Jump to content

Cubot Dinosaur


christosi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείτε οι κάτοχοι να μας ενημερώσετε για το θέμα με τις πρόσφατες εφαρμογές που κλείνουν μετά από κάποια ώρα;

Στο video ο τύπος λέει ότι κλείνουν οι εφαρμογές και δεν έχει push notifications.

Link to comment
Share on other sites

GPS μέσα στην πόλη ξέρουμε;;;;;

Το gps λίγο που το δουλεψα μέσα στην πόλη δεν με άφησε ευχαριστημένο σχεδόν στην μισή διαδρομή έμεινε κολλημένο σε ένα σημείο στην υπόλοιπη ήταν ικανοποιητικό θα το δοκιμασω όμως άλλη μία φορά

Μπορείτε οι κάτοχοι να μας ενημερώσετε για το θέμα με τις πρόσφατες εφαρμογές που κλείνουν μετά από κάποια ώρα;

Στο video ο τύπος λέει ότι κλείνουν οι εφαρμογές και δεν έχει push notifications.

Αυτό είναι και το μεγάλο πρόβλημα το τηλεφώνου ισχύει αυτό που λέει ο τύπος και έχει να κάνει με ένα power service που τρέχει στο λειτουργικό και παγώνει όλες τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο μετά τα 10 λεπτά ανενεργης οθόνης , δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί παρά μόνο με ρουτ βέβαια μετά από πολύ κραξιμο που έχει πέσει στο forum της cubot είπαν ότι στις επόμενες μέρες θα βγει update που θα λύνει το πρόβλημα

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το gps λίγο που το δουλεψα μέσα στην πόλη δεν με άφησε ευχαριστημένο σχεδόν στην μισή διαδρομή έμεινε κολλημένο σε ένα σημείο στην υπόλοιπη ήταν ικανοποιητικό θα το δοκιμασω όμως άλλη μία φορά

 

Αυτό είναι και το μεγάλο πρόβλημα το τηλεφώνου ισχύει αυτό που λέει ο τύπος και έχει να κάνει με ένα power service που τρέχει στο λειτουργικό και παγώνει όλες τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο μετά τα 10 λεπτά ανενεργης οθόνης , δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί παρά μόνο με ρουτ βέβαια μετά από πολύ κραξιμο που έχει πέσει στο forum της cubot είπαν ότι στις επόμενες μέρες θα βγει update που θα λύνει το πρόβλημα

 

sent from my Dinosaur

 

Κλασσική cubot

Aθλιο GPS.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ή πλοήγηση έχει πρόβλημα σε test που έκανα κλείδωσε σε 4 δευτερόλεπτα 11 στους 13 δορυφορους

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ή πλοήγηση έχει πρόβλημα σε test που έκανα κλείδωσε σε 4 δευτερόλεπτα 11 στους 13 δορυφορους

 

sent from my Dinosaur

 

Whatever

Σε email στην cubot

Που έστειλα για ενα.προβληματικό Η1 σε GPS

Μου ειπαν...ε δεν πειράζει

Δεν eιναι και συσκευή GPS......

Maκρυα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στην ελληνική αντιπροσωπεία εστειλες ;

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Στην ελληνική αντιπροσωπεία εστειλες ;

 

sent from my Dinosaur

 

Κεντρικα....

Κινα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση κακώς ανοιξες διάλογο επειδή επισκευή ή αντικατάσταση θα γινόταν από το μαγαζί που το πήρες έπρεπε να το πακετάρεις να το στειλεις πίσω

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση κακώς ανοιξες διάλογο επειδή επισκευή ή αντικατάσταση θα γινόταν από το μαγαζί που το πήρες έπρεπε να το πακετάρεις να το στειλεις πίσω

 

sent from my Dinosaur

 

Το πούλησα και ηρεμησα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην περιμένεις πολλά αξιοπρεπείς την ημέρα το βράδυ δεν είναι καλή https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160729/fc8c430026912cbb2a01eb0ea6611afb.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160729/396f89e7f3508cc639107388f7c1f06f.jpg

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πριν 2 ώρες παρέλαβα το DINOSAUR σε σαμπανιζέ χρώμα... Το βρήκα σε flight sales και το χτύπησα στα 99 δολλάρια !!! Συνολικά μαζί με ασφάλεια μεταφοράς μου στοίχισε 93,00 ευρώ από Κίνα !!!

