Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχες δοκιμάσει hard reset και δεν δούλεψε?

Εδώ σε αυτό πως περνάμε rom?

 

Εδώ βλέπεις πως μπορείς να εγκαταστήσεις μία rom

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Εδώ θα βρεις τις roms

android 5.1

http://www.needrom.com/download/oukitel-k6000-pro/

 

android 6.0

http://www.needrom.com/download/oukitel-k6000-pro-6-0/

 

Θα σου πρότεινα να βάλεις πρώτα την 5.1 και αν λειτουργεί τότε κάνε από εκεί αναβάθμιση σε android 6.0. Φυσικά αρκεί να λειτουργεί η οθόνη σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια περιμενω κ εγω απο το Geekbuying το τηλεφωνο. Το εστειλαν πριν 4 ημερες κ αναρωτιεμαι σε ποσες εβδομαδες θα το παραλαβω :rotfl: .. Ειχα ψαχτει αρκετα πριν αποφασισω να το παραγγειλω. Φανταστικη μπαταρια, στιβαρο, καλη αναλυση κ FHD, 8πυρηνο κλπ κλπ.. για τα χρηματα του με μαγνητισε. Απ' οτι καταλαβα ειναι μια χαρα.. απλα με αγχωνει αυτο που ακουω για τα "ελαττωματικα".. Καταλαβαινω οτι ολες οι εταιριες μπορει να τυχει να βγαλουν καποια ελαττωματικα προϊοντα.. αλλα ποσο συχνο ειναι στην Oukitel.. εσεις που το εχετε τι γνωμη εχετε σχηματισει;
Link to comment
Share on other sites

για τους ιδιους λογους το πηρα κα ιεγω με το σκεφτικο οσο κρσατησει αφου τα λεφτα του είναι λιγα με οσα προσφερει !!! το παιδι που το πηρα μου ειπε ότι εχει δωσει πολλα και από τα απλα oukitel και δουλευουν μια χαρα , μαλον είναι καλη ποιοτητα η εταιρια
Link to comment
Share on other sites

Με χρηση ιντερνετ, παιχνιδια κλπ ανεβαζει πολυ θερμοκρασια;

Ανεβαζει οσο και τα υπολοιπα τηλεφωνα που περασαν απο τα χερια μου. Υποφερτη, τιποτα το σημαντικο.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

για τους ιδιους λογους το πηρα κα ιεγω με το σκεφτικο οσο κρσατησει αφου τα λεφτα του είναι λιγα με οσα προσφερει !!! το παιδι που το πηρα μου ειπε ότι εχει δωσει πολλα και από τα απλα oukitel και δουλευουν μια χαρα , μαλον είναι καλη ποιοτητα η εταιρια

 

Ναι ειναι, πραγματικα. Αθορυβη αλλα σωστη!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ viber στο τηλέφωνο αλλά και σε άλλη συσκευή με android 4.4. 2 και 5. Σε όλες μόλις διαβάσω το μήνυμα το viber (κλείνει) . Σε αυτό το τηλέφωνο μένει ένα ακουστικό ανοιχτό στην πάνω πάνω μπάρα της οθόνης(γράφοντας επιστροφή στο viber) και μόνο αν μπω μέσα στην εφαρμογή και πάω στις 3 γραμμές πάνω αριστερά και να επιλεξω την έξοδο απο το τέλος της λίστας τότε μόνο σβήνει το ακουστικό απο τη επάνω μπάρα. Πως μπορώ να το κάνω να κλείνει μόνο του μόλις διαβάσω το μήνυμα όπως και στα παλιότερα λειτουργικά??? Έχει καμία ιδέα κάποιος??? :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ viber στο τηλέφωνο αλλά και σε άλλη συσκευή με android 4.4. 2 και 5. Σε όλες μόλις διαβάσω το μήνυμα το viber (κλείνει) . Σε αυτό το τηλέφωνο μένει ένα ακουστικό ανοιχτό στην πάνω πάνω μπάρα της οθόνης(γράφοντας επιστροφή στο viber) και μόνο αν μπω μέσα στην εφαρμογή και πάω στις 3 γραμμές πάνω αριστερά και να επιλεξω την έξοδο απο το τέλος της λίστας τότε μόνο σβήνει το ακουστικό απο τη επάνω μπάρα. Πως μπορώ να το κάνω να κλείνει μόνο του μόλις διαβάσω το μήνυμα όπως και στα παλιότερα λειτουργικά??? Έχει καμία ιδέα κάποιος??? :thanks:

 

Δοκιμασε στις ρυθμισεις του βαιπερ, γενικα, εμφανιση εικονιδιου καταστασης βαιπερ.

