Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από φωτεινότητα (ειδικά σε εξωτερικό χώρο με ήλιο) τι λέει;

 

Επίσης για το ξεκλείδωμα μέσω fingerprint όταν είναι μαύρη η οθόνη πρέπει να το πατήσεις δύο φορές όπως το S7 (μία για ν' ανοίξει η οθόνη και μία για να ξεκλειδώσει) ή μία φορά που κάνει και τα δύο μαζί (όπως στο P9 π.χ.);

 

δε θα εχεις θεμα απο τη φωτεινοτητα, και οσο αφορα το 2ο που ρωτησες ειναι μια φορα σα το p9 αλλα με τη nougat ακομα πιο γρηγορο.δε προλαβαινεις να το ακουμπησεις και ξεκλειδωνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από φωτεινότητα (ειδικά σε εξωτερικό χώρο με ήλιο) τι λέει;

 

Επίσης για το ξεκλείδωμα μέσω fingerprint όταν είναι μαύρη η οθόνη πρέπει να το πατήσεις δύο φορές όπως το S7 (μία για ν' ανοίξει η οθόνη και μία για να ξεκλειδώσει) ή μία φορά που κάνει και τα δύο μαζί (όπως στο P9 π.χ.);

Απλά αγγίζεις το πλήκτρο και ξεκλειδώνει ακαριαία!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι για την ταχύτητα είναι γνωστό πως είναι άμεσο απλά διάβασα πρόσφατα για το S7 που θέλει δυο πατήματα και λέω λες; Πολύ πιο βολικό το ένα πάτημα. Επίσης αν έχεις ανοιχτή μια εφαρμογή όταν κλειδώσει στο ξεκλείδωμα τη βρίσκεις ξανά ανοιχτή ή πάει στη home screen;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε ,πριν λιγες μερες εδωσα και εγω το s6 , τι λεει σε σχεση με αυτο; μετανιωσες; μηπως θα ηταν καλυτερα για το s7;

 

Όχι, δεν το μετάνιωσα σε καμιά περίπτωση αλλά είναι και θέμα γούστου. Το S6 βαρέθηκα να το βλέπω και το S7 είναι σχεδόν ολόιδιο. Το 10 χαίρομαι να το κοιτάω. Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι δεν αποφάσισα μόνο με βάση τις δυνατότητες. Από εκεί και πέρα είμαι ευχαριστημένος από το δεκάρι. Κάποιες παρατηρήσεις που έχω να κάνω από την ολιγοήμερη επαφή με το 10:

Η οθόνη δεν έχει το μαύρο της amoled, έχει όμως πιο φυσικά χρώματα.

Το touch home "πληκτρο" δουλεύει πολύ σωστά.

Ο ήχος που δίνει είτε από mini jack είτε από Bluetooth είναι καλύτερος και δυνατότερος.

Ο σταθεροποιητης της κάμερας λειτουργεί μαγικά!

Η μπαταρία κρατάει εύκολα όλη μερά και δεν κάνω ελαφριά χρήση. Έχω βέβαια τη φωτεινότητα σε λογικό επίπεδο, όχι στο 100% αλλά και στο s6 επίσης δεν την είχα στο τέρμα και συχνά το φόρτιζα πριν τελειώσει η μέρα.

Αν έχεις τη δυνατότητα, θα ήταν καλό να πιάσεις τη συσκευή και να τη δουλέψεις σε κάποιο κατάστημα, όπως και οποιαδήποτε ανταγωνιστική συσκευή που μπορεί να σε ενδιαφέρει. Διότι κάποια πράγματα είναι και θέμα γούστου.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει βελτιώσει κατά πολύ τις φωτογραφίες του στη Nougat ή είναι ιδέα μου;; Νομίζω είδα σημαντική διαφορά σήμερα που έβγαλα πολλές!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έτοιμο και το 2.41.401.4 build που διορθώνει το πρόβλημα του προηγούμενου OTA

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα μπορούμε να το δούμε (και να το περιεργαστούμε) από κοντά; Δεν εννοώ σκρουτζομάγαζο που πιθανόν να το έχει σε καμια βιτρίνα, να μπορείς να το δεις και στο χέρι σου...
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα μπορούμε να το δούμε (και να το περιεργαστούμε) από κοντά; Δεν εννοώ σκρουτζομάγαζο που πιθανόν να το έχει σε καμια βιτρίνα, να μπορείς να το δεις και στο χέρι σου...

