Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια,πηρα το lemax2 x820 6/64,φοραει την 5.8.019S Stable απο οτι γραφει,εκανα κανονικα εγκατασταση drivers adb κλπ,κατεβασα την τελευταια επισημη ρομ 5.9.023S απο το λινκ της πρωτης σελιδας μπηκα σε recovery mod και εκανα clear data +update.

To κινητο εκανε κανικα clear data αλλα μου εγραψε οτι δεν βρεθηκε το apk για την αναβαθμιση.

Η οφισιαλ ρομ κατεβηκε κανονικα 1.79giga και μετονομαστηκε κανονικα σε update.zip πριν την βαλω χυμα στο τηλεφωνο οχι σε φακελλο οπως το λετε.

Καμια βοηθεια??Ευχαριστω

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους με ρουτ που έχουνε πρόβλημα με την εφαρμογή της Πειραιώς εγώ απλώς την πρόσθεσα στο "parallels" και άνοιξε κανονικά. Δεν γνωρίζω αν sto parallels το περιβάλλον που χρησιμοποιεί είναι unrooted. Πάντως δούλεψε κανονικά αυτή η λύση σε εμένα. Είμαι με την τελευταία του χρήστου την 5e rooted.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,πηρα το lemax2 x820 6/64,φοραει την 5.8.019S Stable ..Η οφισιαλ ρομ κατεβηκε κανονικα 1.79giga και μετονομαστηκε κανονικα σε update.zip πριν την βαλω χυμα στο τηλεφωνο οχι σε φακελλο οπως το λετε.

Καμια βοηθεια??Ευχαριστω

Δοκίμασε να βάλεις την 20s για δοκιμή με τον ίδιο τρόπο.. Νομίζω ότι η 23s όπως και η 26s έρχεται μέσω αναβάθμισης κανονικά..:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πέρασα την ν8 σκέφτομαι να περάσω την v5e... Χρήστο έχει διαφορα αυτη από την v8 και ποια είναι στην ουσία....

Τα έχουμε πει.. η v5=23s moded + kernel 26s ....Η 26s >v8-v9=pure 26sδεν αλλάζει browser και η v8 ειδκά είχε θέμα location που διορθώθηκε στην v9...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Χρήστο για την επεξήγηση!

Κάνε το UPDATE που έχεις στο ΟΤΑ 65ΜΒ και είσαι έτοιμος και στην V9!!;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο περασα την ν5e πολυ ωραία φαίνεται κι αυτή συγχαρητήρια.. είναι μια ιδέα ταχύτερη στο ιντερνέτ η είναι ιδέα μου;;

Γενικότερα είναι ποιό γρήγορη και ποιό σταθερή..;) Ωραία τότε περιμένεις για ΟΤΑ όταν βγεί με το καλό..;) Κοίτα κι όλας να μου πείς εμφανίζεται κανονικά το ΟΤΑ και η changelog??

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι Χρήστο μου τα εμφανίζει κανονικά !!

 

Ωραία ευχαριστώ! Η επόμενη φουλ ρομ θα είναι η Emotion OS Nougat 7.1.3 με την Google HDR+ Camera όταν τελειώσει ο Τάσος με το καλό κάποιες δουλειές...;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πολύ ωραία!! Χρήστο εντέλει θα πάρουμε επίσημα την nougat έχει ξεκαθαριστεί η φημολογείται;;

 

Kανείς δεν ξέρει σίγουρα ακόμη..:oops:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η τιμη των 204.99 απο ευρωπαικη αποθηκη για το παρον LETV LE MAX 2 4GB RAM 64GB ROM ειναι παρα πολυ καλη, για καποιον που ενδιαφερετε

http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le-max-2-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-c-g-307110

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Οποτε όσοι θέλουμε νέα ROM να περιμένουμε λίγο?

 

Νέα Ρομ? Πάλι?:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βρε λέω για την καινούργια με την camera απο z3... Αυτήν περιμένω εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την emotion os λέω...

