Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχες indian δεν έκανες Wipe data reboot to recover παλι wipe cache dalvik, cache, data, system. Καντα με τη σειρά αυτή και βάλτην ξανά και θα είσαι οκ.

 

Yes sir. ευχαριστώ πολύ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Chris η Nougat 7.1.2 G+RR+Gapps remixed δεν έχει τα tweaks για το ευρωπαϊκό GPS έτσι;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

5:30 σοτ με 2+ ώρες asphalt 8, οι υπόλοιπες πλοηγηση με 4g

 

Γενικά παρατήρησα οτι με προτίμηση σε 4g εχω καλύτερη αυτονομια απ οτι σε 3g, ενω το αντίθετο θα ηταν πιο πιθανο..... Περιεργο....

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

5:30 σοτ με 2+ ώρες asphalt 8, οι υπόλοιπες πλοηγηση με 4g

 

Γενικά παρατήρησα οτι με προτίμηση σε 4g εχω καλύτερη αυτονομια απ οτι σε 3g, ενω το αντίθετο θα ηταν πιο πιθανο..... Περιεργο....

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Ποια ρομ φοράς; Τι aκτ προφίλ έχεις;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν Led στην 41 νομίζω από 42 και μετά τα βάλαμε.. Μην σου πω 43. Τα έχει όλα ενσωματωμένα στην προβολή παλμός ειδοποίησης multiled κάτω κάτω. Κάνε το Update να μπουν..

Βάλε αυτό είναι το ν. 43 Update..

https://mega.nz/#!oUtxla5Z!HzxV5nYVVJfHO6NBZ19SF_VNKXu0pRLlGjUgkN9vs8M

 

 

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω καιρό να γράψω εδώ. Χρήστο το Κιν μου τελικά το κράτησε η γυναίκα μου και την έβαλα να βλέπει το νήμα. Της έχω περάσει τηv v43 από ΟΤΑ αλλά αυτή την επιλογή δεν την έχει. Ξαναέκανα το update που ανέβασες αλλά τίποτα...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω καιρό να γράψω εδώ. Χρήστο το Κιν μου τελικά το κράτησε η γυναίκα μου και την έβαλα να βλέπει το νήμα. Της έχω περάσει τηv v43 από ΟΤΑ αλλά αυτή την επιλογή δεν την έχει. Ξαναέκανα το update που ανέβασες αλλά τίποτα...

 

Ναι γιατί σου λείπει η 42 να τα βλέπεις. Βάλε κατέβασε LightFlow από playstore και θα τα έχεις κανονικά.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φοράς; Τι aκτ προφίλ έχεις;

Tele23s.32

Δεν ειχα ακτ

 

Τωρα ενεργοποιησα το χανα βαττερυ για να τσεκαρω αν υπαρξει διαφορά με και χωρις ακτ

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

RR NOUGAT 8.8.3. 23052017 ModedPack Extras & Fingerprint Fast Settings

 

Για όποιον θέλει πίσω τις πρόσθετες εφαρμογές, Google Moded Camera, Extra settings, Battery calibration, New AKT Profiles, V4A settings, Web Passwords, Photo editor, Call Record, New Fingerprint Fast Recognise use Κλπ..

Φλασάρουμε από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

 

MEGA DOWNLOAD

https://mega.nz/#!oZljER4C!3FNEOQTeug86DKov3WuGS9bMCDRbspPhOD9ODrOPeNc

To περασα και στα γρηγορα γρηγορα διαπιστωσα οτι τωρα κρασαρει ο chromium. Aπο αυριο τσεκ και στα υπολοιπα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν λέει πουθενά Android MTP Device

 

 

Ευχαριστώ Χρήστο για το ενδιαφέρον που δείχνεις . Θα προσπαθήσω αύριο μπας και καταφέρω τίποτα, έχω συνδέσει στον υπολογιστή πάνω από 10 τηλέφωνα ποτέ και χωρίς πρόβλημα, τώρα βαρέθηκα και μου έσπασε τα νεύρα.

Oι drivers του δικου μου ειναι αυτοι. Screenshot_14.jpg Ειναι οι σωστοι?? Ρωταω γιατι δεν μπορω να αντιγραψω μεγαλα αρχεια απο/προς το τηλεφωνο.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ tele 23s και της 26s debloated ποια προτείνετε παιδια?

 

Επίσης να ρωτήσω κάτι.

 

Εχω Vodafone και το Χ829. Το 4G+ το αναφέρει το κινητό απλά ως 4G? Δεν εχω δει κάτι διαφορετικό απο 4G...

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί σου λείπει η 42 να τα βλέπεις. Βάλε κατέβασε LightFlow από playstore και θα τα έχεις κανονικά.

