Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άνοιξε τις ρυθμίσεις της ίδιας της εφαρμογής των μηνυμάτων και εκεί θα βρείς επιλογή για 7bit χαρακτήρες ή όχι(<--τα πεζά).

 

Εφτιαξε, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγα σημερα σε ενα public και επαιξα λιγο με το κινητο καθως ενδιαφερομαι να το αγορασω. Μου φανηκε πολυ κομψο και πολυ γρηγορο με ωραια αισθηση στο touching. Με χαλασε αρκετα ομως το brightness της οθονης - σε full mode (και οχι κατω απο τον ηλιο) το βρηκα απλα ικανοποιητικο... Επειδη συνηθιζω να δουλευω με brightness στο 50-70% για λογους εξοικονομησης ενεργειας πιστευω θα εχω ενα θεμα. Επισης το notification led ειναι μια σταλια. Τοσο δυσκολο να το κανανε πιο έντονο? Κατα τα λοιπα ηταν απο τις πιο ωραιες συσκευες στο καταστημα.

 

ΥΓ: Offtopic αλλα μου αρεσε επισης πολυ και το galaxy J7 το οποιο μου φανηκε επισης ταχυτατο και ευχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μιας και έγινα κάτοχος της συσκευής λύστε μου μια απορία;... Γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ με το Huawei id;

Πήγα να κατεβάσω κανά Θέμα και μου βγάζει μήνυμα "σφάλματος"...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)

Θα απαντήσω στο ερώτημα μου αφού βρήκα τι έφταιγε...

Απλά προσπαθούσα να συνδεθώ με το id που είχα παλιότερα στο Honor 6 και μάλλον επειδή το αναγνωρίζει εκτός Ευρώπης για αυτό και δε μου έκανε σύνδεση από το P9lite.

Έφτιαξα καινούργιο id μέσω του τηλεφώνου και έτσι έχω πρόσβαση πλέον! ;)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Θα απαντήσω στο ερώτημα μου αφού βρήκα τι έφταιγε...

Απλά προσπαθούσα να συνδεθώ με το id που είχα παλιότερα στο Honor 6 και μάλλον επειδή το αναγνωρίζει εκτός Ευρώπης για αυτό και δε μου έκανε σύνδεση από το P9lite.

Έφτιαξα καινούργιο id μέσω του τηλεφώνου και έτσι έχω πρόσβαση πλέον! ;)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχει themes για να κατεβαζεις το κινητο? το εχεις παρει απο ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.. ρε παιδια γνωριζει κανένας πως γίνεται να περασουμε στιχους σε καποιο τραγούδι μεσω της εφαρμογής μουσικη μου? Ειδα οτι σε καποια κομμάτια που εχει περασμενα ηδη το κινητο μέσα, οτι εχει περασμενους και στίχους

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δες την εφαρμογή Musicmatch

Link to comment
Share on other sites

εχει themes για να κατεβαζεις το κινητο? το εχεις παρει απο ελλαδα?

Βέβαια, εφαρμογή, "ΘΕΜΑΤΑ" :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μετατροπη τηλεφωνου απο single sim σε dual,VNS-L21,εγινε κανονικα με την μεθοδο του xda.

Δηλαδή;

Για δώσε κάποιες πληροφορίες....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Με το τοολκιτ τουk1ll3r8e ftp://XDA-Dev:xdadev@developers.ddns.net/Android/k1ll3r8e/Huawei-VNS-L31/Toolkit/2016/2016-08-19.1808.zip

 

Η διαδικασια ειναι πολυ απλη.Αφου παρουμε το unlock code του bootloader,μεσω toolkit τον ξεκλειδωνουμε,περναμε twrp,root και μετα με την επιλογη convert το dual sim το κανουμε δικαρτο.

 

Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο adb drivers μονο να εχετε εγκαταστησει.

 

Αν καποιος κολλησει ευχαριστως να βοηθησω.

 

Μετα την διαδικασια το τηλεφωνο εμφανιζει κανονικα το μενου διαχειρισης διπλης καρτας και τσεκαρισμενα λειτουργει σαν δικαρτο απροβληματιστα οπως ακριβως και το dualμαμα αδερφακι του.

imei δευτερο στην κατασταση δεν εμφανιζεται αλλα δεν παιζει κανενα ρολο.

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

Με το τοολκιτ τουk1ll3r8e ftp://XDA-Dev:xdadev@developers.ddns.net/Android/k1ll3r8e/Huawei-VNS-L31/Toolkit/2016/2016-08-19.1808.zip

 

Η διαδικασια ειναι πολυ απλη.Αφου παρουμε το unlock code του bootloader,μεσω toolkit τον ξεκλειδωνουμε,περναμε twrp,root και μετα με την επιλογη convert το dual sim το κανουμε δικαρτο.

 

Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο adb drivers μονο να εχετε εγκαταστησει.

 

Αν καποιος κολλησει ευχαριστως να βοηθησω.

 

Μετα την διαδικασια το τηλεφωνο εμφανιζει κανονικα το μενου διαχειρισης διπλης καρτας και τσεκαρισμενα λειτουργει σαν δικαρτο απροβληματιστα οπως ακριβως και το dualμαμα αδερφακι του.

imei δευτερο στην κατασταση δεν εμφανιζεται αλλα δεν παιζει κανενα ρολο.

Φυσικά χάνετε η εγγύηση όμως. Μεγάλο μειονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Για δες την εφαρμογή Musicmatch

Θα το κοιταξω φιλε ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια ερωτηση ο δεικτης sar ειναι ιδιος σε ολες τις εκδοσεις δικαρτο μονοκαρτο γιατί παιδια ειναι πολυ υψηλος Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι καθώς μετακινειτε ένα εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας αφήνει ένα ίχνος,κάτι σαν σκιά πίσω του κατά τη διάρκεια που το μετακινειτε;

Ίσως το έκανε από πάντα και δεν το είχα παρατηρήσει, όχι ότι είναι κάτι σημαντικό,απλά από περιέργεια ρωτάω...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εσπασε το P8 lite και παω παλι για P9 lite...

