Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυνατότητα αλλαγής ρομ υπάρχει?

Πρέπει να έχει σε XDA οδηγούς.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω το σκεφτομαι για αγορα απο gearbest αν οντως αλλαζει η ρομ δεν υπαρχει προβλημα το θεμα ειναι οτι δεν εχει την 800αρα αν και στην περιοχη μου με cosmote δεν εχω θεμα.Αν πεσει λιγο ακομα το χω παρει.
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν στις ερωτήσεις των πελατών να αναφέρουν ως μοντέλο το A2017G και να στείλουν το Α2017; Θα πέσει πολύ μπινελίκι μετά και τα refund στο Paypal θα πέσουν βροχή. Εγώ θα πάρω μερικά screenshots από την περιγραφή του προιόντος και τις απαντήσεις στους πελάτες και αν κάνουν την μλκ να στείλουν άλλο μοντέλο, θα ζητήσω refund.
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν στις ερωτήσεις των πελατών να αναφέρουν ως μοντέλο το A2017G και να στείλουν το Α2017; Θα πέσει πολύ μπινελίκι μετά και τα refund στο Paypal θα πέσουν βροχή. Εγώ θα πάρω μερικά screenshots από την περιγραφή του προιόντος και τις απαντήσεις στους πελάτες και αν κάνουν την μλκ να στείλουν άλλο μοντέλο, θα ζητήσω refund.

Ωραίος ...

Link to comment
Share on other sites

Μετα που θα ζητησεις refund, θα αρχισει το προβλημα, διοτι δεν τα παει καλα το gearbest με τα refund.

Και αν τους ζορισεις, θα σου πουν στο τελος, sorry, στειλτο πισω, να σου κανουμε refund και θα πρεπει να το στειλεις συστημενο και να διαπραγματευτεις για τα μεταφορικα.

Η τιμη anyway, ειναι σουπερ ακομη και για κινεζικη εκδοση, κυριως γι'αυτους που δεν τρελλαινονται για Β20.

Εκει που λενε για virtual buttons, δειχνει κινεζικη..., ειναι θεμα συνηθειας βεβαια, αλλα σε πολλους, δεν αρεσουν.

Σε καποιον ειπαν chinese plug, σε αλλον ειπαν euro plug, μαλλον εχουν μπερδεψει και οι ιδιοι τις εκδοσεις.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται ότι η τιμή αξίζει κι ας είναι το κινέζικο, αλλά άμα τους γκαζώσεις όλο και κάτι θα κερδίσεις επιπλέον ( σπέσιαλ κουπονάκι ή μερικό refund ), είχα μια παρόμοια περίπτωση πριν 2 χρόνια και μου είχανε δώσει 3000 πόντους που ισοδυναμούν με 60 δολλάρια σε αγορές
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη πλέον η B08 για manual αναβάθμιση σε όσους δεν την έλαβαν ΟΤΑ.:)

https://www.ztemobile.de/support/downloads/?product_id=2100

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη πλέον η B08 για manual αναβάθμιση σε όσους δεν την έλαβαν ΟΤΑ.:)

https://www.ztemobile.de/support/downloads/?product_id=2100

Thanks alextrela, γιατι το δικο μου εχει μια μανια να μην παιρνει ΟΤΑ εως τωρα (αμαζον συσκευη) και το τσεκαρω καθε 2-3 μερες.

Δεν εχω περιμενει βεβαια κανα μηνα, ισως απο περιεργεια αυτην την φορα το αφησω να δω τι θα κανει...μιας και η Β05 ειναι κυριλε και το εχω πλεον δευτερεων κινητο.

(Βελτιωσαν βλεπω και το Γερμανικο σαιτ τους, καλο αυτο, καποια στιγμη πρεπει να τις εχουν μαζεμενες ανα συσκευη, με ιστορικο).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτές τις μέρες είδα ότι παίζει μια καλή προσφορά από Gearbest για το zte axon 7 ( https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1017631.html?wid=4 ) . Ημουν ετοιμος να το παραγγείλω αλλά μετά από λίγο ψάξιμο είδα ότι υπάρχει η έκδοση A2017G και η A2017. Τους έστειλα μηνυμα και μου απάντησαν τελικά ότι αυτό που δίνουν είναι η έκδοση Α2017. Το θέμα τώρα είναι ποιες είναι οι διαφορές τους??Έχουν και οι δύο ελληνικά? υπάρχουν διαφορές στις μπάντες τους? Σε αυτό θα ήθελα την βοήθεια σας προκειμένου να αποφασίσω να το παραγγείλω η οχι.Ευχαριστώ

 

Που το έστειλες το μήνυμα; Γιατί δε βλέπω τίποτα τέτοιο στις ερωταπαντήσεις στη σελίδα του προϊόντoς. Αντιθέτως έχει ρωτηθεί καμιά δεκαριά φορές αν είναι το αυθεντικό A2017G ή το A2017 και έχουν απαντήσει κάθε φορά ότι είναι όντως το A2017G.

Edited by Stejo
Link to comment
Share on other sites

Που το έστειλες το μήνυμα; Γιατί δε βλέπω τίποτα τέτοιο στις ερωταπαντήσεις στη σελίδα του προϊόντως. Αντιθέτως έχει ρωτηθεί καμιά δεκαριά φορές αν είναι το αυθεντικό A2017G ή το A2017 και έχουν απαντήσει κάθε φορά ότι είναι όντως το A2017G.

(Δεν απαντανε σε ολες τις ερωτησεις, ιδιως αν ειναι παρομοιες με προηγουμενες)

Link to comment
Share on other sites

έχει πουθενά ρύθμιση να τρέχει η οθόνη σε μικρότερη ανάλυση?

Όχι.............

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου απαντησαν πως ειναι η εκδοση a2017g στο messenger του gearbest.

