Jump to content

Honor 4X vs Samsung Galaxy J5 vs Huawei Ascend P8 Lite Dual


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα παιδια.. Ενδιαφερεται μια φιλη για αγορα κινητου τηλεφωνου κ ειναι μεταξυ των μοντελων:

 

Samsung Galaxy J5

Huawei Ascend P8 Lite Dual

lg g4s

 

Δεν θελει να υπερβει με τπτ τα 170 ευρω και μου ειπε οτι τοσο ειναι το ταβανι στα παραπανω...

Φυσικα οσο πιο φθηνο -οπως λεει- τοσο πιο καλο :p

 

Εγω της ειπα να παρει το j5 μιας που ακουγονται πολυ θετικα σχολια. Της ειπα να ανεβει στο Α5 φυσικα αλλα ουτε συζητηση να δωσει το κατι παραπανω...

Εσεις ποιο απο τα παραπανω προτεινετε?

Ή τουλαχιστον αν εχετε να κανετε καποια καλυτερη προταση σε αυτα τα χρηματα πειτε μου!

Ευχαριστω!

 

ΥΓ. Αυτη τη στιγμη ειναι χρηστης του moto g πρωτης γενιας. Αν αυτο λεει κατι... Απλα το αναφερω.

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

moto g 3rd ειναι πολυ καλη επιλογη και μπορει να την βολεψει κι ολας αφου ειχε το 1ο

και του λουμια 640 επεισης απλα θα πρεπει να συμβιβαστει σε καποια πραγματα με το λειτουργικο αλλα ιναι πολυ φτηνο

Link to comment
Share on other sites

Απο μενα το P8 lite το εχω σχεδον ενα μηνα και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος..ήμουν αναμεσα στο j5 και το p8 lite και οσους ρωταγα μου λεγαν να παρω το p8 lite και δεν το Μετάνιωσα καθολου
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ή μετάβαση σε άλλο ui που να μην είναι android ίσως την ξενίσει και τη χαλάσει. Το J5 ενώ αρχικά νόμιζα ότι ήταν ανώτερο σε επιδόσεις από το moto g3 στην πάροδο του χρόνου έχει ίδιες περίπου. Για το p8 lite δεν ξέρω προσωπικά γιατί δε το χω δουλέψει, αλλά ξέρω από άλλους ότι έχει θέμα με μπαταρία και φωτεινότητα οθόνης. Εγώ με το moto g3 που έχω έχω νιώσει αναβάθμιση μόνο στο μέγεθος της οθόνης, την sd, το 4g και το ηχείο, λειτουργικότητα η ίδια περίπου

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*που να μην είναι PURE android

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να δώσει αλλά 15ευρω (σιγά το πράμα, κινητό αγοράζει) και να πάρει το Motorola Moto X 2nd gen 185€ το οποίο είναι κλάσεις ανώτερο σε ολα(κατασκευη,ταχυτητα(pure android),καμερα κτλπ) και απο το J5 και απο το P8 Lite.
Link to comment
Share on other sites

moto g 3rd ειναι πολυ καλη επιλογη και μπορει να την βολεψει κι ολας αφου ειχε το 1ο

και του λουμια 640 επεισης απλα θα πρεπει να συμβιβαστει σε καποια πραγματα με το λειτουργικο αλλα ιναι πολυ φτηνο

Το moto g 3rd το σκεφτηκαμε αλλα ειπαμε (μιας και το moto g που εχει ελεγε πως κολλουσε πολυ μετα την αναβαθμιση σε lollipop) να παμε σε καποιο μοντελο με παραπανω απο 1gb ram. Θα μου πεις ειναι σχετικο πως διαχειριζεται τη ram ενα τηλεφωνο αλλα οσο να ναι αλλο 1 και αλλο 2 gb. Windows phone δεν θελει με τπτ γιατι ειχε ενα lumia800 και δεν θελει να τα ξαναδει απο τοτε.

