Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο μοναδικός λόγος που "έπαιζα" όπως λες και εσύ ήταν όταν έβλεπα ότι η στοκ ρομ απλά δεν περπατάει άλλο...και αφού είσαι και χρήστης του note2 άλλο η στοκ 4.4.2 και άλλο οι ρομς του αγαπητού Akiss... Στην προκειμένη περίπτωση όμως Προσωπικά βρίσκω τόσο καλή την εργοστασιακή που δεν μπαίνω στον κόπο να δοκιμάσω κάτι άλλο....αφού μου δουλεύει καλά γιατί άλλωστε?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κωνσταντίνε οι ρομ του Άκη ήτανε όντως πολύ καλές.

Το πιο πιθανό είναι να βάλω μερικές ρομ απλά για να μου φύγει η απορία, θα μείνω για λίγο σε κάποια AOSP (μεγάλη λατρεία για μένα) και αφού βαρεθώ να παίζω θα καταλήξω σε κάποια ή στοκ ή stock-based.

Κάτι σαν του Άκη δλδ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι κατέληγα σε όλα μου τα κινητά.

Απλά θέλω να παίξω λίγο μαζί τους μέχρι να γυρίσω σε στοκ κατάσταση.

Αλλά το ρουτ το θέλω.

Πες το και βίτσιο...:lol:

 

http://i68.tinypic.com/2gt3wc9.jpg

 

ΟΚ όλα τελικά!!!!

Mπουμπουνα του lineage και viper4android να νιώσει.

Απλά μη βάλεις το stock πακέτο gapps γιατί θα σου αντικαταστήσει την camera.

Ελπίζω να πέρασες twrp 3.0.3 γιατί με την 3.0.2 είχε μανούρα με κρυπτογράφηση.

 

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όλοι λένε για την κάμερα το βράδυ και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί.

Σε κανένα κινητό που είχα (note 1,2,3,4 lg g2 g3 ) δεν έβγαζε της προκοπής φωτογραφία το βράδυ.

Η μόνη εξαίρεση ήταν το εξαιρετικό g4 το οποίο όμως δεν με έφτανε ως το βράδυ η μπαταρία για να βγαζω φωτο.

Με το max την έχω καταβολευτει.

Έχω πάρει και ενα εξωτερικό φλας για το βράδυ και κάνω τη δουλειά μου .

 

Για 200 ευρο κινητο μια χαρα foto βγαζει ακομα και το βραδυ,δλδ τι περιμενουν.....εδω 2πλασιας τιμης συσκευες και παλι το βραδυ δεν.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/262796845057

Πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα βολεύει.

Ψάξτε για Baseus στο eBay.

 

Το είχα πάρει του πατέρα για το Redmi 3s του και απ ότι έχω καταλάβει δεν κάνει και πολύ καλό να βάζεις μαγνήτη πάνω στο τηλέφωνο γιατί του κάνει κάτι κόλπα κάποιες φορές!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλως σας βρηκα...μολις εγινα κατοχος ενος 64αριου...

 

η ερωτηση ειναι κουτη,παραταυτα με ψαξιμο δεν βρηκα τιποτα...

 

υπαρχει θεμα εαν χρησιμοποιησω την Micro καρτα απο το παλιο κινητο μου στο αντιστοιχο slot?

δηλαδη εαν και τα δυο slots που εχει το κινητο,για nano και micro, απολαμβανουν τα πληρη χαρακτηριστικα λειτουργιας...

Link to comment
Share on other sites

Mπουμπουνα του lineage και viper4android να νιώσει.

Απλά μη βάλεις το stock πακέτο gapps γιατί θα σου αντικαταστήσει την camera.

Ελπίζω να πέρασες twrp 3.0.3 γιατί με την 3.0.2 είχε μανούρα με κρυπτογράφηση.

 

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρχικά σκέφτηκα γιατί με λέει μπουμπούνα!!!...:lol:

 

Ναι έβαλα το τελευταίο 3.0.3 χωρίς βέβαια να ξέρω αυτό με την κρυπτογράφηση.

