Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλη φαση .. ξερεις εαν δουλευει και το otetvgo???

Καλημερα δυστυχως δεν εχω ιδεα φιλε :O

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες το δικό μου πως βρίσκω απο ποια χώρα ειναι? Για να ξέρω ακριβώς γιατί δεν έχω πάρει τις ενημερώσεις και είμαι ακόμα στην 1.92.7909.1 και δεν βρίσκει διαθέσιμες ενημερώσεις. Είναι το κόκκινο οπότε λογικά είναι το μοντέλο απο Ταϊβάν μιας και από εκεί μου ήρθε, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι απο εκεί όντως μιας και δεν γράφει κάπου μέσα στο κινητό την χώρα προέλευσης. Πως το βλέπω αυτό?
Nokia 3310 -> Nokia 3410 -> Sony Ericson K700i -> Sony Ericson K800i -> iPhone 3G -> Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 1020 -> HTC 10
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το δικό μου πως βρίσκω απο ποια χώρα ειναι? Για να ξέρω ακριβώς γιατί δεν έχω πάρει τις ενημερώσεις και είμαι ακόμα στην 1.92.7909.1 και δεν βρίσκει διαθέσιμες ενημερώσεις. Είναι το κόκκινο οπότε λογικά είναι το μοντέλο απο Ταϊβάν μιας και από εκεί μου ήρθε, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι απο εκεί όντως μιας και δεν γράφει κάπου μέσα στο κινητό την χώρα προέλευσης. Πως το βλέπω αυτό?

 

709 είναι Ταϊβάν απ το νούμερο κι από το cid το βλέπεις.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

709 είναι Ταϊβάν απ το νούμερο κι από το cid το βλέπεις.

 

Οπότε εγώ έχω όντως τις τελευταίες ενημέρωσεις ή έχω μείνει πίσω?

Nokia 3310 -> Nokia 3410 -> Sony Ericson K700i -> Sony Ericson K800i -> iPhone 3G -> Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 1020 -> HTC 10
Link to comment
Share on other sites

Οπότε εγώ έχω όντως τις τελευταίες ενημέρωσεις ή έχω μείνει πίσω?

 

Η 1. 96 είναι η τελευταία μου ήρθε προχτές οπότε λογικά θα σου έρθει και σένα σύντομα

Edited by bvb

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται χωρίς ροοτ

Πολύ κακό αυτό. Με ξενέρωσε πολύ

 

Κάποιες παρατηρήσεις μετά από 1 μέρα χρήσης μαζί με κάποιες συγκρίσεις με Μ9 (δεν μπορώ να κρίνω ακόμα μπαταρία και κάμερα):

 

Θετικά

1)Απίστευτη κατασκευή και αισθητικά πολύ όμορφο

2)Τρομερά γρήγορο και smooth

3)Ακριβής και γρήγορος σαρωτης δακτυλικών αποτυπωμάτων

4)Εξαιρετική ποιότητα στις κλήσεις (είδα διαφορά σε σχέση με το Μ9 στο ακουστικό)

5)Ποιοτικά και δυνατά ηχεία (μου λείπουν τα stereo speakers και το μπάσο τους, αλλά το επίπεδο έχει μείνει πολύ ψηλά)

6)Εντυπωσιακή οθόνη, μεγάλη αναβάθμιση από το Μ9, του οποίου την οθόνη θα χαρακτήριζα λίγο μουντή

 

Αρνητικά

1)Φωτεινοτητα οθόνης και θα κάνω την έκπληξη κάπου εδώ, καθώς θα μιλήσω για την ελάχιστη και όχι τη μέγιστη, μιας και δεν είχα ευκαιρία να τεστάρω τη δεύτερη ακόμα. Χθες πριν κοιμηθώ, έχοντας κλείσει τα φώτα, το κινητό μου φάνηκε πολύ φωτεινό και όχι ευχάριστο στη χρήση του σε απόλυτο σκοτάδι. Θα έπρεπε να είναι πιο σκοτεινή η οθόνη

2)Οχι δυνατότητα να αλλάξεις τα quick toggles; Και αντί για επιλογές για το αν το κινητό θα είναι αθόρυβο, έχουμε το hotspot; Κακή επιλογή

3)Bezels. Έχοντας το Μ9 δεν με προβλημάτισε ποτέ αυτό λόγω των ηχείων. Θα μπορούσαν να είναι ελαφρώς μικρότερα.