 

νομίζω γενικά από μεγάλες αλυσίδες μόνο cosmote γερμανός το έφεραν

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά έτοιμο και το 2.41.401.4 build που διορθώνει το πρόβλημα του προηγούμενου OTA

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λογικά θα έρθει και σε μας που βάλαμε την 401.3 από κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό είναι αλλά προσοχή δεν ξέρω αν είναι για twrp recovery για μαμά ή κάτι αλλο.. https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767133270
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό είναι αλλά προσοχή δεν ξέρω αν είναι για twrp recovery για μαμά ή κάτι αλλο.. https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767133270

Firmware είναι αυτό, όχι ota update. Αναμονή όσοι είστε με stock μέχρι να έρθει το update.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγεί να το φλασαρουμε απο stock recovery λες;

 

Θα βγει εννοείται. Εφόσον είπανε Φεβρουάριο τότε το νωρίτερο αυτή την Πέμπτη.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει εννοείται. Εφόσον είπανε Φεβρουάριο τότε το νωρίτερο αυτή την Πέμπτη.

 

γρήγορα πάντως βγήκε διόρθωση..

αν και μέχρι να κάνουν τα τεστ τους περάσει πάλι καμία βδομάδα μέχρι να το δούμε επίσημα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, παλιος κατοχος του M9 (εχω καιρο που το εδωσα) , λεω να φυγω απο samsung και να επιστρεψω παλι στην htc , εχω 2-3 αποριες οσο αφορα το 10αρι ,

1ον το δαχτυλικο αποτυπωμα ανταποκρινετε αμεσα;

2ον το home button το ακουμπας για να παει στην αρχικη οθονη η το πατας;

3ον για να ξεκλειδωσει- κλειδωσει το κινητο γινετε χωρις πατημα καποιου κουμπιου; οπως στο M9 πχ

4ον η μπαταρια πως τα παει; βγαζει ανετα μια ημερα (δεν παιζω games); φορτιζει γρηγορα;

5ον το led για τις αναπαντητες φαινετε καθολου η θα ψαχνω να το βρω οπως στο M9;

Επισης θελω να μου πειτε τα δυνατα του σημεια οπως και τα αρνητικα ,

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Σχετικα με το 3

Αν δεν εχεις καποιον τροπο υπαρχει μια επιλογη wake up screen που απλα ακουμπας το scanner και ανοιγει η οθονη. για να σβησει μετα απο powerbutton. αν δεν εχεις το wake up screen on ανοιγεις - σβηνεις την οθονη απο power button.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Μα υπάρχει επιλογή και με double tap να ξεκλειδώνει..Εγω έτσι το ξεκλειδωνω πάντα!

Για κλείδωμα εχω βάλει την εφαρμογή screen off η οποία ενεργοποιείται κρατώντας πατημένο το Home οπου και να είσαι..

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το 3

Αν δεν εχεις καποιον τροπο υπαρχει μια επιλογη wake up screen που απλα ακουμπας το scanner και ανοιγει η οθονη. για να σβησει μετα απο powerbutton. αν δεν εχεις το wake up screen on ανοιγεις - σβηνεις την οθονη απο power button.

 

Μα υπάρχει επιλογή και με double tap να ξεκλειδώνει..Εγω έτσι το ξεκλειδωνω πάντα!

Για κλείδωμα εχω βάλει την εφαρμογή screen off η οποία ενεργοποιείται κρατώντας πατημένο το Home οπου και να είσαι..

 

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατόν παιδιά να απενεργοποιηθει η μικρη δονηση που κανει η συσκευή κατα το ξεκλεισωμα με fingerprint scanner? (με ή χωρις fingerprint)

Eυχαριστω

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ειμαι νέος στο φόρουμ, δεν εχω ξαναγράψει αλλά παρακολουθώ γενικα τη συζήτηση για το 10αρι κάποιες μέρες τώρα, καθώς σκέφτομαι να προβώ σε αγορά του. Και γενικά πριν απο τη αγορά, σκέφτηκα πως θέλει αρκετό ψάξιμο και αμα μπορω να ρωτήσω κάποιον που το έχει, θα ηταν καλύτερα. Γενικά είχα πριν htc ( το Desire 816) και γενικώς ειμαι ευχαριστημένος. Τώρα είμαι σε LG G4, το οποίο ναι μεν εχει πολλά αξιόλογα χαρακτηριστικά, αλλα με bootloop που έπαθε σχετικά πρόσφατα και με μπαταρία το πολυ 2 ώρες sot, δε νομίζω πως μπορω να συνεχίσω να το έχω στα χέρια μου. Θα ήθελα αν μπορείτε να μου απαντήσετε στα εξής ερωτήματά μου καλοί μου άνθρωποι:

1. Φωτογραφίες πιστεύετε ειναι καλύτερες απο G4 ή τουλάχιστον αντάξιες; του 10αριου την κοβω πιο επαγγελματική και πιο καλη απο διάφορες φωτο που εχω δει. Το 816 παλι λογω μαλλον γρατζουνιων στον φακο, μου εμφανιζε θολές φωυο πολλες φορές..

2. Το G4 εχει παρα πολυ καλή οθόνη απο αποψη χρωμάτων και φωτεινότητας. Του 10αριου είναι αντάξια;

3. Μπαταρία... Βγαζει μέρα; με battery saver, παιζει καυι παραπάνω;

4. Από μέγεθος πώς είναι; αν πχ βάλω μια θήκη στο g4, ισα που με βολεύει να το κρατήσω στο χέρι και να γράψω, αν και το εχω συνηθίσει πλεον.

5. Έχετε να προτείνετε κάποιο καλο κατάστημα αγοράς; γενικά τι πρέπει να προσέξει κανεις αμα αγοράσει απο σκρουτσομαγαζο σε θεμα πχ εγγυήσεων, τιμών κλπ.

6. Καθαρά προσωπικής άποψη: αξίζει τα λεφτά του αυτη τη στιγμή ή να περιμένω για τη νεα ναυαρχίδα;

 

Γενικά πιστεύω είναι το καλύτερο περσινό. πλεον τηλέφωνο και μπορω να πω οτι εχω κολλήσει με αυτό ακομα και απο τις φώτο..

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Edited by johnny_htc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ειμαι νέος στο φόρουμ, δεν εχω ξαναγράψει αλλά παρακολουθώ γενικα τη συζήτηση για το 10αρι κάποιες μέρες τώρα, καθώς σκέφτομαι να προβώ σε αγορά του. Και γενικά πριν απο τη αγορά, σκέφτηκα πως θέλει αρκετό ψάξιμο και αμα μπορω να ρωτήσω κάποιον που το έχει, θα ηταν καλύτερα. Γενικά είχα πριν htc ( το Desire 816) και γενικώς ειμαι ευχαριστημένος. Τώρα είμαι σε LG G4, το οποίο ναι μεν εχει πολλά αξιόλογα χαρακτηριστικά, αλλα με bootloop που έπαθε σχετικά πρόσφατα και με μπαταρία το πολυ 2 ώρες sot, δε νομίζω πως μπορω να συνεχίσω να το έχω στα χέρια μου. Θα ήθελα αν μπορείτε να μου απαντήσετε στα εξής ερωτήματά μου καλοί μου άνθρωποι:

1. Φωτογραφίες πιστεύετε ειναι καλύτερες απο G4 ή τουλάχιστον αντάξιες; του 10αριου την κοβω πιο επαγγελματική και πιο καλη απο διάφορες φωτο που εχω δει. Το 816 παλι λογω μαλλον γρατζουνιων στον φακο, μου εμφανιζε θολές φωυο πολλες φορές..

2. Το G4 εχει παρα πολυ καλή οθόνη απο αποψη χρωμάτων και φωτεινότητας. Του 10αριου είναι αντάξια;

3. Μπαταρία... Βγαζει μέρα; με battery saver, παιζει καυι παραπάνω;

4. Από μέγεθος πώς είναι; αν πχ βάλω μια θήκη στο g4, ισα που με βολεύει να το κρατήσω στο χέρι και να γράψω, αν και το εχω συνηθίσει πλεον.

5. Έχετε να προτείνετε κάποιο καλο κατάστημα αγοράς; γενικά τι πρέπει να προσέξει κανεις αμα αγοράσει απο σκρουτσομαγαζο σε θεμα πχ εγγυήσεων, τιμών κλπ.

6. Καθαρά προσωπικής άποψη: αξίζει τα λεφτά του αυτη τη στιγμή ή να περιμένω για τη νεα ναυαρχίδα;

 

Γενικά πιστεύω είναι το καλύτερο περσινό. πλεον τηλέφωνο και μπορω να πω οτι εχω κολλήσει με αυτό ακομα και απο τις φώτο..

