Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα τελικά και εγώ. Αν μιλάς με πρώην και σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι, κάνεις πολλά τελικά.

Για την εγγύηση, χρειάζεται να κάνουμε κάτι εμείς οι εν Ελλάδι; π.χ. να στείλουμε τα στοιχεία μας ή να γραφτούμε κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Από το άξον ήταν η φωτογραφία

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά και εγώ. Αν μιλάς με πρώην και σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι, κάνεις πολλά τελικά.

Για την εγγύηση, χρειάζεται να κάνουμε κάτι εμείς οι εν Ελλάδι; π.χ. να στείλουμε τα στοιχεία μας ή να γραφτούμε κάπου;

 

Οχι, απευθυνεσαι στο Αμαζον για ο,τι χρειαστεις, δε χρειαζεται καποια ενεργεια απο σενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το άξον ήταν η φωτογραφία

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου προτεινω να βγαλεις το auto για low light καταστασεις, γιατι θα παιρνεις κατω του μετριου φωτο. Με ελαχιστο παιχνιδακι, παιρνεις πολυ αξιολογες φωτο και σε σκοτεινο background . Εχω ανεβασει μπολικα βιντεο και εκει μπορεις να δεις τι φωτο σου δινει το Αξον ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες παρέλαβα και το γκρι που ομολογώ κάνει παραπάνω κλικ σαν χρωμα.:p

Εχω και το edge σε χρυσό επομένως πιστεύω ειναι πιο ιδανικός συνδυασμός.

 

Εδω φωτό.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160916/6882d6aafa928b766b26e0e3bae8bae5.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160916/6bb78563ff1979cef873d991c4a4d21a.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160916/5c462900ee8b9c241a6c856c2b950481.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160916/6d5e9adb9f42f1b3a76d748849fb4ac8.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160916/90cc75adbee668f8ae3ccd6d1007d2ce.jpg

 

Εκανα την αναβάθμιση επιτόπου ενα hard reset στο καπάκι και σε λίγο θα ξεκινήσει σταδιακά το σεταρισμα και εγκατάσταση εφαρμογών κλπ.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το γκρι πολύ καλύτερο αλεξ! :)

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες.

 

Όντως πιο ιδιαιτερο και μου αρέσει που υπο γωνία αλλάζει ελαφρώς χρωματισμό μια προς silver titanium μια προς gray-blue και αυτο του δίνει πόντους παραπάνω.

 

Εκανα και μια σύγκριση οθόνη προς οθόνη και εχει μια πολυ ελαφριά διαφορετικο τόνο του λευκού το ενα με το αλλο.

 

Άψογα πάντως και τα 2

 

Μου ήρθε με 91% μπαταρία ενώ το χρυσό με 67% μάλλον πιο φρέσκια παραγωγή το γκρι.

 

Αυτά σε πρώτη ανάγνωση.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλορίζικο σε όσους το αγόρασαν! Εγώ έχω το κινητό εδώ k 2 μήνες πλέον και μπορώ να πω πως είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος..όσο αφορά την απόδοση τις κάμερας ήθελα να πω κάποια πράγματα..βασικά είμαι k ερασιτέχνης φωτογράφος οποτε έχω και dslr αλλα και mirroless dslr φωτογραφικές μηχανές. Βασικά λοιπόν κανένα smartphone δεν έχει ακόμα φωτογραφική μηχανή που να πεις ότι έχει φοβερή ποιότητα ούτε του s7 για τα δικά μου ματια..έτσι λοιπόν το Axon7 μπορώ να πω ότι για smartphone έχει μια καλή camera συνολικά...Ιδιαίτερα όταν υπάρχει επαρκής φωτισμός η απόδοση είναι αρκετά καλή μπορώ να πω..για low light θέλει manual settings και στήριξη σε τριποδο αν θέλει κάποιος να τραβήξει μια photo που θα είναι καλή.. επίσης εξαρτάται αν θέλετε να τραβάτε photos για μεγάλο printing η απλώς για social media χρήση κλπ όπου εκεί δεν υπάρχει κανένα θέμα μιας και κάνοντας resize την photo σε 1080p διάσταση πχ σχεδόν όλες φαίνονται πολύ καλές (και οι κακές low light)..επίσης κάνοντας κάποια test είναι καλύτερο να κατεβάσετε την ρύθμιση από τα 20MP στα 12Mp όπου αποδίδει λίγο καλύτερα. Ελπίζω να βοήθησα όσους σκέφτονται να αγοράσουν την συσκευή και το σκέφτονται λόγο φωτογραφικής.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι οντως ομορφη,και ας μην την προτιμησα τελικα οταν προσφατα αγορασα νεα.Αυτο που βασικα με απετρεψε,ηταν η κατασταση με τις ενημερωσεις/αναβαθμισεις της ΖΤΕ.Αν μπορει καποιος να με διαφωτισει,εφοσον εχει παλιοτερη zte συσκευη...

