Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέχασα να αναφέρω ότι με πολλές εφαρμογές με 15,6 gb μνήμη διαθέσιμη και την 16s Multi language Rom στο AnTuTu χτυπάει 138106!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι κερατάδες από Gearbest το στείλανε κι όλας (12+ το μεσημέρι υπέβαλα την παραγγελία)...ούτε να το μετανιώσω δεν πρόλαβα.

 

Το trucking number, είναι σε μορφή RR....,.CZ ;; Εμένα τέτοιο μου στείλανε,,, παρηγγελα τα ακουστικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα την 17s,. Couco, για να έχω Ελληνικό μενού στο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα σφραγισμενο κουτι απο aliexpress.

ειχε μεσα γνησια διαφανη θηκη (που ταιριαζει τελεια)

δωρο εξω απο το κουτι ειχαν αλλη μια διαφανη και μια μεμβρανη, (η θηκη δεν ταιριαζε τελεια) τη μεμβρανη δεν την εβαλα.

ξεχασαν να μου βαλουν ανταπτορα ευρωπαικο.

αλλα το τηλ εχει θηκη απο την letv μεσα στο κουτι...

 

πηρα αυτην https://www.aliexpress.com/item/Litchi-LeTV-Max-2-X820-case-cover-Good-Quality-New-Leather-Case-hard-Back-cover-For/32688160550.html?spm=2114.13010608.0.106.7DKz82 σε καφε χρωμα και ταιριαζει τρομερα με το χρωμα του letv..

 

απλα θα προτιμουσα να μπορουσα εστω να δω το notification light .. αλλα ειναι οκ και προστατευει φουλ

Mου απάντησαν από Gearbest και δυστυχώς λένε ότι δεν περιλαμβάνεται αυτή η θήκη του κατασκευαστή στην συσκευασία

Το τηλέφωνο το στέλνουν με την εργοστασιακή Κινέζικη ROM.

 

"1). It comes with the original Chinese ROM installed, and supports Chinese and English.

2).We will do quality checking before sending it out to customer.

3).The Package Contents of it:

Cell Phone * *1 * *

Power Adapter * *1 * *

USB Cable * *1 * *

SIM Needle * *1 **

*It comes without case.

Please note that.'

 

Τους παραπονέθηκα ασφαλώς πως αφαιρούν μια παροχή του κατασκευαστή στον καταναλωτή, προς ίδιον όφελος (ίσως τα πουλάνε χωριστά; )

Να δω τι θα απαντήσουν....επειδή, απ' όσο είδα 1-2 unboxing η θήκη έρχεται φορεμένη στο κινητό, μήπως είναι τούβλα και δεν το πήραν χαμπάρι;

 

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ:

 

Και στο Banggood, στα περιεχόμενα δεν αναφέρουν τη μαλακή θήκη

http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-4GB-32GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1052141.html

 

Θα διεκδικήσω τουλάχιστον κάποια επιστροφή σε πόντους, αλλιώς θα αναφέρω το περιστατικό στην Leeco.

 

Το trucking number, είναι σε μορφή RR....,.CZ ;; Εμένα τέτοιο μου στείλανε,,, παρηγγελα τα ακουστικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα την 17s,. Couco, για να έχω Ελληνικό μενού στο τηλ.

 

Σου έγραψα, το έστειλαν με Post NL (Ολλανδικά Ταχυδρομεία)

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

απο το gear best σου στελνουν και ανταπτορα για την πριζα?

 

Δεν ξέρω αλλά είναι το τελευταίο που με απασχολεί, έχω 2-3 διαθέσιμους.

 

...συνήθως δίνουν, αν θυμάμαι από reviews/unboxing που έχει τύχει να δω απ' αυτούς, αλλά εν προκειμένω δεν ξέρω τι έκαναν...θα τους ρωτήσω...

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι με πολλές εφαρμογές με 15,6 gb μνήμη διαθέσιμη και την 16s Multi language Rom στο AnTuTu χτυπάει 138106!!!!!!

εχεις το μοντελο με τα 6 gb ram;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε τι μου απάντησαν στο γκρι + τα αυθεντικά ακουστικά! Παραλαμβάνω και το ροζέ χρυσό διότι δεν μου ακύρωσαν τελικά την παραγγελία!

Και τα δυο σε 4ΜΒ και 32GB! Όποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει ας μου στείλει pm και θα το πάρει σφραγισμένο με τα στοιχεία μου! Όλα έρχονται με temp + θήκη!

Μου είπαν λοιπόν τα εξής:

About unopen box and original software

usually we have to open the giftbox to do 4 things:

about original software and packing

usually we need to do following job,before send you the phone

1)test the phone

2), we need to download google play store

3)delete some chinese app

4)change software of the phone,because original phone is supposed to sell in China,so it have english and chinese language only,we have to change the phone with multi-language

if you think you can accept orginal software(with english only,WITHOUT GOOGLE PLAY STORE), you can choose box unopen

IF you choose UNOPEN,we will not send glass film,as it is easy broken in transportation.

whether you continue choose the (unopen box and original software) phone or not ???

