Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για. Akisthess.

 

Μολις βαζω την καρτα μου βγαζει ειδοποιηση οτι γινεται ελεγχος για σφαλματα.μετα οτι η καρτα θελει διαμορφωση ,επιλεγω να γινει και μετα μου βγαζει μηνυμα οτι ειναι αδυνατο να γινει η διαμορφωση της καρτας και μετα τελος .ουτε απο τις ρυθμισεις ουτε απο τη διαχειρηση.και επισης σημερα δοκιμασα να συνδεσω στικακι με otg αλλα τιποτα απολυτως.ισως να φταει το καλωδιο otg. Ειναι κριμα για ενα τοσο αξιολογο κινητο.αν καποιος μπορει καθε βοηθεια δεκτη!

 

 

 

 

 

Δοκίμασε αυτό με το mouse να δεις αν φταίει το καλώδιο. Εμένα δουλεύει και με το καλώδιο που χρησιμοποιώ στο ταμπλετ μου και με το δικό του. Αν έχεις 2ο καλώδιο otg δοκίμασε το.

Μόλις βάλεις την sd και σου ζητήσει διαμόρφωση μην επιλέξεις διαμόρφωση αλλά παράβλεψη.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και κατεβα στις ρυθμίσεις συσκευής και επέλεξε Αποθήκ. χώρος και USB. Μόλις μπεις μεσά λογικά θα πρέπει επάνω να γράφει εσωτερική αποθήκη και απο κάτω η την sd η την μονάδα USB και πατάς πάνω σε αυτό που θέλεις. Αν έχεις και στα 2 (sd. USB) μέσα κάποιο αρχείο μόλις επιλέξεις την μονάδα σου θα το δεις. Κάνε μια δοκιμή και πες μας.

 

Καλημέρα σε όλους.

 

 

 

Δες 2ο otg.

 

 

με το otg τιποτα απολυτως.δοκιμασα και με το διακοπτακι που εχει τα παντα και παλι τιποτα.ελπιζω να εχει αυτο το προβλημα.

τωρα πηγα μεσα απο τις ρυθμισεις και στη καρτα sd μου λεει οτι ειναι κατεσταμμενη και μολις επιλεξω με πεταει για διαμορφωση,,,,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για. Akisthess.

 

Μολις βαζω την καρτα μου βγαζει ειδοποιηση οτι γινεται ελεγχος για σφαλματα.μετα οτι η καρτα θελει διαμορφωση ,επιλεγω να γινει και μετα μου βγαζει μηνυμα οτι ειναι αδυνατο να γινει η διαμορφωση της καρτας και μετα τελος .ουτε απο τις ρυθμισεις ουτε απο τη διαχειρηση.και επισης σημερα δοκιμασα να συνδεσω στικακι με otg αλλα τιποτα απολυτως.ισως να φταει το καλωδιο otg. Ειναι κριμα για ενα τοσο αξιολογο κινητο.αν καποιος μπορει καθε βοηθεια δεκτη!

 

 

 

 

 

Δοκίμασε αυτό με το mouse να δεις αν φταίει το καλώδιο. Εμένα δουλεύει και με το καλώδιο που χρησιμοποιώ στο ταμπλετ μου και με το δικό του. Αν έχεις 2ο καλώδιο otg δοκίμασε το.

Μόλις βάλεις την sd και σου ζητήσει διαμόρφωση μην επιλέξεις διαμόρφωση αλλά παράβλεψη.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και κατεβα στις ρυθμίσεις συσκευής και επέλεξε Αποθήκ. χώρος και USB. Μόλις μπεις μεσά λογικά θα πρέπει επάνω να γράφει εσωτερική αποθήκη και απο κάτω η την sd η την μονάδα USB και πατάς πάνω σε αυτό που θέλεις. Αν έχεις και στα 2 (sd. USB) μέσα κάποιο αρχείο μόλις επιλέξεις την μονάδα σου θα το δεις. Κάνε μια δοκιμή και πες μας.

 

Καλημέρα σε όλους.

 

 

 

Δες 2ο otg.

 

 

με το otg τιποτα απολυτως.δοκιμασα και με το διακοπτακι που εχει τα παντα και παλι τιποτα.ελπιζω να εχει αυτο το προβλημα.

τωρα πηγα μεσα απο τις ρυθμισεις και στη καρτα sd μου λεει οτι ειναι κατεσταμμενη και μολις επιλεξω με πεταει για διαμορφωση,,,,

 

Κάνε ένα φορματ την κάρτα σου στο pc και μετά βάλτην στο κινητό και αν σου ζητήσει διαμόρφωση κάνε και εκεί. Αν πάλι δε λειτουργεί δοκίμασε με άλλες κάρτες. Αν πάλι τα ίδια και με άλλες τότε έχει θέμα η υποδοχή της κάρτας sd. Αλλά δοκίμασε και με άλλο καλώδιο usb otg.