Παντως επειδη τα stereo ηχεια με ιντριγκαρουν,μπορει σε 2-3 μηνες,αναλογως και με ενδεχομενη μειωση τιμης,να παρω μια.Να ειχε και ενα FM δεκτη...

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι οντως ομορφη,και ας μην την προτιμησα τελικα οταν προσφατα αγορασα νεα.Αυτο που βασικα με απετρεψε,ηταν η κατασταση με τις ενημερωσεις/αναβαθμισεις της ΖΤΕ.Αν μπορει καποιος να με διαφωτισει,εφοσον εχει παλιοτερη zte συσκευη...

Παντως επειδη τα stereo ηχεια με ιντριγκαρουν,μπορει σε 2-3 μηνες,αναλογως και με ενδεχομενη μειωση τιμης,να παρω μια.Να ειχε και ενα FM δεκτη...

Μέχρι στιγμής είναι αρκετά υπεύθυνοι και έχουν δώσει 3 αναβάθμισεις στο ευρωπαϊκό μοντέλο. Θα δείξει και το μέλλον αλλά για την ώρα είναι καλά. Η μόνη φορά που είδα το τηλέφωνο να λαγκαρει ήταν όταν μετέφερα δεδομένα από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο μέσο WiFi. Κατά τα άλλα είναι παρά πολύ καλό καθημερινή χρήση.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής είναι αρκετά υπεύθυνοι και έχουν δώσει 3 αναβάθμισεις στο ευρωπαϊκό μοντέλο. Θα δείξει και το μέλλον αλλά για την ώρα είναι καλά. Η μόνη φορά που είδα το τηλέφωνο να λαγκαρει ήταν όταν μετέφερα δεδομένα από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο μέσο WiFi. Κατά τα άλλα είναι παρά πολύ καλό καθημερινή χρήση.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαλλον δεν ημουν σαφης:εννοω ποτε η ΖΤΕ αναβαθμιζει τα μοντελα της.Αφου το 7 ειναι το τελευταιο που εβγαλε,ποτε πηρε το 6.0 το Axon Elite π.χ?η ποτε αναβαθμιστηκε το Ζ9 ΜΑΧ?

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

ZTE devices and Android 7.0 Nougat

Hot off the release of two well-received smartphones, the Axon 7 and the budget-tier ZMax Pro, ZTE tells Digital Trends it has plans to update the Axon 7 with Nougat “very soon.” It also has a plethora of other devices that should make the jump to the new Android version:

ZTE Axon 7

ZTE ZMax Pro

ZTE Axon Elite

ZTE Axon Pro

ZTE Axon Max

ZTE Axon

ZTE ZMax 2

ZTE Blade V7

“ZTE has no official announcement being made for other device updates and timelines,” a spokesperson tells Digital Trends. Most of the aforementioned devices are hard to buy or available only in select markets, and the only relatively-new phones listed on ZTE USA’s website are the Axon 7, the original Axon, Axon Pro, and the ZMax Pro. Still, these devices should receive Nougat considering most are only a little over a year old.

