Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την 9 stable δεν εντυπωσιάστηκα... Δεν είδα κάποια αισθητή διαφορά στην ανταπόκριση. Μία φορά μου κόλλησε το τηλέφωνο για πρώτη φορά (έδειχναν όλα εντάξει, απλά δεν είχε σύνδεση και στους άλλους έλεγε απενεργοποιημένο), και μου έκανε 3-4 fc σε εφαρμογές, πάλι για πρώτη φορά τόσο καιρό... Το 64άρι έχω... Ίσως περίμενα πολλά, γιατί με το redmi note 3 pro, που έχει 9άρα μέ android 6, το τηλέφωνο είναι απίστευτο σε ταχύτητα και ανταπόκριση...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές..... Λοιπόν θα ήθελα ένα link να κατεβάσω την τελευταία stable Rom για το max μιας και πλέον έχω τρομερό battery brain που δεν με πάει ούτε μέρα η μπαταρία του. Και δεύτερο, αφού την κατεβάσω και την περάσω με τον updater του κινητού αυτά που έχω τα χάνω και πρέπει να το στήσω από την αρχή το κινητό; Σε ευχαριστώ προκαταβολικά και να είστε όλοι καλά με υγεία ΠΑΝΩ από όλα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις απλώς μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις απλώς μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί δεν θέλω απλά να χάσω ότι έχω περασμένο στο κινητό.... Με επαναφορά μπορώ να περάσω ξανά τις εφαρμογές που έχω ήδη από το mi cloud;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές..... Λοιπόν θα ήθελα ένα link να κατεβάσω την τελευταία stable Rom για το max μιας και πλέον έχω τρομερό battery brain που δεν με πάει ούτε μέρα η μπαταρία του. Και δεύτερο, αφού την κατεβάσω και την περάσω με τον updater του κινητού αυτά που έχω τα χάνω και πρέπει να το στήσω από την αρχή το κινητό; Σε ευχαριστώ προκαταβολικά και να είστε όλοι καλά με υγεία ΠΑΝΩ από όλα.

 

Εδω ειναι:

http://en.miui.com/download-302.html

Το battery drain ειναι πιο πιθανο να το εχεις λογω καποιας εφαρμογης, μπορεις να βρεις ποια ειναι απο τη "μπαταρια και αποδοση" -> "χρηση μπαταριας" και να την διαγραψεις.

Εναλλακτικα σε περιπτωση reflash συστηνεται καθαρη εγκατασταση με wipe data/factory reset απο recovery.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι:

http://en.miui.com/download-302.html

Το battery drain ειναι πιο πιθανο να το εχεις λογω καποιας εφαρμογης, μπορεις να βρεις ποια ειναι απο τη "μπαταρια και αποδοση" -> "χρηση μπαταριας" και να την διαγραψεις.

Εναλλακτικα σε περιπτωση reflash συστηνεται καθαρη εγκατασταση με wipe data/factory reset απο recovery.

 

Ευχαριστώ για το link, τι εννοείς reflash και η καθαρη εγκατασταση με wipe data/factory reset που αναφέρεις πως γίνεται;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το link, τι εννοείς reflash και η καθαρη εγκατασταση με wipe data/factory reset που αναφέρεις πως γίνεται;

Σημαίνει οτι τα σβηνεις ολα.Οποτε παρε ενα backup......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Carusel πως το ενεργοποιούμε να αλλάζει την οθόνη κλειδώματος, είμαι με την τελευταία DEV το εχω ενεργοποιήσει έχω τικάρει αυτά που θέλω να μου εμφανίζει έχω βάλει να αλλάζει τον χρόνο που θέλω...αλλά δεν αλλάζει παρά μόνο αν μπω ξανά στο μενού και το ανοιξω-κλείσω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Είχα πάρει πέρυσι το Mi Max απο το Vickmall και τώρα το κινητό κάνει κάτι τρελά. Πετάει ότι νά ναι, δείχνει ότι θέλει.

Θέλω να κάνω αναβάθμιση στο λογισμικο σε MIU 9 και δεν μου την παιρνάέι μου βγάζει μήνυμα οτι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση. Σε άλλα φόρουμ λένε ότι επειδή είναι η κινέζικη έκδοση και όχι η ευρωπαική δεν μπορεί να κάνει τις αναβαθμίσεις και πρέπει να πάω σε κάποιον να μου περάσει την Ευρωπάική έκδοση. Σε όσα καταστήματα εχω ρωτήσει δεν το αναλαμβάνει κανένας γτ μπορεί να νεκρώσει το κινητο μου είπαν. Αν κάνω ότι λέει το παραπάνω βίντεο λέτε να διορθωθεί ??? (Ναμπορέσω να βάλω άλλη ΡΟΜ)

Το κινήτο είναι το Μi Max 8 πυρηνο 1,8, 3gb RAM και η έκδοση Android 6.0.1 MMB29M και έκδοση MIUI Global 7.3 Stable 7.3.14.0.0 (MBDCNDE)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα σε official rom μου ήρθε αναβάθμιση σε miui 9.2

 

Stable ή dev;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, μια χαρά.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Η stable είναι αρκετά πίσω σε features αλλά και εμφάνιση εν σχέση με την dev, η οποία είναι πλέον εντελώς απροβλημάτιστη, με το LINE ακόμη υφίσταται το πρόβλημα?

 

Δλδ τα bugs με τη ρυθμιση του 4k video, το GPS που δε κλεινει τελειως απο το drop down και η αποθηκευση ρυθμισης οταν συνδεεται καλωδιο usb ειναι λυμμενα στη dev?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εγώ για τα δύο πρώτα... Όλα δουλεύουν μια χαρά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με την ρύθμιση του 4Κ δεν έχω πρόβλημα, το GPS Επίσης είναι απροβλημάτιστο, για το τελευταίο δεν το δοκίμασα

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια από τα ίδια και εγώ για τα δύο πρώτα... Όλα δουλεύουν μια χαρά.

 

Δηλαδη οταν επιλεξετε 4κ βιντεο και μετα κλεισετε τελειως την εφαρμογη, μετα δεν επιστρεφει σε default 720p?

Και στο GPS οταν ειναι ενεργο σε υψηλη ακριβεια, αφου το κλεισετε απο το drop down menu κλεινει τελειως και δε μπαινει σε εξοικονομηση μπαταριας?

 

Μπορει καποιος να το διπλοτσεκαρει παρακαλω? Γιατι αν ειναι ετσι να περασω την 9.2.2.0 ή τη dev αλλιως μη σπαταλαω ασκοπα χρονο.

Ευχαριστω.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Το 4Κ παραμένει σαν ρύθμιση ακόμη και μετά από reboot. Το GPS όταν κλείσει από το κέντρο ειδοποιήσεων μπαίνει στην εξοικονόμηση ενέργειας

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο ηθελα, να ΄σαι καλα, ευχαριστω.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...