Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτα θα πάρεις τηλέφωνο την εταιρία σου να στο ενεργοποιήσει.

Έπειτα από τις ρυθμίσεις/περισσότερα/δίκτυα κινητής τηλεφωνίας/προτιμώμενος τύπος δικτύου και εκεί βάζεις 4G.

Προσπάθησε να αλλάξεις φορτιστή να δεις αν στο κάνει και εκεί. Ίσως να είναι ελλατωματικός ο φοτιστής. Εμένα μια χαρά είναι όταν το φορτίζω η θερμοκρασία του. Μη ξενερώνεις είναι απλά κινητάρα και το premium που αναφέρεις είναι η μέρα με την νύχτα σε διαφορές τα 2 τους. Άσε που εκείνο θα έχει αρχική τιμή στα 250 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια διευκρινίσει παρακαλώ πολύ.το premium έχει βγει στην κυκλοφορία;δλδ μπορώ να το αγοράσω από κάπου; αν Ναι από που προτείνεται;
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα φίλε μου. Θα περιμένεις λίγο ακόμα....

Για να το αγοράσει υπάρχουν πολλά μαγαζιά. Για εμένα καλά είναι το Gearbest και το Dealsmachine που έχω ψωνισει αρκετές φορές και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Υπάρχουν και άλλα μαγαζιά. Υπάρχει νομίζω και σχετικό thread κάπου στο forums αν ψάξεις.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα φίλε μου. Θα περιμένεις λίγο ακόμα....

Για να το αγοράσει υπάρχουν πολλά μαγαζιά. Για εμένα καλά είναι το Gearbest και το Dealsmachine που έχω ψωνισει αρκετές φορές και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Υπάρχουν και άλλα μαγαζιά. Υπάρχει νομίζω και σχετικό thread κάπου στο forums αν ψάξεις.

 

Σε Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιρνω κι απο Geekbuying. Το κινητο μου ηρθε μεσα σε 9 ημερες. Να δουμε τωρα αν ανταποκριθουν "θετικα" με το θεμα του φορτιστη..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το βιάζομαι και δεν Μπορώ να περιμένω για το premium μάλλον ,Γιατί δεν ξέρω Πότε θα βγει καν στην κυκλοφορία.Για το pro αν Μπορείτε να βοηθήσετε παρακαλώ.σήμα τηλ και Wi-Fi έχει δυνατό;ο φωτισμός της οθόνης είναι δυνατός;δλδ αν έχει ήλιο μπορώ να κάνω δουλειά μου; Και γενικά από λαγκ και τέτοια προβλήματα ; συγγνώμη για το κατεβατό Αλλά Έχω το Huawei p8 και πραγματικά είναι άψογο σε όλα του!ο λόγος που θέλω να το αλλάξω είναι μόνο ένας.η μπαταρία του.....Δουλεύω όλη μέρα το κινητό πολύ και χρειάζομαι μεγάλη μπαταρία.βαρέθηκα να φορτίζω 2 και 3 φορές το κινητό.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ποιότητα φωτισμού οθόνης αψογη κ κάτω από ήλιο έχοντας το στη μέση της στάθμης.

Wifi άριστο καθως κ λήψη σήματος.

Ή μπαταρία με υπερχρηση που του κάνω κρατάει foul 2χ24ωρα γεματα όμως με συνεχόμενη χρήση στο maximum.

Γενικά είναι άψογο κινητό! Στο συνιστω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα τοσα κινητα και ταμπλετ που εχω αλλαξει, το ουκι ειναι το μοναδικο που δεν εχει κανενα προβλημα στο ηλιο. Το εχω παντα στην αυτοματη φωτεινοτητα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τον φορτιστη μου απαντησαν να δοκιμασω αλλον. Μπορει κανεις να μου προτεινει ποιον ακριβως να παρω (και απο που);
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τον φορτιστη μου απαντησαν να δοκιμασω αλλον. Μπορει κανεις να μου προτεινει ποιον ακριβως να παρω (και απο που);

 

Προσωπικά εμένα δε μου δημιούργησε θέμα ο φορτιστής εκτός του ότι κάνει 4 ώρες να φορτίσει η μπαταρία του. Πρόσφατα παρήγγειλα τον ταχυφορτιστή της ulefone που είναι ολόιδιος με τον ταχυφορτιστή της OUKITEL (τον οποίο δε βρίσκω πουθενά σε κανένα e-shop να τον αγοράσω). Δε μου ήρθε ακόμα οπότε δε μπορώ να σου πως δουλεύει.