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε τι μου απάντησαν στο γκρι + τα αυθεντικά ακουστικά! Παραλαμβάνω και το ροζέ χρυσό διότι δεν μου ακύρωσαν τελικά την παραγγελία!

Και τα δυο σε 4ΜΒ και 32GB! Όποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει ας μου στείλει pm και θα το πάρει σφραγισμένο με τα στοιχεία μου! Όλα έρχονται με temp + θήκη!

Μου είπαν λοιπόν τα εξής:

About unopen box and original software

usually we have to open the giftbox to do 4 things:

about original software and packing

usually we need to do following job,before send you the phone

1)test the phone

2), we need to download google play store

3)delete some chinese app

4)change software of the phone,because original phone is supposed to sell in China,so it have english and chinese language only,we have to change the phone with multi-language

if you think you can accept orginal software(with english only,WITHOUT GOOGLE PLAY STORE), you can choose box unopen

IF you choose UNOPEN,we will not send glass film,as it is easy broken in transportation.

whether you continue choose the (unopen box and original software) phone or not ???

 

εχουν πλακα οι κινεζοι... χαχα ακου we need to download playstore.. we need to.. ... σε ολους τα ιδια λενε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mου απάντησαν από Gearbest και δυστυχώς λένε ότι δεν περιλαμβάνεται αυτή η θήκη του κατασκευαστή στην συσκευασία

Το τηλέφωνο το στέλνουν με την εργοστασιακή Κινέζικη ROM.

 

"1). It comes with the original Chinese ROM installed, and supports Chinese and English.

2).We will do quality checking before sending it out to customer.

3).The Package Contents of it:

Cell Phone * *1 * *

Power Adapter * *1 * *

USB Cable * *1 * *

SIM Needle * *1 **

*It comes without case.

Please note that.'

 

Τους παραπονέθηκα ασφαλώς πως αφαιρούν μια παροχή του κατασκευαστή στον καταναλωτή, προς ίδιον όφελος (ίσως τα πουλάνε χωριστά; )

Να δω τι θα απαντήσουν....επειδή, απ' όσο είδα 1-2 unboxing η θήκη έρχεται φορεμένη στο κινητό, μήπως είναι τούβλα και δεν το πήραν χαμπάρι;

 

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ:

 

Και στο Banggood, στα περιεχόμενα δεν αναφέρουν τη μαλακή θήκη

http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-4GB-32GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1052141.html

 

Θα διεκδικήσω τουλάχιστον κάποια επιστροφή σε πόντους, αλλιώς θα αναφέρω το περιστατικό στην Leeco.

 

 

 

 

 

Σου έγραψα, το έστειλαν με Post NL (Ολλανδικά Ταχυδρομεία)

 

η θηκη ειναι μεσα 100% σε μη ανοιγμενο κουτι.

 

πες βρε καημενε τι check να κανεις στο τηλεφωνο που περνας custom rom και μετα δουλευουν τα μισα...? που θες και check

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα στο Gearbest λένε ότι δεν βάζουν custom ROM.

 

Μου απάντησαν σήμερα πως έτσι παραλαμβάνουν το πακέτο από τον προμηθευτή τους, χωρίς την μαλακή θήκη.

 

Οπότε εγώ

- τους ζήτησα επιστροφή χρημάτων για την αγορά soft case

- τους είπα ότι θα ενημερώσω την LeEco πως προμηθεύουν προϊόντα που δεν περιλαμβάνουν το πλήρες πακέτο που διαθέτει ο ίδιος ο κατασκευαστής.

 

Τωρα να δούμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο ρε παιδια τι σημαινει ξερει κανείς?

 

image.jpg

 

Διάβασε εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις να μου πει πως θα επαναφερω το κινητο πισω στις εργοστασιακες του ρυθμισεις σχετικα με τον χρονισμο της cpu??

εβαλα μια εφαρμογη απο google play την Root Booster και απο τοτε στο antutu βγαζω 50.000-55.000 score

 

http://i67.tinypic.com/14jqpok.jpg

http://i67.tinypic.com/vewzy8.jpg

http://i67.tinypic.com/35a3jbb.jpg

http://i63.tinypic.com/2h7176d.jpg

 

Γιατί το πειράζεις το κινητο. Τι θα καταφέρεις? Εγώ το έχω όλο μαμά και βγάζω 150.000 σχεδόν στο antutu. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να το χαλάσεις. Φιλικά το λεω.

 

Θα πας Settings >restore & reset

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγάζω στο antutu,,. 128474. Το ελεγξα χθες.,. Αλλά το φλασαρα με ρομ couco, για να έχω Ελληνικό μενού στο κινητό. Και μία ερώτηση: παρηγγελα από gearbest, τα ακουστικά, μου έστειλαν truckig number,. RR......CZ, που δεν μπορώ να το βρω,. με ποιο ταχυδρομείο είναι; Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στην παρεα

η 822 version tou aliexpress και οχι η 820 που βλεπω παντου, ξερει κανεις διαφορές?

