Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην κανονική (23) tele είναι...

Και είδα το update έλεγε για 26 οπότε κατάλαβα ότι είναι το μεταβατικό update που είχατε πει ότι θα κάνατε. Σωστά; Αλλά τώρα δεν το εμφανίζει. Θα ξαναμπεί δύο OTA η μόνο με download θα γίνει;

 

Λογικά πρέπει να είναι και σε ΟΤΑ αν όμως δεν ήρθε κατέβασε και βάλε από πάνω dirty. Το ίδιο πράγμα είναι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

cris καλησπερα, εχω εδω και κανα 2μηνο την miui και παντα ειχα θεμα οταν πηγαινα να στειλω βιντεο μεσω fb messenger.μπορω καπως να το διορθώσω?

Επισης εχω την miui universal και απο οτι ειδα ανεβασες νεα εκδοση.Θελω να περασω european .την περναω dirty?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

cris καλησπερα, εχω εδω και κανα 2μηνο την miui και παντα ειχα θεμα οταν πηγαινα να στειλω βιντεο μεσω fb messenger.μπορω καπως να το διορθώσω?

Επισης εχω την miui universal και απο οτι ειδα ανεβασες νεα εκδοση.Θελω να περασω european .την περναω dirty?

Για το 1ο δεν ξέρω μόνο στο instagram είχε θέμα... για το 2ο ναι...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τele_26 Stock Dialer Contasts με Εγγραφή

 

https://mega.nz/#!oaoATJQJ!vQkWJYGRmfT_vvMXeHukWFlEeiXNHOa7PSQz9Byvs1s

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Miui8 v.7 7.7.1 Scrool Animation Disable

Για όποιον δεν το θέλει...

 

Εγω παντως κατι εκανα και απενεργοποιηθηκε τελικα χαχαχαχαχα

Edited by CrisBal
Αλλαγή link
Link to comment
Share on other sites

Τele_26 Stock Dialer Contasts με Εγγραφή

 

https://mega.nz/#!oaoATJQJ!vQkWJYGRmfT_vvMXeHukWFlEeiXNHOa7PSQz9Byvs1s

 

που σημαίνει? Θα έρθει και με ΟΤΑ?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τele_26 Stock Dialer Contasts με Εγγραφή

 

https://mega.nz/#!oaoATJQJ!vQkWJYGRmfT_vvMXeHukWFlEeiXNHOa7PSQz9Byvs1s

 

Έχω αυτόν που χρησιμοποιούσα στην 23s. Πρέπει να τον αλλάξω και να βάλω αυτόν;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Να ρωτήσω κάτι...Στην τελευταία miui του Χρήστου...Που υπάρχει και η κάμερα miui πάω να βάλω το βίντεο να τραβάει 4Κ και δεν αποθηκεύεται...Ξέρεις κάποιος τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Στα 209€ στο TOMTOP ΓΕΡΜΑΝΙΑς.

 

 

Το 6/64......

Αξίζει;

Αντροιντ Ν θα περαστεί;

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στα 209€ στο TOMTOP ΓΕΡΜΑΝΙΑς.

 

 

Το 6/64......

Αξίζει;

Αντροιντ Ν θα περαστεί;

Ναι και ναι.

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είδα πως βγαίνει το Le Pro 3 Elite. Το συγκεκριμένο κινητό έχει το ίδιο chipset με το δικό μας άλλα διαφορετικό design, κάμερες, ηχεία κ.τ.λ. Όπως εννοείται, έχοντας κυκλοφορήσει ένα χρόνο μετά από το Le Max 2, θα έχει και καλύτερη, και μακρύτερη υποστήριξη όσο αφορά το λογισμικό. Οπότε, γίνεται να πάρουμε kernel κ.τ.λ. στο μέλλον για παράδειγμα όταν βγει android O σε αυτό το κινητό(που 100000% σίγουρα δεν θα έρθει στο δικό μας) και να κάνουμε ένα official build για το Le Max 2 με android O? Καταννοώ πως δεν θα είναι official-με την έννοια του μη πειραγμένου-κατεθείαν από την LeEco-, το official το λέω με την λογική πως τα sources είναι από την LeEco, απλώς θα κάποιος dev θα έχει μοντάρει firmware κτλ για να λειτουργουν του Le Max 2, κάμερες και ηχεία κ.τ.λ. Να μην παιδευόμαστε και τότε με Custom Lineage και Cyanogen Bugαρισμένες ROMs. Αν έγραψα τπτ λάθος διορθώστε με :P

