Jump to content

Αξιόλογο κινητό μέχρι 200 ευρώ.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας για να κάνω τη καλύτερη επιλογή. Δεν έχω κόλλημα με μάρκα. Το κινητό θα αγοραστεί από Ελλάδα, επειδή το βιάζομαι.

Αυτά που με ενδιαφέρουν είναι:

- Οθόνη 5.0' - 5.5'

- Αξιοπρεπής κάμερα

- Κάρτα sd

- Καλή αυτονομία

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Το redmi note 3, το βρίσκω στ τα 228 ευρώ καινούργιο!

Επειδή κοιτάζω και κάποια ελαφρά μεταχειρισμένα σε καλή κατάσταση...

Αν εύρισκα το Huawei P8 ή το LG NEXUS 5x π.Χ στα 200 ευρώ, πως θα τα βάζατε κατά σειρά από πλευράς ποιότητας και specs???

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις το redmi note 3 PRO (32GΒ ΡΟΜ/3GB ΡΑΜ) από το vickmall με 200 ευρώ και το χεις σε 10-15 μέρες...περισσότερο ψυχολογικό είναι το θέμα νομίζω...

Πολύ ανώτερη συσκευή από το απλό redmi note 3.

 

Τα άλλα δύο που αναφέρεις, πολύ καλές συσκευές και οι δύο.

 

Το p8 λίγο παλιότερο αλλά συσκευάρα...νομίζω στα 200 μεταχειρο, ίσως και πιο κάτω, είναι καλή περίπτωση.

 

Το pure android 5x είναι επίσης συσκευάρα με απίθανη φωτογραφική, με μειονέκτημα, μπορεί σημαντικό, να μην παίρνει sd card και η έκδοση των 16gb μάλλον δε φτάνει...η έκδοση των 32gb ξεφεύγει στην τιμή.

Αν το βρίσκεις μεταχειρο σε καλή τιμή, χτύπα το...;)

 

To moto x play είναι πολύ καλή περίπτωση, αλλά το βρίσκεις 60 ευρώ πάνω από το μπάτζετ σου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και ψήνομαι για το Xiaomi redmi note 3 pro, στα 190 ευρώ από vickmall ή pandawill

 

Σε σχέση με τις άλλες 2 συσκευές που ανέφερα παραπάνω, τη θεωρείτε ανώτερη;;;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως "ψηνεσαι" και συ και από τις δύο μεριές? :lol: :lol:

 

Το rn3 pro μπορεί επιμέρους να μην είναι τόσο μπιμπελο και να χει τόσο τέλειο σήμα όπως το p8 ούτε να βγάζει τόσο εκπληκτικές φωτογραφίες όσο το 5x, αλλά συνολικα είναι μια εξαιρετική δίκαρτη (+sd card με κόλπο) συσκευή-απροβληματιστη-ταχυτατη-με τεράστια αυτονομια-συνεχη υποστήριξη-ελληνικές rom-gps-υπερυθρες-otg-ραδιοφωνο-συνδεση με smart TV κ.λ.π... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε ή παραγγελία προς mindeal για το redmi note 3 pro!!!

Είμαι πολύ χαρούμενος και σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!

 

Τώρα οι μέρες μετράνε αντίστροφα...

Πόσο είπαμε;;;

Καμμία 15αρια;;;

Link to comment
Share on other sites

Ψηθηκες για το vickmall και τσουρουφλιστηκες με το minideal!! :lol:

Πλάκα κάνω, δεν ξέρω τι παίζει με το minideal, με το vickmall είχες ελπίδα να τι χεις από 10 έως 15 μέρες... ;)

Link to comment
Share on other sites

Λες να έχουν τόση διαφορά; :-)

Η αλήθεια είναι ότι ο αδερφός μου έχει πάρε-δώσε με Κίνα και ανέλαβε όλη τη διαδικασία (παραγγελία, PayPal κ.λ.π)...

