Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πας να τις κάνεις με αντιγραφή επικόληση σαν κανονικά apk στο τηλέφωνο και απλή εγκατάσταση. Είναι στα data μέσα τώρα γι αυτό δεν τις βλέπει..;)
Να τις βρω πρώτα με το καλό. Να πάρω τα apk μέσα από το zip καλύτερα που είναι πιο εύκολο?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να τις βρω πρώτα με το καλό. Να πάρω τα apk μέσα από το zip καλύτερα που είναι πιο εύκολο?

Εννοείτε από εκεί θα τις πάρεις... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό feedback απ την extended aosp 7. 1.2 του κρις

Αυτονομία αρκετά καλή. Συνήθως έχω 4-5 ώρες σοτ με συνολική διαρκεια εκτός πριζας 15-18 ωρες. Οι ώρες παίζουν λόγω χρήσης 4g/3g κυρίως.

Σήμα δικτυου αρκετά καλό, το wifi δείχνει αδύναμο χωρίς αποσυνδέσεις ή άλλα σκαλωματα.

Ποιότητα κλήσεων αρκετά καλή. Τα cdla δουλεύουν στις κλησεις, ομως δεν έχουν καλή ποιότητα. Δε δοκίμασα 3.5 jack.

Τα cdla δε δούλεψαν στον fb messenger. Δεν προσπάθησα παραπάνω. Σε μουσική επίσης είναι οκ.

Ολα τρέχουν αψογα, δε κολλάει τίποτα.

Χρησιμοποιώ akt hawk pepper, doze profile battery, greenify.

Δε λειτουργεί το ir blaster (κρίμα, γιατί το χρησιμοποιώ)

Κάμερα αρκετά καλή. Για την ακριβεια φοράει 4 διαφορετικές! (δεν εχω έμπειρο μάτι, δεν ασχολούμαι με φώτο, αλλά αυτό που βλέπω με καλύπτει). Εγγραφή 4κ βίντεο κάνει.

 

Την προτείνω γενικώς.

Αν και σκέφτομαι να δοκιμάσω την aroma, καθώς θέλω να έχω προσωπική αποψη συν ότι λειτουργεί το ir blaster

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Mε ποια ρομ? Άλλαξε ΑΚΤ προφίλ. Μάλλον χτύπησε κάπου. Κάνε επανεκκίνηση. Κάνε Wipe μόνο Dalvik cache. Τέλος βάλε dirty τη ρομ ξανά.

 

Τα έκανα όλα αυτά κ μάλλον πρέπει να λύθηκε το θέμα με το drain της μπαταρίας απλά τώρα στο ota update έχει κολλήσει στη v47 αναβάθμιση και ενώ την κάνω είτε μέσω ota είτε χειροκίνητα δεν αλλάζει να προχωρήσω σε v48 και v49 ...

Άκυρο...μετά από κάποιες επανεκκινήσεις λύθηκε και αυτό και είμαι τώρα με v49.ευχαριστω πολύ @Crisbal

Edited by slouts
Λύθηκε το πρόβλημα μου
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε από εκεί θα τις πάρεις... ;)

 

Ok θα κάνω εγκατάσταση αυτά τα τρία apk

 

CameraLetv2

OnePlusCamera

ZCamera

 

και φαντάζομαι είμαι οκ.

 

:):)

Όλα καλά αλλά δεν παίζει η cameraletv2 που φαντάζομαι είναι η HTC?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

CN-26S-V.6-OTA-Updater-Apk

Kανονικά από TWRP χωρίς wipe και μετά τα υπόλοιπα Updates αυτόματα..