Ειναι τσεκαρισμενο μαλλον ε?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε στις ρυθμισεις του βαιπερ, γενικα, εμφανιση εικονιδιου καταστασης βαιπερ.

Ειναι τσεκαρισμενο μαλλον ε?

 

Μόλις το ξε-τσεκαρα και εξαφανίστηκε.

Ευχαριστώ.

:happy::up::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι καινουργιο ποση ωρα φορτιση χρειαζεται; Περιμενουμε να ξεφορτισει πληρως; Δεν βρηκα σχετικες οδηγιες στο βιβλιαρακι.
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι καινουργιο ποση ωρα φορτιση χρειαζεται; Περιμενουμε να ξεφορτισει πληρως; Δεν βρηκα σχετικες οδηγιες στο βιβλιαρακι.

 

 

Την πρώτη φορά αφού το περιεργαστικα λίγο το άφησα να γεμίσει.

Γενικά απο το 19% με 21%που συνήθως μου φτάνει χρειάζεται περιπου 2,5 ώρες για να μου γεμίσει.

Link to comment
Share on other sites

δυναμ,ιτης το κινητο !! και για τα λεφτα του μαλιστα μια χαρα !!! το μελον είναι στις μεγαλες μπαταριες :)για να δουμε τι θα βγαλει η τεχνολογια βεβαια γιατι παιζει ρολο κα ι οτ βαρος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με καλύπτει η μπαταρία του και το βάρος του ως εδώ είναι οκ! Πιο βαρύ δεν λέει. Τώρα μένει να μεγαλώσουν σε διάρκεια οι μπαταρίες και παράλληλα να ελαφρυνουν σε βάρος. Ευσεβής πόθοι!! Στους 2 μήνες που το έχω, είναι απλά άψογο:happy::up:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις παρατήρησα κάτι. Ήρθε στον γαμπρό μου προχθές και έχει φορτιστή 5v 2A. Σε βίντεο που είδα στο youtube άλλο φορτιστή έχει για να κάνει fast charging. Έναν που υποστηρίζει 5v, 7v και 9v στα 2Α. Τι γίνεται? Εσείς ποιο φορτιστή είχατε? Και περιμένω και εγώ απο εβδομάδα να παραλάβω...αγχώθηκα...

Ορίστε και το βίντεο στο 11:40

https://www.youtube.com/watch?v=3qs-FborAoA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις παρατήρησα κάτι. Ήρθε στον γαμπρό μου προχθές και έχει φορτιστή 5v 2A. Σε βίντεο που είδα στο youtube άλλο φορτιστή έχει για να κάνει fast charging. Έναν που υποστηρίζει 5v, 7v και 9v στα 2Α. Τι γίνεται? Εσείς ποιο φορτιστή είχατε? Και περιμένω και εγώ απο εβδομάδα να παραλάβω...αγχώθηκα...

Ορίστε και το βίντεο στο 11:40

https://www.youtube.com/watch?v=3qs-FborAoA

 

 

Είναι ακριβώς ίδιο μοντέλο με του βίντεο.

Φορτιστής 5v/7v/9v. 2oA με λογότυπο oukitel.

Καλώδιο επίσης με λογότυπο oukitel .

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Φορτιστής 5v/7v/9v. 2oA με λογότυπο oukitel.

Καλώδιο επίσης με λογότυπο oukitel .

 

Και πόση ώρα σου κάνει να φορτίσει από 0% σε 100%?

Link to comment
Share on other sites

Και πόση ώρα σου κάνει να φορτίσει από 0% σε 100%?

 

Απο 0 δεν ξέρω. Απο 19 στα 100 θέλει δυόμισι ώρες.