 

Από την v41 με πήγε απευθείας στην 43. Υπήρχε και 42? Πως μπορούμε να την βάλουμε?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

1. To περασα και στα γρηγορα γρηγορα διαπιστωσα οτι τωρα κρασαρει ο chromium. Aπο αυριο τσεκ και στα υπολοιπα.

2. Oι drivers του δικου μου ειναι αυτοι. Ειναι οι σωστοι?? Ρωταω γιατι δεν μπορω να αντιγραψω μεγαλα αρχεια απο/προς το τηλεφωνο.

1. Δεν έχει τον Chrome στο πακέτο άρα το πρόβλημα είναι στη νέα επίσημη ρομ

2. Δεν ξέρω τα αρχεία sys ξέρω τις καρτέλες με τα Google Inc και δίπλα Android MTP Device. Για Windows 10 disabled Signature Verification.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Από την v41 με πήγε απευθείας στην 43. Υπήρχε και 42? Πως μπορούμε να την βάλουμε?

Το είπα στον Τάσο και το κοιτάει γιατί προσπέρασε την 42..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1) Βάζω λοιπόν ο άμοιρος την 26s debloated μετά από 8 μήνες άψογης λειτουργίας της 16 ελληνοαγγλικής για να διορθώσω την κάμερα στα σκοτεινά πλάνα και να περάσω το πλήρες ελληνοποιημένο περιβάλλον του cris... τσουπ,

το playstore άρχισε να κρασάρει!!!!!!!!!!!!!!!!! Και μου την σπάει τρεις και λίγο βγάζοντας συνέχεια μήνυμα. Σούρχεται να το σπάσεις μετά....εκεί που δεν είχα προβλήματα...άντε τώρα να συμμαζέψεις τα απλά ασυμμάζευτα!

Καμιά λύση κύριοι?? Χ820!

 

2) Περνάω την 23s με clean install στο X822 μου, και ενώ στα αυθεντικά ακουστικά ακούγονται τα τραγούδια, δεν ακούγονται οι συνομιλίες από κλήσεις!! Ξέρεις κανείς καμιά λύση??

Αν την ξέρατε δεν θα το έλεγα για τρίτη φορά!!

Καλημέρα!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να πάρω power bank για να φορτιζω το συγκεκριμένο κινητό. Ποιο απο τα δυο προτείνεται ή αν εχετε καποιο αλλο στειλτε μ λινκ https://m.banggood.com/Original-XIAOMI-5_1V-2_1A-10000mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-977406.html?rmmds=search. https://m.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-P3-9000mAh-18W-QC3_0-Dual-USB-Port-Power-Bank-With-Power3S-Tech-p-1062286.html?rmmds=search και αν μπορειτε να μου προτεινετε και ενα καλωδιο usb type c

Το blitzwolf το έχω και δουλεύει σωστά αφού υποστηρίζει qc3. Πάρε καλώδιο blitzwolf. Value for money λύση.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) Βάζω λοιπόν ο άμοιρος την 26s debloated μετά από 8 μήνες άψογης λειτουργίας της 16 ελληνοαγγλικής για να διορθώσω την κάμερα στα σκοτεινά πλάνα και να περάσω το πλήρες ελληνοποιημένο περιβάλλον του cris... τσουπ,

το playstore άρχισε να κρασάρει!!!!!!!!!!!!!!!!! Και μου την σπάει τρεις και λίγο βγάζοντας συνέχεια μήνυμα. Σούρχεται να το σπάσεις μετά....εκεί που δεν είχα προβλήματα...άντε τώρα να συμμαζέψεις τα απλά ασυμμάζευτα!

Καμιά λύση κύριοι?? Χ820!

 

2) Περνάω την 23s με clean install στο X822 μου, και ενώ στα αυθεντικά ακουστικά ακούγονται τα τραγούδια, δεν ακούγονται οι συνομιλίες από κλήσεις!! Ξέρεις κανείς καμιά λύση??

Αν την ξέρατε δεν θα το έλεγα για τρίτη φορά!!

Καλημέρα!

1. Πως την έβαλες? Έχει encryption και μένουν όλα τα Data. Είπαμε την επόμενη μέρα που στήθηκε έκανε Update το Google services θέλει κατευθείαν update βγάζει και ειδοποίηση στο καπάκι μετά από Install κάνεις και στο playstore και στο Google services επανεκκίνηση και μετά είναι οκ. Πάει αυτό..

2. 23s? Ποια 23s υπάρχουν πολλές..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι https://www.coolicool.com/stock-in-europe-leeco-le-max-2-x820-6gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz

Αλλά ρώτα καλύτερα αν παίρνει ρομ που παίρνουν και τα άλλα γιατί την τελευταία φορά που είδαμε CE 0560 στο Χ800 την πατήσαμε γιατί είχε άλλο Bootloader & Id hardware και μείναμε με την LL. ;)

δηλαδη?? επειδη δεν ειμαι και τοσο ψαγμενος σε αυτα τα θεματα τι θα πρεπει να ρωτησω ακριβως.??

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη?? επειδη δεν ειμαι και τοσο ψαγμενος σε αυτα τα θεματα τι θα πρεπει να ρωτησω ακριβως.??