 

Ουδέτερα

1)Ποια η άποψη σας για τη δόνηση; Δεν μπορώ να καταλήξω. Είναι πολύ δυνατή και μου αφήνει περίεργη αίσθηση σε σχέση με προηγούμενες συσκευές που είχα

2)Έχω πήξει στο να μην πετυχαίνω τα κουμπιά δίπλα στον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων. Είχα συνηθίσει με το Μ9 που ήταν πολύ ψηλά και μπερδεύομαι :P

 

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό αυτό. Με ξενέρωσε πολύ

 

Κάποιες παρατηρήσεις μετά από 1 μέρα χρήσης μαζί με κάποιες συγκρίσεις με Μ9 (δεν μπορώ να κρίνω ακόμα μπαταρία και κάμερα):

 

Θετικά

1)Απίστευτη κατασκευή και αισθητικά πολύ όμορφο

2)Τρομερά γρήγορο και smooth

3)Ακριβής και γρήγορος σαρωτης δακτυλικών αποτυπωμάτων

4)Εξαιρετική ποιότητα στις κλήσεις (είδα διαφορά σε σχέση με το Μ9 στο ακουστικό)

5)Ποιοτικά και δυνατά ηχεία (μου λείπουν τα stereo speakers και το μπάσο τους, αλλά το επίπεδο έχει μείνει πολύ ψηλά)

6)Εντυπωσιακή οθόνη, μεγάλη αναβάθμιση από το Μ9, του οποίου την οθόνη θα χαρακτήριζα λίγο μουντή

 

Αρνητικά

1)Φωτεινοτητα οθόνης και θα κάνω την έκπληξη κάπου εδώ, καθώς θα μιλήσω για την ελάχιστη και όχι τη μέγιστη, μιας και δεν είχα ευκαιρία να τεστάρω τη δεύτερη ακόμα. Χθες πριν κοιμηθώ, έχοντας κλείσει τα φώτα, το κινητό μου φάνηκε πολύ φωτεινό και όχι ευχάριστο στη χρήση του σε απόλυτο σκοτάδι. Θα έπρεπε να είναι πιο σκοτεινή η οθόνη

2)Οχι δυνατότητα να αλλάξεις τα quick toggles; Και αντί για επιλογές για το αν το κινητό θα είναι αθόρυβο, έχουμε το hotspot; Κακή επιλογή

3)Bezels. Έχοντας το Μ9 δεν με προβλημάτισε ποτέ αυτό λόγω των ηχείων. Θα μπορούσαν να είναι ελαφρώς μικρότερα.

 

Ουδέτερα

1)Ποια η άποψη σας για τη δόνηση; Δεν μπορώ να καταλήξω. Είναι πολύ δυνατή και μου αφήνει περίεργη αίσθηση σε σχέση με προηγούμενες συσκευές που είχα

2)Έχω πήξει στο να μην πετυχαίνω τα κουμπιά δίπλα στον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων. Είχα συνηθίσει με το Μ9 που ήταν πολύ ψηλά και μπερδεύομαι :P

 

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Εχει το do not disturb toggle που αφηνει μονο τα ξυπνητηρια να εχουν ηχο. Υπαρχει ρυθμιση που φωτιζουν τα κουμπια οταν ειναι ανοιχτη η οθονη οποτε δεν θα πας σε ακυρα σημεια.

Edited by bvb

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα,το εχω το κινητο 5 μερες στην κατοχη μου κ μπορω να πω οτι μετα απο πολλες αλλαγες το τελευταιο 3μηνο οτι εδω μπορουμε να αραξουμε λιγο...!!!

καποιες ερωτησεις.

 

1)πως βλεπω τι οθονη εχω?

2)αυτα τα αρχεια apk που δινεται τι ειναι κ πως τα περναμε?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό είναι κάτι που περιμένω ..θα ήθελα να δω Πόσο θα αλλάξει η συσκευή..