Μέσα έχει το FaceUnlock και ένα στημένο από μένα GoogleSearch Bar που μπορείτε να το βάλετε (εικονίδιο) στην μέση του Launcer LeEco και να έχετε κατευθείαν αναζήτηση, ή και να το σβήσετε αν έχετε Nova ή άλλο Launcher. ( λόγω των Google FC που είχε η μαμά ρομ). ;)

 

Link

https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120753544

 

 

Screenshot_2017-08-05-13-13-13_1.jpg Screenshot_2017-08-05-13-14-50.jpg Screenshot_2017-08-05-13-18-01.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με την Tele μου διάβαζε φλασακια που ήταν σε ntfs format. Με την Aroma v5c δεν τα διαβάζει. Κάνω κάτι λάθος?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με την Tele μου διάβαζε φλασακια που ήταν σε ntfs format. Με την Aroma v5c δεν τα διαβάζει. Κάνω κάτι λάθος? lk

Κάθε ρομ δίνει ένα μοναδικό Id στο φλασακι. Έτσι σε αλλαγές δεν παίζει πάντα. Δοκίμασε να βάλεις ένα φρέσκο-φορμάρισμένο στο κινητό και θα παίζει. Έχω 4 με τα ίδια πράγματα γι αυτό το λόγο.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάθε ρομ δίνει ένα μοναδικό Id στο φλασακι. Έτσι σε αλλαγές δεν παίζει πάντα. Δοκίμασε να βάλεις ένα φρέσκο-φορμάρισμένο στο κινητό και θα παίζει. Έχω 4 με τα ίδια πράγματα γι αυτό το λόγο.
Το ntfs γενικότερα είναι ένα θέμα για τα κινητά. Ενώ το fat32 το διαβάζει πάντα και αμέσως. Μου είχε φανεί περίεργο που η tele26s διάβαζε τα ntfs φλασακια αμέσως χωρίς καμία επιπλέον εφαρμογή όπως το stickmount ή το paragontfs.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς αν του παίζει την HTC camera σε Aroma v5c γιατί εμένα δεν μου την ανοίγει.

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αν του παίζει την HTC camera σε Aroma v5c γιατί εμένα δεν μου την ανοίγει. lk

Ναι εγώ αλλιώς δεν θα την έβαζα μέσα..:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω πουθενά smart lock στις ρυθμίσεις αποτυπωμάτων της tele 26. Ούτε μέσα/ αξιόπιστο πρόσωπο. Σίγουρα δουλεύει το zip στην tele?

κωδικοί και δακτυλικά αποτυπώματα, άλλες επιλογές ασφαλείας, έμπιστοι αντιπρόσωποι, smart Lock (πρέπει να το ενεργοποιήσεις).

 

Μετά έχεις το smart Lock στα δακτυλικά αποτυπώματα.

Link to comment
Share on other sites

κωδικοί και δακτυλικά αποτυπώματα, άλλες επιλογές ασφαλείας, έμπιστοι αντιπρόσωποι, smart Lock (πρέπει να το ενεργοποιήσεις).

Μετά έχεις το smart Lock στα δακτυλικά αποτυπώματα.

:respect::respect::respect::respect:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θελει το αρχικο post με τις rom μια ανανεωση πιστευω,πολλα τα update και τα mods πλεον

 

Όλα όσα γράφονται και ανεβάζω μπαίνουν κατευθείαν στο εκάστοτε ποστ ρομ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ αλλιώς δεν θα την έβαζα μέσα..:lol:
Για κάποιον λόγο εμένα δεν μου ανοίγει. Το ntfs φλασακια τα βλέπει με τον es file Explorer.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για κάποιον λόγο η γραμματοσειρά έχει μεγαλώσει εχει γίνει πιο έντονη και δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση να την αλλαξω... Νομίζω και τα εικονίδια έχουν μεγαλώσει ! 26s

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο εμένα δεν μου ανοίγει. Το ntfs φλασακια τα βλέπει με τον es file Explorer.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είπαμε γιατί. Φλασαρες και έσβησες ξααφλασαρες αλλά δεν ανοίγουν για εκδίκηση.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για κάποιον λόγο η γραμματοσειρά έχει μεγαλώσει εχει γίνει πιο έντονη και δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση να την αλλαξω... Νομίζω και τα εικονίδια έχουν μεγαλώσει ! 26s apatalk

 

Προβολή μέγεθος γραμματοσειράς. Κοίτα μήπως πειράξες και ποιο πάνω το Κλίμακα εμφάνισης. Επίσης μήπως Άλλαξες φόντο και μέγεθος από το αλλαγή φόντου στις εξειδικευμένες ρυθμίσεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Προβολή μέγεθος γραμματοσειράς. Κοίτα μήπως πειράξες και ποιο πάνω το Κλίμακα εμφάνισης. Επίσης μήπως Άλλαξες φόντο και μέγεθος από το αλλαγή φόντου στις εξειδικευμένες ρυθμίσεις.
Άλλαξα φόντο ναι αλλά πάλι τ έβαλα σε default και μ φαίνεται το ίδιο , έχω αγγλικά μπορείς είναι εύκολο να μου πεις ακριβώς τον οδηγό ?