Αν θες εγώ τον πήρα από εδώ -> http://www.etotalk.com/ulefone-power-quick-charger_p13529.html

 

Τώρα αν δε θες και βιάζεσαι θα σου πρότεινα από Ελλάδα να πάρεις κάποιον που να βγάζει 9V/2A ή 9V/1.67A όπως και τον κλασσικό που ήδη έχεις με 5V/2A.

Η διαφορά είναι πως οι 2 πρώτοι θα σου φορτίζουν το κινητό πλήρες σε λιγότερο από 2 ώρες και ο 3ος θα στο γεμίζει στις 4 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει κανει κανα δυο επανεκινησεις στο ξεκαρφωτο και δεν μπορω να καταλαβω γιατι. Το τηλεφωνο ειναι στην γνησια θηκη του και παρατηρησα οτι τις εκανε ενω ητανε σε ορθια θεση. Για να το κανω πιο λιανα, το τηλεφ. το ειχα στην θηκη του φραπε που εχουν οι πολυθρονες παραλιας. Και παλιοτερα που μου εκανε καμμια επανεκινηση ποτε ποτε,παντα ηταν στην ιδια θεση. Μου φαινεται θα αλλαξω πολυθρονα. :lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει κανει κανα δυο επανεκινησεις στο ξεκαρφωτο και δεν μπορω να καταλαβω γιατι. Το τηλεφωνο ειναι στην γνησια θηκη του και παρατηρησα οτι τις εκανε ενω ητανε σε ορθια θεση. Για να το κανω πιο λιανα, το τηλεφ. το ειχα στην θηκη του φραπε που εχουν οι πολυθρονες παραλιας. Και παλιοτερα που μου εκανε καμμια επανεκινηση ποτε ποτε,παντα ηταν στην ιδια θεση. Μου φαινεται θα αλλαξω πολυθρονα. :lol:

 

εχε το νου σου μηπως πιεστηκε το power και απλα ανοιγοκλεισε γι'αυτο

Link to comment
Share on other sites

Να κάνει από έλλειψη μνήμης ram δε νομίζω...ή κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει κάνει το πρόβλημα ή αν το έχεις κάνει root μήπως αφαίρεσες κάποιο αρχείο που στο προκαλεί ή κατά λάθος πατήθηκαν κουμπιά. Επίσης μήπως εκεί που το βάζεις είναι μεταλλική η θέση? Αν ναι Μήπως κάνει με το μαγνήτη του κινητού κάτι σαν "παρεμβολή" να το πω? Πάντως θέμα το κινητό σαν hardware δε πιστεύω πως έχει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία!

Τι είναι :clip screen (long press back key to start clip screen mode) μέσα στις system motion.

Μόλις πατηθεί παρατεταμένα το back key γράφει : please draw a closed path και με ενα simple back στο ίδιο κουμπί λέει :have exit free screenshots mode:confused::!:

Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία!

Τι είναι :clip screen (long press back key to start clip screen mode) μέσα στις system motion.

Μόλις πατηθεί παρατεταμένα το back key γράφει : please draw a closed path και με ενα simple back στο ίδιο κουμπί λέει :have exit free screenshots mode:confused::!:

 

Με αυτό πατάς παρατεταμένα το back και όταν μαυρίσει λίγο η οθόνη τότε σχεδίσε επάνω στην οθόνη πιο μέρος θες για να κάνεις περικοπή σαν screenshot.