Πρόωρο να πω οτιδήποτε αλλά κατά το σετάρισμα το κινητό έδειξε ότι "πετάει"... Ευτυχώς δεν είχε φορτωμένες τίποτα κινεζοπερίεργες εφαρμογές , η κάρτα δεν χρειάστηκε αλλαγή-κόψιμο, αναγνώρισε την παμπάλαια sd αμέσως, μπήκαν τα Ελληνικά, συνδέθηκε με την μια με wi-Fi, Bluetooth, και 4g, και έτσι σε πολύ λίγη ώρα ήταν έτοιμο.

Όλα δείχνουν να δουλεύουν άψογα.

Μπαμπάτσικο σε διαστάσεις είναι σίγουρα (και με την "παχιά" θήκη σιλικόνης που είχε στην συσκευασία γίνεται ακόμα πιο τεράστιο), ελαφρύ δεν το λες, αλλά άμα θες 5,5 οθόνη και με μεγάλη μπαταρία μάλλον αυτά είναι μονόδρομος... Αν και πλαστικό δείιχνει στιβαρό και καλοφτιαγμένο, η οθόνη του είναι φωτεινή με ζωντανά χρώματα, ο ήχος του καλός, και όπως είπα δείχνει πανγρήγορο στην πλοήγηση και στις εφαρμογές... Για φωτό δεν ξέρω ακόμα, πάντως στην οθόνη του κινητού μερικές φωτό που τράβηξα φαίνονται πολύ όμορφες

Τα υπόλοιπα εν καιρώ, αλλά η αίσθησή μου είναι ότι σε αυτά τα χρήματα πολύ δύσκολα θα βρεθεί σοβαρός ανταγωνιστής...

Edited by theod65
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατό το τηλέφωνο το έχω 4 μήνες του έχω πιεί το αίμα και δεν έχει κάνει κιχ πολύ καλό vfm μπες και στο forum της cubot να κατεβάσεις την v11 έχει βγει και v12 αλλά έχουν κάνει κάποια βλακεία και ή ρομ δεν είναι σωστή προς το παρόν

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω και εγώ το τηλέφωνο 2-3 μήνες και έχω να πω τα καλύτερα, και μια ερώτηση αδαούς, τι είναι η V11 & V12 ?, εγώ έχω στο τηλέφωνο την V10, αξίζει να μπω στην διαδικασία αλλαγής ? Edited by badapatra
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου με τα χίλια αξίζει βάλε την v11 ρομ μέχρι να βάλουν ένα σωστό λινκ για την ν12 γιατί αυτό που έχουν δεν παίζει, συν της άλλοις ή v 11 διορθώνει το bug που ύστερα από δέκα λεπτά αδράνειας του τηλεφώνου σκοτώνει όλες τις εφαρμογές που παίζουν στο background δηλαδή δεν έρχονται ειδοποιήσεις από Viber fb messenger κλπ ή διαδικασία περάσματος της ρομ είναι απλή αν αντιμετώπισεις πρόβλημα εδώ είμαστε

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου με τα χίλια αξίζει βάλε την v11 ρομ μέχρι να βάλουν ένα σωστό λινκ για την ν12 γιατί αυτό που έχουν δεν παίζει, συν της άλλοις ή v 11 διορθώνει το bug που ύστερα από δέκα λεπτά αδράνειας του τηλεφώνου σκοτώνει όλες τις εφαρμογές που παίζουν στο background δηλαδή δεν έρχονται ειδοποιήσεις από Viber fb messenger κλπ ή διαδικασία περάσματος της ρομ είναι απλή αν αντιμετώπισεις πρόβλημα εδώ είμαστε

 

sent from my Dinosaur

 

πρέπει να κάνω εγγραφή στο cubot forum ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα , μπορείς και χωρίς εγγραφή να κατεβάσεις την ρομ

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται!! Σε επικοινωνία που είχα με την Cubot τους ανέφερα για το ότι δεν μπορούμε να κάνουμε εγκατάσταση την V12 και ότι εμφανίζει error. Παρακάτω η ερώτηση και η απάντηση:

 

Hello,

 

please tell me why i can not install the update that u have on ur forum (http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=21&t=1028) for my phone Cubot Dinosaur???????

I try it and it gives me an error!!!