Link to comment
Share on other sites

Εχει χαθεί η επιλογή σε ολους τους messenger για εναλλαγή σε μπροστινή καμερα.

Μόνο στο hangouts εμφανίζεται η επιλογή αλλά καταρρέει η εφαρμογή οταν το πατάω

Εχει συμβεί σε εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Να'τα μας....αρχίσαν τα περίεργα... και ακόμα δε παρέλαβα!!!

Δε μου λες στην φωτογραφική υπάρχει κανονικά η επιλογή; Λειτουργεί καλά εκεί; Μόνο στους messengers στο κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι 99% θέμα hardware.... Το μόνο που σου μένει είναι να κάνεις μία επαναφορά εργοστασιακών μήπως και φτιάξει, αλλά δε νομίζω. Άν πιέσεις λίγο την περιοχή της κάμερα μήπως σου το εμφανίσει γιατί συνήθως δεν κουμπώνει καλά ο σύνδεσμος της κάμερας επάνω στην πλακέτα.

Το ίδιο είχα πάει στο ulefone be touch 2 και το πήγα σε τεχνικό, το άνοιξε απλά ξεσύνδεσαι και ξανασύνδεσαι την κάμερα στην πλακέτα και δούλευε κανονικά.Θέλουν προσοχή τα ρημάδια. Λίγο να τα πιέσεις στην τσέπη ή ένα απλό αθώο χτυπηματάκι μπορούν αν κάνουν την ζημιά εσωτερικά από τις δονήσεις και ας δείχνουν αυτοί στα βίντεο τρυπάνια και σφυριά να βαράνε στις οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο αρνητικό για μενα.... σήμερα διαπίστωσα οτι μου έχασε τριών μηνών φωτογραφίες:(:(:(... ούτε με card recovery δεν... όποτε για αυτούς που χρησιμοποιουν και τις δυο sim...στο σύννεφο...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μόνο τις φωτό έχασες. Τίποτα άλλο?

Μήπως πάτησες κατά λάθος τίποτα και έγινε η ζημιά?

Link to comment
Share on other sites

Εχει χαθεί η επιλογή σε ολους τους messenger για εναλλαγή σε μπροστινή καμερα.

Μόνο στο hangouts εμφανίζεται η επιλογή αλλά καταρρέει η εφαρμογή οταν το πατάω

Εχει συμβεί σε εσάς?

 

Εννοείς ότι χάθηκε το κουμπί επιλογής κάμερας? Αν θα χρησιμοποιείται η πίσω η η μπροστά κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μόνο τις φωτό έχασες. Τίποτα άλλο?

Μήπως πάτησες κατά λάθος τίποτα και έγινε η ζημιά?

 

Ναι μόνο φωτό,:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν υπαρχει επιλογή για εναλλαγή

 

Στο δικό μου λειτουργεί κανονικά. Δεν χρησιμοποιώ messenger και κτλ, μονο την κάμερα και κανένα Skype.

 

Κατά διαστήματα μπαίνω στον εσωτ. Χωρίς. Αποθήκευσης απο τις ρυθμίσεις και πάω στα δεδομένα κρυφής μνήμης και παταω επάνω και τα διαγραφω. Κάνε μία ίσως και να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Άσε έκανα τα πάντα, το πιθανότερο είναι ότι ξεκουμποσε ο σύνδεσμος όπως λένε πριν.

θα του κάνω μια επαναφορά αλλά μάλλον θέλει άνοιγμα.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν υπαρχει επιλογή για εναλλαγή

 

Θέτει ξανά πέρασμα η rom δυστυχώς, μου είχε κάνει σε ένα Hom Tom ακριβώς το ίδιο, μόνο με πέρασμα εκ νέου της rom λύθηκε.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Άσε έκανα τα πάντα, το πιθανότερο είναι ότι ξεκουμποσε ο σύνδεσμος όπως λένε πριν.

θα του κάνω μια επαναφορά αλλά μάλλον θέλει άνοιγμα.

 

Σου έχει "πέσει"???? Πιέστηκε κάπου δυνατά η συσκευή?

Σε ένα lg παλαιότερα που ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει η κάμερα και έλεγε οτι η εφαρμογή έχει καταργηθεί με μια επαναφορά επανήλθε στα ίσια του και δεν το ξανά έκανε . Ελπίζω να βγαλεις άκρη σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή φαση... Μετά από πολύ εύκολο σπάσιμο οθονης, γρατζουνισμα που εξελίχθηκε σε άνοιγμα (μάλλον αντεχει μόνο σφυρια), το everbuying μου λέει ότι επικοινώνησε με τον κατασκευαστή και δεν παίρνει φτιάξιμο! Στο ali βέβαια έχει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι πτωση. Γρατζουνισμα που μετατραπηκε σε σπασιμο.. μαλλον απο τη θερμοκρασια.