Στάθηκα τυχερός.:ninja:

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ένα θέμα στο Mi max. Συγκεκριμένα, στην εφαρμογή του Messenger για το Facebook, παρότι συνεχώς ενεργοποιώ τις ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΩΝ (συνεπώς δίνω έγκριση στην εφαρμογή μέσα από τις Ρυθμίσεις του κιν για να "σχεδιάζει πάνω σε άλλες εφαρμογές" ωστόσο απενεργοποιείται μόνο του ΣΥΝΕΧΩΣ).

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Με την εξέλιξη των bezel-less smartphones τους τελευταίους μήνες θα υπέθετε εύλογα κανείς ότι δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του Xiaomi Mi MAX με την οθόνη των 6.44”. Παρόλα αυτά, η εταιρεία φημολογείται ότι κατασκευάζει ήδη τον διάδοχο του γιγαντιαίου phablet για να προσφέρει μια πολύ φθηνότερη εναλλακτική επιλογή αντί για το Xiaomi Mi MIX 2.

 

 

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, το Xiaomi Mi MAX 2 θα διατηρήσει την οθόνη στα 6.44”, ωστόσο, θα είναι το πρώτο στον κόσμο με επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon 660 και θα προσφέρει 6GB RAM, 128GB αποθηκευτικό χώρο και μπαταρία 5000mAh. Η παρουσίαση του αναμένεται το Μάιο και λέγεται ότι η τιμή του δεν θα ξεπεράσει τα 1999 yuan (περίπου €275).

 

Πηγη:http://www.techgear.gr/

 

If You Want It Come And Get It

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ένα θέμα στο Mi max. Συγκεκριμένα, στην εφαρμογή του Messenger για το Facebook, παρότι συνεχώς ενεργοποιώ τις ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΩΝ (συνεπώς δίνω έγκριση στην εφαρμογή μέσα από τις Ρυθμίσεις του κιν για να "σχεδιάζει πάνω σε άλλες εφαρμογές" ωστόσο απενεργοποιείται μόνο του ΣΥΝΕΧΩΣ).

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ

 

Κι εγώ με την σειρά μου έχω παρόμοια προβλήματα... Όπως με το TAWK.TO και με το pages manager αλλά γενικά ενώ έχω δώσει την έγκριση να μένουν ανοιχτές οι εφαρμογές στο παρασκήνιο δεν έρχονται ειδοποιήσεις. Με το TAWK.TO το οποίο είναι εφαρμογή για live chat όταν κάποιος επισκέπτης του site μου ζητήσει συνομιλία ζωντανή δεν μου έρχεται ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα...ας ελπίσουμε ότι θα βάλει μια καλύτερη καμ και ois....

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως παραπανω θελεις σε αυτα τα λεφτα,σε οτι εχει να κανει με την καμερα....

Το γραφετε συνεχεια,θελετε κατι καλυτερο σε αυτον τον τομεα,πατε για συσκευη με τα διπλασια χρηματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κύριος λόγος για μένα για να αλλάξει κανείς σε Lineage είναι αυτά τα σπαστικά προβλήματα με τις ειδοποιήσεις στο MIUI... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ένα θέμα στο Mi max. Συγκεκριμένα, στην εφαρμογή του Messenger για το Facebook, παρότι συνεχώς ενεργοποιώ τις ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΩΝ (συνεπώς δίνω έγκριση στην εφαρμογή μέσα από τις Ρυθμίσεις του κιν για να "σχεδιάζει πάνω σε άλλες εφαρμογές" ωστόσο απενεργοποιείται μόνο του ΣΥΝΕΧΩΣ).

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ

 

Αυτό με το να σχεδιάζει πάνω σε άλλες εφαρμογές, μου το απενεργοποιεί και σε μένα συνέχεια.

Σπαστικό πολύ, αλλά δεν έχω βρει κάποια λύση.

Εάν γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω, ας το μοιραστεί μαζί μας.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ένα θέμα στο Mi max. Συγκεκριμένα, στην εφαρμογή του Messenger για το Facebook, παρότι συνεχώς ενεργοποιώ τις ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΩΝ (συνεπώς δίνω έγκριση στην εφαρμογή μέσα από τις Ρυθμίσεις του κιν για να "σχεδιάζει πάνω σε άλλες εφαρμογές" ωστόσο απενεργοποιείται μόνο του ΣΥΝΕΧΩΣ).