Δεν έχω πάει κάτω απο 16.

Link to comment
Share on other sites

Απο 0 δεν ξέρω. Απο 19 στα 100 θέλει δυόμισι ώρες.

Δεν έχω πάει κάτω απο 16.

 

Περίεργο...Τόσο έκανε και του φίλου μου με το φορτιστή των 5v 2Α που είχε. Τέλος πάντων, ας έρθει και το δικό μου απο εβδομάδα με το καλό και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Παρέλαβα προχθές το Κ6000 pro και είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένος, όντας κάτοχος iphone 5s ειδικά από την οθόνη και την μπαταρία. Επίσης φορτίζει τάχιστα πρεπει να στέλνουν ταχυφορτιστή πλέον.

Έχω όμως το εξής πρόβλημα: αν και μου δειχνει κανονικά σήμα 3g/4g (είμαι cosmote) στην πραγματικότητα δε δουλεύει. Όταν είμαι χωρίς wi-fi ούτε ίντερνετ δουλεύει, ούτε βάιμπερ κλπ. Εμφανίζει μνμ πως δεν έχει σύνδεση δικτύου. Ακόμα στα δεδομένα δείχνει 0 kb διακίνηση δεδομένων. Δοκίμασα επιλογή χειροκίνητα cosmote 4g, cosmote 3g δεν έγινε τιποα. Ακόμα έκανα επαναφορά ρυθμισεων δεδομένων, πάλι τιποτα.

Έχει κανεις παρόμοιο πρόβλημα, μπορεί κανεις να βοηθήσει;;

Ευχαριστώ,

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ανοιχτό και το wifi και το 4g τότε το 4g δε δουλεύει και υπερισχύει η λειτουργία του wifi για να μη χρεώνεται ο πελάτης! όταν κλείσεις το wifi τότε λειτουργεί το 4g. Έχεις πάρει τηλέφωνο στην cosmote να σου ενεργοποιήσουν το 4g?
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει, φυσικά, και με το wi-fi κλειστό. Δεν έχω πάρει τηλέφωνο στην cosmote, είναι καρτοκινητό (κοσμοκάρτα), την sim αυτη πριν, την χρησιμοποιούσα στο i-phone και το 3g/4g λειτιυργούσε κανονικότατα. Ίσως να έχει να κάνει όντως με τις ρυθμίσεις του πάροχου. Θα πάρω και θα γράψω αν λυθεί το πρόβλημα.

Ευχαριστώ

Edited by syharis
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει, φυσικά, και με το wi-fi κλειστό. Δεν έχω πάρει τηλέφωνο στην cosmote, είναι καρτοκινητό (κοσμοκάρτα), την sim αυτη πριν, την χρησιμοποιούσα στο i-phone και το 3g/4g λειτιυργούσε κανονικότατα. Ίσως να έχει να κάνει όντως με τις ρυθμίσεις του πάροχου. Θα πάρω και θα γράψω αν λυθεί το πρόβλημα.

Ευχαριστώ

 

Βρήκες λύση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι λύθηκε εχθές το πρόβλημα!

Επικοινώνησα με cosmote και με έβαλε να κάνω κάποιες ρυθμίσεις: "ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας" --> "ονόματα σημείου πρόσβασης" να προσθέσω όνομα "cosmote" με APN = "internet" και να σώσω - επανεκκινήσω.

Δεν έγινε τίποτα, αλλά όταν μετά ζήτησα επαναφορά ρυθμίσεων, μου γύρισε μεν το defaut στο "cosmote wirelwss internet" (που υπήρχε από πριν) αλλά είχε δημιουργήσει από κάτω κι ένα "cosmote MMS". Ω του θαύματος! Τα δεδομένα 3g/4g δουλεύουν κανονικότατα!

Ευχαριστώ για τη συμβουλή!

Link to comment
Share on other sites

Τα παιξε και η πίσω καμερα και βλέπω στο YouTube ότι έχει και άλλος το πρόβλημα.

Το κολοτηλεφωνο πρέπει να ειναι πολύ ευαίσθητο στα ψιλο-χτυπήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...