Με λίγα λόγια αντί να βγάλεις screenshot όλη την οθόνη βγάζεις το σημείο που θες μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό πατάς παρατεταμένα το back και όταν μαυρίσει λίγο η οθόνη τότε σχεδίσε επάνω στην οθόνη πιο μέρος θες για να κάνεις περικοπή σαν screenshot.

Με λίγα λόγια αντί να βγάλεις screenshot όλη την οθόνη βγάζεις το σημείο που θες μόνο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. :thanks:

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορώ να συνδέσω το δακτυλικό αποτύπωμα με κάποια εφαρμογή?

Δηλαδή να μην ξεκλειδώνει μόνο αλλά π.χ. να μπαίνει κατευθείαν μέσα στα μηνύματα? η σε μια οποιοσδήποτε εφαρμογή??? :!::!:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς. Θα κάνεις εγγραφή ένα δακτυλικό αποτύπωμα και θα ορίσει επίσης έναν κωδικό ή μοτίβο, ότι θες. Μετά αφού τα κάνεις αυτά διαλέξεις το δακτυλικό αποτύπωμα από τη λίστα και στο παράθυρο που ανοίγει διαλέξεις applications. Εκεί οριζεις όποια εφαρμογή θες να ανοίγει. Την πρώτη φορά που θα το ανοίξεις θα σου ζητήσει και τον κωδικό ή το μοτίβο που θα εχεις βάλει. Τις επόμενες φορές θα ξεκλειδώνει απ'ευθείας με το δάκτυλο και θα σε πηγαίνει στην εφαρμογή που διάλεξες. Μπορείς να βάλεις έως 5 δακτυλικά αν θυμάμαι καλά άρα μπορείς να βάλεις 5 διαφορετικές εφαρμογές. Καλό ε;;; Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς. Θα κάνεις εγγραφή ένα δακτυλικό αποτύπωμα και θα ορίσει επίσης έναν κωδικό ή μοτίβο, ότι θες. Μετά αφού τα κάνεις αυτά διαλέξεις το δακτυλικό αποτύπωμα από τη λίστα και στο παράθυρο που ανοίγει διαλέξεις applications. Εκεί οριζεις όποια εφαρμογή θες να ανοίγει. Την πρώτη φορά που θα το ανοίξεις θα σου ζητήσει και τον κωδικό ή το μοτίβο που θα εχεις βάλει. Τις επόμενες φορές θα ξεκλειδώνει απ'ευθείας με το δάκτυλο και θα σε πηγαίνει στην εφαρμογή που διάλεξες. Μπορείς να βάλεις έως 5 δακτυλικά αν θυμάμαι καλά άρα μπορείς να βάλεις 5 διαφορετικές εφαρμογές. Καλό ε;;;

 

Πάω ρυθμίσεις -δακτυλικά αποτυπώματα -φτιάχνω αποτύπωμα αλλά δεν μου δίνει απο κάπου επιλογή για σύνδεση με εφαρμογή.

Το κάνω λάθος? :help:

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ το αποτύπωμα μόνο για ξεκλειδωμα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνει από έλλειψη μνήμης ram δε νομίζω...ή κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει κάνει το πρόβλημα ή αν το έχεις κάνει root μήπως αφαίρεσες κάποιο αρχείο που στο προκαλεί ή κατά λάθος πατήθηκαν κουμπιά. Επίσης μήπως εκεί που το βάζεις είναι μεταλλική η θέση? Αν ναι Μήπως κάνει με το μαγνήτη του κινητού κάτι σαν "παρεμβολή" να το πω? Πάντως θέμα το κινητό σαν hardware δε πιστεύω πως έχει.

