Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι, εδώ και περίπου 2 εβδομάδες, να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Προβληματίζομαι έντονα με το χρώμα του (το ξέρω, είναι λίγο αστείο) και θα ήθελα να ζητήσω μία πολύ μεγάλη χάρη: υπάρχει κάποιο μέλος/κάτοχος του κινητού στη Θεσσαλονίκη που θα μπορούσε να μου το "δειγματίσει"; Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδί βλέπω τις ιδιες κ τις ιδιες ερωτησεις .σας γίνεται ή ευκαιρια για μία απιστευτη συσκευή σε τιμη πλέον τσαμπα.το le max 2 είναι ή τριτη συσκευή της letv που περνάς από τα χέρια μου κ θα μείνει για πολύ καιρο.η αλήθεια είναι ότι μόνο που χωλαινε ειναι το EUI.μεχρι προσφατα.με την αναβαθμιση στην 16ς ή συσκευή είναι τελεια.πανγρηγορη,με πολύ καλή καμερα(φτάνει να ξέρεις να τη δουλεψεις)απιστευτη ηχο με τα ψηφιακα ακουστικα,πολυ καλή αυτονομια μπαταριας,κ το χρωματακι που ερωτηθη πάλι,οχι δεν είναι "gay" μία χαρά αποχρωση είναι.δεν έχει να ζηλέψει τιποτα από τα πανακριβα κορεατικα, γενικά ή leeco θα συνεχιζει να μας εκπλησει με τις συσκευες της. P.S. όταν το πηρα το πληρωσα χρυσαφι με το όσο έχει σήμερα.θα μπορουσα κ μπορώ να πάρω οποιο κινητο κυκλοφορει,ΑΛΛΑ σταματησα να αγοραζω "ονομα" με κατωτερες ή ισαξιες προδιαγραφες ...
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν 2 περίεργα μ'αυτό το κινητό, το πρώτο είναι ότι παρόλο που η leeco εδώ και ένα μήνα περίπου έχει βγάλει και πραγματικό χρυσό και γκρι την έκδοση 4/32GB (lemall.com) όλοι οι resellers επιμένουν να πουλάνε μόνο το rose gold, και δεύτερο η τιμή του έχει γκρεμιστεί σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα όπως δεν έχω ξαναδεί σε άλλο κινητό, έχει φτάσει να πωλείται κάτω και απ'την έκδοση pro μόλις στα 215 ευρώ αν είναι δυνατόν!!
Link to comment
Share on other sites

1) custom rom

2) Aπο honorbuy Euwarehouse σε δυο εργάσιμες το ειχα στα χερια (πέρσι το 1s x500 το ειχα πάρει απο vickmall απλη αποστολη 1,5 μηνα αλλα ολα καλα κ απο κει)

3) Απο σερβις δε μου έτυχε αλλα σκέψου 1.5 μηνα να το στείλεις κ 1.5 πισω 3 μηνες χωρις τηλ.

 

Ευχαριστώ για όλα παίδες αύριο μετά από πολύ σκέψη θα το παραγγείλω από το honorbuy μιας και το φέρνουν γρήγορα.. Ποια custom rom να τους πω να περάσουν; έχω επιλογή δηλαδή να τους ζητήσω οποία μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά θα ήθελα να ευχαριστήσω τον καθένα έναν σας ξεχωριστά

Με πρόδωσε το LG g3 εν μέσω διακοπών και παρότι κατεκρινα τους εξαρτημενους από τα κινητά μπορώ να πω ότι έζησα μίνι στερητικα ..απο αύριο πάλι δουλειά μεσίτης και απορώ πως θα δουλέψωχχωρίς κινητό με φωτογραφική και GPS.. Ευχομαι η honorbuy με τις αποθήκες στην Ευρώπη να μου το φέρει άμεσα ώστε να μη χάσω πολλές δουλειές.. Κι αν μοιράζομαι προσωπικά μου είναι μόνο για να σας πω ότι λόγω εξαιρετικής ανάγκης (εργαλείου δουλειας)