 

Πότε θα έχουν στοκ σου απάντησαν; Γιατί έχει βδομάδες που δέχονται παραγγελίες χωρίς να έχουν στοκ και λένε ότι παραλαμβάνουν σε 4-10 εργάσιμες. Κυλιόμενες. Και σήμερα σε 4-10 εργάσιμες παραλαμβάνουν και πριν 2 βδομάδες πάλι σε 4-10 εργάσιμες παραλάμβαναν.

 

Αλλιώς η τιμή είναι εξαιρετική. Δεν υπάρχει τίποτα συγκρίσιμο με το Axon 7 σε αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους έκανα μια παραγγελία και μου στείλαν μήνυμα αν θέλω να την ακυρώσω γιατί θα αργήσουν να μου τη στείλουν. Τους έχω ικανούς να τη στείλουν το νέο έτος:p Μάλλον θα ακυρώσω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς που μπορώ να προμηθευτώ τα γνήσια ακουστικά του ZTE Axon 7;

Σε κάνα ebay η amazon αν βρεις.

Ψάξε και στα κινεζοσκρουτζομαγαζα μήπως βρεις κάτι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει αποστολή σε κάποιον που να το έχει παραγγείλει από gearbest?

Σε κανεναν, ΘΑ τα στειλουν μαζικως, τελικα ειναι κατι σαν προπαραγγελια, ακομη μαζευουν περισσοτερες.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρωμα εχετε παραγγειλει?βλεπω οτι το σαμπανιζε ειναι διαθεσιμο ενω το γκρι οχι που μ αρεσει περισσοτερο.:)
Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρωμα εχετε παραγγειλει?βλεπω οτι το σαμπανιζε ειναι διαθεσιμο ενω το γκρι οχι που μ αρεσει περισσοτερο.:)
εγω πήρα το γκρι και ενας φίλος παράγγειλλε σήμερα πάλι γκρι,δεν νομίζω να υπαρχει ουτε το gold για άμεση αποστολη.Απο οτι βλέπω όλοι αναμένουμε
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά αυτή τρέχει από τις 25 Οκτωβρίου αν δεν κάνω λάθος. Πρώτη φορά εμφανίστηκαν 200 κομμάτια gold προχτές και άλλα 200 κομμάτια gold σήμερα. Αυτοί παίζει να έχουν μαζέψει και 5000 παραγγελίες σε αυτό το διάστημα και συνεχίζουν να μαζεύουν.

 

Δεδομένου ότι η παραγωγή του τηλεφώνου πρόκειται να σταματήσει αν δεν έχει ήδη σταματήσει, λόγω επικείμενου Axon 8, το βρίσκω εξαιρετικά απίθανο να βρεθεί αρκετό στοκ να καλύψει όλες αυτές τις παραγγελίες.

 

Λογικά θα έχουν κάνει συμφωνία με τη ZTE να ξεστοκάρουν ότι περισσέψει στις αποθήκες, εφόσον πρώτα τροφοδοτήσουν τους δυτικούς προμηθευτές με όσα κομμάτια χρειάζονται. Βλέπω και το Amazon περιμένει διαθεσιμότητα προς τα μέσα του μήνα. Ομοίως και για Best Buy, Newegg κλπ. Πρόκειται να παίξουν προσφορές για το συγκεκριμένο τηλέφωνο σε Black Friday στο τέλος του μήνα σίγουρα.

 

Τι θα ξεμείνει απ' όλα αυτά για την gearbest να ξεπουλήσει, άγνωστο...

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά αυτή τρέχει από τις 25 Οκτωβρίου αν δεν κάνω λάθος. Πρώτη φορά εμφανίστηκαν 200 κομμάτια gold προχτές και άλλα 200 κομμάτια gold σήμερα. Αυτοί παίζει να έχουν μαζέψει και 5000 παραγγελίες σε αυτό το διάστημα και συνεχίζουν να μαζεύουν.

 

Δεδομένου ότι η παραγωγή του τηλεφώνου πρόκειται να σταματήσει αν δεν έχει ήδη σταματήσει, λόγω επικείμενου Axon 8, το βρίσκω εξαιρετικά απίθανο να βρεθεί αρκετό στοκ να καλύψει όλες αυτές τις παραγγελίες.

 

Λογικά θα έχουν κάνει συμφωνία με τη ZTE να ξεστοκάρουν ότι περισσέψει στις αποθήκες, εφόσον πρώτα τροφοδοτήσουν τους δυτικούς προμηθευτές με όσα κομμάτια χρειάζονται. Βλέπω και το Amazon περιμένει διαθεσιμότητα προς τα μέσα του μήνα. Ομοίως και για Best Buy, Newegg κλπ. Πρόκειται να παίξουν προσφορές για το συγκεκριμένο τηλέφωνο σε Black Friday στο τέλος του μήνα σίγουρα.

 

Τι θα ξεμείνει απ' όλα αυτά για την gearbest να ξεπουλήσει, άγνωστο...

όποιος παει για κινεζικη αγορα κινητου σε τετοια περίπτωση δλδ διαφορά τιμής και εμμεση αποστολή και δεν είναι προετοιμασμένος για refund ή απο gearbest ή απο paypal τότε ας ψαξει κάτι άλλο.Αν έρθει θα αργήσει αρκετά :yawn::yawn:

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό για τα flash sales του gearbest, αν το στείλουν μετά από ένα μήνα από τη παραγγελία να θεωρήστε τυχεροί
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησε κανεις εκτιμωμενη ημερομηνια αποστολης?

Παντως, δεν σε υποχρεωνει το μαγαζι να κρατησεις την παραγγελια, οποτε θελεις ακυρωνεις και παιρνεις refund, ειδαλλως μπορεις να περιμενεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...