 

Στο τέλος αυτός θα φάει τα μπινελίκια...Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Με πια ρομ το παραγγειλες ?θέλω και εγώ να το παραγγείλω κ δε ξέρω με πια ρομ να το πάρω ...για την multi που έχει κ τα Ελληνικά έλεγα αλλά κάποιος έγραφε ότι έχει κάποια θεματα ? ενω την official με τα αγγλικά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αλλαγή ρομ κτλ

Κάποια βοήθεια ?

Link to comment
Share on other sites

Το παιρνεις με την China dev, ξεκλειδώνεις τον bootloader και περνάς την Ελληνική... Παιχνιδάκι... :D

Παιχνιδάκι!!! χαχαχα ...Ωραίος :-)

 

Και αν έρθει Multi-language, υπάρχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπείτε στο θέμα της συσκευής, στις τελευταίες σελίδες (αλλά και σε όλες τις προηγούμενες τα ίδια έχει.. :X) υπάρχουν όλα.

 

Εν ταχει:

1. αυτονομία 2-3 μέρες με 9-10 ώρες sot (ανοιχτή οθονη)

2. Αν έρθει με την multi, περνάς China stable, μετά China dev, ξεκλειδώνεις τον bootloader (αφού έχεις κάνει αίτημα να σου ρθει μήνυμα ξεκλειδωματος από την xiaomi) και περνάς την Ελληνική, ΑΛΛΑ, μπορεις να παραγγείλεις να ρθει κατευθείαν με την China dev (vickmall), να ξεκλειδώσεις κ να περάσεις απλά την Ελληνική.

 

Κατα τ άλλα θα κινητό είναι απίθανο, τα χει όλα σε υπερθετικο βαθμό....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπείτε στο θέμα της συσκευής, στις τελευταίες σελίδες (αλλά και σε όλες τις προηγούμενες τα ίδια έχει.. :X) υπάρχουν όλα.

 

Εν ταχει:

1. αυτονομία 2-3 μέρες με 9-10 ώρες sot (ανοιχτή οθονη)

2. Αν έρθει με την multi, περνάς China stable, μετά China dev, ξεκλειδώνεις τον bootloader (αφού έχεις κάνει αίτημα να σου ρθει μήνυμα ξεκλειδωματος από την xiaomi) και περνάς την Ελληνική, ΑΛΛΑ, μπορεις να παραγγείλεις να ρθει κατευθείαν με την China dev (vickmall), να ξεκλειδώσεις κ να περάσεις απλά την Ελληνική.

 

Κατα τ άλλα θα κινητό είναι απίθανο, τα χει όλα σε υπερθετικο βαθμό....

 

η China dev που λες πια ειναι ? στο Vickmall με την παραγγελια εχει να διαλεξεις με πια το θελεις να ερθει ...οποτε αν παρεις με multi παλι μπορει να αλλαχτει σε Ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Από vickmall επιλέγεις να έρθει με China dev αν έχεις σκοπό να φλασαρεις την Ελληνική.

Η global έχει πολλες γλώσσες όχι Ελληνικά. + google play...βέβαια βάζεις Ελληνικό πληκτρολόγιο για να γράφεις στα Ελληνικα, αλλα η γλώσσα των μενού θα είναι στα Αγγλικά...

Link to comment
Share on other sites

Από vickmall επιλέγεις να έρθει με China dev αν έχεις σκοπό να φλασαρεις την Ελληνική.

Η global έχει πολλες γλώσσες όχι Ελληνικά. + google play...βέβαια βάζεις Ελληνικό πληκτρολόγιο για να γράφεις στα Ελληνικα, αλλα η γλώσσα των μενού θα είναι στα Αγγλικά...

 

Δλδ η multi δεν εχει Ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Η multi έχει Ελληνικα, αλλά διαβάζω έχει θεματακια με αναγνώριση sim κ.λ.π.

Η global δεν έχει Ελληνικά.

Μπες να ρωτήσεις ότι θέλεις στο θέμα της συσκευής.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...