ειναι κατι καλυτερο ? πιο νέο ?

επειδη σκεφτομαι να το παρω γιατί με αυτα τα λεφτά δεν παίρνεις πουθενα snapdragon 820 και όλα τα αλλα super specs που

εχει αυτο το smartphone .

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στην παρέα. Έχοντας το τηλέφωνο 10 ημέρες θα αναφέρω κάποιες εντυπώσεις μου:

Η αγορά έγινε απο alliexpres ( όπως και πολλές άλλες) και έχω να πω μόνο ότι όλα ήταν άψογα , σε 12 μέρες είχα παραλάβει.

Το τηλέφωνο ήρθε με την 16s multi language rom (το είχα ζητήσει).

Όλα λειτουργούν άψογα, δεν είχα ποτέ θέμα με fingerprint ακαριαίο και αξιόπιστο.

Η κάμερα θέλει ψάξιμο λίγο κυρίως σε συνθήκες κακού φωτισμού, και έχει και αρκετές επιλογές παραμετροποιήσεων.

Πολύ δυνατό και γρήγορο wifi και ακαριαίο gps.

Γενικές εντυπώσεις πολύ καλή αγορά για αυτά τα χρήματα και όχι μόνο!!!!:)

 

Σ ευχαριστω για την περιγραφη και την αναλυση σου

 

1 ερωτηση

 

Ελληνικα έχει ;

και αν εχει ειναι πληρη σε ολα τα μενου ή εχει μισα Ελληνικα, μισα αγγλικα ;

 

και αν μπορεις βαλε το σαιτ του καταστηματος που το αγορασες επειδη ενδιαφεραται ενας φιλος.

 

Ευχαριστώ πολύ και καλοδουλευτο !!!

Link to comment
Share on other sites

η συσκευασια εχει θηκη σιλικονης η πρεπει να παραγγειλεις?

 

τα ακουστικα τα αυθεντικα αυτα ειναι?

 

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_366468.html?wid=21

Edited by sakels
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό, το οποίο φορούσε θήκη σιλικόνης, δεν το ήξερα και είχα παραγγείλει και έξτρα θήκη σιλικόνης, το προστατευτικό γιαλι, και κανονική θήκη. Τα ακουστικά τα παρηγγελα, Μήπως ξέρεις, το truckig number ,,. RR.......CZ,. Ποιο ταχυδρομείο είναι;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό, το οποίο φορούσε θήκη σιλικόνης, δεν το ήξερα και είχα παραγγείλει και έξτρα θήκη σιλικόνης, το προστατευτικό γιαλι, και κανονική θήκη. Τα ακουστικά τα παρηγγελα, Μήπως ξέρεις, το truckig number ,,. RR.......CZ,. Ποιο ταχυδρομείο είναι;;;;;;;

 

Από πού το είχες παραγγείλει;

 

Το τσέχικο ταχυδρομείο είναι αυτό, μα φαίνεται από τη κατάληξη

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_366468.html?wid=21 , από εδώ τα ακουστικα. Είναι η πρωτη αγορα που κανω, από αυτό. Πως το στελνουν με τσεχικο ταχυδρομειο, δεν ξερω. Εχει παραλαβει καποιος με Τσεχικο ταχυδρομειο;;; Τους εστειλα email, ότι δεν δουλευει το trucking number, το οποιο, παραδόξως, μου το στειλανε 6 ωρες μετα την παραγγελεια.
Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_366468.html?wid=21 , από εδώ τα ακουστικα. Είναι η πρωτη αγορα που κανω, από αυτό. Πως το στελνουν με τσεχικο ταχυδρομειο, δεν ξερω. Εχει παραλαβει καποιος με Τσεχικο ταχυδρομειο;;; Τους εστειλα email, ότι δεν δουλευει το trucking number, το οποιο, παραδόξως, μου το στειλανε 6 ωρες μετα την παραγγελεια.
μην ανησυχεις,τις πρωτες μερες δεν δειχνει καμμια κινηση το track numbet,αλλα ο φακελλος με το κινητο ειναι καθ οδον.απο την ημερα που εφυγε σε 12 με 15 μερες θα σου ερθει. Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_366468.html?wid=21 , από εδώ τα ακουστικα. Είναι η πρωτη αγορα που κανω, από αυτό. Πως το στελνουν με τσεχικο ταχυδρομειο, δεν ξερω. Εχει παραλαβει καποιος με Τσεχικο ταχυδρομειο;;; Τους εστειλα email, ότι δεν δουλευει το trucking number, το οποιο, παραδόξως, μου το στειλανε 6 ωρες μετα την παραγγελεια.

 

Για το κινητό από πού το είχες παραγγείλει ρώτησα, και σου ήρθε με θήκη σιλικόνης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...