Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάται ποια έκδοση είχες πριν. Αν είχες την .3 είναι μεγαλύτερο το update και στο ισιώνει με τα .4

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά ντροπή τους , μια χαρά κινητάρα και το έχουν υποβαθμίσει γτ το 11αρι πούλησε καλύτερα , ούτε update για 60 καρέ , ούτε καινούργια έκδοση Android ούτε τπτ , απλά για να μην γκρινιάζουμε πέταξαν εκεί ένα security update.

Αυτό το σλόγκαν που ήταν : " Μια φορά HTC για πάντα HTC "

Μου φαίνεται γυρίζει σε ΠΟΤΕ HTC για εμένα , καλύτερα να την αγοράσει ή Google να της φτιάχνει τα πιξελοφωνα

Link to comment
Share on other sites

Απλά ντροπή τους , μια χαρά κινητάρα και το έχουν υποβαθμίσει γτ το 11αρι πούλησε καλύτερα , ούτε update για 60 καρέ , ούτε καινούργια έκδοση Android ούτε τπτ , απλά για να μην γκρινιάζουμε πέταξαν εκεί ένα security update.

Αυτό το σλόγκαν που ήταν : " Μια φορά HTC για πάντα HTC "

Μου φαίνεται γυρίζει σε ΠΟΤΕ HTC για εμένα , καλύτερα να την αγοράσει ή Google να της φτιάχνει τα πιξελοφωνα

 

Πάρε Samsung που είναι πιο "έντιμη" εταιρία και μοιράζει πιο πολλά updates και πιο γρήγορα :D (...not!)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι πάει καλύτερα , αρκετά καλύτερα και δεν έκανα κανένα clear cache κλπ. Αρκετά πιο snappy
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι πάει καλύτερα , αρκετά καλύτερα και δεν έκανα κανένα clear cache κλπ. Αρκετά πιο snappy
Εμένα σίγουρα πάει αλλά ήμουν στην .3 που ήταν αυτή που είχε σταματήσει η htc και έβγαλε καπάκια την .4 για τους πιο τυχερούς.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάρε Samsung που είναι πιο "έντιμη" εταιρία και μοιράζει πιο πολλά updates και πιο γρήγορα :D (...not!)

 

Σου είπα εγώ έξυπνε , πως θέλω Samsung? Μην πας να ανοίξεις συζήτηση για εταιρίες.

 

Εγώ λέω αυτά που βλέπω με το HTC 10 , την Ευρώπη την έχουν ξεχασμένη τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Το 10αρι υποστηρίζει Wi-Fi calling. Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις αλλά δεν έχω βρει κάτι. Χρειάζεται κάτι επιπλέον για να το υποστηρίξει;

Σας παρακαλώ εξηγήστε μου.

 

Α η vodafone πότε θα φέρει το Wi-Fi calling Ελλάδα;

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Πείτε εντυπώσεις. Στο σπίτι μου έχει χάλια σήμα η Vodafone και περιμένω πως και πως αυτή την υπηρεσία.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Το 10αρι υποστηρίζει Wi-Fi calling. Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις αλλά δεν έχω βρει κάτι. Χρειάζεται κάτι επιπλέον για να το υποστηρίξει;

Σας παρακαλώ εξηγήστε μου.

 

Α η vodafone πότε θα φέρει το Wi-Fi calling Ελλάδα;

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Πείτε εντυπώσεις. Στο σπίτι μου έχει χάλια σήμα η Vodafone και περιμένω πως και πως αυτή την υπηρεσία.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Πρέπει να το υποστηρίζει ο παρόχο και να είναι μέσα στο λογισμικό της συσκευής. Από όσο ξέρω η Vodafone δεν το παρέχει στην Ελλάδα άρα μόνο cosmote και σε συσκευές που υποστηρίζει και εφόσον το έχει μέσα το λογισμικό

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν η vodafone υποστηρίξει το Wi-Fi calling, θα υπάρξει κάποιος τρόπος να το έχουμε στο 10 αρι;

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ο κόπος να περάσω custom Rom για παράδειγμα μια από τις παρακάτω

 

https://forum.xda-developers.com/htc-10/development/rom-leedroid-10-4th-1-30-401-1-leedroid-t3372527

 

https://forum.xda-developers.com/htc-10/development/rom-21-02-viper10-1-0-0-tweaks-hub-t3379151

 

Τις έχει δοκιμάσει κανείς; Εντυπώσεις;

 

Γενικά η διαδικασία για να περαστεί μια τέτοια Rom ποια είναι;

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Edit: άκυρο :) Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το instagram και τους το έχω αναφέρει 2-3 φορές το πρόβλημα. Από τότε έχουν υπάρξει 3 αναβαθμίσεις, αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται.

 

Δε μπορώ να ανεβάσω βίντεο στην 24ωρη ιστορία (συμπεριλαμβάνεται και η λειτουργία boomerang). Μου αναφέρει ότι "Το αρχείο δεν ανεβαίνει. Προσπαθείστε ξανά".

 

Για όσους αναρωτιούνται ο ήχος υψηλής ανάλυσης στις ρυθμίσεις του βίντεο της κάμερας είναι απενεργοποιημένος και είναι ρυθμισμένο σε FHD. Έχω καθαρίσει τη cache από την εφαρμογή και από τη συσκευή. Έχω κάνει και factory reset. Υποθέτω πως είναι πρόβλημα της εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το instagram και τους το έχω αναφέρει 2-3 φορές το πρόβλημα. Από τότε έχουν υπάρξει 3 αναβαθμίσεις, αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται.