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ

Μήπως δεν είναι ενεργοποιημένο το autostart στο security center, στα app αυτά?

 

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι ενεργοποιημένο το autostart στο security center, στα app αυτά?

 

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ψάξουν τα παιδιά λίγο πιο πίσω θα βρουν την λύση, έχει ειπωθεί ξανά το συγκεκριμένο πρόβλημα. Δεν έχω εύκαιρο το link με τον οδηγό....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ένα θέμα στο Mi max. Συγκεκριμένα, στην εφαρμογή του Messenger για το Facebook, παρότι συνεχώς ενεργοποιώ τις ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΩΝ (συνεπώς δίνω έγκριση στην εφαρμογή μέσα από τις Ρυθμίσεις του κιν για να "σχεδιάζει πάνω σε άλλες εφαρμογές" ωστόσο απενεργοποιείται μόνο του ΣΥΝΕΧΩΣ).

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ

@akilleas Θα πας στο "ασφάλεια"- "περισσότερα δικαιώματα" "άδειες εφαρμογών" και θα ενεργοποιήσεις στο messenger να επιτρέπεται να ανοίγει παράθυρο, θα έχει ένα κόκκινο "x" και θα λέει "απόρριψη" όταν το ανοίξεις λογικά. Εσύ θα το κάνεις "αποδοχή". Ελπίζω να τα λέω σωστά γιατί δεν έχω μπροστά μου xiaomi αυτή τη στιγμή, τα θυμάμαι απ' έξω :rolleyes:

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@akilleas Θα πας στο "ασφάλεια"- "περισσότερα δικαιώματα" "άδειες εφαρμογών" και θα ενεργοποιήσεις στο messenger να επιτρέπεται να ανοίγει παράθυρο, θα έχει ένα κόκκινο "x" και θα λέει "απόρριψη" όταν το ανοίξεις λογικά. Εσύ θα το κάνεις "αποδοχή". Ελπίζω να τα λέω σωστά γιατί δεν έχω μπροστά μου xiaomi αυτή τη στιγμή, τα θυμάμαι απ' έξω :rolleyes:

 

Στάλθηκε από το XT1635-02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν έχω εγώ το πρόβλημα με τον messenger, το έκανα για την εφαρμογή που μου είχε παρουσιάσει το πρόβλημα και το παρακολουθώ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ μου με αυτά τα specs πόσο νομίζεις ότι θα κάνει 230€? Θα κανει αρκετά περισσότερο για αυτο είπα για καλύτερη καμ και ois...Εκεί κουτσαινει εξάλλου...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να αρχισω να γραφω τωρα για παρα πολλα κινητα με διπλασια+++ τιμη,που εχουν περασει απο τα χερια κατα καιρους για δοκιμες,με χειροτερες επιδοσεις στο θεμα καμερα......?Ειδικα στις νυχτερινες,γιατι με καλο φωτισμο οι foto που βγαζει το max ειναι σε παρα πολυ καλο επιπεδο.....

Αυτο γραφω εγω,αλλα θελουμε και την πιττα ολοκληρη,και φυσικα τον σκυλο χορτατο.:)

Δηλαδη τι θελετε.επιδοσεις dslr με 250 ευρο.....Και το σχολιο αυτο ειναι γενικο για ολες της συσκευες σε αυτο το ευρος τιμης.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να έχει και μια καμ για σεμινάρια...απλά λίγο καλύτερη σε Όχι τόσο φωτεινά μέρη....όσον αφορά πάντως για το κόστος του, αρχική τιμή Κίνας 275€ καθόλου άσχημα δηλαδή

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως και σε ηλιόλουστη ημέρα που το δοκίμαζα σήμερα η απόδοση της κάμερας σε σύγκριση με αυτή του Galaxy Note II που τα έχω δίπλα, είναι πολύ κάτω του μετρίου.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε ηλιόλουστη ημέρα που το δοκίμαζα σήμερα η απόδοση της κάμερας σε σύγκριση με αυτή του Galaxy Note II που τα έχω δίπλα, είναι πολύ κάτω του μετρίου.

