Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους παρέλαβα σήμερα από geekbuying έχει μέσα ελληνικα και είναι η 15ς. Πάτησα επαναφορά ρυθμίσεων αλλά παραμένει η ίδια ρομ. Πώς γίνεται να βάλω κάποια official? και ποια προτείνετε?

 

το θέμα είναι πως θα βάλω την οfficial....

 

 

κατεβαζεις την 17s η την ανεπισημη 18 η 19 μετονομαζεις το αρχειο σε update το ριχνεις χυμα στο κινητο μπαινεις σε recovery και πατας update και καλη τυχη χααχαχχα βεβαια ολες η official ειναι αγγλοκινεζικες

mi8
Link to comment
Share on other sites

Μπεσ στο leestore γράψε play Store και κατέβασε το ( επειδή είναι όλα κινέζικα εκεί μέσα πάτα ένα πράσινο κουμπί και θα το κατεβάσει)

 

Αφού την πέρασες τώρα την 17σ εσύ έχεις πρόβλημα με το4g+?

Link to comment
Share on other sites

http://www.letv.re/topic/1523-unofficial-chinese-eui-19s-leaked-rom/ έχει βγει και η Official Rom 5.8. 19s αν θέλεις μπορείς να την βάλεις από ότι άκουσα διόρθωνη το δίκτυο 2g 3g 4g και πολλά άλλα.

 

Σ'ευχαριστώ! Πάω να τη δοκιμάσω! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάντως στο επίσημο site δεν υπάρχει. Κι όταν πάω να την κατεβάσω λέει ότι το file ειναι corrupted.

Καμιά ιδέα; Δεν το ρισκάρω να βάλω την ανεπίσημη. Θα περιμένω να την κάνει επίσημο update η Leeco.

Ευχαριστώ πάντως! :)

 

Είναι Official μην κοιτάς που δεν την έχει το site. Εγώ μπαίνω σε κινέζικο site. Και βρίσκω της ρομ.

QQ forum.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Paidia exei dokimasei kanenas thn Cyanogen pou exei bgei gia to kinhto?

 

Μην γράφεις greek English σε παρακαλώ πολύ είναι αυστηρός κανόνας στο φόρουμ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξα το recovery με το ισπανικο που ειναι στα αγγλικα και εκανα δουλεια

 

Μονο ετσι δουλεψε και σε εμενα.Ευχαριστω!

 

Ποια custom να βαλω τωρα;

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Μονο ετσι δουλεψε και σε εμενα.Ευχαριστω!

 

Ποια custom να βαλω τωρα;

 

εγω με τη 17s του cuoco ειμαι πολυ ευχαριστημενος....και κανει και update

mi8
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζουμε τις τιμες SAR

 

με 45 δικτυα wifi στο κεφαλι ολη μερα με κεραιες κινητης και αλλα ακομα ασχολεισαι με το sar???

mi8
Link to comment
Share on other sites

εγω με τη 17s του cuoco ειμαι πολυ ευχαριστημενος....και κανει και update

 

Δοκιμασα την 19S cm αλλα την εβγαλα αμεσως και εβαλα αυτην που λες.

Στηνω τωρα το κινητο και μαλλον αυτη κρατησω!

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος είναι για τα notification

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπεσ στο leestore γράψε play Store και κατέβασε το ( επειδή είναι όλα κινέζικα εκεί μέσα πάτα ένα πράσινο κουμπί και θα το κατεβάσει)

 

Αφού την πέρασες τώρα την 17σ εσύ έχεις πρόβλημα με το4g+?

Μέχρι τώρα έχω δει μόνο 4g

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

παντως εχει πολυ πιο δυνατη ληψη το κινητο. στο σημειο που ειμαι τωρα με το s6 η wind δεν επιανε καθολου 4g (η εμπαινε και εβγαινε) και τωρα ειναι με 3 γραμμες!

 

καποιο θεμα παντως εχει το με 4g+ η 17s

 

επισης μετα το update που κανουμε factory reset επιλεγουμε και format virtual sd η οχι?

Edited by sakels
Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο για φόρτιση που μπορούμε να αγορασουμε;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

απο το ebay.ευκολα και φθηνα☺
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2η φόρτιση και δεν μου παει στο 100 ℅. Στο 99℅ παραμενει. Εχει κανείς το ίδιο θέμα

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

2η φόρτιση και δεν μου παει στο 100 ℅. Στο 99℅ παραμενει. Εχει κανείς το ίδιο θέμα

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Με official rom?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι με την 17s

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

... 100 παει παντα εμενα τουλαχιστον..