 

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε γιατί. Φλασαρες και έσβησες ξααφλασαρες αλλά δεν ανοίγουν για εκδίκηση.. ;)
Από την πρώτη φορά που φλάσαρα δεν μου έκατσε η HTC γιαυτό έσβησα και ξαναφλάσαρα. Τώρα αν δεν θέλει να παίξει καλή καρδιά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα φόντο ναι αλλά πάλι τ έβαλα σε default και μ φαίνεται το ίδιο , έχω αγγλικά μπορείς είναι εύκολο να μου πεις ακριβώς τον οδηγό ?

 

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ χοντρή και έντονη δείχνει η ώρα , όπως και τ spotify στο lockscreen k nfc

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορω να εξαιρεσω απο το:

Διαχειρ. τηλεφωνου>>καθαρισμος σκουπιδιων>>διαχειριση εξοικονομησης ενεργειας>>Προστασια εφαρμογων και απο κατω γραφει (Οι εφαρμογες που μπορουν να εξαιρουνται απο την εκκαθαριση)

Το τικαρεις και βγαζει προστατευμενες εφαρμογες. Επαθα το εξης: Την πρωτη φορα που πατησα για καθαρισμο, ενω ηταν τικαρισμενο το iGO, μουσβησε ολον τον φακελο!!!

Τη δευτερη φορα που δοκιμασα ξετικαρισα απο εκει που γραφει (Καταλοιπα εφαρμογων απο απεγκατασταση) εναν φακελο πουπου τον αναφερει ως (Speedcam Downloader)

Αυτος ο φακελος δεν υπαρχει μεσα στον φακελο του iGO. Υπαρχει μονο ως Speedcam. Αυτη τη φορα μουσβησε τους μισους φακελους, μεσα στον φακελο του iGO.

Επειδη εφαγα 2 μερες να τα ξανασεταρω δεν το ξαναδοκιμαζω. Αυτο το (Καταλοιπα εφαρμογων απο απεγκατασταση) και το (Speedcam Downloader)

δεν φευγουν με τιποτα απο κει.. Φευγει μονο αν το ξετικαρω. Αν ομως Ξεχαστω παλι θα μου σβησει του μισους φακελους.

Υπαρχει καποια ρυθμιση η καποιος τροπος να το εξαιρεσω, η πρεπει να βαλω καποιο αλλο προγραμμα??

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

 

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos...

 

το κινητο απο το πρωι φορτιζε πολυ αργα και ειδα οτι ειχα πακοιο θεμα με το καλωδιο...εφτασε 40% και με μια επανεκιννηση νεκρωσε και δεν κανει τιποτα??

 

μπορω να κανω κατι??

 

δοκιμασα ανεπιτυχως να μπω σε revovery η fastboot :cry::cry::cry::cry:

mi8
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos...

 

το κινητο απο το πρωι φορτιζε πολυ αργα και ειδα οτι ειχα πακοιο θεμα με το καλωδιο...εφτασε 40% και με μια επανεκιννηση νεκρωσε και δεν κανει τιποτα??

 

μπορω να κανω κατι??

 

δοκιμασα ανεπιτυχως να μπω σε revovery η fastboot :cry::cry::cry::cry:

 

Βρες καλώδιο σωστό. Βάλτο να φορτίσει. 4ωρες και.. Άστο να κρυώσει λίγο και μπες recovery. Kαποιο βραχυκύκλωμα ίσως... Μπες fastboot να δεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

26s Pure Aroma Final v.6a edition 05082017

 

Σημερινή έκδοση όλα τα update περιλαμβάνονται..

AndroidFileHost >> https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120753621

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...