 

please respond because i cant use my phone anymore

 

thank you

 

Απάντηση απο Cubot:

 

Dear Sir/Madam,

 

Would you please try this again?

 

http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=21&t=1028

 

Besides, if this dosen't work, please make a video about the whole proccess for me to have a look.

 

Best regards,

 

Selina

---------------------------------------------------------------

Αν πατήσεις στο link και πάς να κατεβάσεις το καινούργιο update δλδ την V12 σου εμφανίζει το update για το Cubot X16S. Μάλλον πάλι λάθος έκαναν ή επειδή έχει σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά για να μην φτιάξουν άλλο update μας δίνουν αυτό για να λύσουν το θέμα. Εννοείτε ότι τους ξανα έστειλα και περιμένω απάντηση με το αν είναι όντως σωστό το Link.

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου δίνει καν την δυνατότητα να πατήσω το link,(ούτε από το κινητό ούτε από το λάπτοπ) μήπως κάνω κάτι λάθος ???:(
Link to comment
Share on other sites

Μην πας να βγαλεις άκρη με τη cubot φίλε οι άνθρωποι είναι τραγικοί στο φόρουμ έχουν μία v12 που εγώ και άλλοι πήγαμε να την περάσουμε και μας έβγαλε error τους το είπαμε εδώ και δύο εβδομάδες και απάντηση δεν πήραμε κάποια στιγμή θα το διορθώσουν το λινκ

Edit : αυτή ή Σελινα πρέπει να είναι call center σε όλη την επικράτεια της κινας ή όλες έχουν το ίδιο όνομα :p

sent from my Dinosaur

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μην πας να βγαλεις άκρη με τη cubot φίλε οι άνθρωποι είναι τραγικοί στο φόρουμ έχουν μία v12 που εγώ και άλλοι πήγαμε να την περάσουμε και μας έβγαλε error τους το είπαμε εδώ και δύο εβδομάδες και απάντηση δεν πήραμε κάποια στιγμή θα το διορθώσουν το λινκ

Edit : αυτή ή Σελινα πρέπει να είναι call center σε όλη την επικράτεια της κινας ή όλες έχουν το ίδιο όνομα :p

sent from my Dinosaur

 

εγώ δεν μπορώ να περάσω ούτε την v11.......:!:

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλά μνμ με τους Cubotαδες δεν έχω βγάλει άκρη. Απλά σου λένε το γνωστό παραμύθι ότι είναι εντάξη και οτι την δοκιμάσανε και ότι εσύ κάτι κάνεις λάθος. Τους έστειλα πολλές φορές την διαδικασία και τους την έστειλα και σε βίντεο για να το δούν ότι γίνετε σωστά απο μέρους μου/μας και ότι βγάζει error. Ακόμα απαντάνε τα ίδια και τα ίδια λές και δεν ξέρουμε να κάνουμε την απλή διαδικασία αυτή.... Περιορίζονται σε μνμ τύπου απευθυνθείτε στο after sale services ή κατεβάστε το σωστό link και οχι άλλη rom (λες και κατέβαζα άλλη εγώ, αφού τους έγραφα και το link απο όπου το κατέβαζα για να το ξέρουν). ΤΕΣΠΑ ακρη καμία. Είναι σίγουρο ότι κάποιο πρόβλημα έχει. Μάλλον είναι corrupted τους είπα να την ανεβάσουν και πάλι σε νέο link αλλά με έγραψαν κανονικά. Μετά απο παροτρύνσεις μου επιτέλους απάντησαν στο forum που είχαν να απαντήσουν για το θέμα αυτό 1 βδομάδα+. Αλλά και πάλι τπτ. Το ίδιο παραμύθι κατι κάνετε λάθος οι καταναλωτές. Λές και είμαστε άχρηστοι. ΤΕΣΠΑ άκρη δεν έβγαλα. Αν θέλει κανείς άλλος ας προσπαθήσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμένα δεν μου δίνει καν την δυνατότητα να πατήσω το link,(ούτε από το κινητό ούτε από το λάπτοπ) μήπως κάνω κάτι λάθος ???:(

 

To link που έχουν το πέρνεις αντιγραφή και επικόληση, δεν γίνετε να το πατήσεις!!

Edited by panos699

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς εγώ ανοίγω το link από το mega κατευθειας ή v 11 αλλάζει μόνο τον κερνελ 3mb είναι

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...