Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πάψει προ πολλου να κοιτάω. Τις περισσότερες φορές ούτε εφαρμογές δεν κλείνω :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια σας ευχαριστω για την βοηθεια!!!

 

Εβαλα παραγγελια στο vicmall 3/32 golden και μια nilkin με chip http://www.vickmall.com/nillkin-new-leather-case-sparkle-leather-case-with-view-window-for-xiaomi-max.html

Την εχει αγορασει καποιος αυτη την θηκη;

 

Εχει χρησιμοποησει καποιος. την quick charge 3.0 λειτουργια με αλλο φορτιστη φυσικα!?

Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω για την βοηθεια!!!

Εβαλα παραγγελια στο vicmall 3/32 golden και μια nilkin με chip http://www.vickmall.com/nillkin-new-leather-case-sparkle-leather-case-with-view-window-for-xiaomi-max.html

Την εχει αγορασει καποιος αυτη την θηκη;

........................

Φιλε τη θηκη την ειχα παρει και εγω. Τα συμπερασματα μου :

1. Δουλευει συνεχεια στο background και επομενως καταναλωνει μπαταρια.

2. Πολλες φορες η εφαρμογη δεν ανταποκρινεται με αποτελεσμα να χρειαζεται να απενεργοποιω και να ενεργοποιω την εφαρμογη.

Γενικα δεν εμεινα ευχαριστημενος και την εδωσα ..... Δοκιμασε τη με το καλο, μπορει εσενα να σου κατσει καλυτερα η εφαρμογη και να μην εχεις παρομοια προβληματα :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που λέτε για θήκες, για πείτε τί έχετε απάνω, να κάνουμε την παραγγελία συνολική με το καλό... Πχ τα tempered που δίνουν το honorbuy και το vickmall είναι καλά; Θήκη, επειδή θέλω με καπάκι, μόνο η original Xiaomi μου έχει κάτσει καλά στο μάτι....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις παρατηρησεις για τη. Θηκη λογικα τα συμπερασματα σου

 

Ελπιζω να το προστατευει τουλαχιστον

Γιατι αυτο με ενδιαφερει πρωταρχικα

 

Εμενα με ενδιαφερει θηκη με παραθυρο

 

Παιδια το εχω παραγγειλει με official CH/en

 

Τα αγγλικα ειναι σωστα? Η ειναι κακομεταφρασμενα και μισα κινεζικα?

 

Δεν με ενδιαφερουν τα ελληνικα μενου

Εκτος απο ελληνικΑ προσφερει κατι αλλο η ελληνικη ROM απο miui.gr?

 

Ευχαριστω γιΑ το χρονο σας

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις παρατηρησεις για τη. Θηκη λογικα τα συμπερασματα σου. Ελπιζω να το προστατευει τουλαχιστον. Γιατι αυτο με ενδιαφερει πρωταρχικα. Εμενα με ενδιαφερει θηκη με παραθυρο

Παιδια το εχω παραγγειλει με official CH/en. Τα αγγλικα ειναι σωστα? Η ειναι κακομεταφρασμενα και μισα κινεζικα?

Δεν με ενδιαφερουν τα ελληνικα μενου. Εκτος απο ελληνικΑ προσφερει κατι αλλο η ελληνικη ROM απο miui.gr?

Ευχαριστω γιΑ το χρονο σας

H θηκη εναι σανποιοτητα και προστασια πολυ καλη.

Η official Αγγλοκινεζικη ειναιπολυ καλη, και εχει σωστη μεταφραση.