 

Το σκεφτηκα γιατι τα χερουλια της πολυθρονας ειναι μεταλλικα. Αν παιζει κατι με τον μαγνητη της θηκης τοτε να υποθεσω οτι αν το βαλω χωρις αυτην δεν θαχω προβλημα, ε?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πάω ρυθμίσεις -δακτυλικά αποτυπώματα -φτιάχνω αποτύπωμα αλλά δεν μου δίνει απο κάπου επιλογή για σύνδεση με εφαρμογή.

Το κάνω λάθος? :help:

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ το αποτύπωμα μόνο για ξεκλειδωμα. Ευχαριστώ.

 

Αφού έχεις φτιάξει ένα αποτύπωμα και έχεις ορίσει και τον κωδικό πηγαίνεις

ρυθμίσεις/δακτυλικά αποτυπώματα/Fingrprint list και πατάς επάνω στο Δάκτυλο 1 click to setting/μετά επιλέγεις applications και εκεί διαλέγεις ποια εφαρμογή θες να ανοίγει με το δακτυλικό αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις φτιάξει ένα αποτύπωμα και έχεις ορίσει και τον κωδικό πηγαίνεις

ρυθμίσεις/δακτυλικά αποτυπώματα/Fingrprint list και πατάς επάνω στο Δάκτυλο 1 click to setting/μετά επιλέγεις applications και εκεί διαλέγεις ποια εφαρμογή θες να ανοίγει με το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Πάω ρυθμίσεις -δακτυλικά αποτυπώματα -ζητά pin: δίνω pin -βγαίνει η λίστα με 3 δάχτυλα.

Δάχτυλο 1, δάχτυλο 2, δάχτυλο 3. Παταω πάνω σε ένα είτε απαλά είτε παρατεταμένα και το μόνο που βγάζει είναι :η επιλογή να το μετονομασω (διαγραφή η οκ ).

Πως βγαίνουν τα setting????

 

Zenix. Εσύ έχεις ίδια "παρτίδα" συσκευή με την δική μου. Η λειτουργία αυτή δουλεύει στην συσκευή σου???

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε φταίει αυτό. Έχουμε άλλη παρτίδα συσκευής. Εμένα μόλις βγήκε απο το εργοστάσιο μου το στείλανε απ'ευθείας γιατί δεν είχαν στοκ, άρα θα βγήκε με το πιο τελευταίο update της νέας παρτίδας. Αυτά που λέγαμε σε προηγούμενα ποστ ότι το δικό μου είναι 64bit. Μάλλον κάτι τέτοιο θα παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε φταίει αυτό. Έχουμε άλλη παρτίδα συσκευής. Εμένα μόλις βγήκε απο το εργοστάσιο μου το στείλανε απ'ευθείας γιατί δεν είχαν στοκ, άρα θα βγήκε με το πιο τελευταίο update της νέας παρτίδας. Αυτά που λέγαμε σε προηγούμενα ποστ ότι το δικό μου είναι 64bit. Μάλλον κάτι τέτοιο θα παίζει.

 

Δεν μου αρέσει!!!!!! :cry:

Υποτίθεται ότι είναι στάνταρ λειτουργία του αποτυπωματος (η σύνδεση με εφαρμογές) σε όλα τα 6αρια η κάνω λάθος???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δε κάνεις λάθος και όντως είναι σπαστικό. Ίσως να προσπαθούσες να κάνεις flash και να βάλεις την έκδοση που έχω εγώ την 64Bit. Επίσης να σε ρωτήσω, είχες προεγκατεστημένη την εφαρμογή ''Κλειδαριά λογισμικού'' όταν πήρες το τηλέφωνο??? Εμένα την έχει και μπορώ να κλειδώνω εφαρμογές με κωδικό ή με δαχτυλικό αποτύπωμα.

Επίσης με το τελευταίο update που είχα κάνει προστέθηκε μία εφαρμογή που λέγεται Power Saver και είναι πολύ καλή,μπορεί να σταματήσει τα πάντα και να λειτουργεί το κινητό μόνο σαν τηλέφωνο και μηνύματα και να είναι ασπρόμαυρη η οθόνη για εξοικονόμηση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...