Και λόγω οτι πεσαν όλα μαζί τα έξοδα διακοπες ενφια νοικια κτλ θα αναγκαζουμουν να πάρω ένα κινητό μέχρι τα 300 ευρώ που μπορώ να διαθεσω ααυτό το διάστημα που θα ήταν πολύ υποδιαιστερο από το Le max 2.. Ήμουν έτοιμος μέχρι να δω τα αάρθρα σας και τις απαντήσεις σας να πάρω ένα από τα galaxy a3 η το huwaie 9 lite η κάποιο άλλο τέλος πάντων.. Αντα αυτών θα τσιμπήσω το τούμπανο μιας και τα τρώει όλα λάχανο.. Εξ αρχής όλοι όσοι θέλουμε να κάνουμε αγορά με μια καινούρια για μας άγνωστη στο ευρύ κοινό μάρκα το σκεφτόμαστε και δισταζουμε μη τυχόν και αντιμετωπισουμε προβλήματα.. Αλλά αξίζει να αναρωτηθω φωναχτα.. Μήπως το πρώτο iPhone που ήταν και ο λόγος που ψαχτηκα και έγινα μέλος το 2008 στο φόρουμ για να μάθω τα κόλπα με τα jailbreak κτλ δεν μου έβγαλε θέματα? Μήπως το hd2 της HTC δεν ήθελε κάθε λίγο το γιατρό του; η μετά το πρώτο galaxy δεν έφαγε άπειρα ρεμπουτ με τα λαγκαρισματα; να θυμηθώ το galaxy s 3 που έδωσα αλλά τόσα λεφτά οόσα τα αγόρασα για αλλαγή οθόνης μικροφώνου κτλ; και μετά από αυτά το LG g3 που πρέπει να έψαχνε συνέχεια το wifi του Σαμαρά και έκανε 400 επανασυνδεσεις τη μέρα και τα συνεχόμενα30 αρια στον μάστορα στην Τούμπα για να δώσει μερικές μέρες ακόμα στη κάρτα γραφικών που έλιωσε από τη υπερβολική ζέστη του κινητού; άρα καταλήγω κ χωρις να νιώθω ότι παίρνω ρίσκο για την αγορά του leeco Le Max 2 ότι προβλήματα βγάζουν σε όλους τους heavy users και όλα τ κινητά και μάλιστα με υπέρ διπλάσια τιμή από αυτό.. Πάω λοιπόν να το παραγγείλω με ττο καλο να μου έρθει και να ποσταρω φώτο και να μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου ώστε να καλυτερεψουμε τις συσκευές μας οι κατεχοντες και να πειστουνε οι διστακτικοι όπως εγώ μέχρι πρότινος οότι όντως είναι σούπερ ντουπερ ευκαιρία ττο συγκεκριμένο κινητό.. Και πάλι ευχαριστώ για όλα όλους.. συνεχιστε την ππροσπάθεια παίδες βοηθατε πολύ κόσμο που δεν μπαίνει καν στον ελάχιστο κόπο να σας ευχαριστησει..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για όλα παίδες αύριο μετά από πολύ σκέψη θα το παραγγείλω από το honorbuy μιας και το φέρνουν γρήγορα.. Ποια custom rom να τους πω να περάσουν; έχω επιλογή δηλαδή να τους ζητήσω οποία μου προτείνετε;

 

Αν τους ζητήσεις Greek language θα σου το στειλουν με την προβληματικη EUI 5.6 014s και θα πρεπει η εσυ η καποιος που ασχολείται να σου περάσει την EUI 5.8 016S. Αλλιώς την αυθεντική που θα εχει ομως μονο αγγλικα κ κινεζικα αλλα κ αυτόματες ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για πες μας τι διαδίκασια ακολουθησες για την παραγγελία.. Αν δεν κάνω λάθος κάποιος φίλος στις αρχικές σελίδες του θρεντ έλεγε για μεταφορικά κάνα 30 ευρώ από honorbuy Euwarehouse.. Αληθεύει; το κινητό το βρίσκω στα 285 ευρώ στο honorbuy και συνεχίζω κανονικά τη παραγγελία μετά τι επιλέγω για ρομ και τι για μέθοδο αποστολής για να μου έρθει τόσο γρήγορα; help

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα την παραγγελία την Πέμπτη απόγευμα 14/7 από honor buy EU Warehouse κ σήμερα παρέλαβα!