Ομως η Ελληνικη ειναι ποοοοοολυ καλυτερη. Εκτος απο τη μεταφραση ολου του interface στα ελληνικα, ειναι πιο στρωμενη, εχουν γινει μικροεπεμβασεις, εχουν αφαιρεθει αχρηστες εφαρμογες, εχει σεταριστει σωστα, εχουν μπει πραγματα και ουσιαστικα οι ελληνικες ROM βασίζονται στα τελευταία Updates μέσα από το en.miui.com & xiaomi.eu. Δεν το συζηταω, προσωπικη συμβουλη βαλε την Ελληνικη καποια στιγμη. Και αν δεν σε ενδιαφερει η ελληνικη γλωσσα, γυρνα τη στα Αγγλικα, που ετσι κι αλοιως εχει μεσα η ROM. Διαβασε περισσοτερα εδω :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

@kwnana

Ευχαριστω

 

Νομιζω οτι τωρα με καλυψες καλυτερα , αν ειναι πιο καθαρη οκ

Εκανα λογαριασμο στο miui.gr ειλικρινα δεν καταλαβαινω πως βγαζεις ακρη εκει

 

Και στην xiaomi.com δηλαδη εκανα εγγραφη για να μπορω να παρω unlock codes φανταζομαι οτι μπορω να ζητησω αφου παρΑλαβω την συσκευη σωστα?

 

ομως ολη η διαδικασια δεν φαινεται να ειναιασφαλης

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Λοιπν αιτηση για unlock μπορεις να κανεις και χωρις τη συσκευη. Κανε λοωαριασμο και ζητα απο τωρα.

Σχετικα με τη διαδικασια δεν υοαρχει κανενας φοβος. Τα Xiaomi εινια πολυ σκληρα για να πεθανουν, οπως λενε καποιοι φιλοι ....

Αν ακολουθησεις τους οδηγους κατα γραμμα θα δεις οτι δεν ειναι τιποτε ..... Και θα εχεις τελικα μια εντελως διαφορετικη συσκευη ....

Οσο για την οργανωση στο site, μια χαρα οργανωμενα ειναι. Εχει χωρισμενα topics ανα συσκευη οπου μπκρεις να βρεις εξειδιμευμενους οδηγους. Γινεται απιστευτη δουλεια εκει περα. Αν ασχοληθεις.λιγο περισσοτερο θα δεις οτι ειναι πολυ ευκολα τα πραγματα

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλα εγω απο το κινητο δεν τα βλεπω οργανομενα δεν μπορεσα να βρω ουτε thread για το max
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Καλα εγω απο το κινητο δεν τα βλεπω οργανομενα δεν μπορεσα να βρω ουτε thread για το max
Μπες απο Η/Υ (πατα στο εικονιδιο του xiaomi-miui Hellas στην υπογραφη μου) :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

O satiros, έχει δικαιο σχετικά με το site, στο οποίο Έχω λογαριασμό, είναι δυσλειτουργικο, παλιότερα ήταν ακόμα πιο δύσκολο. Ή λύση: αποθήκευση στα αγαπημένα, και μπαίνω από εκεί, το ίδιο και με το κινητό, τα έχω σε παράθυρα, αλλιώς θέλει εκνευριστικο ψάξιμο. Το site του myphone, είναι από τα πιο λειτουργικά που υπάρχουν.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι το site δεν ειναι πρακτικο και το κανει μη φιλικο σε νεους χρηστες, πρωτη φορα πριν λιγο καιρο αρχισα να το επισκεπτομαι.

Παρ'ολα αυτα φαινεται να ειναι μια παρα πολυ καλη προσπαθεια απο θεμα υποστηριξης. :)

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχην το myphone ειναι Οκ οπως και αλλα site που εχω εγγραφει απο το 1993 που εχω internet .

Ευτυχως φιλε εγραψες και εσυ γιατι ο εξαιρετικος kwnana θα με εβγαζε τρελο

Απεριγραπτο ειναι οργανωτικα απλα πρεπει να κοιταμε περα απο την επιφανεια διοτι απο πισω κρυβετε μια ζωηρη κοινοτητα

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχην το myphone ειναι Οκ οπως και αλλα site που εχω εγγραφει απο το 1993 που εχω internet .

Ευτυχως φιλε εγραψες και εσυ γιατι ο εξαιρετικος kwnana θα με εβγαζε τρελο

Απεριγραπτο ειναι οργανωτικα απλα πρεπει να κοιταμε περα απο την επιφανεια διοτι απο πισω κρυβετε μια ζωηρη κοινοτητα

Χαχα σιγα ρε παιδια μη βσρατε, δεν εινΙαι δικο μου. Μελος ειμαι και γω ....

