Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Πριν απο τη LOS αυτή τη Ρομ είχα για μηνες... Τα σπάει, αλλα LOS ΔΕΝ είναι...(κατα τη γνώμη μου παντα)

 

Link εννοουσα (αν υπάρχει κιόλας) τη στοκ κάμερα της LeEco που είναι θαυματουργή ειδικα σε νυχτερινή λήψη...

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο αυτή η έκδοση έχει σοβαρό bug , μαυρίζει η οθόνη πολύ συχνά και θέλει reset για να επανέλθει. Καλύτερη είναι η προηγούμενη έκδοση .

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο τη LOS αυτή τη Ρομ είχα για μηνες... Τα σπάει, αλλα LOS ΔΕΝ είναι...(κατα τη γνώμη μου παντα)

 

Link εννοουσα (αν υπάρχει κιόλας) τη στοκ κάμερα της LeEco που είναι θαυματουργή ειδικα σε νυχτερινή λήψη...

 

Κάτι θα κάνουμε και γι αυτό..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα κάνουμε και γι αυτό..

 

ΘΕΟΣ απλα...!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρήστο αυτή η έκδοση έχει σοβαρό bug , μαυρίζει η οθόνη πολύ συχνά και θέλει reset για να επανέλθει. Καλύτερη είναι η προηγούμενη έκδοση .

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πατά close στο παράθυρο που σου ανοίγει και απο πίσω έχει όλες τις εκδόσεις...

κατέβασε τη 17/4 να δεις αν σου είναι εντάξει...

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Cris ένα παιδί προσπαθεί να βάλει μια miui και αφού τη βάζει και κάνει επανεκκίνηση του ζητάει κωδικό...τι κάνει λάθος;
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Cris ένα παιδί προσπαθεί να βάλει μια miui και αφού τη βάζει και κάνει επανεκκίνηση του ζητάει κωδικό...τι κάνει λάθος;

 

Ποια? Τι έκδοση? Τι TWRP φοράει? ΕίχεOREO πριν? Αν ναι όλα τα φορμάτ και change partitions see ext4...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια? Τι έκδοση? Τι TWRP φοράει? ΕίχεOREO πριν? Αν ναι όλα τα φορμάτ και change partitions see ext4...

 

MIUI 8.1.4 Beta v2

TWRP 3.2.1-2

προσπαθουσε να βαλει την δικη σου την los αλλα δεν μπορουσε και ας του ειχα στειλει τα παντα απο εδω μεσα και ηθελε να βαλει την μιουι...τον εβαλα να ξανα κανει τα data και την cache ext4

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Με την PE οι ειδοποιήσεις ομαδοποιούνται κατά εφαρμογή με την LOS όχι ; Επίσης θυμάμαι στην PE ορίζεις το home button με διπλό κλικ να εμφανίζει τις ειδοποιήσεις πχ ενώ στην LOS δεν έχει αυτή την επιλογή. Αυτά τα 2 μου λείπουν. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι όταν έχεις 2η κλήση σε αναμονή και κλείνεις την πρώτη ανοίγει η δεύτερη αλλά δεν μπορείς να μιλήσεις ενώ φαίνεται ανοιχτή η κλήση . Μπαταρία και ταχύτητα ανώτερη βέβαια από την PE. Αυτά έχω δει προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα κάνουμε και γι αυτό..

 

Δώσε πόνο !!!!! Δεν πάω τότε πουθενά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

##-MIUI9 Nougat Stable-CN-9.5.2.0-V8i_FULL_ROM## - 06.26.2018_le_x2

 

#Features#

Including all updates and changes based on latest MIUI9_9.5.2.0 stable rom ......

 

Extra V4A libs zip1

https://mega.nz/#!FUcllRoJ!6y_67rJLdG0J7j0r03n5e_wSJg5Qq6VpRYBro3nxW-4

V4A Pack zip 2 and more...

https://t.me/joinchat/EoCN00RB04ETL60X6XISlw

 

Cris τα 2 zip που έχεις για το V4A είναι τα ίδια?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με την PE οι ειδοποιήσεις ομαδοποιούνται κατά εφαρμογή με την LOS όχι ; Επίσης θυμάμαι στην PE ορίζεις το home button με διπλό κλικ να εμφανίζει τις ειδοποιήσεις πχ ενώ στην LOS δεν έχει αυτή την επιλογή. Αυτά τα 2 μου λείπουν. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι όταν έχεις 2η κλήση σε αναμονή και κλείνεις την πρώτη ανοίγει η δεύτερη αλλά δεν μπορείς να μιλήσεις ενώ φαίνεται ανοιχτή η κλήση . Μπαταρία και ταχύτητα ανώτερη βέβαια από την PE. Αυτά έχω δει προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επίσης στην αναζήτηση γιατί ψάχνει μόνο στο internet και όχι εφαρμογές ή επαφές ;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