 

Για πες μας τι διαδίκασια ακολουθησες για την παραγγελία σου και ηριε ήρθε τόσο γρήγορα;

Οκ για την ρομ το πιασα είναι στην επιλογή τουκκαθενός τι θα βάλει αλλά με το sshipment τι γίνεται έχει έξοδα επιπλέον στο honorbuy γιατίεεκεί που πάω να το παραγγείλω λέει custom free

Edited by apegnas
Pls editor σβήσε την πήρα τις απαντήσεις μου ty anyway
Link to comment
Share on other sites

Περνά την rom μέσω Recovery και μετά κατεβασε το SuperSU.Zip 2.76

 

Κατεβαζω τη 16ς , μετονομ. σε update.zip , into phone , close-recovery-update start -ok και μετα failed to update , cause : APK not found

Μήπως θέλει να κάνω και clear data?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω τη 16ς , μετονομ. σε update.zip , into phone , close-recovery-update start -ok και μετα failed to update , cause : APK not found

Μήπως θέλει να κάνω και clear data?

 

Κάνε Clear data αλλά το update.zip να μην είναι σε φάκελο αλλά έτσι χύμα το βάζεις στο εσωτερικό χώρο. Αν δεν γίνεται αυτό τότε πάνε στις ρυθμίσεις μετά System Update θα πας δεξιά επάνω στις τελιτσες θα πατήσεις local update και μετά ακόλουθα τις οδηγίες που σου λέει το κινητο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά είναι καλή ευκαιρία το κινητό. Εάν δεν ήταν θα το θαβαμε.

Αλλα

Ένας χριστιανός θα μας πει πόσες ώρες οθόνης βγάζει σε τυπική χρήση 24ωρου?

2 ωρες 3 ώρες 4 ώρες? 5?

Ειναι πολύ απλή ερώτηση

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά είναι καλή ευκαιρία το κινητό. Εάν δεν ήταν θα το θαβαμε.

Αλλα

Ένας χριστιανός θα μας πει πόσες ώρες οθόνης βγάζει σε τυπική χρήση 24ωρου?

2 ωρες 3 ώρες 4 ώρες? 5?

Ειναι πολύ απλή ερώτηση

 

Εμενα γενικά κρατάει 24 ώρες, τηλέφωνα WiFi 4g πάντα ανοικτο, browsing Viber messenger ανοικτά πάντα κανένα παιχνίδακι. Και τραγούδια e-radio, nrj και άλλα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Και πόση ώρα οθόνη?

Εάν δεν μπορείτε να το βρείτε από τα settings, βάλτε το gsam battery monitor που έχει και πολλές άλλες χρήσιμες πληροφορίες σαν application

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Παιδί βλέπω τις ιδιες κ τις ιδιες ερωτησεις .σας γίνεται ή ευκαιρια για μία απιστευτη συσκευή σε τιμη πλέον τσαμπα.το le max 2 είναι ή τριτη συσκευή της letv που περνάς από τα χέρια μου κ θα μείνει για πολύ καιρο.η αλήθεια είναι ότι μόνο που χωλαινε ειναι το EUI.μεχρι προσφατα.με την αναβαθμιση στην 16ς ή συσκευή είναι τελεια.πανγρηγορη,με πολύ καλή καμερα(φτάνει να ξέρεις να τη δουλεψεις)απιστευτη ηχο με τα ψηφιακα ακουστικα,πολυ καλή αυτονομια μπαταριας,κ το χρωματακι που ερωτηθη πάλι,οχι δεν είναι "gay" μία χαρά αποχρωση είναι.δεν έχει να ζηλέψει τιποτα από τα πανακριβα κορεατικα, γενικά ή leeco θα συνεχιζει να μας εκπλησει με τις συσκευες της. P.S. όταν το πηρα το πληρωσα χρυσαφι με το όσο έχει σήμερα.θα μπορουσα κ μπορώ να πάρω οποιο κινητο κυκλοφορει,ΑΛΛΑ σταματησα να αγοραζω "ονομα" με κατωτερες ή ισαξιες προδιαγραφες ...