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

 

Δε θα σε απογοτεύσει η φωτογραφία του. Ισάξιο με το G4 σίγουρα αν όχι καλύτερο. Μπαταρία θα βγάλεις τη μέρα σίγουρα, για 2η δε νομίζω. Για μενα η οθόνη είναι απόλαυση και η φωτεινότητα του ικανοποιητική. Δούλευα όλο το καλοκαίρι σε παραλία κάτω απ τον ήλιο και δεν είχα θέμα.

 

Το μόνο ίσως που σε ξενίσει είναι το βάρος του. Μη φανταστείς τίποτε τραγικό, αλλά είναι μερικά κλικ πιο βαρύ απ τ άλλα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, παλιος κατοχος του M9 (εχω καιρο που το εδωσα) , λεω να φυγω απο samsung και να επιστρεψω παλι στην htc , εχω 2-3 αποριες οσο αφορα το 10αρι ,

1ον το δαχτυλικο αποτυπωμα ανταποκρινετε αμεσα;

2ον το home button το ακουμπας για να παει στην αρχικη οθονη η το πατας;

3ον για να ξεκλειδωσει- κλειδωσει το κινητο γινετε χωρις πατημα καποιου κουμπιου; οπως στο M9 πχ

4ον η μπαταρια πως τα παει; βγαζει ανετα μια ημερα (δεν παιζω games); φορτιζει γρηγορα;

5ον το led για τις αναπαντητες φαινετε καθολου η θα ψαχνω να το βρω οπως στο M9;

Επισης θελω να μου πειτε τα δυνατα του σημεια οπως και τα αρνητικα ,

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

1ον Ανταποκρίνεται αμεσοτατα

2ον Το ακουμπας, δεν πατιεται.

5ον Δεν μπορω να πω οτι βγαζει ματι, αλλα φαινεται. Τα Sony Xperia εχουν πολυ πιο ευαναγνωστο Led. Μπορεις αν θελεις για αυτη τη δουλεια να χρησιμοποιησεις το φλας της καμερας.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να το σπρώξω, θέλω να δοκιμάσω το axon 7, ξέρετε οι περισσότεροι ότι έχω το αμερικάνικο, οπότε θα χαρώ να το πάρει κάποιος φορουμιτης.

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δε θα σε απογοτεύσει η φωτογραφία του. Ισάξιο με το G4 σίγουρα αν όχι καλύτερο. Μπαταρία θα βγάλεις τη μέρα σίγουρα, για 2η δε νομίζω. Για μενα η οθόνη είναι απόλαυση και η φωτεινότητα του ικανοποιητική. Δούλευα όλο το καλοκαίρι σε παραλία κάτω απ τον ήλιο και δεν είχα θέμα.

 

Το μόνο ίσως που σε ξενίσει είναι το βάρος του. Μη φανταστείς τίποτε τραγικό, αλλά είναι μερικά κλικ πιο βαρύ απ τ άλλα.

Σε ευχαριστώ πολυ, να σαι καλά!

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να το σπρώξω, θέλω να δοκιμάσω το axon 7, ξέρετε οι περισσότεροι ότι έχω το αμερικάνικο, οπότε θα χαρώ να το πάρει κάποιος φορουμιτης.

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

 

Και εγώ σκεφτόμουν για το htc 10 που είναι ένα πολύ καλό κινητό ειδικά στην τιμή που δίνετε τώρα αλλά τελικά επέλεξα το ZTE AXON 7 που είναι ένα παρά πολύ καλό κινητό και έχει σε πολλά σημεία υπεροχή εναντίον του htc 10.Ταπεινή μου γνώμη είναι αυτή οπότε νομίζω κάλως θα πράξεις, και έχει σχεδόν την ίδια τιμή.

 

+

Μπαταρία

Οθόνη κόσμημα

Ηχεία ότι καλύτερο κυκλοφορεί και από ναυαρχίδες.

Fingerprint πολύ καλό και αυτό ισάξιο του htc 10

Κάμερα πολύ καλή

 

Τώρα όσον αφορά το software σε λίγο το πολύ 1 μήνα βάζω εγώ θα πάρει nougat. οπότε δεν είναι παραμελημένο και σ'αυτό το κομμάτι.Γενικώς είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο.Επίσης με 3 χρόνια εγγύηση και αυτό λέει πολλά.Καλή αγορά εάν είναι να το πάρεις.

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...