι λένε οι υπόλοιποι.

Και νομίζω παίζει κι αδιαβροχοποίηση.

 

ακριβώς.. όλη η σειρά Ζ της σονυ είναι αδιάβροχη

Link to comment
Share on other sites

Z3c μόνο μειονέκτημα, στο χρόνο ίσως χρειαστείς αλλαγή το καπάκι της θύρας usb (11ευρώ αν δε το πας στην sony, όπως εγώ επειδή βαριόμουνα, που θα έχεις εγγύηση). Αλλιώς είναι καταπληκτικό. Αν σου περισσέυουν ωστόσο πας άνετα και σε z5c.
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το Α3 2016 οχι 200 δεν θα εδινα αλλα ουτε 100 :)

 

Yπερβολή αυτό που λες. Στο τόπικ του όλοι είναι ευχαριστημένοι και γενικά είναι στιβαρό και όμορφο κινητό.

Συμφωνώ πολά τα 210 στα 160 θα το αγόραζα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος για να πας στο Z5c αντί για Z3c είναι οι -ομολογουμένως- αναβαθμισμένες κάμερες. Είχα το Z3c και δεν ήμουν ευχαριστημένος από άποψη κάμερας.

 

Αλλά όντως οι επιδόσεις και η μπαταρία του ήταν μυθικές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...