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κατέβασα την τελευταία ρομ, LE Max 2 MIUI8 v.7 7.7.1 v. 3 10072017 European Version και την πέρασα με wipe (System, Data, Cache & ART/DALVIC, Internal Storage) και το κινητό κάνει επανεκκίνηση μόνο του και κολλάει στο σήμα της xiaomi δελιχνει για λίγο το σήμα XTRV και μετά πάλι της xiaomi (MI - mi.com).

Διάβασα εκ των υστέρων (βιάστηκα) πως δεν έπρεπε να κάνω wipe Internal Storage. Τι μπορώ να κάνω? H προηγούμενη rom που είχα ήταν η 26s v.5 Aroma Moded Final Edition.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by panos24
edit
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δεν μπορώ να το περάσω από τον υπολογιστή με κανονικό usb? Μου έκανε το ίδιο πρόβλημα και εχθές αλλά είχα την κινέζικη ρομ, του έκανα το wipe και πέρασα την universal και τώρα το πρωί πάλι τα ίδια.

 

Υπάρχει περίπτωση να το ενοχλεί που άλλαξα launcher και έβαλα τον Envie? Έκανα factory reset μέσω του TWRP και μπήκε κανονικά, βέβαια δεν ξέρω αν κολλήσει ξανά ή αν πρέπει να κάνω κάτι άλλο.

Edited by panos24
edit
Link to comment
Share on other sites

Πώς το εξηγείται αυτό με την γρήγορη κατανάλωση κατά την διάρκεια της νύχτας, χωρίς καθόλου χρήση;;; Δεύτερη φορά μου το κάνει... Επίσης πως γίνεται το 70% της χρήσης να είναι 871 mAh; cec377a0ac82eeee8bf0378b04c7ecd3.jpg2d88d905bac34bccddd50cf8722706f1.jpg81b2c4b9cb61c491b65dc11939ab7134.jpg

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Edited by AELReNoS
Link to comment
Share on other sites

Η νεα MIUI ειναι πολυ δυνατη. Ωστοσο εχω 2 σημαντικα προβληματα. Το ενα καποιες φορες δεν παιρνω ειδοποιησεις για Viber Skype Instagram κλπ. Το αλλο θεμα ειναι οτι οταν προσπαθω να ανεβασω video στο instagram, τοτε κρασαρει. Ειδα και στο αλλο θεμα στο XDA οτι εχει και αλλος το ιδιο προβλημα στη MIUI του Χρηστου.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα υπάρχει περίπτωση να κάνουμε unroot την Tele 26s.46

για να βλεπουμε otego??

 

Επειδή απίθανο το βρίσκω να κάνεις unroot από το su, μιας και η ROM είναι pre-rooted, δοκίμασε αυτό εδώ, είναι ένα scriptάκι το οποίο το flashάρεις στο TWRP για να κάνεις unroot. Για καλό κακό κάνε ένα backup, μιας και είναι σε BETA mode ενδέχεται να μην λειτουργεί με EUI ή έστω και με την συσκευή μας ή οτιδήποτε..., δεν το έχω δοκιμάσει διότι ακόμα περιμένω το τηλέφωνο. Πιστεύω πάντως πως θα λειτουργήσει άριστα, τώρα από εσένα εξαρτάται αν θα το δοκιμάσεις ή όχι, αν ναι, μην ξεχάσεις να μας πεις την πρόοδο σου, διότι, εγώ τουλάχιστον ενδιαφέρομαι να κάνω το ίδιο πράγμα μόλις φτάσει η συσκευή μου.