Link to comment
Share on other sites

Βρε λέω για την καινούργια με την camera απο z3... Αυτήν περιμένω εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την emotion os λέω...

 

Και η κάμερα και η Ρομ θα πάνε πακέτο. Αυτή τη στιγμή την κάνει compile το PC του Τάσου.. θα δείξει ...

EDIT Έχω από το πρωί την v9 , έκανα και τις ενημερώσεις στις μαμά εφαρμογές και πάει σφαίρα! Έχω πάθει πλάκα... Μετά από δύσκολη δουλειά η ανταμοιβή μου... :D

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και η κάμερα και η Ρομ θα πάνε πακέτο. Αυτή τη στιγμή την κάνει compile το PC του Τάσου.. θα δείξει ...

EDIT Έχω από το πρωί την v9 , έκανα και τις ενημερώσεις στις μαμά εφαρμογές και πάει σφαίρα! Έχω πάθει πλάκα... Μετά από δύσκολη δουλειά η ανταμοιβή μου... :D

Να γινω παλι γραφικος? Winbank New yellow app παιζει? :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Να γινω παλι γραφικος? Winbank New yellow app παιζει? :lol::lol::lol::lol:

 

Ναι βρε τα είπαμε αυτά. 2 τρόποι ένας εγκατάσταση unrooted και παίζει κατευθείαν και μετά το ζιπ safety net & root και 2ος τρόπος (κάποιος το ποσταρε δεν θυμάμαι) κατευθείαν ρουτ από Aroma και μέσα από το parallel space. ;)

Το βρήκα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7307508#post7307508

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, (ρωταω κυριως τον Chris αλλα ας απαντησει οποιος θελει) εχω περασμενη αυτην LeMax2_26s_250617_Stock_C.B.G_FINAL , ποια ειναι η τελευταια σταθερη του Chris να την περασω απο πανω χωρις να ξαναστηνω το κινητο? Εχω μπερδευτει...
Link to comment
Share on other sites

Eγω με τα πολλα και λιγο ψαξιμο καταφερα να βλεπει το pc το κινητο. Εγκατεστησα δοκιμαστικα την v5c οντως πολυ καλη αλλα οταν εβαλα την miui που την δουλευα και στο προηγουμενο κινητο μου ειπαεδω θα μεινω. Ξερει κανεις ποιο ειναι το καλυτερο profile στο akt για την μεγαλυτερη διαρκεια της μπαταριας απο τα τοσα που εχει;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, (ρωταω κυριως τον Chris αλλα ας απαντησει οποιος θελει) εχω περασμενη αυτην LeMax2_26s_250617_Stock_C.B.G_FINAL , ποια ειναι η τελευταια σταθερη του Chris να την περασω απο πανω χωρις να ξαναστηνω το κινητο? Εχω μπερδευτει...

Ναι βαλτην από πάνω dirty και βλέπεις (v9). Λογικά και με wipe cache δεν θα έχεις θέμα

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Eγω με τα πολλα και λιγο ψαξιμο καταφερα να βλεπει το pc το κινητο. Εγκατεστησα δοκιμαστικα την v5c οντως πολυ καλη αλλα οταν εβαλα την miui που την δουλευα και στο προηγουμενο κινητο μου ειπαεδω θα μεινω. Ξερει κανεις ποιο ειναι το καλυτερο profile στο akt για την μεγαλυτερη διαρκεια της μπαταριας απο τα τοσα που εχει;

 

Balance Hawkeeper...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι βαλτην από πάνω dirty και βλέπεις (v9). Λογικά και με wipe cache δεν θα έχεις θέμα

 

Αυτο δω https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298982284 λες ετσι? Την βαζω απο πανω κατευθειαν μονο wipe cache +cache dalvik.

Μετα θελω κατι αλλο? (ειδα κατι firware update κατω κατω στη σελιδα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...