Οταν θα παω στο σπιτι θα σας τα ξεδιαλυνω ολα ...... Θα ανεβασω και screenshots για να τα εμπεδωσετε :p

Εκεινο που μετραει ειναι το περιεχομενο, που για τα ελληνικα δεδομενα ......ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλα kwnana δεν ειπαμε τιποτα και εμεις δεν ειμαστε σπιτι αλλα συμφωνουμε στο content is king .

 

Βλεπω τοσα πολλα ποστ για rn3 pro και προβληματα και ελαχιστα για max και προβληματα αυτο ειναι ενθαρυντικο νομιζω

 

Στην βαση τους ομως ειναι ιδιο hardware

 

Εχουν επιλυθει τα προβληματΑ η απλα εχουμε λιγοτερο αριθμο χρηστων και δεν αναφερουν το προβλημΑ

 

Την αποψη σας

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Καλα kwnana δεν ειπαμε τιποτα και εμεις δεν ειμαστε σπιτι αλλα συμφωνουμε στο content is king .

Βλεπω τοσα πολλα ποστ για rn3 pro και προβληματα και ελαχιστα για max και προβληματα αυτο ειναι ενθαρυντικο νομιζω. Στην βαση τους ομως ειναι ιδιο hardware

Εχουν επιλυθει τα προβλήματα η απλα εχουμε λιγοτερο αριθμο χρηστων και δεν αναφερουν το προβλημα. Την αποψη σας

Σίγουρα ειμαστε πιο λιγοι χρηστες ........ Αλλα δεν εχω διαβασει γενικα για θεμετα να εχει η συσκευη. Αρα προς το παρόν τεκμαίρεται το πρώτο ......

Edit Όπως υποσχέθηκα σας παραθέτω τα βήματα που μπορείτε να κάνετε για να είναι η αναζήτηση στο συγκεκριμένο forum πιο εύκολη :

Πηγαίνουμε στην αρχική σελίδα του forum https://xiaomi-miui.gr/community/

Όπως είμαστε στην Αρχική Σελίδα

 

http://i65.tinypic.com/a4lbeu.jpg

 

Επιλέγουμε το κουμπί forum

 

http://i66.tinypic.com/sxc0tg.jpg

 

Κάνουμε scroll προς τα κάτω μέχρι να βρούμε το τμήμα XIAOMI Συσκευές

 

http://i64.tinypic.com/2yoprpt.jpg

 

Εκεί έχουμε τη δυνατότητα επιλογής είτε του Xiaomi Mi Max (Hydrogen), είτε του Mi Max Pro (Helium)

 

http://i67.tinypic.com/28ugpib.jpg

 

Στη συνεχεια είτε επιλέξουμε Xiaomi Mi Max (Hydrogen)

 

http://i68.tinypic.com/de332r.jpg

 

είτε επιλέξουμε Mi Max Pro (Helium)

 

http://i63.tinypic.com/289lajc.jpg

 

έχουμε τη δυνατότητα να περιηγηθούμε στους οδηγούς, η να διαβάσουμε υπάρχοντα topics, η να δημιουργήσουμε νέο :p

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρόσεξα στο Mi MAX είναι ότι έχει Corning Gorilla Glass 3, που σε άλλες συσκευές της συνήθως δεν βάζει και το θεωρώ πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό. Ελπίζω να το καθιερώσει και να αρχίσει να το βάζει σε όλες της τις συσκευές, είτε είναι mid-range είτε high.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου kwnana σωστος στις υποσχεσεις σου

 

Corning glass 4 εχουν γραψΕι αλλου ομως η μαμα λεει 3

Ολ αυτα τα χαρακτηριστικα ειναι σημαντικΑ γενικα παντως αν δεν το βαλεις σε θηκη με ενα πεσιμο θα το κλαις