 

Απλά να τους κάνεις ερώτηση..

With this model can I take all official rom updates or and can I make clear installation with all official EUI LeMax2 rom versions? Thanks in advance! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω τήν16s stable και ενώ είμαι στό ίντερνετ στό βιπερ δείχνει ότι είμαι εκτός σύνδεσης.το κλειδώσει το βιπερ.τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω τήν16s stable και ενώ είμαι στό ίντερνετ στό βιπερ δείχνει ότι είμαι εκτός σύνδεσης.το κλειδώσει το βιπερ.τι μπορώ να κάνω;

 

Κάνε μια επανεκκίνηση αν δεν στρώσει πήγαινε εφαρμογές και κάνε clear data and cache Στο viper.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, δώσε μας λίγο σε zip 23.42s και 23.43s να τα φλασαρουμε χειροκίνητα. Φαίνεται ότι όντως προσπερνάει το 23.42s
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια μπηκα και γω προσφατα στην παρεα σας με το le max 2 x829 4/64gb. Θελω να ρωτησω εχω την multilanguage του καταστηματος και δουλευουν ολα καλα και το fp αλλα δεν μπορω τα μισα ελληνικα μισα αγγλικα. Να ρισκαρω να φλασαρω την google tele 23 ή να μην το κανω γτ μπορει να χαλασει το fp?
Link to comment
Share on other sites

Μπα δε έγινε κάτι τπτ άλλο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε μια επανεκκίνηση αν δεν στρώσει πήγαινε εφαρμογές και κάνε clear data and cache Στο viper.

 

Μπα δεν έγινε κάτι τπτ άλλο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδεια μπηκα και γω προσφατα στην παρεα σας με το le max 2 x829 4/64gb. Θελω να ρωτησω εχω την multilanguage του καταστηματος και δουλευουν ολα καλα και το fp αλλα δεν μπορω τα μισα ελληνικα μισα αγγλικα. Να ρισκαρω να φλασαρω την google tele 23 ή να μην το κανω γτ μπορει να χαλασει το fp?

 

Εγώ θα το κρατήσω μερικές μέρες έτσι όπως ήρθε και μετά θα δω τι θα κάνω. Από μπαταρία στο 12% ήταν 24 ώρες από την τελευταία φόρτιση με 4 ώρες sot με συνέχεια 4g περίπου 1 ώρα GPS και Facebook viber

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια και εμενα στο 10% ειχε 4μιση ωρες χθες πολυ καλα πιστευω απλα δεν μπορω τα μισα ελληνικα μισα αγγλικα. Φοβαμαι μηπως χαλασει το fp ειδαλλως θα την ειχα αλλαξει χωρις δευτερη σκεψη την rom
Link to comment
Share on other sites

2. Δεν ξέρω τα αρχεία sys ξέρω τις καρτέλες με τα Google Inc και δίπλα Android MTP Device. Για Windows 10 disabled Signature Verification.

Δεν βλεπω google inc αλλα αυτα. https://ibb.co/iM4H8F. Eπελεξα standard MTP Device και δεξια ΜTP USB Device. Αποτελεσμα στο device manager που πριν ελεγε Le max2, τωρα λεει LEX820. Oμως ουτε τωρα μπορω να μεταφερω μεγαλα αρχεια απο/προς το τηλεφωνο. Μου πεταει αυτο. https://ibb.co/hMWfTF. Exω win10 x64 με signature verification disabled.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαταρια και εμενα στο 10% ειχε 4μιση ωρες χθες πολυ καλα πιστευω απλα δεν μπορω τα μισα ελληνικα μισα αγγλικα. Φοβαμαι μηπως χαλασει το fp ειδαλλως θα την ειχα αλλαξει χωρις δευτερη σκεψη την rom

 

Eχω αλλαξει απο καμμια 10αρια roms σε δυο x820 και δουλευουν ολα τζαμι.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

1. Πως την έβαλες? Έχει encryption και μένουν όλα τα Data. Είπαμε την επόμενη μέρα που στήθηκε έκανε Update το Google services θέλει κατευθείαν update βγάζει και ειδοποίηση στο καπάκι μετά από Install κάνεις και στο playstore και στο Google services επανεκκίνηση και μετά είναι οκ. Πάει αυτό..

2. 23s? Ποια 23s υπάρχουν πολλές..

 

1) Έτσι πίστευα και εγώ με τα τόσα που έχω διαβάσει εδώ, αλλά δεν βρήκα κανένα πρόβλημα με encryprion και όλα εγκαταστάθηκαν κανονικά...ή λες γι αυτό μου έβγαζε συνέχεια και τις 300 εφαρμογές που είχα προς εγκατάσταση?

Τώρα τι κάνω..ξαναστήνω πάλι την ρομ?? Κάνω clean instal? οχι μην μου τέτοιο πράγμα....!!!!!!!!!!!!! Θα φρικάρω!

2) 23s που είναι αρουτάριστη.... την δική σου! Τι κάνω εκεί??

ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...