καλα 100 φορες το εγραψαν ρε φιλε για την διαφορα στην τιμη........και μην μου πεις οτι το ενα ειναι παλιο μοντελακι το νοτε,μην μας τρελανεις τωρα.....πας να μας το συγκρινεις με το νοτε των 600 φευγα ευρο.....

Link to comment
Share on other sites

Για τα χρήματα του και για αυτά που προσφέρει έχει μια πολύ καλή κάμερα ειδικά την μέρα. Τώρα για το βράδυ μόνο τα Lumia μπορούν να βγάλουν αξιοπρεπή φωτογραφία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλα 100 φορες το εγραψαν ρε φιλε για την διαφορα στην τιμη........και μην μου πεις οτι το ενα ειναι παλιο μοντελακι το νοτε,μην μας τρελανεις τωρα.....πας να μας το συγκρινεις με το νοτε των 600 φευγα ευρο.....

 

Φίλε μου δεν συγκρίνω τίποτα. Την άποψη μου έγραψα.

Εξάλλου αγόρασα το Μι Μαξ παρότι έχω Νοτε ΙΙ πλέον να κάθεται.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν συγκρίνω τίποτα. Την άποψη μου έγραψα.

Εξάλλου αγόρασα το Μι Μαξ παρότι έχω Νοτε ΙΙ πλέον να κάθεται.

φιλε οπως τα γραφεις ετσι το καταλαβαινουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από μια εβδομάδα χρήσης με nougat (global dev) έχω να πω ότι καμία διαφορά δεν έχω δει σε σχέση με marsmallow.

Μπαταρία τα ίδια (μια χαρά δλδ).

Η εφαρμογή του Facebook μερικές φορές κρασαρει, όπως και το Messenger.

Η διαχείριση της μνήμης τα ίδια.

Καμία διαφορά δλδ με λίγα λόγια. Το 6 έγινε 7, είναι η μόνη διαφορά στο, σχετικά με το τηλέφωνο. Αυτά από εμένα. Περιμένουμε το miui 9. Εκεί θα δούμε διαφορά πιστεύω. Ξέρει κανένας ποτέ να το περιμένουμε?

Καλημέρα και πάλι.

Edited by spursfan
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.

Από χθες κάτοχος κι εγω του Max στην εκδοση 3/64. Ήρθε με MIUI 8.0.3 global stable. Αν και μεγάλο τελικά είναι μια χαρα στο (δικό μου) χέρι, καμία σχέση με το να φαίνεται ότι κουβαλάς ταμπλέτα όπως φοβόμουν. :)

Απίστευτο κινητό για τα χρήματά του.

Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδες, παροτι ερχεται ο διαδοχος, προσανατολιζομαι απο εβδομαδα σε αγορα του τερατος, εδω απο Ελλαδα, μιας και το ΦΠΑ θα το παρω επιστροφη και θα μου ερθει σχεδον μια η αλλη, χωρις το επιπλεον αγχος αποστολης τελωνειου κλπ κλπ... απλα δεν εχω αποφασισει ακομα που θα κατσει η μπιλια, αν θα ειναι το 3/32 ή το 3/64. αναγκη σε χωρο βεβαια δεν εχω, τα 25 καθαρα γιγα νομιζω με καλυπτουν μια χαρα και περισσευουν κιολας και απ οτι διαβαζω στην καθημερινοτητα ο 650 με τον 652 δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες. οσοι κατοχοι και των 2 εκδοσεων εχουν ορεξη ας παραθεσουν επιχειρηματα εκατερωθεν, μπας και καταφερω και καταληξω :lol: :lol::p :p

 

Υ.Γ. ειλικρινα η 800αρα μπαντα (για την οποια τοσος ντορος γινεται...) για την χρηση που του κανω δεν με απασχολει καθολου, το 3τζι μια χαρα μου κανει

Edited by Alfakias74
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...