200γρ ειναι πολλα για 1 μετρο η 1,5 πτωση

Το 6 αρι που ειχα τα εβγαλε περα εξαιτιας της θηκης

πως εσπασε (μαλλον καποιο gremlin οικοσιτο), ακομα δεν ξερω

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζεται αν υποστηριζει ant+ γιατι θελω να συνδεω hrm και foot pod

 

Ευχαριστω

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, έχει καταφέρει κανένας να συνδέσει το mi max με τηλεόραση μέσω micast? Είχα πάρει παλαιότερα μια συσκευή της samsung για να συνδέω το σ4 που είχα και δούλευε μια χαρά. Μετά είχα ένα lg g3 το οποίο συνδεόταν και αυτό κανονικά. Τώρα με το Mi max, ενώ τη βλέπει τη συσκευή και συνδέεται, δείχνει μόνιμα μια μαύρη οθόνη η τηλεόραση. Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα?

Επίσης δεν μου συγχρονίζει η εφαρμογή whatsapp τις επαφές μου, βγάζει συνέχεια μνμ να ενεργοποιήσω τις επαφές μέσα από τις εξουσιοδοτήσεις, αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι. Ξέρει κανείς κάτι?

Αααα φοράω την GTV 7.5.6.0 Stable

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, έχει καταφέρει κανένας να συνδέσει το mi max με τηλεόραση μέσω micast? Είχα πάρει παλαιότερα μια συσκευή της samsung για να συνδέω το σ4 που είχα και δούλευε μια χαρά. Μετά είχα ένα lg g3 το οποίο συνδεόταν και αυτό κανονικά. Τώρα με το Mi max, ενώ τη βλέπει τη συσκευή και συνδέεται, δείχνει μόνιμα μια μαύρη οθόνη η τηλεόραση. Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα?

Επίσης δεν μου συγχρονίζει η εφαρμογή whatsapp τις επαφές μου, βγάζει συνέχεια μνμ να ενεργοποιήσω τις επαφές μέσα από τις εξουσιοδοτήσεις, αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι. Ξέρει κανείς κάτι?

Αααα φοράω την GTV 7.5.6.0 Stable

 

Τσεκαρε μηπως απο στην Ασφαλεια(εικονιδιο με σταυρο)-Δικαιωματα-Δικαιωματα παλι και κοιτα στην εφαρμογη τι δικαιωματα εχεις δωσει,αφησε να βλεπει τις επαφες σου.

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε μηπως απο στην Ασφαλεια(εικονιδιο με σταυρο)-Δικαιωματα-Δικαιωματα παλι και κοιτα στην εφαρμογη τι δικαιωματα εχεις δωσει,αφησε να βλεπει τις επαφες σου.

σωστός φίλε μου, όλα κομπλέ, σ`ευχαριστώ.

Όσο αφορά το πρώτο σκέλος της ερώτησής μου, οποίος έχει καμιά ιδέα....

Link to comment
Share on other sites

MirAcast απο το wireless display πας?

Σωστα?

Δοκιμασε κανενα utility που εχει στο play μηπως ξεμπλοκαρει

Αν εχεις WiFi η net στην τηλεοραση δολιμασε χωρις το μιρακαστ

Sony εχεις

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

MirAcast απο το wireless display πας?

Σωστα?

Δοκιμασε κανενα utility που εχει στο play μηπως ξεμπλοκαρει

Αν εχεις WiFi η net στην τηλεοραση δολιμασε χωρις το μιρακαστ

Sony εχεις

πάω από το εικονίδιο cast (από πίνακα ελέγχου)

διαβάζει κανονικά το dongle της samsung, γράφει ότι συνδέεται, αλλά τίποτα.

Η τηλεόραση δυστυχώς δεν έχει ενσωματομένο wifi ή κάτι αντίστοιχο.

Σε άλλη τηλεόραση (που είχε τα πάντα onboard...) που δοκίμασα συνδέθηκε μια χαρά. Το θέμα μου είναι με το συγκεκριμένο dongle της samsung...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...