Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση σε Nougat,εχει τύχει 2 φορές να χάσει το internet τελείως η συσκευή, χωρίς να βγάλει κάποια ένδειξη! Πριν δεν ειχα τέτοιο θέμα, έχει τύχει σε κανέναν; (Καθαρή εγκατάσταση) και συνέβει 2 φορες στις 8 ημέρες αυτές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά την αναβάθμιση σε Nougat,εχει τύχει 2 φορές να χάσει το internet τελείως η συσκευή, χωρίς να βγάλει κάποια ένδειξη! Πριν δεν ειχα τέτοιο θέμα, έχει τύχει σε κανέναν; (Καθαρή εγκατάσταση) και συνέβει 2 φορες στις 8 ημέρες αυτές.

 

εμένα αργεί να συνδεθεί έστω και λίγο..

και αργούν και κάποια notifications..

αυτα είναι και τα μόνα bugs που έχω βρεί..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τρώει στιγμιαίες αποσυνδέσεις το wifi (για 4-5 δευτερόλεπτα χάνεται το σηματάκι από την status bar). Κατά τ'αλλα δεν είχα κάποιο θέμα

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα αργεί να συνδεθεί έστω και λίγο..

και αργούν και κάποια notifications..

αυτα είναι και τα μόνα bugs που έχω βρεί..

Και μενα καθυστερεί να συνδεθεί στο wifi,γυρω στα 5-6 δευτερολεπτα,ενω πριν ήταν ακαριαίο.

Για τις εφαρμογές που θες αμεσα notofication,βαλτες στη βελτιστοποίηση μπαταρίας και ησυχασες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα, νεος κατοχος απο σημερα αυτου του υπεροχου κινητου. Με βαρια καρδια αποχωρηστηκα το M8 και οι εποχες δε σηκωνουν για την πλειοψηφια να εχεις 2 καλες συσκευες στην κατοχη σου. Σαν πρωτη εντυπωση μονο θετικα λογια εχω να πω. Εδω στο ηρακλειο κυριολεκτικα εχει πεσει μαυρο στην HTC, οχι μονο τη συσκευη δεν εβρισκα πουθενα για να δω, αλλα ουτε και θηκη..για κανενα HTC. Μου φαινεται εκει στην Ταιβαν πρεπει να φανε πιο γερο χαστουκι για να ξυπνησουν. Εδω υπαλληλος στο γερμανο καθοταν και χαζευε το κινητο, αφου δεν το χε ξαναδει :lol:

Να ναι καλα το Μ8 και η αριστη εμπειρια που ειχα μαζι του, γι αυτο και αποφασισα να ξανατιμησω την εταιρια. Σα να μου φαινεται λιγο πιο premium παντως το Μ8 και λιγο πιο βαρυ. Δεν περιμενα να ειναι πουπουλο το 10. Περιμενουμε αμεσα την nougat η να αρχισω το στησιμο? Βαριεμαι να ξανακανω μετα καθαρη εγκατασταση..:D

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη ότι τουλάχιστον στα HTC πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει ο μύθος του format σε κάθε αναβάθμιση.

Έκανα πρόσφατα s-off και αναβάθμιση στην 2.41.401.4 σε 10άρι φίλης χωρίς καν να κάνω wipe cache και το κινητό πετάει.

Και η κοπέλα δεν είναι άσχετη, αν είχε θέμα θα το καταλάβαινε και θα μου τα 'χωνε άνετα.. ;)

 

Send from my HTC 10

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μόνο dirty flash. Ρολαρει τέλεια η συσκευή

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα καθυστερεί να συνδεθεί στο wifi,γυρω στα 5-6 δευτερολεπτα,ενω πριν ήταν ακαριαίο.

Για τις εφαρμογές που θες αμεσα notofication,βαλτες στη βελτιστοποίηση μπαταρίας και ησυχασες.

 

ναι..δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα..

το θέμα με το wifi το έχουν αναφέρει στο xda..και από ότι γράφουν η έκδοση που θα βγεί θα έχει και αυτό μεσα στα bug fix..

θα δούμε..γενικά σε όλες τις αναβαθμίσεις πάντα κάτι χαλάει!!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη ότι τουλάχιστον στα HTC πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει ο μύθος του format σε κάθε αναβάθμιση.