 

Όσο το δουλεύω Μου αρέσει Και πιο πολύ..στα σημεία όμως νομίζω υστερεί..

 

Γνώμη μου...

 

Αλλαζει εντελως η μπαρα ειδα κατι εικονες στο XDA.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα,το εχω το κινητο 5 μερες στην κατοχη μου κ μπορω να πω οτι μετα απο πολλες αλλαγες το τελευταιο 3μηνο οτι εδω μπορουμε να αραξουμε λιγο...!!!

καποιες ερωτησεις.

 

1)πως βλεπω τι οθονη εχω?

2)αυτα τα αρχεια apk που δινεται τι ειναι κ πως τα περναμε?

Kαλησπερα για την οθονη σου δες εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.devcheck&hl=el

post#560 thanks to the finn :) Finn φανταζομαι αυτη ειναι?:lol:

2) εφαρμογες= ark ειναι οπως οι αντιστοιχες που κατεβαζεις απο το store απευθειας ,συνηθως τις βρισκουμε στο xda η εδω.

http://www.apkmirror.com/apk/htc-corporation/

Εδω να αραξετε που να πατε κανατε την καλυτερη επιλογη:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πουμε και εμεις που κολλησαμε στην 195.111.3

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Μόλις πήρε μια αναβάθμιση 61μβ και Τώρα είναι

1.95.401

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλαζει εντελως η μπαρα ειδα κατι εικονες στο XDA.

 

Έχουμε λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Μόλις πήρε μια αναβάθμιση 61μβ και Τώρα είναι

1.95.401

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχουμε λινκ?

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=69191980&postcount=1064

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει ο.τροπος που εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν πίσω όπως επίσης ενημερωθηκαν και οι camera libraries. Μονο εμένα δεν απασχολούν τα security updates?

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν 2 φορές τηλέφωνο ενώ μιλούσα με άλλο άτομο και δεν μπορούσα να απαντήσω και παράλληλα να βάλω σε αναμονή το άτομο με το οποίο μιλούσα.

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταιει;

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα για την οθονη σου δες εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.devcheck&hl=el

post#560 thanks to the finn :) Finn φανταζομαι αυτη ειναι?:lol:

2) εφαρμογες= ark ειναι οπως οι αντιστοιχες που κατεβαζεις απο το store απευθειας ,συνηθως τις βρισκουμε στο xda η εδω.

http://www.apkmirror.com/apk/htc-corporation/

Εδω να αραξετε που να πατε κανατε την καλυτερη επιλογη:)

 

κ πως κανουμε εγκατασταση καποια εφαρμογη που μας ενδιαφερει?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

κ πως κανουμε εγκατασταση καποια εφαρμογη που μας ενδιαφερει?

 

Καλημερα φτιαξε ενα φακελο στο pc σου ,και ονομασε τον οπως θες app -ark- εφαρμογες ,τωρα κανε αντιγραφη και επικολληση στην μνημη του 10 βαζε εκει τις εφαρμογες σου, και εισαι ετοιμος να κανεις εγκατασταση την εφαρμογη σου.:)

Edit βεβαια για τρεχεις τις εφαρμογες σου χρειαζεσαι και ενα file manager Π.Χ αυτον https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop&hl=el

Τον ανοιγεις βρισκεις τον φακελο σου και τρεχεις την εφαρμογη σου.

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο πάντως στην HTC για το 10 είναι απίστευτο..σε κάμερα και μπαταρία.. Και είναι και πάρα πολύ γρήγορο.. Που να πάρει και την 7 θα τα σπάει ακόμα περισσότερο
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

και εγω παρα τα αρχικα θεματα που ειχα εχω αρχισει και την βρισκω ... δεν το κουναω απο εδω ... η συσκευη εχει πολλα να δωσει τελικα. ...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ μετά το τελευταίο update νομίζω ότι πάει καλύτερα σε μπαταρία... κάποιος άλλος ή είναι ιδέα μου;;;

Ερώτηση και όποιος ξέρει να μου πει... έχει κανείς Android auto? Επειδή έχω εγώ και πήρα ένα άλλο after market καλώδιο αλλά δεν μπορώ να μπω ενώ όταν βάζω το μαμά καλώδιο όλα καλά.. .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...