Στο ali εχει οθονες.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει "πέσει"???? Πιέστηκε κάπου δυνατά η συσκευή?

Σε ένα lg παλαιότερα που ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει η κάμερα και έλεγε οτι η εφαρμογή έχει καταργηθεί με μια επαναφορά επανήλθε στα ίσια του και δεν το ξανά έκανε . Ελπίζω να βγαλεις άκρη σύντομα.

Δεν θυμάμαι να της έχει πέσει αλλά το μυαλό μου δεν δουλεύει τελευταία οπότε μπορεί και ναι.

Σε κάθε περίπτωση φορούσε σιλικόνη χωρις αυτο να λέει κάτι.

Θα του κάνω μια επαναφορά κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη αγοράσει 4 συσκευές. Εκπληκτικό κινητό!!!

Δυστυχώς ενα απο αυτά παρουσίασε ξαφνικό πρόβλημα με το πληκτρολόγιο...

Τα πλήκτρα " α σ δ φ γ η ξ κ λ" (κατακόρυφη θέση κινητού) όταν τα πατάς δεν ανταποκρίνονται ή βγαίνει χαρακτήρας απο την επάνω γραμμή ": ς ε ρ τ υ θ ι ο π"!!

Το φαινόμενο της δυσλειτουργίας αυτής δεν συμβαίνει πάντα αλλά τις περισσοτερες φορές. Ακόμα κι οταν κάνω Restart δεν επανέρχεται...

Οταν γυρίσω σε οριζόντια θέση το πληκτρολόγιο τα πλήκτρα που αντιστοιχούν στην κατακόρυφη εκείνη θέση της οθόνης δεν ανταποκρίνονται "ς ε σ ζ ,"

Φαίνεται σαν να έχει πρόβλημα με την απτηκότητα σε εκείνο το σημειο της οθόνης (2η σειρά πληκτρολογίου σε κατακόρυφη θέση).

Φυσικά μ'εχει ταλαιπωρήσει πάρα πολύ κ αναμένω απάντηση απο το site που το αγόρασα...

Έχει κανείς αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει μόνο στο πληκτρολόγιο? Αν ναι τότε έχει θέμα το app του πληκτρολογίου.

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει μόνο στο πληκτρολόγιο? Αν ναι τότε έχει θέμα το app του πληκτρολογίου.

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Φυσικά κι έκανα. Επισης εγκατέστησα άλλο πληκτρολόγια απο το PlayStore αυτό της Google.

Δεν το κάνει μόνο στο πληκτρολόγια. Ότι λειτουργία αντιστοιχεί (πχ επιλογή με το δάχτυλο σε browser ή σε άλλη εφαρμογή) σε εκείνο το σημείο της οθονης (2η γραμμή πληκρολογίου) δεν το αντιλαμβάνεται....

Το χειρότερο ειναι, πως ενω παρουσιάζει το πρόβλημα μπορεί ξαφνικά κ αψυχολόγητα απο μόνο του, να φτιάξει! Οχι για πολύ όμως! Καποια στιγμή το ξανακάνει....

Αυτά μου είπαν να κάνω οι Κινέζοι,

We kindly ask that you perform a factory reset for your device and see if this resolves the problem(s).

Please try the following default passwords: 1122, 1234, 1111 and 0000.

Please use another typewriting app.

Τα οποία κ έκανα χωρίς αποτέλεσμα....

Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον είσαι άτυχος και σου ήρθε ελαττωματικό κομμάτι. Μου φαίνεται σαν hardware το πρόβλημα σου.

Ίσως αν το έκανες κανένα format και εγκατάσταση της rom από την αρχή με το flashtool μήπως και έφτιαχνε.

Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον είσαι άτυχος και σου ήρθε ελαττωματικό κομμάτι. Μου φαίνεται σαν hardware το πρόβλημα σου.

Ίσως αν το έκανες κανένα format και εγκατάσταση της rom από την αρχή με το flashtool μήπως και έφτιαχνε.

Και μενα δεν μου φαινεται προβλημα της rom. Μαλλον η οθονη επαθε κατι. Για δοκιμασε να την πιεσεις ελαφρα σε αυτην την περιοχη μηπως φτιαξει.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θέτει ξανά πέρασμα η rom δυστυχώς, μου είχε κάνει σε ένα Hom Tom ακριβώς το ίδιο, μόνο με πέρασμα εκ νέου της rom λύθηκε.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Είχες δοκιμάσει hard reset και δεν δούλεψε?

Εδώ σε αυτό πως περνάμε rom?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...