@CrisBal γιατι δεν μπορουμε να διαγραψουμε system apps ακομα και με root? και μπορουμε να απενεργοποιησουμε την ενεργεια tap την ωρα για το power menu?
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω κάνει την φόρτιση 100% και έβγαλα το κινητό το άφησα στο γραφείο , το μόνο συνδεμένο ήταν το smartwatch ... Έχει άλλος τόσο drain σε λίγο χρονικό διάστημα ?? 2d5e7f098c95f2115173b669694b94c0.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω κάνει την φόρτιση 100% και έβγαλα το κινητό το άφησα στο γραφείο , το μόνο συνδεμένο ήταν το smartwatch ... Έχει άλλος τόσο drain σε λίγο χρονικό διάστημα ?? 2d5e7f098c95f2115173b669694b94c0.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εγω...με την los φανταζομαι εισαι ετσι? εχει πολλα drains και κακη διαχειριση γενικα...αυτη τη στιγμη ειμαι με 48% υπολοιπο και εχω 1 ωρα και 10 sot και το φορτισα πριν απο λιγοτερο απο 10 ωρες μονο με wifi ανοιχτο

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

και εγω...με την los φανταζομαι εισαι ετσι? εχει πολλα drains και κακη διαχειριση γενικα...αυτη τη στιγμη ειμαι με 48% υπολοιπο και εχω 1 ωρα και 10 sot και το φορτισα πριν απο λιγοτερο απο 10 ωρες μονο με wifi ανοιχτο
Δεν ξέρω τι μπορούμε να κάνουμε αν έχει κάποιους πιο ειδικούς ?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις εβδομάδες έχω πρόβλημα με το focus της πίσω κάμερας. Έχω αλλάξει ένα σωρό λογισμικά και τίποτα. Ακόμα και με τις preinstalled camera apps δε κάνει focus. Έχω παραγγείλει τον αισθητήρα από aliexpress. Είναι όντως αυτό ή μου έχει ξεφύγει κάτι; Έχω περάσει το focus fix στην LineageOS.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο τη LOS αυτή τη Ρομ είχα για μηνες... Τα σπάει, αλλα LOS ΔΕΝ είναι...(κατα τη γνώμη μου παντα)

 

Link εννοουσα (αν υπάρχει κιόλας) τη στοκ κάμερα της LeEco που είναι θαυματουργή ειδικα σε νυχτερινή λήψη...

 

+1 για να ξημερώση και για εμας το βιντεο γιατι

όλα μας τα βίντεο τα βλέπουμε "" βραδυνά"" !!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις εβδομάδες έχω πρόβλημα με το focus της πίσω κάμερας. Έχω αλλάξει ένα σωρό λογισμικά και τίποτα. Ακόμα και με τις preinstalled camera apps δε κάνει focus. Έχω παραγγείλει τον αισθητήρα από aliexpress. Είναι όντως αυτό ή μου έχει ξεφύγει κάτι; Έχω περάσει το focus fix στην LineageOS.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε να περάσεις ένα μαγνήτη απο την κάμερα, μπορεί να ξεμπλοκάρει..

εδώ μέσα το διάβασα και το εκανα... (Μάλιστα το εκανα και με μαγνήτη καδμίου :p )

Edited by fotispigi

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-project-xtended-shakeme-t3794392 μεχρι τωρα μπορω να πω η καλυτερη για μενα Rom... δεν έχει akt αλλα απο μπαταρια λιγο καλύτερη απο του Cris... δοκιμαστε να δειτε Edited by hecorian
Link to comment
Share on other sites

development/rom-project-xtended-shakeme-t3794392 μεχρι τωρα μπορω να πω η καλυτερη για μενα Rom... δεν έχει akt αλλα απο μπαταρια λιγο καλύτερη απο του Cris... δοκιμαστε να δειτε

 

υποστηριζει f2fs?

αν ναι, ΣΚ θα κανω μια δοκιμη..

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις ένα μαγνήτη απο την κάμερα, μπορεί να ξεμπλοκάρει..

εδώ μέσα το διάβασα και το εκανα... (Μάλιστα το εκανα και με μαγνήτη καδμίου :p )

Έβαζα μαγνήτη, το επανέφερα λίγο αλλά τελικά τα έπαιξε τελείως..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομορφη παρεα εχω μια Ερώτηση κρίσεως. Μετα απο ενα χρονο που εχω το κινητο αποφασισα να αλλαξω ρομ και μου ειπε ο chris να βαλω την ρομ του CBG_30s_V14c. Κατάφερα και την έβαλα και είμαι ευχαριστημενος απλως το nova go δεν μου παιζει επειδή βλέπει ροοτ την συσκευή. Αν την κάνω unroot θα εχω κάποιο πρόβλημα με την Ρομ;η υπάρχει κάποιος τροπος να κάνω την εφαρμογή να παίξει rooted;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομορφη παρεα εχω μια Ερώτηση κρίσεως. Μετα απο ενα χρονο που εχω το κινητο αποφασισα να αλλαξω ρομ και μου ειπε ο chris να βαλω την ρομ του CBG_30s_V14c. Κατάφερα και την έβαλα και είμαι ευχαριστημενος απλως το nova go δεν μου παιζει επειδή βλέπει ροοτ την συσκευή. Αν την κάνω unroot θα εχω κάποιο πρόβλημα με την Ρομ;η υπάρχει κάποιος τροπος να κάνω την εφαρμογή να παίξει rooted;

Ευχαριστω

 

αν πας στην εφαρμογη magisk και πατησεις hide και επιλεξεις το nova go λογικα δεν θα φαινεται ρουτ σε αυτη την εφαρμογη..για τσεκαρε

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...