We’ll learn more about the update process for each of these devices soon, and we’ll update this post as soon as we

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως κάνουμε να φενετε σε όλη την οθόνη η φωτογραφία στις κλήσεις;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως κάνουμε να φενετε σε όλη την οθόνη η φωτογραφία στις κλήσεις;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εαν δεν εχει εσωτερικη λειτουργια κοιτα για καποιο προγραμμα στο google play.Αλλιως εαν ασχοληθουν στο Xda για περαιτερω τροποποιησεις software.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει φημη οτι μετα τον Οκτωβριο θα εμφανιστει στο amazon ZTE AXON 7 με 6 Gb Ram, λετε να αληθευει;

Επειδη θελω να αγορασω το εν λογω κινητο, ισως οταν πεσει κανενα 50€, οχι γιατι δεν αξιζει 450€ απλα επειδη δεν χαλαω ποτε πανω απο 400€ και λεω να περιμενω κανενα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει φημη οτι μετα τον Οκτωβριο θα εμφανιστει στο amazon ZTE AXON 7 με 6 Gb Ram, λετε να αληθευει;

 

Επειδη θελω να αγορασω το εν λογω κινητο, ισως οταν πεσει κανενα 50€, οχι γιατι δεν αξιζει 450€ απλα επειδη δεν χαλαω ποτε πανω απο 400€ και λεω να περιμενω κανενα μηνα.

 

Εχω πολλές πολλές αμφιβολίες αν θα εμφανιστεί αυτη η έκδοση Ευρώπη η Αμερική γενικότερα.

 

Εδω την νορμαλ έκδοση 3+ μήνες εκανε εως εμφανιστεί στην αγορά και Ευρώπη αλλα και Αμερική που και εκει θεωρητικά εκανε εμφάνιση τελη Ιουλίου αλλα σε πολυ περιορισμένη διαθεσιμότητα και έπρεπε να φτάσουμε Σεπτεμβριο να ομαλοποιηθούν τα πράγματα.

 

Νομίζω οπως γίνεται με άλλες εταιρίες η πλούσια έκδοση θα παραμείνει αποκλειστικό προνόμιο στην Κίνα μόνο.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω πολλές πολλές αμφιβολίες αν θα εμφανιστεί αυτη η έκδοση Ευρώπη η Αμερική γενικότερα.

 

Εδω την νορμαλ έκδοση 3+ μήνες εκανε εως εμφανιστεί στην αγορά και Ευρώπη αλλα και Αμερική που και εκει θεωρητικά εκανε εμφάνιση τελη Ιουλίου αλλα σε πολυ περιορισμένη διαθεσιμότητα και έπρεπε να φτάσουμε Σεπτεμβριο να ομαλοποιηθούν τα πράγματα.

 

Νομίζω οπως γίνεται με άλλες εταιρίες η πλούσια έκδοση θα παραμείνει αποκλειστικό προνόμιο στην Κίνα μόνο.

 

 

 

Sent from my iPad Air

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά ποιο μοντέλο είναι αυτό με τα ξύλινα ηχεία; υπάρχει amazon

Edited by mtop
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς διότι νόημα δεν βγαζω;;

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λέω για το ZTE AXON 7 Που έχει ξύλινα μέρη πάνω και κάτω από την οθόνη,αυτό το μοντέλο υπάρχει στο Amazon για αγορά;
Link to comment
Share on other sites

Λέω για το ZTE AXON 7 Που έχει ξύλινα μέρη πάνω και κάτω από την οθόνη,αυτό το μοντέλο υπάρχει στο Amazon για αγορά;

 

 

Δεν έχω ακούσει,διαβάσει η δει πουθενά τέτοια version.

Μόνο το γκρι και χρυσό είναι διαθέσιμο από Amazon.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα ένα bug. Όταν χαμηλωνω το τηλέφωνο τελιος και μετά από κάποια ώρα επαναφέρω την ένταση των ειδοποιησεων μερικές φορές δεν έχω καθόλου ήχω από τις ειδοποίησεις ενώ η μπάρα είναι στο τέρμα. Επανέρχεται μόνο με Restart.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ήδη Αμερικη κυκλοφόρησε σήμερα το δεύτερο major software update.

 

https://goo.gl/Q0sIzq

Available over the air now, the second software update for the Axon 7 brings battery and camera improvements, faster fingerprint operation, and other enhancements.

 

Λογικά και εμείς θα ακολουθήσουμε εντός Οκτωβριου.

 

Αυτά που θα φέρει είναι dynamic lock screen,τα notification behind bell θα γίνουν optional, περαιτέρω βελτιώσεις κάμερα κ.α.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...