Μιλα με τον πωλητη, πες οτι εχεις θεμα με τη φορτιση, και τσεκαρε γενικα τη συσκευη. Αν εχει θεμα εχεις προστασια απο paypal η aliexpress αν δεν σου δωσει λυση ο πωλητης.. απλα μην ξεχαστεις και τη χασεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι με την 17s

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

17s 100℅ official ε? Καρατσεκαρισμενο φανταζομαι.. συνηθως τετοια κανουν οι custom... Κανε καμια επαναφορα εργοστασιακων πρωτα..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Λέω σε πρώτη φάση να το αφήσω να σβήσει τελείως. Επαναφορά βαριεμαι προς το παρόν

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

από χτες το απόγευμα η συσκευή η δεν φορτίζει καθόλου η δείχνει ότι φορτίζει αλλά σταματάει και ξεκινάει την φόρτιση κάθε ένα δυο λεπτά,έχω δοκιμάσει επαναφορά,wipe,άλλη rom αλλά τίποτα,λέτε να φταίει το καλώδιο;Ο φορτιστής δουλεύει κανονικά
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

από χτες το απόγευμα η συσκευή η δεν φορτίζει καθόλου η δείχνει ότι φορτίζει αλλά σταματάει και ξεκινάει την φόρτιση κάθε ένα δυο λεπτά,έχω δοκιμάσει επαναφορά,wipe,άλλη rom αλλά τίποτα,λέτε να φταίει το καλώδιο;Ο φορτιστής δουλεύει κανονικά

 

 

δυσκολο νομιζω.....εχει μια επιλογη για fast charge για δες εκει μηπως αλλαξει κατι.....

mi8
Link to comment
Share on other sites

από χτες το απόγευμα η συσκευή η δεν φορτίζει καθόλου η δείχνει ότι φορτίζει αλλά σταματάει και ξεκινάει την φόρτιση κάθε ένα δυο λεπτά,έχω δοκιμάσει επαναφορά,wipe,άλλη rom αλλά τίποτα,λέτε να φταίει το καλώδιο;Ο φορτιστής δουλεύει κανονικά
ο adaptor δεν κανει καλη επαφη.μου δημιουργουσε και εμενα τετοια θεματα μεχρι που τον κολλησα με logo και απο τοτε ειναι ενταξει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

από χτες το απόγευμα η συσκευή η δεν φορτίζει καθόλου η δείχνει ότι φορτίζει αλλά σταματάει και ξεκινάει την φόρτιση κάθε ένα δυο λεπτά,έχω δοκιμάσει επαναφορά,wipe,άλλη rom αλλά τίποτα,λέτε να φταίει το καλώδιο;Ο φορτιστής δουλεύει κανονικά

 

Παίδες, το καλώδιο φόρτισης του Lemax2 μπαίνει κι απ' τις δύο μεριές.

Από τη μια φορτίζει γρήγορα και από την άλλη φορτίζει κανονικά.

 

Μέχρι να καταλάβω τι γίνεται την πήρα μια τρομάρα χτες.... Το έβαλα στη φόρτιση και πήγαινε πιο αργά κι από χελώνα.

Βάζω το καλώδιο στην εισδοχή του κινητού από την άλλη μεριά κι αρχίζει να φορτίζει μια χαρά κανονικά και γρήγορα.

Εύχομαι να είναι αυτό το πρόβλημα και με το δικό σας. Ειδάλλως, δοκιμάστε άλλο μετατροπέα της αμερικάνικης πρίζας σε ευρωπαϊκή.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το καλώδιο φόρτισης του Lemax2 μπαίνει κι απ' τις δύο μεριές.

Από τη μια φορτίζει γρήγορα και από την άλλη φορτίζει κανονικά.

 

Μέχρι να καταλάβω τι γίνεται την πήρα μια τρομάρα χτες.... Το έβαλα στη φόρτιση και πήγαινε πιο αργά κι από χελώνα.

Βάζω το καλώδιο στην εισδοχή του κινητού από την άλλη μεριά κι αρχίζει να φορτίζει μια χαρά κανονικά και γρήγορα.

Εύχομαι να είναι αυτό το πρόβλημα και με το δικό σας. Ειδάλλως, δοκιμάστε άλλο μετατροπέα της αμερικάνικης πρίζας σε ευρωπαϊκή.

 

πλακα κανεις τωρα..μου φαινεται αδυνατο τι να πω

mi8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...