Έκανα πρόσφατα s-off και αναβάθμιση στην 2.41.401.4 σε 10άρι φίλης χωρίς καν να κάνω wipe cache και το κινητό πετάει.

Και η κοπέλα δεν είναι άσχετη, αν είχε θέμα θα το καταλάβαινε και θα μου τα 'χωνε άνετα.. ;)

 

Send from my HTC 10

 

Κι εγώ μόνο dirty flash. Ρολαρει τέλεια η συσκευή

Kαλημερα :) ετσι ελεγα και εγω βαριεμαι πλεον απιστευτα το στησιμο αλλα μην ειστε τοσο σιγουροι οτι δεν χρειαζεται :)και εξηγουμαι φλασαρα την wwe nougat και ανοιγω την γκαλερι μου εμφανιζε τις μισες φωτο που εχω.

Προσπαθουσα να βαλω μια φωτο στο πληροφοριες προφιλ και δεν την επαιρνε .Ρωταω τον dev της ρομ μου λεει κανε εκκαθαριση δεδο... και διαγραφη προσωρινης μνημης αμ δε, πως το θελω.

Λεω θα κανω και hard reset, ε μολις εκανα δουλεψανε . Αυτα τα ολιγα καλημερες :)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νεκτάριε, δεν ξέρω τι να σου πω, ίσως απλά έτυχε, ίσως ήταν κάποια συμβατότητα, ίσως κάτι με το encryption. Πολλά μπορεί να τύχουν βασικά.

Εγώ απλά ανέφερα τη δική μου εμπειρία και δεν είναι μόνο ένα 10αρι που φτιάχνω, είναι το τρίτο.. ;)

 

Send from my HTC 10

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νεκτάριε, δεν ξέρω τι να σου πω, ίσως απλά έτυχε, ίσως ήταν κάποια συμβατότητα, ίσως κάτι με το encryption. Πολλά μπορεί να τύχουν βασικά.

Εγώ απλά ανέφερα τη δική μου εμπειρία και δεν είναι μόνο ένα 10αρι που φτιάχνω, είναι το τρίτο.. ;)

 

Send from my HTC 10

 

από την εμπειρία μου με κινητα..και συνήθως αλλάζω 2-3 φορές τον χρόνο, μετά από μεγάλα Update htc - sony συνήθως είναι οκ..

σε samsung το hard reset ήταν πάντα σχεδόν αναγκαστικό..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νεκτάριε, δεν ξέρω τι να σου πω, ίσως απλά έτυχε, ίσως ήταν κάποια συμβατότητα, ίσως κάτι με το encryption. Πολλά μπορεί να τύχουν βασικά.

Εγώ απλά ανέφερα τη δική μου εμπειρία και δεν είναι μόνο ένα 10αρι που φτιάχνω, είναι το τρίτο.. ;)

 

Send from my HTC 10

 

Συμφωνώ μπορώ να πω ότι το κινητό έγινε χειρότερο μετά την επαναφορά....

 

 

Προσωπικά το βλέπω χειρότερο σε όλα ενω με ota update ήταν σούπερ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Απο σήμερα είμαι κάτοχος του τηλεφώνου.

Με προβληματίζει λίγο η οθόνη.

Εσείς τι ρύθμιση έχετε;;

Ζωντανό ή RGB;;

Προέρχομαι απο Amoled και μπορεί να θέλω λίγο χρόνο να το συνηθίσω.

Γενικά προτιμώ την ζεστή απόχρωση.

π.χ. την τηλεόραση την έχω στο Warm.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Απο σήμερα είμαι κάτοχος του τηλεφώνου.

Με προβληματίζει λίγο η οθόνη.

Εσείς τι ρύθμιση έχετε;;

Ζωντανό ή RGB;;

Προέρχομαι απο Amoled και μπορεί να θέλω λίγο χρόνο να το συνηθίσω.

Γενικά προτιμώ την ζεστή απόχρωση.

π.χ. την τηλεόραση την έχω στο Warm.

 

Προσωπικά φίλε το έχω στο ζωντανό..γούστα είναι αυτά..Και ναι θέλεις λίγο καιρό από amoled..Και εγώ από ς7 άλλαξα...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήραν την Nougat τα ελληνικά Μ9. Για να δούμε.....