 

~edit: Αυτό το Scriptάκι κάνει το ίδιο ακριβώς πράγμα που μπορείς κάνεις και εσύ από την εφάρμογη SuperSU από τις ρυθμίσεις>unroot. Με λίγα λόγια ΔΕΝ θα λειτουργήσει γιατί μιας και το root είναι pre-installed λογικά δεν θα μπορούμε να κάνουμε unroot διότι δεν υπάρχουν backuped τα system files πριν το root, με λίγα λόγια ΔΕΝ θα λειτουργήσει για την συγκεκριμένη χρήση, τώρα αν κάποιος είναι μανιακός με τα flashes και προτιμάει να μπει από το twrp να περάσει αυτό το scriptάκι που δεν είναι εγγυημένο πως θα λειτουργήσει αντί να πατήσει unroot από το SuperSU δικό του καπέλο, lol.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απίθανο το βρίσκω να κάνεις unroot από το su, μιας και η ROM είναι pre-rooted, δοκίμασε αυτό εδώ, είναι ένα scriptάκι το οποίο το flashάρεις στο TWRP για να κάνεις unroot. Για καλό κακό κάνε ένα backup, μιας και είναι σε BETA mode ενδέχεται να μην λειτουργεί με EUI ή έστω και με την συσκευή μας ή οτιδήποτε..., δεν το έχω δοκιμάσει διότι ακόμα περιμένω το τηλέφωνο. Πιστεύω πάντως πως θα λειτουργήσει άριστα, τώρα από εσένα εξαρτάται αν θα το δοκιμάσεις ή όχι, αν ναι, μην ξεχάσεις να μας πεις την πρόοδο σου, διότι, εγώ τουλάχιστον ενδιαφέρομαι να κάνω το ίδιο πράγμα μόλις φτάσει η συσκευή μου.

 

ευχαριστώ αλλα επειδή το τηλέφωνο λειτουργεί άριστα δεν θελω να το ρισκάρω και βλέπω οτι αυτό το link που έστειλες δεν εχει ούτε ενα σχόλιο...

mi8
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

 

μετά που πέρασα την τελευταία ΟΤΑ της Τέλε (26ς.47), μου έτυχαν -3 φορές- επανεκκινήσεις του κινητού ενώ απλά ήμουν στο σποτιφάι, με οφ-λάιν πρόγραμμα .... υποθέτω ότι κάπου εμπλέκεται το V4A, καθώς μετά την απενεργοποίηση του δεν μου έχει ξανακάνει κάτι ...

Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος φίλος ;

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που δεν βλέπω την Tele26s στην αρχική;

Είμαι ο μόνος που μου κολλάν τα forums της LeEco ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ?

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές μέρες έρχεται το κινητό μου, ποια ROM να βάλω, θέλω να έχω magisk μέσα με magisk hide. Παρακαλώ προτείνετε μόνο EUI ;P.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

O ηχος απο τα cdla τα σπάει, σε σημειο να εισαι παραλία, ακουστικα στα αυτια και να μη δινεις σημασια σε κανεναν!

Οτι κανω αυτη τη στιγμη δηλαδη :lol:

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Πώς το εξηγείται αυτό με την γρήγορη κατανάλωση κατά την διάρκεια της νύχτας, χωρίς καθόλου χρήση;;; Δεύτερη φορά μου το κάνει... Επίσης πως γίνεται το 70% της χρήσης να είναι 871 mAh;

Να το εξηγήσω δε μπορώ, ξέρω μόνο πως φτιάχνεται. Με μια επανεκκίνηση.

Εγώ έχω βγάλει και σε συντόμευση τη μπαταρία στην αρχική για να βλέπω κατανάλωση και θερμοκρασία συνέχεια, οπότε μόλις το δω να έρχεται, χτυπάω την επανεκκίνηση μου και στρώνει. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...