Απο μενα το P8 lite το εχω σχεδον ενα μηνα και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος..ήμουν αναμεσα στο j5 και το p8 lite και οσους ρωταγα μου λεγαν να παρω το p8 lite και δεν το Μετάνιωσα καθολου

Και εμενα μ αρεσει το p8 απλα γραφονται διαφορα για την οθονη και την μπαταρια του οπως ειπε κ ο alexzo1990... Μπορεις φυσικα ως χρηστης του τηλεφωνου να μας πεις αναλυτικα προς τι η ολη φασαρια.

 

Κοίτα, ή μετάβαση σε άλλο ui που να μην είναι android ίσως την ξενίσει και τη χαλάσει. Το J5 ενώ αρχικά νόμιζα ότι ήταν ανώτερο σε επιδόσεις από το moto g3 στην πάροδο του χρόνου έχει ίδιες περίπου. Για το p8 lite δεν ξέρω προσωπικά γιατί δε το χω δουλέψει, αλλά ξέρω από άλλους ότι έχει θέμα με μπαταρία και φωτεινότητα οθόνης. Εγώ με το moto g3 που έχω έχω νιώσει αναβάθμιση μόνο στο μέγεθος της οθόνης, την sd, το 4g και το ηχείο, λειτουργικότητα η ίδια περίπου

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*που να μην είναι PURE android

 

Αν το βλεπεις να ρολαρει καλα το moto g3 να της πω να το ξανασκεφτει. Την εκδοση με το 1 gb εχεις?

Η καμερα βελτιωθηκε καθολου απο το 1ης γενιας?

 

Προτείνω να δώσει αλλά 15ευρω (σιγά το πράμα, κινητό αγοράζει) και να πάρει το Motorola Moto X 2nd gen 185€ το οποίο είναι κλάσεις ανώτερο σε ολα(κατασκευη,ταχυτητα(pure android),καμερα κτλπ) και απο το J5 και απο το P8 Lite.

 

Θα το προτεινω αν και ειναι περιπτωση. Ακομα κ το 1 ευρω παραπανω την τρελαινει lol.

 

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει η γυναίκα μου το p8lite και είναι αρκετά ικανοποιημένη. Ρολαρει μια χαρά χωρίς να το έχει πάρα φορτώσει βέβαια και βγάζει καλές φωτογραφίες. Η μπαταρία δεν είναι και το καλύτερό του αλλά τα περισσότερα έτσι είναι!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ τωρα ειδα οτι στον τιτλο εχει ακομα το honor αντι το lg g4s.

Το διορθωσα αλλα δεν ξερω γιατι δεν δεχεται την τροποποιηση...

Link to comment
Share on other sites

Το moto g 3rd το σκεφτηκαμε αλλα ειπαμε (μιας και το moto g που εχει ελεγε πως κολλουσε πολυ μετα την αναβαθμιση σε lollipop) να παμε σε καποιο μοντελο με παραπανω απο 1gb ram. Θα μου πεις ειναι σχετικο πως διαχειριζεται τη ram ενα τηλεφωνο αλλα οσο να ναι αλλο 1 και αλλο 2 gb. Windows phone δεν θελει με τπτ γιατι ειχε ενα lumia800 και δεν θελει να τα ξαναδει απο τοτε.

 

Παντως απ οτι ακουω το moto g 3 ειναι μια χαρα με την 6, αλλα νταξει τα 2 γκιγκα προφανως δε μπορουν να συκγριθουν με το 1

Link to comment
Share on other sites

Και το 4Χ που επίσης έχω είναι ΣΚΥΛΟς.

μόνο μειονέκτημα τα 8GB εσωτερικης μνήμης, που θα λυθεί ριζικα με την έλευση της έκδοσης Αντροιντ Μ-6

 

Υπερέχει σε όλα του P8 lite, που έχω στην οικογένεια.

Dual sim-sd+3000mah+ super GPS -το καλύτερο που έχω ποτέ χρησιμοποιήσει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...