 

 

 

τι να δουμε ... ειναι δεδομενο πλεον οι τα εχουν κανει σαλατα με το HTC10 ...

 

μια καταπληκτική συσκευη που οι devs της HTC καταφεραν να κανουν τον κοσμο να εχει παραπονα ..,,

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήραν την Nougat τα ελληνικά Μ9. Για να δούμε.....

 

λογικά την τρίτη θα το πάρει επίσημα και το htc 10..

έγραψε ο wheeler σε λίγες μέρες και η htc dutch ότι σχεδόν είναι έτοιμο..

μένει να δούμε αν όντως θα δώσουν διαφορετικό version από το uk.., που λογικά έτσι θα είναι..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε ξέρω τι έχει παιχτεί με το Ν γενικά.. πολλοί OEM's ξεκινανε το update και τσουπ, μετά από 1-2 ημέρες το σταματάνε.. samsung, motorola, htc..
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε ξέρω τι έχει παιχτεί με το Ν γενικά.. πολλοί OEM's ξεκινανε το update και τσουπ, μετά από 1-2 ημέρες το σταματάνε.. samsung, motorola, htc..

 

μόνο OEM?

Εδώ ακόμα και τα pixel είχαν 1000 θέματα..

κρίμα γιατι είναι καλό update ...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μια ηλίθια ερώτηση παίδες. Σύντομα σκέφτομαι να το πάρω, και ως χρήστης των ROM τους από εποχές Sensation θα του βάλω τη Venom. Είδα κάτι για magisk και έκδοση της ROM σε magisk, το οποίο με λίγο ψάξιμο είδα πως είναι ένα σύστημα (μεταξύ άλλων) για εύκολη παράκαμψη του safety net για χρήση android pay/snapchat κ.λπ. και με ευκολία επιστροφής σε stock, αλλά δεν τα πολυέπιασα τα βασικά, το τι είναι και τι κάνει! Φαντάζομαι είναι ένας πιο εύκολος και ασφαλές τρόπος να φλασάρουμε rom/kernel/mods; Κάτι σαν το xposed σε επίπεδα ROM; Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός να εξηγεί τι προσφέρει, υπέρ/κατά κ.λπ;

 

Επίσης, έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το TWRP στο νέο (Nougat) firmware;

 

Ευχαριστώ!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μια ηλίθια ερώτηση παίδες. Σύντομα σκέφτομαι να το πάρω, και ως χρήστης των ROM τους από εποχές Sensation θα του βάλω τη Venom. Είδα κάτι για magisk και έκδοση της ROM σε magisk, το οποίο με λίγο ψάξιμο είδα πως είναι ένα σύστημα (μεταξύ άλλων) για εύκολη παράκαμψη του safety net για χρήση android pay/snapchat κ.λπ. και με ευκολία επιστροφής σε stock, αλλά δεν τα πολυέπιασα τα βασικά, το τι είναι και τι κάνει! Φαντάζομαι είναι ένας πιο εύκολος και ασφαλές τρόπος να φλασάρουμε rom/kernel/mods; Κάτι σαν το xposed σε επίπεδα ROM; Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός να εξηγεί τι προσφέρει, υπέρ/κατά κ.λπ;

 

Επίσης, έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το TWRP στο νέο (Nougat) firmware;

 

Ευχαριστώ!

Καλησπερα δεν εχω το 10 ,εχω το 9 , το magisk ουσιαστικα ειναι κατι αντιστιχο σαν το xposed installer αλλα προς το παρον δεν υπαρχουν αρκετα module ελαχιστα θα ελεγα ,ουτε xposed για nougat εχει βγει ακομα .

Πριν απο λιγες μερες εδωσαν για το 9 σταθερη εκδοση του magisk και εχω κανει hide το root για να τρεχω καποιες εφαρμογες τραπεζας.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Πως ξερουμε χωρα εισαγωγης στο htc 10;

το κουτι που εχω λεει ΕΑΝ και Made in Taiwan. Χωρα προελευσης που γραφει;

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το cid getter από play store και γραψ'το εδώ να σου πει κάποιος, αλλιώς δώσε το IMEI της συσκευής σου στο live chat της HTC και θα σου πουν οι ίδιοι

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...