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Συμφωνώ απόλυτα οτι, ειδικά στην τωρινή τιμή πώλησης, προσφέρει κορυφαίο λόγο απόδοσης/τιμης. Δεν εχω κανένα απολύτως πρόβλημα με την εταιρεία, απεναντίας τη συμπαθώ πολυ. Θεωρώ οτι ειναι μεταξύ των κορυφαίων κινεζικών, μαζί με Xiaomi, Meizu και Honor. Ίσως το μόνο μειονέκτημα που εχει σε σχέση με τις υπόλοιπες και ιδιαίτερα τη Xiaomi ειναι η υποστήριξη απο την κοινότητα. Πάντως η βελτίωση των κινητών της φαίνεται να ειναι ταχύτατη και ήδη στη δεύτερη γενιά κινητών της μπορεί να ανταγωνίζεται ολους τους μεγάλους και να εισάγει καινοτομίες. Μια ακομα ερώτηση: είχατε πρόβλημα με την εγκατάσταση εφαρμογών απο το play store, οπως για παράδειγμα το winbanking ή η εφαρμογή της Ryanair; Επίσης προβληματα συγχρονισμού με τις επαφές στο gmail; Ευχαριστω και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα με εφαρμογές,ουτε με τις επαφές μου.αν το αγορασεις να βαλεις την rom του cuoco .

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πόση ώρα οθόνη?

Εάν δεν μπορείτε να το βρείτε από τα settings, βάλτε το gsam battery monitor που έχει και πολλές άλλες χρήσιμες πληροφορίες σαν application

Εξαρτάται την χρήση.αν έχεις πλοήγηση ταυτόχρονα με 4g data κανένα 3-3.30 ώρες.αν είσαι με wifi κ browsing έχω φτάσει κ κοντά 6..συγκριτικά με το mi note pro που είχα πρόσφατα στα χέρια μου,εχει πολύ καλύτερο sot

Link to comment
Share on other sites

Καλη ςβδομαδα

Μηνα για την θεσσαλονικη

3 βδομαδες για αθηνα

Δεν συγκρινετε με το δυο μερες φυσικα ουτε με 4-5 μερες που κανει το honor

Φυσικα και τα φραγκα ειναι διαφορετικα 60-100 καπελο δεν ειναι λιγο.

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Κάνε Clear data αλλά το update.zip να μην είναι σε φάκελο αλλά έτσι χύμα το βάζεις στο εσωτερικό χώρο. Αν δεν γίνεται αυτό τότε πάνε στις ρυθμίσεις μετά System Update θα πας δεξιά επάνω στις τελιτσες θα πατήσεις local update και μετά ακόλουθα τις οδηγίες που σου λέει το κινητο.

 

Δε γινόταν με recovery αλλά και με local που του έκανα, εκανε κανονικά update oi μπαρες κανονικά ολοκληρώθηκαν, κι έχει τωρα εδω και 10 λεπτα το εικονιδιο του EUI na αλλάζει χρώματα αλλά να μην κάνει εκκίνηση και δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Μιση ωρα τώρα εχει κολλησει στο EUI, δοκιμασα και να το κλεισω και recovery τιποτε :(

 

Πατα το power πατημένο θα κάνει επανεκινηση θα στρωσει μην αγχώνεσαι

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Πατα το power πατημένο θα κάνει επανεκινηση θα στρωσει μην αγχώνεσαι

 

Αυτό ειπα πριν , οτι δοκιμασα να το κλείσω αλλά και vol+ + power και πάλι τίποτε , μου δείχνει συνέχεια το EUI logo να αλλάζει χρώματα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειπα πριν , οτι δοκιμασα να το κλείσω αλλά και vol+ + power και πάλι τίποτε , μου δείχνει συνέχεια το EUI logo να αλλάζει χρώματα...

Μονο power πατα μέχρι να κάνει επανεκινηση και μετά vol +

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια...αρχιζει και καιει τωρα...

 

http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-cuoco92-powered-su-leeco-x820-le-max-2/

 

Μπες εδώ βάλε το custom Recovery και μετά περνά την Official Rom από το recovery

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...