 

καποια λυση για να μην εχω παλι θεμα με την οθονη ; τι προτεινεται ...;; Τζαμι η καλη ζελατινα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

τζαμι χωρις δευτερη σκεψη

 

αντεχει στις πτωσεις ; Δεν μπορω να χασω παλι 150 ευρω...ΚΑποια προταση για τζαμι που να αντεξει σε περιπτωση πτωσεις ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

αντεχει στις πτωσεις ; Δεν μπορω να χασω παλι 150 ευρω...ΚΑποια προταση για τζαμι που να αντεξει σε περιπτωση πτωσεις ;

 

Nillkin τα καλύτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε παρατηρήσει ότι καθώς μετακινειτε ένα εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας αφήνει ένα ίχνος,κάτι σαν σκιά πίσω του κατά τη διάρκεια που το μετακινειτε;

Ίσως το έκανε από πάντα και δεν το είχα παρατηρήσει, όχι ότι είναι κάτι σημαντικό,απλά από περιέργεια ρωτάω...

 

Όχι . σε εμένα δεν μου το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που είπα για το ίχνος που αφήνει το εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας ισχύει και το διαπίστωσα πηγαίνοντας σε κατάστημα γνωστής αλυσίδας και επαναλμβάνοντάς το στο εκθεσιακό κινητό.

Απλά πρέπει να είναι κανείς πολύ παρατηρητικός για να το προσέξει.

Επαναλάβετε το σύρσιμο του εικονιδίου πολύ αργά και θα το δείτε πολύ αχνά, φαίνεται το περίγραμμα του εικονιδίου να ακολoυθεί την κίνησή του.

Συνεπώς δεν τίθεται θέμα προβλήματος με την οθόνη, λήξη συναγερμού.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίζει προφανώς ρόλο και το φόντο... Σε μένα που είναι μαύρο (γκρίζο) δεν φαίνεται τίποτα....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παίζει προφανώς ρόλο και το φόντο... Σε μένα που είναι μαύρο (γκρίζο) δεν φαίνεται τίποτα....

Το δικό μου είναι πολύ σκούρο γκρι προς μαύρο και φαίνεται αν το προσέξω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που είπα για το ίχνος που αφήνει το εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας ισχύει και το διαπίστωσα πηγαίνοντας σε κατάστημα γνωστής αλυσίδας και επαναλμβάνοντάς το στο εκθεσιακό κινητό.

Απλά πρέπει να είναι κανείς πολύ παρατηρητικός για να το προσέξει.

Επαναλάβετε το σύρσιμο του εικονιδίου πολύ αργά και θα το δείτε πολύ αχνά, φαίνεται το περίγραμμα του εικονιδίου να ακολoυθεί την κίνησή του.

Συνεπώς δεν τίθεται θέμα προβλήματος με την οθόνη, λήξη συναγερμού.

 

Χωρις να θελω να σε τρομαξω , το οτι το κανει και στο εκθεσιακο δεν παει να πει κατι οτι ειναι και σωστο να υπαρχει.

Για παραδειγμα ειχα ενα tablet στο οποιο διαπιστωσα οτι υπηρχε ελαφρος screen lift. Πηγα στο μαγαζι , βλεπω το εκθεσιακο , ΑΡΙΣΤΟ.

Παω με το tablet μου για DOA αλλαγη. Το παιδι στο μαγαζι μου λεει βεβαιος να το αλλαξουμε .Φερνει ενα σφραγισμενο tablet , του λεω κατσε να το ανοιξω εδω μπροστα σου να δουμε πως ειναι αυτο μπας και ειναι χειροτερο απο αυτο που εφερα . Το ανοιγουμε και τι βλεπουμε ; Χειροτερο screen lift !!!! χα χα χα , οποτε επειδη δεν με ενοιαζε και πολυ εφυγα με αυτο που ειχα :)

 

Εμενα παντως φιλε , σκουρο φοντο εχω (αυτο που εχει απο μαμα οταν το ανοιγεις πρωτη φορα ) δεν βλεπω ουτε αχνα ουτε τιποτα να φαινεται κατα το συρσιμο εικονιδιων.

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα πριν 15 ημερες, απο εχθες σταματησε η φορτιση στο 40%, το βγαζω βαζω το καλωδιο τιποτα. Ο φορτιστης εβραζε. Το ξαναβαζω αφου κρυωσε τιποτα! Λεω εχει χαρη να τα εφτυσε η συσκευη.

Εν τελει δοκιμασα μρ τον φορτιστη του tablet και φορτιζει κανονικα (ευτυχως), αντιστοιχα αυτος του p9 lite δεν φορτιζει ουτε το κινητο ουτε το tablet αρα κοινως καηκε!

Τι κανουμε τωρα εδω; τον καλυπτει η εγγυηση; πηρα τηλεφ στα κεντρικα αλλα δεν ειναι Σαββατο ανοικτα για να μαθω. Και αν τον καλυπτει τον στελνω με δικα μου εξοδα στην Αθηνα (να υποθεσω χωρις την συσκευη) γιατι ειμαι απο Επαρχια; Να σημειωσω οτι ειναι Ελληνικης αντ/πειας αγορασμενο απο Κωτσοβολο (ηλεκτρονικο κατ/μα).

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, Τα δικαρτα εχουν παρει αναβαθμιση ; Ειμαι με Β130.
Αυτή είναι η τελευταία έκδοση, η 130.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...