 

Δε μπορώ να ανεβάσω βίντεο στην 24ωρη ιστορία (συμπεριλαμβάνεται και η λειτουργία boomerang). Μου αναφέρει ότι "Το αρχείο δεν ανεβαίνει. Προσπαθείστε ξανά".

 

Για όσους αναρωτιούνται ο ήχος υψηλής ανάλυσης στις ρυθμίσεις του βίντεο της κάμερας είναι απενεργοποιημένος και είναι ρυθμισμένο σε FHD. Έχω καθαρίσει τη cache από την εφαρμογή και από τη συσκευή. Έχω κάνει και factory reset. Υποθέτω πως είναι πρόβλημα της εφαρμογής;

Πριν μερικές μέρες μου πήρε σίγουρα 10 φορές μέχρι να ανέβει. Αναγκαστικα και έκοψα το βίντεο στα 6" σε μια φάση γιατι των 10" δεν ανέβαιναν.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το instagram και τους το έχω αναφέρει 2-3 φορές το πρόβλημα. Από τότε έχουν υπάρξει 3 αναβαθμίσεις, αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται.

 

Δε μπορώ να ανεβάσω βίντεο στην 24ωρη ιστορία (συμπεριλαμβάνεται και η λειτουργία boomerang). Μου αναφέρει ότι "Το αρχείο δεν ανεβαίνει. Προσπαθείστε ξανά".

 

Για όσους αναρωτιούνται ο ήχος υψηλής ανάλυσης στις ρυθμίσεις του βίντεο της κάμερας είναι απενεργοποιημένος και είναι ρυθμισμένο σε FHD. Έχω καθαρίσει τη cache από την εφαρμογή και από τη συσκευή. Έχω κάνει και factory reset. Υποθέτω πως είναι πρόβλημα της εφαρμογής;

Είχα παλιότερα το ίδιο θέμα στο HTC One M7, και τελικά ήταν η ROM ( για να το πάρεις πρέφα, φαίνεται το θέμα της ROM γιατί δεν μπορούσα να παίξω live & video upload ούτε σε FB ούτε σε insta )

Link to comment
Share on other sites

Ερήμωσε το νήμα μας. Τόσο άψογα δουλευει το θηρίο μας? :D

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ερήμωσε το νήμα μας. Τόσο άψογα δουλευει το θηρίο μας? :D

 

The power of the 10

Οο ναι! :o :o

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια να πω τη αλήθεια, εμένα το home button κατι έπαθε και αλλαξε θέση. Το μισό κουμπί ειναι προς τα μεσα και το υπόλοιπο κανονικά στη θέση του. Κάποιες φορές όταν πατήσεις με λιγο παραπάνω πίεση κάνει σαν σκαμπανεβασμα. Κουνιέται με λιγα λόγια. Παρολα αυτα, δεν εχει θεμα, λειτουργεί άψογα. Στην αρχή με χαλασε λιγο, αλλα δεν αξίζει να το πας για service πιστεύω.. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι. Μόνο το on/off σα να θέλει λίγη παραπάνω πίεση απ'ό,τι αρχικά αλλά δεν έχει χάσει τη λειτουργικότητά του.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αμα θέλει παραπάνω πίεση το μπουτον, μήπως σου παίζει μεσα εξω κάπως ελεύθερα στον αέρα; γτ εμενα το δικό μου που δεν εχει θεμα είναι ακουνητο τελείως ;)

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμα θέλει παραπάνω πίεση το μπουτον, μήπως σου παίζει μεσα εξω κάπως ελεύθερα στον αέρα; γτ εμενα το δικό μου που δεν εχει θεμα είναι ακουνητο τελείως ;)

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι όχι. Στιβαρό σα βράχος. Δεν κουνιέται.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι. Στιβαρό σα βράχος. Δεν κουνιέται.
Μια χαρά! :D

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τα καλύτερα sot μου. Κάποιος αλλος εδώ που να βγάζει πιο συχνά κάτι τέτοιο ή και παραπανω; e95a4c11bc73dfbc403e758fa9c07c60.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές αναφορές σφάλματος και διάφορες ενημερώσεις της εφαρμογής, ακόμα και beta, απεγκατέστησα το instagram και έβαλα μια παλιά έκδοση (10.30.0). Όλα λειτουργούν κανονικά.. Edited by sYn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είχα την ατυχία να "κολυμπήσω" το HTC 10 στον πάτο της λεκάνης με αποτέλεσμα να...πνιγεί...

Δοκίμασα στέγνωμα με ζέσταμα από μακριά με πιστολάκι, ρύζι αλλά ο ασθενής δεν δείχνει σημάδια ζωής....

Ξέρω ότι δεν υπάρχει service Ελλάδα.Αξίζει να το στείλω έξω ή να κοιτάξω για νέα συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είχα την ατυχία να "κολυμπήσω" το HTC 10 στον πάτο της λεκάνης με αποτέλεσμα να...πνιγεί...

Δοκίμασα στέγνωμα με ζέσταμα από μακριά με πιστολάκι, ρύζι αλλά ο ασθενής δεν δείχνει σημάδια ζωής....

Ξέρω ότι δεν υπάρχει service Ελλάδα.Αξίζει να το στείλω έξω ή να κοιτάξω για νέα συσκευή?

Στη θέση σου, θα ρώταγα πρώτα τιμή για να το φτιάξουν και μετα αναλόγως θα κοίταζα τι θα έκανα μετά.. ;)

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...